REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ford Escort MK5: wymiana przednich wahaczy


Złe prowadzenie samochodu, dziwne zachowywanie się na zakrętach, to tylko nieliczne objawy uszkodzonych wahaczy. Z wymianą nie trzeba czekać, uszkodzony wahacz przyczynia się również do ścinania opon.

Mercedes CLS Shooting Brake już w 2012

Mercedes wprowadzi na rynek model CLS w nowej wersji nadwoziowej. Auto trafi do sprzedaży w 2012.

Hyundai z najwyższej półki


W kilku salonach dealerów w USA niedługo pojawią się egzemplarze najnowszej limuzyny o nazwie Equus. Samochód ten został zaprezentowany na stoisku firmy Hyundai Motor podczas jesiennych targów w Paryżu.

Dwudziestomilionowa Toyota dostarczona klientowi


Toyota sprzedała w Europie już dwadzieścia milionów pojazdów. Ciemnoniebieska Toyota Verso z silnikiem D-4D o pojemności 2 litrów została przekazana mieszkańcowi Walencji.

REKLAMA

Jak czytać informację na opakowaniu oleju samochodowego?

Kupując olej, z tzw. przyzwyczajenia, rzadko, kiedy zwracamy uwagę na specyfikację zawarte na jego opakowaniu. Problem pojawia się, gdy sięgamy po nowy produkt.

Kiedy opona nie nadaje się do naprawy?

Od razu zaznaczymy, że ocenę stanu technicznego naszego ogumienia lepiej pozostawić specjalistom. Nie dajmy się im jednak naciągnąć, jeżeli stwierdzą, że powodem wymiany są przebicie gwoździem czy niewielkie otarcia.

Czym jest spowodowana wyższa cena "zimówek" niż opon letnich?

Eksploatacja samochodu podczas zimowych miesięcy jest droższa niż podczas lata. O cenie opon decyduje głównie rodzaj mieszanki stosowany podczas ich produkcji.

Dlaczego „zimówki” są droższe od opon letnich?

Generalnie użytkowanie samochodu w trakcie miesięcy zimowych jest droższe niż w ciągu lata. O cenie opon decyduje rodzaj mieszanki stosowany podczas produkcji.

REKLAMA

W jaki sposób ocenić przydatność przestrzeni bagażowej?

Tak naprawdę nie liczy się wyłącznie wielkość i kształt. Podczas oceny bagażnika zwracajmy uwagę również na sposób jego otwierania i możliwości powiększenia.

Jak wybrać słuchawkę Bluetooth?


Decydując się na zakup naszą uwagę powinniśmy skierować na te najmniejsze i najlżejsze. Komfort użytkowania zapewnią nam żelowe wkładki oraz elastyczne pałąki.

Dlaczego olej podczas wymiany jest czarny?

Zauważy to nie tylko wytrawne oko mechanika, ale również kierowca, który wymienia olej samodzielnie. Na szczęście nie ma mowy o dodatkowych kosztach.

Skąd bierze się dym z rury podczas jazdy?

Kopcenie podczas jazdy jest jednym z symptomów, który automatycznie powinien zaniepokoić kierowcę i zmobilizować do przyjrzenia się problemowi. W tym wypadku może niestety skończyć się remontem kapitalnym silnika.

Jak dorobić wkład lusterka z funkcją podgrzewania?

Do pracy potrzebne będą nam tylko nóż diamentowy i szlifierka z tarczą do polerowania. Przyda się również znajomość budowy naszych lusterek.

Co oznacza rosnąca ilość oleju?

Niepokojące dla kierowcy powinno być podniesienie się poziomu oleju o ok. 1 cm. Przyczyną może być przedostawanie się do oleju paliwa.

Opel Omega: wymiana mieszków dźwigni ręcznego i zmiany biegów

W starszych autach mieszki ręcznego i gałki zmiany biegów są bardzo zniszczone. Wygląda to mało estetycznie. Poniżej znajduje się opis, jak wymienić mieszki dźwigni zmiany biegów i ręcznego w Oplu Omega.

Opel Omega 2.5 V6: wymiana sprzęgła


Wyczuwalne wibracje pedału sprzęgła, słabe przyspieszenie po dodaniu gazu czy wpadający pedał sprzęgła, wskazują nam na wymianę tego elementu. Koszty wymiany są wysokie, dlatego przedstawimy poradę, jak zrobić to samemu.

Skoda Fabia 2: montaż gałki zmiany biegów z Audi A3

Gałka zmiany biegów z audi A3/S3 jest znacznie ładniejsza, niż standardowa w Fabii. Polecamy wymianę gałki zmiany biegów, zmieni znacząco wnętrze naszego auta.

