REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Naprawa auta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Pompa oleju

Zadaniem pompy jest dostarczenie silnikowi oleju pod odpowiednim ciśnieniem do układu hamowania.

Mechaniczne podnośniki samochodowe

Są one zazwyczaj lekkie, o bardzo prostej konstrukcji, a ich zasadniczym przeznaczeniem jest unoszenie samochodu podczas doraźnych napraw lub wymiany koła.

Hydrauliczny kolumnowy podnośnik samochodowy

Do podnoszenia bardzo ciężkich pojazdów stosuje się kolumnowe podnośniki hydrauliczne. Przy niewielkich wymiarach mają one bardzo duży udźwig, dochodzący nawet do kilkunastu tysięcy kilogramów.

Hydrauliczny podnośnik samochodowy (tzw. żaba)

Najpowszechniej stosowanym podnośnikiem warsztatowym jest tzw. żaba. Jest to urządzenie, składające się ze stalowej ramy na kółkach w której osadzone jest obrotowo specjalne ramię, sterowane siłownikiem hydraulicznym.

REKLAMA

Pompa wodna

Pompa wodna jest jednym z najważniejszych elementów elementów silnika spalinowego, chłodzonego cieczą. Wymusza on obieg cieczy chłodzącej, co znacznie podnosi jego efektywność.

Klucz nasadowy

Klucze nasadowe należą do podstawowych narzędzi, służących do napraw samochodów. Z uwagi na swoją budowę są przydatne zwłaszcza do odkręcania zapieczonych śrub i nakrętek.

Peugeot 206: wymiana kierownicy

W poradniku tym, przeprowadzimy wymianę kierownicy w modelu 206. Nasze auto jest z 2003 roku. Mając zdemontowaną kierownicę, postaramy się również zamontować przełącznik zespolony.

Skoda Fabia: montaż oświetlenia bagażnika

Nie każda wersja Skody Fabii wyposażona jest w dodatkowe oświetlenie bagażnika. Jednak, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je sobie zamontować. W poradniku tym dowiesz się, jak to zrobić samemu.

REKLAMA

Ford Mondeo MK2: demontaż tapicerki drzwi przednich oraz montaż głośników

Umiejętność demontażu tapicerki drzwi przednich, przyda nam się przy ewentualnej wymianie głośników. Jeżeli pierwszy raz zdejmujemy boczki drzwi, przeznaczmy na tę operację trochę więcej wolnego czasu.

Ford Mondeo MK2: demontaż panelu nawiewu

W artykule tym, skupimy się na demontażu panelu nawiewu w Fordzie Mondeo drugiej generacji. Cała operacja nie jest trudna, jednak bardzo łatwo można uszkodzić, któryś z elementów na konsoli środkowej.

Ford Fiesta MK6: montaż przednich głośników

W poradniku tym pokażemy jak samemu zamontować przednie głośniki w Fordzie Fiesta. Opis ten można wykorzystać również w przypadku Forda Fusion, wymiana przebiega prawie identycznie.

Peugeot 206: demontaż przedniego zderzaka


W poradniku tym pokażemy jak samodzielnie przeprowadzić demontaż przedniego zderzaka w wersji z halogenami. Praca nie jest trudna, dlatego bez problemu wykonamy ją we własnym zakresie.

Nissan Primera P11.144 (po faceliftingu) z silnikiem 2.0 (SR20DE): wymiana filtra oleju i oleju silnikowego

Wymiana filtra wraz z olejem to jedna z wielu rzeczy, jaka nie sprawi nam problemu. Przy obecnej świadomości ekologicznej już coraz rzadziej stosowana, ze względu na brak możliwości utylizacji przepracowanego oleju, który jest toksyczny i może dodatkowo w kontakcie ze skórą być rakotwórczy. Jednak, gdy zajdzie taka potrzeba, dzięki temu artykułowi będziemy w stanie takiej wymiany dokonać samodzielnie.

