REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kiedy wymienić pasek rozrządu?

Okresowa wymiana paska rozrządu w silniku spalinowym to czynność niezwykle ważna, a jej zaniechanie może skutkować poważnym uszkodzeniem jednostki napędowej. Aby uniknąć kosztownych napraw podpowiadamy kiedy powinno się wymienić pasek rozrządu.

Sieć terminali pocztowych łączy kraje bałtyckie

Sieć paczkomatów Estonian Post połączyła Litwę, Łotwę i Estonię. Dzięki temu sklepy internetowe krajów bałtyckich rozszerzą zasięg poza rodzime rynki.

Czy leasing zabrania pożyczania samochodu?

Czy korzystając z samochodu leasingowego, mogę go użyczyć pracownikowi? Czy leasing zabrania pożyczania samochodu?

Porównanie silników TwinAir, TSI i EcoBoost

Małolitrażowe, turbodoładowane silniki benzynowe na dobre zadomowiły się na rynku motoryzacyjnym. Zapewniają autom świetne osiągi i niskie zużycie paliwa. Postanowiliśmy przedstawić trzy najbardziej popularne konstrukcje : TwinAir, EcoBoost oraz TSI.

REKLAMA

Zepsuty ABS, a droga hamowania

Czy zepsuty system ABS wydłuża drogę hamowania, czy samochód zachowuje się tak samo, jak auto bez systemu ABS?

Chevrolet Trax - suv za 59 900 zł

Najnowszy model w gamie Chevroleta - Trax będzie dostępny w Polsce od czerwca br. Niewielki suv może być wyposażony w napęd na obie osie.

Typowe usterki związane z instalacją LPG

Instalacje LPG starszego typu są podatne na typowe usterki, które generują dodatkowe koszty eksploatacji. Ponadto są przyczyną szybszego zużywania się niektórych podzespołów.

Autostrada A1 - widać koniec prac

GDDKiA dokonał ponownego wyboru wykonawcy na dokończenie autostrady A1. Prace na ostatnich odcinkach A1 mają ruszyć w drugim kwartale br.

REKLAMA

Ustalanie średniej wartości samochodu

Jak ustalić średnią wartość samochodu firmowego? Na to pytanie powinien znać odpowiedź każdy fleet manager.

Agresja za kierownicą, a związek z płcią

Agresja za kierownicą to domena zniewieściałych kierowców i kobiet. To wnioski badań przeprowadzonych przez SWPS w Warszawie.

Skoda Superb facelifting - zmiany

Przy okazji liftingu Skody Superb odświeżono wygląd nadwozia i wnętrza. Walory użytkowe samochodu pozostały bez zmian.

Konserwacja karoserii po zimie

Wraz z nadejściem cieplejszych dni przychodzi czas na pozimowe porządki. Również, a dla wszystkich kierowców, przede wszystkim w samochodzie. Poniżej przedstawiamy opis konserwacji karoserii po zimie.

Leasing - sposób finansowania taboru autokarowego

W 2012 r. co najmniej 67% zarejestrowanych w Polsce autobusów zostało sfinansowanych leasingiem. Ta forma finansowania napędza rynek autobusowy w Polsce.

Nieużywany samochód, a OC

Czy za samochód, którego nie używamy - np. stoi kilka miesięcy na parkingu również musimy płacić pełną stawkę ubezpieczenia OC?

Nowy terminal do monitoringu floty

Nowy terminal do ukrytego monitoringu floty oferuje pełną funkcjonalność terminali tradycyjnych. Jest jednak pozbawiony funkcji asystenta kierowcy.

City-Brake Active System - opis

City-Brake Active System - czyli system aktywnego hamowania w ruchu miejskim stworzony przez Hondę ma ograniczyć ryzyko wypadku m.in. z pieszymi.

Kontrola stanu opon - krok po kroku

Kontrola stanu opon zamontowanych w naszym samochodzie jest kluczowa dla bezpieczeństwa jazdy. Przedstawiamy, jak krok po kroku sprawdzić stan techniczny opon.

Jak pakować przesyłki, by dotarły nieuszkodzone?

Bezpieczeństwo nadanych przesyłek to bolączka osób korzystających z usług kurierskich. Jak pakować przedmioty, by się nie uszkodziły w transporcie?

Kara za gaśnicę lub brak trójkąta

Kara za gaśnicę lub brak trójkąta może skutkować mandatem nawet do 500 zł. Czym jeszcze może się skończyć jazda z brakiem gaśnicy lub trójkąta w samochodzie?

Świadek wypadku - jak się zachować?

Będąc świadkiem wypadku należy zachować zimną krew i udzielić pomocy ofiarom. Przedstawiamy, co jeszcze zrobić gdy staniemy się świadkiem wypadku.

Nowy Golf został „Światowym Samochodem Roku 2013”

Międzynarodowe jury przyznało nowemu Golfowi tytuł „World Car of the Year 2013”. To wyróżnienie zostało wręczone dzisiaj podczas New York International Auto Show.