Skoda Fabia: wymiana tylnego łożyska


Łożyska wymagają wymiany zazwyczaj przy dużych przebiegach samochodu. Nie ma najmniejszego problemu, żebyśmy taką wymianę wykonali we własnym zakresie.

Opel Omega A: wymiana żarówki w komputerze pokładowym

Przepalona żarówka komputera utrudnia nam odczyt informacji. W ciągu dnia jesteśmy w stanie coś zobaczyć, jednak w nocy jest to niemożliwe. Wszystko wskazuje na to, że nadszedł czas na wymianę żarówki.

Skoda Fabia 2: montaż oryginalnego podłokietnika

Podłokietnik jest bardzo przydatny podczas jazdy. Mamy gdzie położyć prawą rękę, do tego mamy przeważnie jeden schowek więcej. Oto opis, jak samemu zamontować podłokietnik w Fabii 2.

Opel Corsa C: wymiana spryskiwaczy szyby na mgłowe


Mgłowe spryskiwacze znacznie lepiej rozprowadzają płyn do szyb. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w Oplu Insignia. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie spryskiwacze zamontować w Corsie.

Opel Omega B: czyszczenie nagrzewnicy

Czyszczenie nagrzewnicy, zazwyczaj łączy się z jej demontażem. My jednak przeprowadzimy proces jej czyszczenia bez demontażu z samochodu.

Opel Omega B: montaż tempomatu

Kto miał okazję doświadczyć jazdy samochodem z tempomatem, docenia tę wygodę. Jednak nie każdy samochód wyposażony jest w tempomat. W poradniku tym, dowiesz się jak zamontować tempomat w Oplu Omega B.

Dacia Duster w czołówce konkursu Car of the Year

Dacia Duster zakwalifikowała się do finałowej siódemki konkursu Car of the Year 2011 w Europie.

Opel Tigra czy Ford Puma?

W wadze ciężkiej walczyły ze sobą Opel Calibra i Ford Probe. W wadze lekkiej pojedynek stoczą Ford Puma i Opel Tigra. Gong, zapraszamy na walkę!

Co robić, gdy akumulator odmówi posłuszeństwa?

Coraz chłodniejsze noce mogą doprowadzić do obniżenia wydajności prądowej akumulatora. Kiedy nie damy rady samodzielnie uruchomić samochodu, istnieją trzy sposoby na rozwiązanie problemu: uruchomienie silnika z innego akumulatora, ruszanie z pychu, a także korzystanie z samostartów.

Czy warto kupić używaną chłodnicę?


Generalnie nie polecamy, ponieważ trafienie innej niż pochodzącej ze złomowiska graniczy z cudem. Bardzo często również to, co za granicą było zwykłym śmieciem trafia do samochodów jako „zamiennik”.

Czy należy martwić się zaparowanymi reflektorami? Porada

Para wodna osadzająca się na kloszach reflektorów to normalne zjawisko fizyczne. Poniżej kilka słów o procesie parowania reflektorów.

Jak zamontować uszczelkę podgłowicową?

Uwaga – to zadanie wprawdzie można wykonać posiadając w garażu podstawowy komplet kluczy i minimum wiedzy technicznej, jednak przy jakichkolwiek wątpliwościach należy skorzystać z usługi specjalisty.

Co jest przyczyną brunatnego osadu na korku wlewu oleju?

Korek wlewu oblepiony brunatną mazią wcale nie musi oznaczać, że "puściła" uszczelka pod głowicą. Szczególnie, gdy problem pojawia się jesienią lub zimą.

Jak przetrwać lato – poradnik dla kierowców bez „klimy”


Dwa miesiące upałów w Polsce może zniechęcić do jazdy wielu kierowców, którzy nie posiadają w swoim samochodzie klimatyzacji. Walkę z temperaturą można podjąć półśrodkami.

Co może być przyczyną awarii pompy wodnej?

Jest wiele czynników zewnętrznych, które mogą spowodować awarię pompy i trzeba je wziąć pod uwagę, aby upewnić się, że sama pompa jest zainstalowana właściwie i że układ, w którym pracuje, jest poprawnie złożony.

Wpływ ciśnienia w oponach na bezpieczeństwo

Właściwie napompowane opony mają ogromny i nieoceniony wpływ na nasze bezpieczeństwo. Niestety wciąż jest to lekceważone i większość kierowców, ciśnienie sprawdza jedynie podczas wymiany lub montażu nowego kompletu.

Jak ciśnienie w oponach wpływa na bezpieczeństwo jazdy?