Nissan Primera P11.144 (po faceliftingu) z silnikiem 2.0 (SR20DE): wymiana świec zapłonowych

Mając na uwadze zalecenia producenta, co do wymiany typowych części eksploatacyjnych przy określonym przebiegu, naszej uwadze oprócz filtrów nie może umknąć tak oczywista rzecz jak świece zapłonowe.

Nissan Almera N16: wymiana pompy paliwa

Pompa paliwa jest jednym z elementów układu paliwowego. Zapewnia paliwo niezbędne do pracy silnika. Wymiana pompy, przy odpowiednim przygotowaniu, jest niezwykle prosta.

Nissan Almera N16: wymiana filtra przeciwpyłkowego

Ciągle parujące szyby mogą być przyczyną brudnego filtra przeciwpyłowego. Dobra widoczność, zwłaszcza jesienią i zimą, gdy zmrok zapada dość wcześnie, ma kluczowe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa.

Czy politura niszczy lakier?


Jeśli sami chcielibyście odświeżyć i zakonserwować lakier w swoim samochodzie, ale nie jesteście pewni, których środków użyć, aby go nie zniszczyć nasz serwis pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak odświeżyć zmatowiony lakier?

Z biegiem czasu lakier w naszych samochodach matowieje, widoczne stają się drobne zarysowania od myjni automatycznej i głębsze uszkodzenia. Można temu zaradzić, a my poradzimy jak zrobić to w prawidłowy sposób.

Jak walczyć z rdzą na tarczach hamulcowych?


Choć rdza na tarczach hamulcowych nie ma zasadniczego wpływu na skuteczność hamowania, to jednak mocno szpeci najładniejsze auto, a wielu niedoświadczonych kierowców może zniechęcić do zakupu samochodu.

Czyszczenie parownika klimatyzacji

Regularne czyszczenie parownika klimatyzacji jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu, dlatego tę czynność powinniśmy przeprowadzać raz w roku. Na co zwrócić uwagę podczas czyszczenia klimatyzacji?

Jak walczyć ze skutkami gradobicia?

Na szczęście można walczyć ze skutkami gradobicia i większość kierowców od razu zapewne pomyśli o tradycyjnej szpachli i malowaniu. Alternatywną metodą jest SMART repair.

Jak tymczasowo naprawić nieszczelność w układzie wydechowym?

Nieszczelność w układzie wydechowym może przysporzyć wielu problemów tym bardziej, że zazwyczaj pojawia się nieoczekiwanie. Przekroczenie limitu głośności na drodze publicznej może poskutkować mandatem, więc podpowiadamy, jak tymczasowo poradzić sobie z tym problemem.

Jak opróżnić zbiornik paliwa?

W zbiorniku paliwa niekiedy może zgromadzić się woda, która w większej ilości może zagrażać pracy silnika i powodować korodowanie baku. Może nam się też zdarzyć, że zatankujemy niewłaściwe paliwo, dlatego podpowiadamy, jak opróżnić zbiornik.

Ford Mondeo MK4: demontaż konsoli środkowej

W poradniku tym, pokażemy jak zdemontować konsolę środkową w Fordzie Mondeo MK4. Patrząc na całą konsolę, może się wydawać, że będzie to bardzo trudne. My podpowiemy, jak szybko i bez uszkodzeń zdemontować konsolę środkową w Mondeo MK4.

Ford Mondeo MK3: uszczelnienie obudowy i wymiana filtra kabinowego – poradnik


W poradniku tym skupimy się na uszczelnieniu obudowy filtra jak i jego wymianie w Fordzie Mondeo Mk3. Jeżeli obudowa filtra kabinowego nie jest szczelna, wlewa nam się woda do środka kabiny. Dokładnie w okolice nóg pasażera.

