REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Używane: BMW X5 E70 (2006 - 2013) – opinie i typowe usterki

BMW X5 E70 jeszcze do niedawna kosztowało krocie. Dziś, auto wciąż wygląda świeżo, a ceny używanych egzemplarzy stały się bardziej przystępne. Jakie są opinie użytkowników i typowe usterki tego modelu.

Przewóz paliw i alkoholu etylowego będzie monitorowany elektronicznie

Przewóz m.in. paliw, czy wyrobów zawierających alkohol etylowy będzie monitorowany elektronicznie. Za brak wyposażenia pojazdu w lokalizator są przewidziane wysokie kary pieniężne.

Europejskie służby łatwiej wykryją nieuczciwych kierowców z Polski

W Krajowym Rejestrze Elektronicznym Przedsiębiorców Transportu Drogowego (KREPTD) znajdą się m.in. informacje o poważnych naruszeniach przepisów określających obowiązki lub warunki przewozu drogowego.

Gdzie z zieloną kartą i za ile?

W trakcie sezonu wakacyjnego, zdecydowanie więcej osób poszukuje w Internecie informacji na temat Zielonej Karty. Taki dodatkowy certyfikat ubezpieczenia OC, nie jest już wymagany w większości krajów Starego Kontynentu. Tym niemniej, nadal istnieją kierunki wakacyjnych podróży wymagające wcześniejszego wyrobienia Zielonej Karty lub zakupu specjalnej polisy na granicy (tzw. ubezpieczenia granicznego).

REKLAMA

Będą nowe formularze mandatowe w związku z wprowadzeniem płatności kartą

Już niedługo kierowcy będą mogli płacić za mandaty kartami płatniczymi. To spore ułatwienie nie tylko dla obcokrajowców. Jednak wprowadzenie możliwości płacenia za mandaty kartami płatniczymi wymaga m.in. zmiany formularza mandatowego. Projekt rozporządzenia w tej sprawie jest już w uzgodnieniach.

Test Renault Grand Scenic 1.6 dCi 160 KM

Pod maską recenzowanego egzemplarza Renault Grand Scenic znalazła się najmocniejsza dostępna w gamie jednoska napędowa. To wysokoprężny silnik 1.6 dCi, który rozwija moc maksymalną 160 KM przy 4000 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy 380 Nm dostępny od 1750 obr./min. Z napędem standardowo współgra sześciobiegowa zautomatyzowana przekładnia, a moment obrotowy jest przenoszony na przednie koła.

Polacy kupują coraz mniej diesli

Według informacji Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Polacy kupują coraz mniej samochodów z silnikami Diesla. Za to na popularności zyskują jednostki benzynowe oraz napędy alternatywne.

Jak ubiegać się o odszkodowanie w przypadku kolizji podczas wakacyjnej podróży?

Stłuczka, kolizja lub nawet wypadek mogą się przydarzyć każdemu podróżującemu na wakacje. Jak ubiegać się o należne odszkodowanie w przypadku, gdy do zdarzenia doszło w kraju, a jak gdy za granicą?

REKLAMA

Jak prawidłowo wymienić koło w samochodzie?

Co sprawdzić przed wyjazdem na urlop samochodem? Oprócz kontroli stanu technicznego należy pamiętać o sprawdzeniu stanu koła zapasowego. Brak „zapasu” może okazać się bardzo kłopotliwy.

Bezgłośnikowy system car audio od Continental

Czy możliwe jest słuchanie zestawu audio bez konieczności montowania głośników? Coninental, firma zajmująca się produkcją opon dowiodła, że tak! Na czym polega działanie prototypowego systemu Ac2ated Sound?

Jak dobrać fotelik dla dziecka?

Badania są zatrważające. Niemal 64% rodziców nawet nie sprawdza, czy fotelik samochodowy jest właściwie dobrany do ich dziecka. Taki stan rzeczy wynika z dużej nieświadomości rodziców w kwestii bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie. Jak prawidłowo dobrać fotelik dla dziecka?

Jak używać klimatyzacji, by nie zachorować?

Klimatyzacja samochodowa bez wątpienie znacznie poprawia bezpieczeństwo jazdy podczas upałów. Dzięki optymalnej temperaturze we wnętrzu pojazdu kierowca wolniej się męczy i jest w stanie zachować odpowiednią koncentrację. Ale korzystanie z klimatyzacji samochodowej nieumiejętnie jest szkodliwe dla zdrowia. Jak używać klimatyzacji, by nie zachorować?

Czy roczny przebieg ma wpływ na cenę ubezpieczenia OC?

