REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Eksploatacja auta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak zapewnić dziecku atrakcje w czasie podróży?


Podróżowanie z dzieckiem bywa męczące, nie dość, że musimy być skoncentrowani na prowadzeniu auta, to jeszcze trzeba zabawiać naszą pociechę. Oto kilka rad jak sobie z tym poradzić.

Czy fotelik montujemy tylko z przodu?

Większość rodziców ma problem z montażem fotelika samochodowego. Montować na przednim siedzeniu, czy na tylnej kanapie? Podpowiadamy, czy foteliki samochodowe montujemy tylko z przodu?

Jak przygotować samochód do podróży z dzieckiem?


Sprawdzenie stanu auta to najważniejszy element, przed rozpoczęciem podróży. Przygotowanie auta do podróży z dzieckiem zajmuje trochę czasu, ale warto go poświęcić.

Zadbaj o czystość w aucie w czasie zimy


Zachowanie czystości w aucie, kiedy jest większość mokrych i zimnych dni jest bardzo trudne. W poradniku tym pokażemy, jak sobie poradzić z takim problemem.

REKLAMA

Opel Corsa C: montaż radia samochodowego


Większość kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez muzyki. Jednak zdarzają się auta bez radia samochodowego, dlatego podpowiemy jak zamontować radio samochodowe w aucie.

Jak uchronić się od nadmiaru wilgoci w czasie zimy?


Chcąc zwalczyć wilgoć musimy najpierw wiedzieć, w jaki sposób dostaje się ona do środka samochodu. Oto kilka porad, jak poradzić sobie z tym problemem.

Seat Toledo II: zabezpieczenie zamka klapy bagażnika


Konserwację zamka klapy bagażnika najlepiej wykonać przed zimą. Wtedy nie będziemy mieli problemów z jego działaniem. W poradniku tym dowiesz się, jak samemu zakonserwować zamek klapy.

Jak często sprawdzać poziom oleju?

Nawet nowe samochody wymagają tego, by od czasu do czasu zajrzeć pod ich maskę. Poniżej przybliżymy jak często sprawdzać poziom oleju w silniku.

REKLAMA

Jak często sprawdzać drążki kierownicze?


Jeśli zimową porą zdarzyło Ci się mocno uderzyć kołami w krawężnik (poślizg boczny) – nie czekaj, tylko jak najszybciej odwiedź stanowisko diagnostycznie. Jeżeli nie i tak przynajmniej raz w roku kontroluj zbieżność.

Ile powinna wynosić temperatura w pojeździe podczas jazdy?


Mało, kto zdaje sobie z tego sprawę, ale temperatura w znacznym stopniu wpływa na sprawność psychomotoryczną kierowcy. Gdzie jest jej złoty środek?

Dlaczego osłony przegubów są takie ważne?


Oszczędzanie podczas zakupu osłon przegubów jest pierwszym krokiem mogącym doprowadzić do wizyty w warsztacie. Poniżej tłumaczymy dlaczego nie warto oszczędzać na tym elemencie.

Jak samodzielnie przeprowadzić wiosenny przegląd oświetlenia? Poradnik

Im zimniej tym częściej światła narażone są na wszelkiego rodzaju usterki. Po ostatnich mrozach warto, więc przyjrzeć się oświetleniu naszego samochodu

Czy warto czyścić filtr powietrza silnikowego?

Tak, ale kierowcy powinni pamiętać, że oczyszczony filtr nie odbuduje pełnej, pierwotnej wydajności filtracji.

Masz grypę i przyjmujesz leki? Nie wsiadaj za kółko!

Każdy z nas co najmniej raz do roku zmaga się z grypą. Kiedy Polaków dopadną pierwsze objawy grypy, wielu sięga po leki dostępne bez recepty. A zażywanie leków potrafi bardzo wydłużyć czas naszej reakcji. Także za kierownicą.

Jak stosować środki przeciw parowaniu szyb?

Zwykła gąbka daje tylko chwilowy efekt, a nawiew i klimatyzacja pomogą nam w zależności od swojej drożności. Czy są inne sposoby na zaparowane szyby?

Jak często wymieniać łożyska kół przednich?


Łożyska to jeden z najbardziej niedocenianych przez kierowców elementów samochodu. Tymczasem, jeżeli lekceważymy pierwsze niepokojące objawy wyeksploatowane łożysko może nagle unieruchomić pojazd, a nawet doprowadzić do wypadku.

Jak często wymieniać łożyska alternatora?


Jeśli lekceważymy pierwsze szumy, piski czy nagrzewanie się samochodu, wyeksploatowane łożysko może nagle unieruchomić pojazd, a nawet doprowadzić do wypadku.

Czym grozi jazda ze zużytymi łożyskami?