Ford Mondeo MK3: wymiana krok po kroku tylnych tarcz i klocków hamulcowych


Wymiana tarcz i klocków hamulcowych nie ominie żadnego kierowcy. Mając trochę wolnego czasu, poradzimy sobie z tą czynnością, bez potrzeby odwiedzania warsztatu.

Ford Mondeo MK3: demontaż zegarów i wymiana podświetlenia

Zdarzają się kierowcy, którzy nie przepadają za oryginalnym podświetleniem zegarów. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je zmienić. Poniżej znajduje się opis, jak wymienić podświetlenie zegarów w Fordzie Mondeo MK3.

Ford Fiesta MK6: wymiana filtra kabinowego


Często parujące szyby, mogą być znakiem, że czas na wymianę filtra kabinowego. Wymiana nie jest trudna, materiały eksploatacyjne są tanie, dlatego należy regularnie wymieniać filtr kabinowy w Fordzie Fiesta Mk6.

Ford Fiesta MK6: wymiana pompy sprzęgła


W poradniku tym pokażemy jak wymienić pompę sprzęgła w Fordzie Fiesta. Sprzęgło uruchamiane jest hydraulicznie, za pomocą pompki przy pedale sprzęgła.

Jak usunąć naklejki z tylnej szyby?

Naklejki na każdej części samochodu bywają trudne do usunięcia. Jednak nie jest to niemożliwe. Na każdy typ naklejki i jej umiejscowienie jest odpowiedni sposób. W poradniku tym pokażemy, jak pozbyć się naklejek na tylnej szybie.

Montaż lusterka wewnętrznego fotochromatycznego

Lusterko fotochromatyczne jest pożytecznym gadżetem, jeśli podróżujemy dużo w nocy. Jednak nie w każdym samochodzie występuje ono jako standardowe wyposażenie. W zależności od każdej marki sposób montażu może się różnić, jednak podłączenie przebiega podobnie.

Seat Ibiza II: radzimy w jaki sposób wymienić przednie amortyzatory


Przy wymianie przednich amortyzatorów potrzebujemy więcej czasu niż w przypadku tylnych. Jednak stopień trudności nie wzrasta znacząco, zatem przystępujemy do wymiany przednich amortyzatorów.

Seat Ibiza II: naprawa czujnika świateł stopu


Uszkodzony czujnik świateł najłatwiej jest wymienić. Jednak my pokażemy, jak można go samodzielnie naprawić. W ten sposób zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Naprawa czujnika nie zajmie nam wiele czasu.

Seat: wymiana filtra paliwa

W poradniku tym pokażemy jak wymienić filtr paliwa w samochodzie marki Seat. Opis ten dotyczy niżej wymienionych silników. Cała operacja nie jest trudna, dlatego warto ją wykonać samemu.

Seat Ibiza II: wymiana tylnych sprężyn i amortyzatorów - poradnik


W poradniku tym, pokażemy, jak samemu wymienić tylne amortyzatory i sprężyny. Cały proces jest bardzo łatwy i nie wymaga szczególnych umiejętności.

Seat Ibiza II FL: jak poradzić sobie z łuszczącymi klamkami i uchwytami

Problem łuszczących się klamek oraz uchwytów dotyczy modeli wyprodukowanych w rocznikach 1999 – 2002. Jednak można na stałe pozbyć się tego problemu. Jak to zrobić? Opis znajduje się poniżej.

Seat Toledo II: czyszczenie przepustnicy - poradnik


Przyczyną falujących obrotów, jest zazwyczaj zabrudzona przepustnica. Nie ma potrzeby wymiany na nową. Wystarczy przeczyścić przepustnicę, żeby pozbyć się falujących obrotów. W poradniku tym, dowiesz się jak to zrobić we własnym zakresie.

Seat Toledo II: czyszczenie przepływomierza


Kiedy mamy uczucie, że nasze auto jakby wyraźnie straciło moc w danym zakresie obrotów, bardzo możliwe, że mamy problemy z przepływomierzem. W poradniku tym dowiesz się jak wyczyścić przepływomierz w swoim Seacie.