Czy na cenę ubezpieczenia OC ma wpływ to, ile kilometrów przejeżdżamy rocznie swoim samochodem? Okazuje się, że tak. I to znacznie.

Nowa Kia Stinger – cennik

Znamy ceny najnowszej Kii Stinger. Model zachwyca spektakularną linią nadwozia, a w gamie silnikowej znalazły się jednostki napędowe rozwijające moc od 200 do 370 KM. Ile Kia Stinger kosztuje?

Kiedy zostanie wybudowany fragment autostrady A2 od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego?

Umowy na projekt i budowę wschodniej trasy wylotowej z Warszawy w ciągu autostrady A2 zostały podpisane. Kiedy zakończy się realizacja inwestycji?

Otwarto przetargi na projekt i budowę fragmentu obwodnicy Łomży

Otwarto przetargi na projekt i budowę fragmentu obwodnicy Łomży od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno” w ciągu drogi S61. Jaki czas realizacji inwestycji zadeklarowali oferenci?

Z tymi silnikami mogą być problemy: 2.2 JTS Alfa Romeo

Silnik 2.2 JTS Alfa Romeo, wzorowany na jednostce General Motors choć był chętnie wybierany przez kupujących, szybko obnażył kilka wpadek konstruktorów. Poważnych wpadek.

Z tymi silnikami mogą być problemy: 2.0 D Subaru

Debiutowi pierwszego na świecie silnika Diesla o przeciwsobnym układzie cylindrów, jednostki 2.0 D zaprezentowanej przez Subaru towarzyszył duży szum medialny. Jednostka dawała kierowcom Imprez, Legacy, Outbacków i Foresterów moc, oszczędność i… serię poważnych problemów technicznych. Motor psuł się na tyle często, że już po dwóch latach musieli interweniować inżynierowie.

Z tymi silnikami mogą być problemy: 2.0 IDE Renault

Jednostka 2.0 IDE miała być dla Renault przełomem. Niestety, dosyć szybko okazało się, że producent popełnił poważny błąd. Debiut skończył się porażką, a jednostka zeszła ze sceny po cichu i tylnymi drzwiami.

Z tymi silnikami mogą być problemy: Silnik 2.5 T Subaru

Jednostka EJ20, trafiła do sprzedaży w roku 2005 i stała się częścią nie tylko Imprezy WRX STI. Doładowany benzyniak służył również do napędu Foresterów, Legacy i Outback’ów. Silnik był oferowany w kilku wersjach mocy. Podstawowy model o oznaczeniu EJ255 dysponował stadem od 210 do 265 koni mechanicznych. Topowy nazwany EJ257 rozwijał moc oscylującą w granicy 300 koni mechanicznych. Co z jego trwałością?

Z tymi silnikami mogą być problemy: 4.5 V8 Porsche

4,5-litrowa jednostka V8 pojawiła się wraz z debiutem Porsche Cayenne. Choć architektura była dosyć nietypowa dla niemieckiego producenta, zwiastowała potężną moc i piękne brzmienie. Z czasem motor niestety ujawnił też swoją drugą twarz. Poważne usterki oraz koszty naprawy dochodzące do 30 tysięcy złotych!

Z tymi silnikami mogą być problemy: 5.0 V10 TDI VAG

Silnik 5.0 V10 TDI VAG zadebiutował wraz z wprowadzeniem do oferty modeli VW Tuareg i Phaeton. 10 cylindrowa jednostka zapewnia świetną dynamikę ale okazała się bardzo awaryjna.

Z tymi silnikami mogą być problemy: 1.8 TSI/TFSI VAG

Silnik 1.8 TSI z grupy oznaczonej symbolem EA888 miał stanowić odpowiedź na nowe potrzeby kierowców w XXI wieku w gamie Grupy Volkswagena. Niestety jednostka napędowa stała się jednym z jaskrawych przykładów technologicznego niedopracowania.

Test Ford Fiesta ST200 1.6 EcoBoost 200 KM

Ford przygotował nie lada gratkę dla wszystkich miłośników sportowych emocji. Specjalna, mocniejsza wersja uznanego modelu Fiesta ST ma moc silnika zwiększoną do 215 KM, a maksymalny moment obrotowy do 320 Nm! Co z tego wynika?

Od kogo kupujemy polisy OC i AC?

