REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Usługi transportowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Reklamacje w transporcie drogowym. Kiedy można ją złożyć? Jak ją napisać?

Pojęcie reklamacji dotyczy nie tylko butów, które konsument odnosi do sklepu. To również kwestia związana z usługami, w tym transportowymi. Kiedy można złożyć przewoźnikowi reklamację? I jak ona powinna wyglądać?

Ochrona towaru w czasie transportu. Zniszczenie, kradzież i wyłudzenie

Transport towarów to kwestia nie tylko planowania trasy. To też ochrona przewożonych przedmiotów. Ochrona przed uszkodzeniem, utratą towaru czy oszustwami ze strony nieuczciwych kontrahentów.

MI: przewoźnicy drogowi do 15 stycznia mają przesłać oświadczenia o bazie eksploatacyjnej

Oświadczenia o posiadaniu bazy eksploatacyjnej. Przedsiębiorcy posiadający zezwolenie na przewozy drogowe mają do 15 stycznia br. obowiązek złożenia oświadczenia o posiadaniu bazy eksploatacyjnej przystosowanej do prowadzenia działalności transportowej - przypomniało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

Europa i Polska przechodzi na transport intermodalny

Bezpieczeństwo stało się kluczowym aspektem w biznesie. W tym kontekście coraz częściej mówi się o transporcie intermodalnym, który w Polsce wciąż ma ogromny potencjał rozwoju. To rodzaj transportu, który tworzy nowoczesne łańcuchy zespajające kilka rodzajów transportu w jeden system, dzięki czemu zapewnia większą przewidywalność i regularność przejazdów niż sam transport drogowy.

REKLAMA

Wyższe stawki w transporcie sprzyjają inflacji. Zmowa cenowa?

Koszty stawek frachtowych od kilku miesięcy spadają i są już o ponad 70 proc. niższe niż we wrześniu 2021 roku. To jednak nie oznacza, że rekordowe szczyty z końcówki poprzedniego i początku tego roku przestały oddziaływać na gospodarkę. Konsumenci odczują je w postaci podwyżek cen dóbr dopiero zimą 2023 roku.

Integracja narzędzi w firmie transportowej . Rynek transportu drogowego ulega znacznym zmianom

Integracja narzędzi w firmie transportowej. Większość przedstawicieli globalnych spółek transportu oczekuje wzrostu przychodów, dzięki technologiom cyfrowym.

Większe zapotrzebowanie na usługi transportowe w Polsce

Firmy transportowe w ostatnich latach musiały mierzyć się z wieloma zmianami prawnymi. Wśród istotnych czynników wpływających na ich działalność można wymienić wzrost cen paliw oraz inflację – wynika z badania.

Koszty w transporcie drogowym. Co i ile kosztuje w roku 2022?

Koszty w transporcie drogowym? Aż 40 proc. wydatków firm transportowych to obecnie paliwo. A to dopiero pierwszy z filarów wydatków.

REKLAMA

Licencja wspólnotowa, brak przewoźników i paraliż w Europie?

Licencja wspólnotowa brak przewoźników. Pytanie na dziś brzmi: czy nowe przepisy mogą sparaliżować transport w Europie? Mogą. To realne widmo!

Branża transportowa a wojna. Załamał się rynek wschodni.

Branża transportowa a wojna? Nie mamy dobrych informacji. Popyt na usługi transportowe do Rosji spadł o 73 proc., a Białorusi 60 proc.

Transport towarów a sytuacja w Ukrainie. Co na to branża TSL?

Transport towarów a sytuacja w Ukrainie. Czyli dziś sprawdzimy jakie wyzwania działania wojenne i ich reperkusje stawiają przed firmami transportowymi.

Branża transportowa... przeżywa renesans

Branża transportowa jak i mechanicy przeżywają renesans. Usługi w tych dwóch sektorach są obecnie trudniej dostępne i przede wszystkim poszukiwane.

Zarządzanie transportem to nawet o... 15 proc. większy zysk!

Zarządzanie transportem usprawnia pracę floty pojazdów i poprawia efektywność logistyczną. Oznacza oszczędności. Co jeszcze warto wiedzieć o TMS?