Seat Toledo II: naprawa stukającej dmuchawy - krok po kroku


Dziwny stukot, jaki się wydobywa podczas włączania, lub wyłączania dmuchawy z biegiem czasu staje się coraz bardziej dokuczliwy. Sposób na to, wyeliminować taką usterkę w Seacie Toledo II, przedstawiony został w tym poradniku.

Seat Toledo II: wymiana anteny

Słaby odbiór sygnału radiowego nie oznacza uszkodzonego radia. Najczęściej przyczyna leży w samej antenie. W poradniku tym pokażemy, jak samemu wymienić antenę samochodową, wymiana nie jest taka trudna, jakby się mogło wydawać.

Skoda Fabia I: czyszczenie potencjometru przepustnicy


Artykuł ten przedstawia proces czyszczenia potencjometru w Fabii 1.4. Jednak można go wykorzystać również w przypadku Seata Toledo lub Leona, z tym samym silnikiem. Różnice mogą być bardzo małe.

Seat Toledo II: wymiana świec i kabli


Wymiana świec nie należy do najłatwiejszych czynności, jakie możemy wykonać sami w naszym Seacie. Jednak, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać taką wymianę we własnym zakresie.

Seat Toledo II: czyszczenie panelu sterowania szybami

Działający nieprawidłowo przełącznik szyb nie zawsze oznacza konieczność wymiany panelu. Możemy podjąć próbę naprawy takiej usterki. Poniżej opis, krok po kroku, jak zrobić to samemu.

Seat Toledo II: demontaż tylnego zderzaka


W poradniku tym, pokażemy jak szybko i bezproblemowo przeprowadzić demontaż tylnego zderzaka w Toledo II. Jak się przekonamy sami, nie wymaga to żadnego doświadczenia, jedyne, co potrzebujemy to zestaw dobrych kluczy i trochę czasu.

Seat Toledo II: wymiana osłony świateł tylnych. Krok po kroku

Demontaż osłony świateł w Seacie Toledo II nie jest trudny. Wymiana jest bardzo szybka. Warto się pokusić o demontaż, nawet jak nie mamy potrzeby wymiany blendy. Mamy możliwość, wyczyszczenia powierzchni znajdującej się pod osłoną.

Seat Toledo I: wymiana podświetlenia zegarów

Poradnik ten skierowany jest do osób, które chcą wymienić przepalone żarówki zegarów lub też myślą o wymianie koloru podświetlenia. Cała wymiana nie jest trudna i bez problemu wykonamy ją samemu, nadając nowy wygląd naszym zegarom.

Seat Toledo II: demontaż włącznika świateł. Krok po kroku

Przyczyną nie działających świateł w Toledo II może być uszkodzony włącznik świateł. Chcąc go wymienić, lub naprawić musimy go zdemontować. Jak to zrobić w Seacie Toledo II? Odpowiedź znajduje się w tym poradniku.

Seat Toledo II: naprawa kierunkowskazów

Wzrost częstotliwości migania kierunkowskazów, chwilowy brak kierunkowskazów, brak sygnału kierunkowskazów oznacza konieczność naprawy kierunkowskazów. Jednak czy problem leży w samej manetce kierunkowskazów?

Seat Leon I: demontaż tapicerki drzwi przednich

Znajomość demontażu tapicerki drzwi przednich przydaje się w wielu przypadkach. Jednym z najczęstszych jest chęć wymiany głośników. Czytając ten poradnik dowiesz się, jak samemu zdemontować tapicerkę drzwi przednich.

Seat Toledo II: montaż chromowanych ramek w zegarach

W wielu nowych samochodach montowane są chromowane elementy w zegarach. Nadają one ładniejszego wyglądu i cieszą oko właściciela. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu zamontować sobie takie ramki.

REKLAMA