Kierowcy poszukujący ubezpieczeń komunikacyjnych (głównie OC lub AC), mają do wyboru różne sposoby zakupu takich polis. Najprostszy wariant, czyli zakup od ubezpieczyciela, wbrew pozorom nie jest najbardziej popularny. Krajowi kierowcy oraz osoby nabywające inne ubezpieczenia majątkowe (np. ubezpieczenia mieszkania), o wiele bardziej cenią sobie możliwość porównania oferty kilku lub kilkunastu firm ubezpieczeniowych za pośrednictwem multiagencji. Takie rozwiązanie pozwala na wybór tańszej polisy i w żaden sposób nie ogranicza późniejszych uprawnień ubezpieczającego.

Sprawca kolizji uciekł. Co robić?

Nasz Czytelnik jechał drogą z pierwszeństwem i nagle z bocznej, podporządkowanej drogi wyłonił się inny samochód. Kierujący tamtym pojazdem z nieznanych przyczyn zupełnie zlekceważył znaki i wyjechał tuż przed auto naszego Czytelnika. Chcąc uniknąć wypadku, kierowca wykonał gwałtowny skręt. Dzięki temu wprawdzie nie doszło do zderzenia, ale stracił panowanie nad pojazdem. Auto dachowało, a sprawca całego incydentu spokojnie sobie odjechał. Co w takiej sytuacji zrobić?

Nowe niebieskie koperty dla inwalidów – nowe przepisy?

Od pewnego czasu na ulicach miast coraz więcej jest miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych, wymalowanych na niebieskim tle. Wielu Czytelników pyta, czy to jakaś nowa moda czy też nowe wprowadzono inne zasady oznakowywania takich miejsc?

Jak powinien postępować rowerzysta na przejściach dla pieszych?

Jak rowerzyści powinni postępować na przejściu dla pieszych? Mówimy oczywiście o sytuacji, kiedy to rowerzysta jedzie chodnikiem. W takich sytuacjach dochodzi bardzo często do potrąceń cyklistów przez samochody i są to niestety wypadki zazwyczaj zawinione przez kierujących jednośladami.

Skąd się wziął CarSharing i jak rozwija się w Polsce?

Idea współdzielenia się samochodami, czyli tzw. Carsharingu nie jest nowa i została zapoczątkowana około 50 lat temu w Holandii. Jakie były początki jednego z najgorętszych obecnych trendów w branży motoryzacyjnej?

Jakie zmiany na rynku usług logistycznych zajdą pod wpływem innowacji?

Innowacje zmieniają każdą branżę. Także logistyczną. Jakie zmiany na rynku usług logistycznych zajdą pod wpływem innowacji?

Nowy Opel Insignia GSi 2017

Opel zaprezentował nową Insignię GSi. Sportowa odmiana flagowego modelu w gamie producenta jest napędzana przez benzynową, dwulitrową, turbodoładowaną jednostkę rozwijającą moc maksymalną 260 KM. Co o niej wiemy?

Jak zmniejszyć ryzyko pęknięcia opony?

Choć z konieczności regularnej kontroli stanu ogumienia zdaje sobie sprawę większość kierowców, stosunkowo niewielu monitoruje stan ich zużycia. Pobieżne zerknięcie na fragment koła też nie wystarczy.

Nieodpłatne przekazanie samochodu, a VAT

W niektórych przypadkach alternatywą dla sprzedaży posiadanego przez podatnika majątku, np. samochodu może być jego nieodpłatne przekazanie, zwłaszcza gdy dany pojazd ma niewielką wartość. Przy planowaniu takich działań należy mieć na uwadze możliwe skutki w podatku VAT.

Zakup usług gastronomicznych w trakcie spotkań z przedstawicielami spółek powiązanych

Spółka logistyczna nabyła usługi gastronomiczne w trakcie spotkania z przedstawicielami spółek zależnych. Spotkanie miało wyłącznie charakter służbowy, celem było bowiem omówienie strategii rozwoju firmy oraz innych spraw istotnych z punktu widzenia bieżącej oraz przyszłej działalności Spółki. Wobec powyższego zadano pytanie o możliwość zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów.

Nowa lista budowy dróg krajowych

Znamy już nową listę inwestycji w Programie Budowy Dróg Krajowych. Budowę, których nowych odcinków zaplanowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa?

Marka Alpine oficjalnie w Polsce

Marka Alpine której logiem został oznaczony model A110 jest już obecna w Polsce. Według informacji Renault, właściciela marki, Polska jest jednym z 13 w którym powstaje wyselekcjonowana sieć sprzedaży i serwisu.

Czy wzrost prędkości ogranicza pole widzenia kierowcy?