Transport na wschód, czyli nowy Jedwabny Szlak?

Transport na wschód, czyli polskie firmy transportowe obrały nowy kierunek. Jakie przeszkody czekają je na trasie do Chin? O tym w tej analizie.

Firmy transportowe: polski lider rusza na Stany

Firmy transportowe stawiają na ekspansję. Polski i europejski lider - Hegelmann rusza na Stany Zjednoczone. Nowa filia została zlokalizowana w Chicago.

Hegelmann Polska: dalszy rozwój firmy nad Wisłą

Firma posiada największą w Polsce flotę pojazdów, kilka centrów logistycznych i zatrudnia ponad 3000 kierowców. A to dopiero początek.

Sposoby na rentowne frachty w transporcie drogowym. O czym pamiętać, szukając cargo?

Jak podaje Eurostat, od momentu przystąpienia Polski do UE do 2017 r. tonaż ładunków transportowanych przez ciężarówki na polskich tablicach rejestracyjnych zwiększył się ponad sześciokrotnie.

Pakiet mobilności przyjęty w Parlamencie Europejskim. 38 proc. przewoźników niepokoi się konsekwencjami

8 lipca w Parlamencie Europejskim przegłosowany został pakiet mobilności. To ostatni krok do zatwierdzenia przepisów niekorzystnych w szczególności dla polskich przedsiębiorców. Co warto wiedzieć o pakiecie mobilności?

Wracasz do kraju? Zobacz ile kosztuje przeprowadzka do Polski!

Raport polskiego serwisu aukcji transportowych Clicktrans.pl pokazuje ciekawą tendencję. Aż 87 proc. wszystkich zleceń przeprowadzkowych między Polską i innymi krajami stanowiły powrotu do kraju. Ile kosztuje przewóz takich rzeczy?

Duże rabaty dla małych firm. Receptą nowy system zakupowy

Małe firmy transportowe do tej pory nie mogły liczyć na duże rabaty podczas zakupu nowych ciężarówek. Teraz może się to jednak zmienić. A wszystko za sprawą systemu zakupowego Exabid.

SENT: nowe obowiązki dla przewoźników i kierowców

Od 1 października wchodzi w życie kolejna regulacja wynikająca z nowelizacji ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. Na przewoźników nałożony został nowy obowiązek – wyposażenia pojazdu w urządzenie przekazujące dane geolokalizacyjne. Nowe przepisy mają na celu skuteczniejsze monitorowanie transportu towarów wrażliwych.

3 września weszły w życie zmiany w transporcie

Polska uchodzi za bardzo mocnego gracza na europejskim rynku transportowym, dlatego wszelkie zmiany prawne dotyczące transportu są dla polskich przedsiębiorców bardzo ważne. 3 września weszły w życie zmiany, z którymi warto się zapoznać.

Za co mozna stracić prawo jazdy?

Prawo jazdy można stracić przekraczając dopuszczalny limit punktów karnych. Za co jeszcze można stracić prawo jazdy?

Korekta deklaracji VAT-7, a wydłużenie terminu zwrotu podatku

Czy złożenie przedterminowej korekty deklaracji VAT-7 wydłuży termin zwrotu podatku?

Jak dostarczyć w tym samym czasie towar do setek punktów odbiorczych?

Dostarczenie towaru pod wskazane adresy o konkretnej godzinie w przypadku, gdy punktów docelowych jest kilkaset to wyzwanie. Jak to zrobić?

Przemysł motoryzacyjny, a korzyści dla Europy

Przemysł motoryzacyjny to jedna z największych gałęzi napędzających gospodarki państw europejskich. Na rozwoju przemysłu motoryzacyjnego korzysta też branża logistyczna.

Rozformowanie kontenerów: także poza portem

Rozformowanie kontenerów i dalszy załadunek towarów na samochody lub wagony to zwyczajowo domena portów. Tymczasem, na rynku działają firmy, które specjalizują się rozformowaniem i załadunkiem w bliskich sąsiedztwach portów. Często takie usługi są tańsze.