Jak rozpoznać zużyte łożyska? Kierowcę powinny zaniepokoić typowe objawy zużytych łożysk takie jak szum, czy inne dziwne odgłosy, które mogą nasilać się na niektórych zakrętach, ale nie tylko. Jazda ze zużytymi łożyskami jest wręcz niebezpieczna!

Jak często wymieniać łożyska kół tylnych?

Niestety z uwagi na fakt, że większość łożysk przednich jest nierozbieralnych, kierowca w zasadzie nie może w jakiś szczególny sposób o nie zadbać. A jak jest z tylnymi?

Czy warto wymieniać łożyska?

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że skrajnie zużyte łożyska mogą nagle unieruchomić pojazd a nawet doprowadzić do wypadku.

Jak rozwiązać problem przymarzniętych drzwi?

Gdy parkujemy pod chmurką w mroźną noc, rano zdarzają się kłopoty z otworzeniem drzwi samochodu. Uniemożliwia to przymarznięte zamek lub uszczelka. Mrozu nie unikniemy, ale możemy zapobiec przymarzaniu drzwi samochodowych.

Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Według policyjnych danych, co czwarta ofiara wypadku, do których dochodzi na polskich drogach, to dziecko. Na rodzicach i opiekunach spoczywa wielki obowiązek zapewnienia podróżującym maluchom maksymalnie dużego bezpieczeństwa. Jazda w foteliku zmniejsza ryzyko obrażeń dziecka podczas wypadku.

Mercedes W124: czyszczenie reflektorów


Czysty reflektor to podstawa dobrej widoczności. W starszych autach warto pomyśleć o wyczyszczeniu reflektorów po ich wewnętrznej stronie. W poradniku tym, pokażemy jak wyczyścić reflektory na przykładzie Mercedesa W124.

Jak działa napęd 4x4 ze sprzęgiełkiem wielopłytkowym?

Jest nieskomplikowany konstrukcyjnie, łatwy w sterowaniu i niezły w lekkim terenie, ale czasami trudno przewidzieć jego zachowanie.

Jak działa napęd 4x4 z centralnym mechanizmem różnicowania?

Płynne i przewidywalne zachowanie samochodu przy nagłej zmianie przyczepności nawierzchni kierowcy aut z takim napędem okupią wysoką ceną i wyższym zużyciem paliwa.

Czy warto zabezpieczać nowe auto przed korozją?

Bez względu na markę już po dwóch – trzech latach użytkowania warto zainwestować trochę pieniędzy w antykorozyjne zabezpieczenie podwozia naszego samochodu.

Jak obsługiwać myjnię bezdotykową?

Mimo tego, że w myjni bezdotykowej wszystko musimy zrobić sami, procedura ta nie wymaga specjalnego doświadczenia czy też wysiłku. W naszym poradniku opowiemy, jak obsługiwać myjnię bezdotykową.

Wszystko o myjni bezdotykowej

Czym właściwie jest myjnia bezdotykowa? Jest to ogólnodostępna jednostka myjąca obsługiwana przez właściciela samochodu. Cały proces mycia wykonujemy samodzielnie.

Jak zapalić auto „na popych”?

Wielu kierowcom zdarza się konieczność odpalenia samochodu w ten sposób. Dzieje się tak głównie na skutek nieoczekiwanego rozładowania akumulatora, kiedy zmagazynowana w nim energia nie wystarcza, aby poruszyć rozrusznikiem. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak odłączać i podłączać akumulator?

Akumulator to źródło prądu w samochodzie. Jak wiadomo, tam, gdzie jest prąd, jest i niebezpieczeństwo. Ze względu na sprzeczności w różnych instrukcjach odłączania i podłączania akumulatora, wyjaśniamy konsekwencje dwóch sposobów.

Jak działa hamulec bębnowy i tarczowy?

Hamulce to jeden z najważniejszych układów naszego samochodu. Dzięki nim możemy bezpiecznie zatrzymać pojazd, więc podpowiadamy, jak działają dwa, stosowane w samochodach rodzaje hamulców.

Jak dbać o samochód typu kabriolet?

Jeżdżenie samochodem bez dachu w letnie, ciepłe wieczory to niewątpliwie wspaniała przyjemność, ale musimy też pamiętać, że jest to pojazd wyjątkowy i powinniśmy o niego dbać bardziej, niż o samochód tradycyjny. Podpowiadamy, jak to robić.

Dobra żarówka, czyli jaka? Poradnik

Pisaliśmy już o tym, że nie zawsze warto kupować żarówki o zwiększonej mocy w stosunku do poprzedniej szczególnie, gdy nie zaleca tego producent. Ale jak odróżnić dobrą żarówkę od złej?

Dlaczego pedał hamulca „wciska się” do podłogi?