Czy wzrost prędkości jazdy przekłada się na ograniczenie pola widzenia kierowcy? Okazuje się, że tak. W jaki sposób?

Wzrosły kary za brak OC w 2017 r.

Kary za brak ubezpieczenia OC w 2017 r. znacznie wzrosły. Grzywnę mogą dostać nie tylko ci kierowcy, którzy notorycznie jeżdżą bez wykupionej polisy ale także gapowicze, którzy zapomnieli o jej wykupieni.

Jak zachowywać się na przejazdach dla rowerzystów – rady dla rowerzystów

W pierwszej części artykułu omówiłem przepisy dotyczące korzystania przez rowerzystów z przejazdów rowerowych. Wykazałem, jak bardzo te przepisy są niespójne i nielogiczne. Dziś zatem postaram się podpowiedzieć, jak powinien zachowywać się na przejeździe rozsądny rowerzysta.

Jakie zasady jazdy obowiązują na ścieżkach rowerowych?

Dróg dla rowerów wciąż przybywa i to bardzo dobrze. Okazuje się jednak, że wielu rowerzystów nie potrafi z nich prawidłowo korzystać. Dotyczy to zwłaszcza miejsc, w których drogi te przecinają chodniki i jezdnie. Jakie zasady jazdy obowiązują na ścieżkach rowerowych?

Jak zachowywać się na skrzyżowaniach z drogami dla rowerów

Przejazdy dla rowerzystów są miejscem, na którym dochodzi do szczególnie niebezpiecznych sytuacji. Wynika to często z nieznajomości przepisów i braku wyobraźni, a często także rozsądku u wielu cyklistów. W dodatku przepisy regulujące pierwszeństwo na przejazdach rowerowych są zupełnie nieprzemyślane i oderwane od realiów.

Kiedy można jeździć rowerem po chodniku?

Część rowerzystów jeździ po jezdniach, część po chodnikach. Niestety często nie znają oni przepisów regulujących te kwestie, a i same przepisy pozostawiają wiele do życzenia i są oderwane od realiów. Często bywa też tak, że rowerzyści zupełnie lekceważą przepisy i uważają, że mogą jeździć wszędzie. Powodują w ten sposób wiele niebezpiecznych sytuacji. Kiedy można jeździć rowerem po chodniku?

Wyniki finansowe PLL LOT za pierwsze półrocze 2017 r.

Według prezesa PLL LOT wyniki finansowe narodowego przewoźnika za pierwsze półrocze 2017 r. są lepsze od zapisanych w budżecie przedsiębiorstwa.

Lotos nie wprowadzi podwyżek paliw po wprowadzeniu przez PiS opłaty drogowej?

Według Lotosu wprowadzenie przez PiS opłaty drogowej nie musi oznaczać wzrostu cen paliw dla klientów stacji.

Ile kosztuje ubezpieczenie nowego samochodu?

Zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC to jeden z kosztów, który czeka każdego nabywcę nowego samochodu. Wiele takich osób opłaca również dobrowolne ubezpieczenie Autocasco. Spora wartość nowych samochodów, skłania do wykupienia dodatkowej ochrony. Z myślą o nabywcach aut „od dilera”, porównywarka Ubea.pl sprawdziła, ile przeciętnie kosztuje ubezpieczenie takich pojazdów. W ramach analizy, zostały uwzględnione najpopularniejsze modele nowych samochodów z pierwszej połowy 2017 r.

Zakończyła się próba bicia Rekordu Guinessa w przejeździe największej liczby samochodów hybrydowych

Czy Rekord Guinessa w przejeździe największej liczby samochodów hybrydowych został pobity? Próba odbyła się 9 lipca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu.

Rozwój projektu Citylogin

Citylogin to ciekawy projekt FM Logistic, który ma na celu ograniczenie negatywnych skutków dostaw towarów w centrach miast. Na czym polega i jak się rozwija ta ciekawa koncepcja?

Własna działalność gospodarcza w pracy kierowcy – wady i zalety

Zawodowi kierowcy coraz częściej stają przed dylematem, czy decydować się na samozatrudnienie. Jakie są zalety i wady prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej w branży transportowej?

Rząd PiS jest za wprowadzeniem opłaty paliwowej?

Rząd PiS nie ocenia negatywnie wprowadzenia opłaty paliwowej. Czy projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych może wejść w życie?

Droga ekspresowa S7 od Radomia do granicy województwa w końcu otawarta!

Z miesięcznym opóźnieniem oddano do użytku kierowcom 22 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 od Radomia do granicy województwa mazowieckiego.

REKLAMA