Czy zmiana ustawy o VAT w 2013 r. zatrzęsie transportem drogowym?

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić spore zmiany do przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z projektem zmian z dnia 10 sierpnia 2012 r. nowe regulacje w tym zakresie zaczną obowiązywać 1 lipca 2013 r.

Cyfryzacja i liberalizacja rynku pocztowego zmniejszą ilość przesyłek konwencjonalnych

Krótka rozmowa na temat cyfryzacji w rynku usług pocztowych z Andreasem Dragositsem zajmującym stanowisko senior vice president w Austrian Post

Tachograf - w jakich samochodach i jaki rodzaj?

W jakich samochodach mamy obowiązek zamontować tachograf oraz jakiego rodzaju tachograf - analogowy, czy cyfrowy - powinniśmy zamontować w naszym samochodzie?

Dachser: Nowe połączenie z Wielkiej Brytanii do Polski

Dachser UK wprowadził nowe, bezpośrednie połączenie do Polski. Nowa linia jest odpowiedzią na wzrost zamówień eksportowych na polski rynek z Wielkiej Brytanii.

Czy realizacja prawa zastawu na przesyłce kontrahenta podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?

Podatnicy świadczący usługi transportowe, w celu zabezpieczenia roszczeń o zapłatę wynagrodzenia za zrealizowaną usługę mają możliwość ustanowienia zastawu na przewożonych przesyłkach. Wtedy też, w sytuacji gdy kontrahent nie ureguluje wymaganych należności, podmioty te mogą podjąć kroki zmierzające do sprzedaży zajętych ruchomości w drodze egzekucji komorniczej.

Specyfika umowy na obsługę logistyczną

Co powinna zawierać umowa na obsługę logistyczną? Najczęściej umowa o współpracy pomiędzy operatorem logistycznym a usługobiorcą wykazuje cechy zarówno umowy składu oraz umowy spedycji.

Ubezpieczenie Cargo - kiedy zawierać?

Klienci zlecając dostawę przesyłki, często zadają pytanie - czy warto ubezpieczać? Prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia powodującego uszczerbek na wartości towaru jest w przypadku transportu międzynarodowego stosunkowo wysokie.

GUS: W maju sprzedaż usług transportowych wzrosła o 7,7 proc.

W maju sprzedaż usług w transporcie wzrosła o 7,7 proc. w ujęciu rocznym - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Największy wzrost w transporcie samochodowym.

ALD Automotive zarządza 900 tysiącami samochodów


W Polsce firma ma pod opieką 6,4 tys. pojazdów, a ich liczba wzrosła w ciągu  ostatnich 12 miesięcy o 23proc. ALD Automotive osiągnęła kolejny kamień milowy w swojej działalności i przekroczyła próg 900 tys. samochodów pod swoją opieką na całym świecie.

Jak rozliczyć VAT od postojowego

Jak przewoźnik powinien rozliczyć VAT, gdy z winy klienta doszło do przestoju środka transportu i naliczył dodatkową opłatę - tzw. postojowe?

M&M Militzer & Münch Polska w grupie ET

Operator logistyczny M&M Militzer & Münch Polska dołączył do grupy ET Logistik i zmienił nazwę na ET Multimodal Sp. Z o.o.

Obligatoryjny, czy fakultatywny charakter reklamacji usług przewozowych ?

Reklamacja usług przewozowych - w potocznym rozumieniu - oznacza skierowaną do przewoźnika skargę w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem usług przewozowych, której najczęściej towarzyszy żądanie dobrowolnego naprawienia szkody spowodowanej owym niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem usług. Kiedy więc reklamacja usług przewozowych ma fakultatywny a kiedy obligatoryjny charakter?

Jaki VAT dla firmy transportowej działającej nie tylko w UE

Nowa firma transportowa zamierza świadczyć usługi przewozu drogowego towarów na trasach krajowych oraz międzynarodowych (unijnych i pozaunijnych). Usługi będą świadczone nie tylko dla firm polskich, ale również dla firm zagranicznych. Czy i kiedy usługi transportowe będą podlegać opodatkowaniu VAT w Polsce?

REKLAMA