Jeżeli podczas hamowania zauważyłeś, że pedał jest „luźny” to znak, że jeden z obwodów hamulcowych może być nieszczelny lub układ jest zapowietrzony. Poniżej kilka potencjalnych przyczyn.

Na kierownicę, sprzęgło czy skrzynię biegów – jaką blokadę wybrać?

Zazwyczaj najlepsze rozwiązania są najdroższe. Dbając o bezpieczeństwo naszego samochodu czasami, więc bardziej opłaca się zamontować jedną droższą blokadę niż dwie tańsze.

Czym różnią się nawigacje dedykowane od tradycyjnych?


Nawigacje dedykowane zdecydowanie różnią się od tradycyjnych map elektronicznych dostępnych nawet w najtańszych marketach. Śmiało można je nazwać multimedialnymi kombajnami.

Fotelik dla niemowlaka (0-13 kg), – na co zwrócić uwagę?

Dla dziecka od pierwszych dni życia, do chwili, gdy osiągnie wagę 13 kg przeznaczone są foteliki przenośne. W nim dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy, a fotelik montowany jest 3-punktowymi samochodowymi pasami bezpieczeństwa lub wpinany jest do bazy.

Jak myć podwozie?

Mycie podwozia powinno stać się naszym nawykiem nie tylko po długiej zimie. Warto sprawdzić czy nasza ulubiona myjnia oferuje taką opcję, sami tego nie zrobimy.

Dlaczego wysokie auta dachują częściej?

Dachowania są charakterystyczne dla pojazdów typu SUV, pickup i aut terenowych z powodu znajdującego się wysoko środka ciężkości.

Czy można zminimalizować ryzyko urazu podczas dachowania?

Nawet, jeśli w przyszłości wszystkie pojazdy będą wyposażone w ESP, wciąż będzie dochodziło do dachowań. I choć tylko 3% wszystkich kolizji kończy się dachowaniem to w przypadku śmiertelnych wypadków, aż 20% dochodzi na skutek dachowania .

Jak używać kobyłek?

Kobyłki to narzędzie, które przyda się każdemu samochodowemu majsterkowiczowi. Podpowiadamy, jak je wybrać i jak poprawnie z nich korzystać.

Jak usunąć gumę do żucia z tapicerki?

Guma do żucia na tapicerce samochodowej to nie lada problem. Jest bardzo trudna do usunięcia i szczególnie nieestetyczna, dlatego podpowiadamy, jak skutecznie usunąć ją z wnętrza naszego pojazdu.

Jak uniknąć zamarzania wycieraczek?

Zamarzające wycieraczki to uciążliwy problem w sezonie zimowym. Są one niezwykle ważne w kwestii naszego bezpieczeństwa na drodze, dlatego podpowiadamy, jak uniknąć ich zamarzania.

Jak szybko wypolerować samochód?

Często myjemy nasz samochód, odkładając polerowanie na później, ponieważ nie mamy na to czasu. Podpowiadamy, jak można przyspieszyć ten zabieg.

Jak rozpoznać rodzaj wyciekającego płynu?

Żaden kierowca nie powinien ignorować wyciekającego z samochodu płynu. Niedobór któregoś z nich może spowodować zaburzenia pracy, któregoś z układów. Podpowiadamy, jak sprawdzić, który płyn cieknie.

Jak sprawdzić bęben hamulcowy?

Hamulce to najważniejszy element samochodu zapewniający nam bezpieczeństwo. Warto dbać o to, aby zawsze były w jak najlepszym stanie, dlatego podpowiadamy, jak zbadać sprawność bębnów hamulcowych.

Jak pozbyć się problemu insektów na przedniej szybie?

Insekty na przedniej szybie to problem niejednego kierowcy, szczególnie w sezonie wiosennym i letnim. Podpowiadamy, jak sobie z nim poradzić.

Jakie są najczęstsze usterki silnika?

Nieprawdą jest, że naprawa silnika jest kosztowna wyłącznie dla posiadaczy starych samochodów. W tych nowoczesnych, zastosowano tak zaawansowane technologie, że ich wymiana lub remont również będzie wymagał głębszego sięgnięcia do portfela.

Dlaczego pasek klinowy piszczy?

Pierwsze niepokojące dźwięki uwagę nawet niedoświadczonych kierowców zwracają ku paskowi klinowemu. Słusznie, choć przyczynę piszczenia zdiagnozować już zdecydowanie trudniej.

Dlaczego wydech rdzewieje?


Przed kilkunastoma laty układy wydechowe wytrzymywały nawet całe życie auta bez żadnych napraw. Teraz problemy pojawiają się bardzo szybko. Czasami nawet w kilkuletnich pojazdach.

REKLAMA