REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Historia Chevroleta: innowacje i trwałość drogą do sukcesu

Chevrolet jako pierwszy producent samochodów wyposażał swoje auta w radio. Fot. Moto.wieszjak.pl
Chevrolet jako pierwszy producent samochodów wyposażał swoje auta w radio. Fot. Moto.wieszjak.pl
Moto.wieszjak.pl

REKLAMA

REKLAMA

Chevrolet od początku działalności w branży motoryzacyjnej wyznaczał nowe standardy dla całego rynku. Dzięki wykwalifikowanym inżynierom i konstruktorom Chevrolety były bardziej funkcjonalne i bezpieczne. Chevrolet wprowadził szereg innowacji, które znacząco podniosły komfort i niezawodność samochodów.

Po przejęciu przez General Motors w 1918 roku, Chevrolet został jedną z najpopularniejszych firm w Stanach Zjednoczonych. Milionowy egzemplarz został wyprodukowany w 1922 roku. Od 1927 roku tylko w Stanach Zjednoczonych Chevrolet sprzedawał milion samochodów rocznie. Stał się liderem rynku. Powodów tego gwałtownego rozwoju dopatrywano się nie tylko w dobrze prosperującym rynku samochodowym czy zasadzie „wysokiej jakości za atrakcyjną cenę” wprowadzonej przez Duranta do polityki firmy. Sukcesy osiągane przez firmę w tym okresie były w dużej mierze zasługą inżynierów i konstruktorów, którzy opracowali szereg przełomowych i znaczących innowacji, a także mieli odwagę, aby te innowacyjne odkrycia wykorzystać przy produkcji samochodów o umiarkowanych cenach.

REKLAMA

Zobacz też: Chevrolet Spark

REKLAMA

Chevrolet był jednym z pierwszych producentów samochodów, który zastąpił rozrusznikiem niewygodne i niebezpieczne korby. Był także pierwszą firmą, która zaczęła standardowo wyposażać tańsze samochody w elektryczne reflektory przednie.

Oprócz tego Chevrolet oferował wiele innych popularnych opcji, takich jak wbudowane radio samochodowe (1924) czy szczęki hamulcowe (1930), połączone za pośrednictwem złączy, aby zwiększyć niewystarczającą siłę hamowania, co stanowiło powszechny problem w samochodach z tego okresu. W 1929 roku Chevrolet wprowadził w samochodach użytkowych sześciocylindrowy silnik, który wkrótce ze względu na wyniki i wytrzymałość zyskał miano „żelaznego cudu”. W 1934 roku Chevrolet wprowadził jeszcze jedno innowacyjne rozwiązanie motoryzacyjne – niezależne zawieszenie przednich kół – co znacznie podniosło komfort jazdy. Jednak do prawdziwego przełomu w historii marki Chevrolet doszło za sprawą kilku modeli, które przez szereg lat utrzymywały się na pierwszej pozycji, dzięki wytrwałości we wprowadzaniu ultranowoczesnych koncepcji konstrukcji podwozia. Najlepiej ilustruje to skonstruowanie i wprowadzenie na rynek modelu Suburban.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Szkolenia redukujące punkty karne. W 10 dni WORD-y zredukowały 34 tys. punktów

    Polscy kierowcy pokochali szkolenia. Właściwie to jeden typ szkolenia. Mowa oczywiście o kursach redukujących 6 punktów karnych. Te wróciły do WORD-ów i stały się hitem. Jak informuje RMF FM, w 10 dni na szkoleniu pojawiło się blisko 6 tys. kierowców.

    Prawo jazdy plus, czyli darmowe prawo jazdy dla uczniów. Kto, co i dlaczego?

    Polacy uwielbiają słowo "darmowy". Jeszcze mocniej kochają je jednak politycy, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej. PiS przedstawiło zatem swój kolejny pomysł. A tym jest darmowe prawo jazdy dla uczniów. Na czym polega program prawo jazdy plus?

    Ile czasu można przechowywać paliwo?

    Zakupowy szał na stacjach paliwowych trwa. Kierowcy leją tańszy olej napędowy i benzynę do kanistrów i baniek. Czy wiedzą jednak ile czasu można przechowywać paliwo w takich pojemnikach? I w jakich warunkach należy to zrobić, aby nie łamać przepisów?

    Kierowca dostał mandat przed 17 września. Zapłacił go po 17 września. Przedawnienie punktów po roku czy dwóch?

    Kierowcy mają wątpliwości dotyczące zastosowania przepisów skracających okres przedawnienia punktów karnych do roku. Wątpliwości te postanowiłem zatem rozwiać. Sytuacja modelowa na dziś brzmi: kierowca dostał mandat przed 17 września, ale zapłacił go po 17 września. Co z punktami i ich przedawnieniem? Jaki termin go obowiązuje?

    REKLAMA

    Więzienie za tablice rejestracyjne. Nowe przepisy już obowiązują w Polsce

    Legislatorzy nie chcieli bawić się w półśrodki. Osoba, która będzie majstrować przy tablicach rejestracyjnych, może na 5 lat trafić do więzienia. Co jednak to majstrowanie oznacza w praktyce? Sprawdziliśmy to.

    Koniec używanych instalacji LPG? A to dopiero początek nowelizacji

    Rządzący przygotowali kolejną zmianę dla aut z LPG. Od teraz będą musiały być wyposażane w dodatkową tabliczkę. Kogo dotyczy ten wymóg? I kiedy wejdzie w życie? Poszukajcie odpowiedzi w naszym materiale.

    PKN ORLEN nie narusza prawa niskimi cenami? Bezpodstawne oskarżenia? [Wybory 2023]

    Są trzy wytłumaczenia dlaczego PKN Orlen sprzedaje paliwa jakby ropa kosztowała 50 dolarów za baryłkę. A jest po 94 dolary. Nie każde postępowanie zarządu spółki wiąże się z odpowiedzialnością prawną.

    Sztuczna inteligencja w samochodzie. Auta już są inteligentne, a ich IQ rośnie!

    Sztuczna inteligencja w samochodzie ma znaczenie nie tylko dla kierowców. To kluczowy trend rynkowy! Już dziś jedna piąta środków wydawanych na prace nad AI, trafiają właśnie do sektora moto. To potężny potencjał. Warto jednak zastanowić się nad tym, co może właściwie oznaczać dla właścicieli aut.

    REKLAMA

    Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

    Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

    Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?

    Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.

    REKLAMA