Test Volvo S60 D5 Polestar

Piękna linia nadwozia, a pod maską pięciocylindrowy silnik wysokoprężny podrasowany przez szwedzkich tunerów. Volvo S60 D5 Polestar to gratka dla koneserów szybkich i oszczędnych diesli.

Czy mniejsza sprzedaż nowych aut wymusi podniesienie jakości podzespołów?

Z powodu wykrycia wadliwych części w samochodach, firmy motoryzacyjne w 2012 roku wezwały do kampanii naprawczych ponad 113 tysięcy pojazdów. Jednak eksperci Exact Systems uspokajają, że w najbliższych latach jakość aut będzie regularnie wzrastać, bo koncerny samochodowe coraz większą wagę przykładają do kontroli podzespołów. Tylko w ubiegłym roku odnotowano wzrost liczby skontrolowanych części do aut o 30 %, do poziomu ponad 350 milonów sztuk.

Jak zmniejszyć liczbę osób rannych w wypadkach? Unia Europejska ma na to pomysł

Bezpieczeństwo na drogach: UE odnotowuje najniższą w historii liczbę ofiar śmiertelnych i rozpoczyna prace nad strategią na rzecz zmniejszenia liczby rannych

Na co zwrócić uwagę, wybierając operatora logistycznego

Jak jednak wybrać odpowiedniego operatora logistycznego, który zajmie się dystrybucją produktów? Jakie wymagania powinna spełniać dobra firma logistyczna?

Mycie auta po zimie –na co zwrócić uwagę?

Sól rozsypywana na drogi osadza się na podwoziu i karoserii auta znacznie przyspieszając korodowanie różnych elementów samochodu. W poniższym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę podczas mycia auta po zimie. Przed wizytą w myjni warto kupić kilka środków chemicznych i ręczniki papierowe. Podstawowy zestaw powinien zawierać środek do czyszczenia kół, kokpitu, elementów chromowanych i dobrej jakości płyn do szyb.

Active High Beam Control - do czego służy?

Active High Beam Control to system odpowiadający w samochodach Volvo za sterowanie wiązką świateł drogowych. Poniżej wyjaśniamy do czego służy i jak działa AHBC.

Nowe połączenie kolejowe Chiny-Europa

Nowe połączenie kolejowe Chiny-Europa znacznie skraca czas dostawy towaru względem transportu morskiego i jest tańsze niż transport lotniczy.

Optymalizacja procesu dostarczania przesyłek

Najnowsze technologie pozwalają na dokładnie monitorowanie procesu dostarczania przesyłek, co pozwala na skuteczną optymalizację.

Test Toyota Yaris Hybrid: dla ekologa mieszczucha

Przeniesienie technologii hybrydowej z Toyoty Prius do Toyoty Yaris zaowocowało powstaniem samochodu, którego z pewnością nie kupi żaden miłośnik motoryzacji. Hybrydowy Yaris jest zbyt cichy, zbyt nowoczesny i zbyt ekologiczny. Jeśli ktoś traktuje to jako zalety, a na dodatek jest mieszczuchem, to Yaris Hybrid jest dla niego autem idealnym.

Test Citroen DS5: samochód zagadka

Citroen DS5 to według mnie jedyny nowy produkt koncernu PSA godny wożenia emblematów DS. Ale tylko pod względem designu, ponieważ w wersji z napędem spalinowym, auto nie wyróżnia niczym szczególnym jeśli chodzi o rozwiązania zamontowane pod karoserią. Czy sprawdzone technologie opakowane w ciekawie zaprojektowane nadwozie to przepis na sukces? Poniżej test Citroena DS5.

Test Honda Accord 2,4 Type-S Executive: sedan z charakterem

Polacy kochają sedany. Na rynku samochodów używanych wielbią niemieckie, a jako nowe najczęściej wybierają japońskie. Według statystyk, pod maską wymarzonego sedana najczęściej klekocze turbodiesel, ale są też kierowcy, którzy wolą zapach benzyny. Dla tych drugich Honda ma w ofercie Accorda 2,4 Type-S.

Test Nowy Isuzu D-Max: zaskakująco przemyślany

Poprzednia generacja D-Maxa była toporna i nawet egzemplarze z bogatym wyposażeniem nie były w stanie odebrać klientów liderom segmentu. Najnowsze wcielenie Isuzu D-Max to prawdziwe objawienie na rynku pickupów. Auto zostało dopracowane i ucywilizowane. W redakcyjnym teście nowy Isuzu D-Max w najdroższej specyfikacji.

Citroen DS5: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Citroen DS5 jest dostępny w jednej wersji nadwoziowej, czterech wersjach wyposażeniowych i kilku wersjach silnikowych w różnych wariantach mocy. W poradniku tym podpowiadamy, którą wersję Citroena DS5 wybrać.