Prawidłowe ciśnienie w oponach ma bardzo istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Niestety, większość kierowców sprawdza je tylko raz – podczas montażu nowych opon lub po naprawie u wulkanizatora.

Skoda Fabia 2: naprawa styku zamka bagażnika

Uszkodzony mikrostyk zamka może objawiać się problemami z oświetleniem bagażnika. Nie jest to powód, żeby jechać do serwisu. Wszystko możemy naprawić sami.

Skoda Fabia 2: demontaż środkowego panelu

Środkowy panel zazwyczaj zawiera w sobie radio montowane fabrycznie lub już takie zamontowane przez nas. Cały demontaż można wykonać w kilka minut i nie trzeba do tego wyszukanych narzędzi.

Skoda Fabia 2: demontaż tunelu środkowego

Demontaż tunelu w Fabii nie jest trudny. Od razu możemy zdemontować osłonę hamulca ręcznego, czy też gałkę zmiany biegów. Z nami wykonasz to wszystko sam.

Opel Vectra B: demontaż kierownicy z poduszką powietrzną

Poduszkę powietrzną demontujemy z różnych powodów. Najczęściej z powodu wystrzelenia poduszki, zmiany taśmy pod kierownicą bądź też chęci zdjęcia samej kierownicy.

Opel Corsa C: naprawa króćca pompy wody


Łamiący się króciec pompy wody, jest to usterka zdarzająca się najczęściej w silniku Z12XEP, czyli 1.2. Naprawa wymaga trochę czasu, jednak jesteśmy ją w stanie zrobić samemu.

Opel Astra G: wymiana tylnych klocków


Opel Astra G jest dostępny w dwóch wersjach. Z tylnymi hamulcami bębnowymi i tarczowymi. W poradniku tym, przedstawimy wymianę klocków hamulcowych w Astrze z hamulcami tarczowymi.

Opel Calibra: montaż siłowników przedniej maski


Posiadanie maski na siłownikach to wielka wygoda. Jednak nie każde auto jest w nie wyposażone. Montaż nie jest trudny, dlatego warto je zamontować.

Opel Calibra: wymiana tylnych klocków hamulcowych


Wymianę klocków hamulcowych można przeprowadzić swobodnie na parkingu przed blokiem. Czytając ten poradnik, dowiesz się jak wymienić tylne klocki hamulcowe w swojej Calibrze.

Opel Calibra: wymiana tulei gumowych tylnego zawieszenia


Duża nadsterowność auta, ścinanie tylnych opon, wrażenie pływania tyłu samochodu, objawy te w większości wskazują na zużyte tuleje tylnej belki. Wymiana nie jest trudna, dlatego warto wykonać ją samemu.

Jak wymienić rozrusznik? Opel Vectra A

Kiedy nasz samochód nie odpala, co więcej w ogóle „nie kręci”, wszystko wskazuje na rozrusznik. W poradniku tym, opiszemy, jak wymienić samemu rozrusznik w Oplu Vectra A.

Opel Vectra B: wymiana sworzni wahaczy


Wymiana sworznia wahacza wymaga trochę więcej czasu. Nie jest to trudna czynność. W poradniku podpowiemy jak zrobić to najszybciej i najłatwiej.

Renault Espace niebawem w sprzedaży


Renault Espace to oferta dla osób poszukujących auta posiadającego przestronne wnętrze wyposażone w najnowsze technologie.

Opel Vectra B: wymiana łączników stabilizatora


Stuki w zawieszeniu podczas jazdy na nierównościach informują o uszkodzeniu któregoś z elementów zawieszenia. Najczęściej winne są łączniki stabilizatora.

Volvo S40: demontaż wkładu z lusterka bocznego

Demontaż wkładu lusterka bocznego wymaga zachowania szczególnej ostrożności. W poradniku tym podpowiemy, jak wymontować wkład lusterka nie uszkadzając innych elementów.

Volvo V40: demontaż tunelu środkowego

Wymiana tunelu środkowego nie należy do trudnych prac. Patrząc na tunel mogłoby się wydawać, że trzeba zdemontować wiele elementów i odkręcić mnóstwo śrub. Czytając nasz artykuł dowiesz się, jak to zrobić samemu.

Jak zamontować LPG i nie zniszczyć samochodu?

Dla niektórych kierowców montaż instalacji gazowej to ciągle powód do wstydu, a inni szukając sposobu na obniżenie kosztów eksploatacji decydują się na jej montaż. Podpowiadamy jak prawidłowo zamontować instalację LPG w swoim aucie.

REKLAMA