Toyota Yaris Hybrid: jaką wybrać? Poradnik kupującego

Toyota Yaris Hybrid jest dostępna w jednej wersji nadwoziowej, jednej napędowej i w trzech wersjach wyposażeniowych. Dla Yarisa Hybrid są także dostępne specjalne pakiety wyposażenia. W poradniku tym podpowiadamy, jaką Toyote Yaris Hybrid wybrać.

Fabryka w Bielsku-Białej - pięciomilionowy silnik 1.3 MultiJet

Z linii produkcyjnej zakładu Fiat Powertrain Technologies Poland w Bielsku-Białej zjechał pięciomilionowy egzemplarz silnika 1.3 MultiJet.

Sprzedaż nowych samochodów w 2013 r. w Polsce - prognoza

Według najnowszej prognozy wolumen sprzedaży nowych samochodów w Polsce w 2013 r. będzie niższy niż w ubiegłym 2012 r.

Jakość w polskich fabrykach branży motryzacyjnej

Zwiększające się natężenie kontroli jakości podzespołów w samochodach ma ograniczyć tzw. akcje serwisowe. Jak na tle europejskim wypada jakość produkcji w polskich fabrykach branży motoryzacyjnej?

Test Volkswagen Golf VII 2.0 TDI DSG: Powrót króla

Wprowadzając na rynek VII generację Golfa, Volkswagen sprowadził na ziemię wszelkich śmiałków, którzy podkopywali tę żywą legendę klasy kompaktowej. W teście – Volkswagen Golf VII.

E-faktura - sposób na redukcję kosztów

Jednym ze sposobów na optymalizację pracy i zmniejszenie kosztów jest wdrożenie e-faktury, zamiast tradycyjnej faktury drukowanej. Takie rozwiązania doceniają m.in. importerzy z branży motoryzacyjnej.

Zmiany w tankowaniu LPG

Według najnowszego projektu rozporządzenia Ministerstwa Transportu kierowcy będą mogli sami tankować LPG na stacjach paliw.

Rynek paczek w Polsce - tendencje wzrostowe

Wzrost zainteresowania zakupami w sieci napędza rynek usług kurierskich. Co najczęściej Polacy wysyłają pocztą oraz do jakich krajów kierują swoje przesyłki pocztowe?

DCT2 w Gdańsku obsłuży największe kontenerowce na świecie

Podpisano umowę na budowę terminala kontenerowego DCT2 w porcie w Gdańsku, który będzie obsługiwał największe kontenerowce na świecie.

Ubezpieczenie OC dla rowerzystów

Rośnie liczba kolizji z udziałem rowerzystów, w których winni są również użytkownicy jednośladów. Rozwiązaniem części kłopotów wynikających z kraksy może być wykupienie ubezpieczenia OC dla rowerzystów.

Yamaha daje prezenty do zakupu Worldcrossera i Xentera

Sezon motocyklowy każe na siebie czekać wyjątkowo długo w tym roku, jednak polscy importerzy nie śpią. Czy kuszenie motocyklistów gratisowymi ofertami przy zakupie motocykli lub skuterów to dobry sposób na przyciągnięcie klientów? Yamaha oferuje darmowe akcesoria do Worldcrossera i Xentera.

Brak ważnego OC, a kolizja - zapłaci właściciel auta, czy kierujący?

Prawo nakłada obowiązek wykupienia polisy ubezpieczenia OC na każdego właściciela pojazdu samochodowego. Tym samym prowadząc czyjś samochód niezbyt często sprawdzamy ważność polisy OC. Co się stanie w przypadku, gdy prowadząc czyjś samochód nie będziemy winni kolizji, a okaże się że właściciel nie wykupił polisy OC. Czy możemy mieć kłopoty?

Uszkodzona szyba samochodowa a odszkodowanie

Uszkodzona szyba samochodowa to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Zwlekanie z jej wymianą może skutkować utratą dowodu rejestracyjnego lub - w razie wypadku -odmową wypłaty odszkodowania. Aby zapobiec tego typu sytuacjom szybę należy naprawić lub wymienić.

Czy za naruszenie przepisów drogowych można iść do więzienia?

W 2011 roku Policja zarejestrowała prawie 20 tysięcy naruszeń tylko dwóch z kilku przepisów, które grożą karą więzienia. Doszło do 4 tysięcy wypadków spowodowanych przez kierujących, którzy złamali te przepisy. Łącznie zginęło w nich 450 osób. Za złamanie jakich przepisów można iść do więzienia?

Ręka w gipsie, a prowadzenie samochodu służbowego

Czy pracownik, który ma założony gips na rękę lub inną kończynę może prowadzić samochód służbowy?

Jakie auta mają problemy z korozją?

Sól rozsypywana na ulicach podczas zimy to jeden z czynników sprzyjających występowaniu korozji. Producenci aut chcąc poczynić oszczędności nie zawsze odpowiednio dobrze zabezpieczyli swoje produkty przed niszczycielskim działaniem rdzy. Jakie auta są podatne na rdzę bardziej niż inne?

REKLAMA