REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Opel Omega B: czyszczenie nagrzewnicy

Czyszczenie nagrzewnicy, zazwyczaj łączy się z jej demontażem. My jednak przeprowadzimy proces jej czyszczenia bez demontażu z samochodu.

Opel Omega B: montaż tempomatu

Kto miał okazję doświadczyć jazdy samochodem z tempomatem, docenia tę wygodę. Jednak nie każdy samochód wyposażony jest w tempomat. W poradniku tym, dowiesz się jak zamontować tempomat w Oplu Omega B.

Dacia Duster w czołówce konkursu Car of the Year

Dacia Duster zakwalifikowała się do finałowej siódemki konkursu Car of the Year 2011 w Europie.

Opel Tigra czy Ford Puma?

W wadze ciężkiej walczyły ze sobą Opel Calibra i Ford Probe. W wadze lekkiej pojedynek stoczą Ford Puma i Opel Tigra. Gong, zapraszamy na walkę!

REKLAMA

Co robić, gdy akumulator odmówi posłuszeństwa?

Coraz chłodniejsze noce mogą doprowadzić do obniżenia wydajności prądowej akumulatora. Kiedy nie damy rady samodzielnie uruchomić samochodu, istnieją trzy sposoby na rozwiązanie problemu: uruchomienie silnika z innego akumulatora, ruszanie z pychu, a także korzystanie z samostartów.

Czy warto kupić używaną chłodnicę?


Generalnie nie polecamy, ponieważ trafienie innej niż pochodzącej ze złomowiska graniczy z cudem. Bardzo często również to, co za granicą było zwykłym śmieciem trafia do samochodów jako „zamiennik”.

Czy należy martwić się zaparowanymi reflektorami? Porada

Para wodna osadzająca się na kloszach reflektorów to normalne zjawisko fizyczne. Poniżej kilka słów o procesie parowania reflektorów.

Jak zamontować uszczelkę podgłowicową?

Uwaga – to zadanie wprawdzie można wykonać posiadając w garażu podstawowy komplet kluczy i minimum wiedzy technicznej, jednak przy jakichkolwiek wątpliwościach należy skorzystać z usługi specjalisty.

REKLAMA

Co jest przyczyną brunatnego osadu na korku wlewu oleju?

Korek wlewu oblepiony brunatną mazią wcale nie musi oznaczać, że "puściła" uszczelka pod głowicą. Szczególnie, gdy problem pojawia się jesienią lub zimą.

Jak przetrwać lato – poradnik dla kierowców bez „klimy”


Dwa miesiące upałów w Polsce może zniechęcić do jazdy wielu kierowców, którzy nie posiadają w swoim samochodzie klimatyzacji. Walkę z temperaturą można podjąć półśrodkami.

Co może być przyczyną awarii pompy wodnej?

Jest wiele czynników zewnętrznych, które mogą spowodować awarię pompy i trzeba je wziąć pod uwagę, aby upewnić się, że sama pompa jest zainstalowana właściwie i że układ, w którym pracuje, jest poprawnie złożony.

Wpływ ciśnienia w oponach na bezpieczeństwo

Właściwie napompowane opony mają ogromny i nieoceniony wpływ na nasze bezpieczeństwo. Niestety wciąż jest to lekceważone i większość kierowców, ciśnienie sprawdza jedynie podczas wymiany lub montażu nowego kompletu.

Jak ciśnienie w oponach wpływa na bezpieczeństwo jazdy?

Prawidłowe ciśnienie w oponach ma bardzo istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Niestety, większość kierowców sprawdza je tylko raz – podczas montażu nowych opon lub po naprawie u wulkanizatora.

Skoda Fabia 2: naprawa styku zamka bagażnika

Uszkodzony mikrostyk zamka może objawiać się problemami z oświetleniem bagażnika. Nie jest to powód, żeby jechać do serwisu. Wszystko możemy naprawić sami.

Skoda Fabia 2: demontaż środkowego panelu

Środkowy panel zazwyczaj zawiera w sobie radio montowane fabrycznie lub już takie zamontowane przez nas. Cały demontaż można wykonać w kilka minut i nie trzeba do tego wyszukanych narzędzi.

Skoda Fabia 2: demontaż tunelu środkowego

Demontaż tunelu w Fabii nie jest trudny. Od razu możemy zdemontować osłonę hamulca ręcznego, czy też gałkę zmiany biegów. Z nami wykonasz to wszystko sam.

Opel Vectra B: demontaż kierownicy z poduszką powietrzną

Poduszkę powietrzną demontujemy z różnych powodów. Najczęściej z powodu wystrzelenia poduszki, zmiany taśmy pod kierownicą bądź też chęci zdjęcia samej kierownicy.

Opel Corsa C: naprawa króćca pompy wody


Łamiący się króciec pompy wody, jest to usterka zdarzająca się najczęściej w silniku Z12XEP, czyli 1.2. Naprawa wymaga trochę czasu, jednak jesteśmy ją w stanie zrobić samemu.

Opel Astra G: wymiana tylnych klocków


Opel Astra G jest dostępny w dwóch wersjach. Z tylnymi hamulcami bębnowymi i tarczowymi. W poradniku tym, przedstawimy wymianę klocków hamulcowych w Astrze z hamulcami tarczowymi.

Opel Calibra: montaż siłowników przedniej maski


Posiadanie maski na siłownikach to wielka wygoda. Jednak nie każde auto jest w nie wyposażone. Montaż nie jest trudny, dlatego warto je zamontować.

Opel Calibra: wymiana tylnych klocków hamulcowych


Wymianę klocków hamulcowych można przeprowadzić swobodnie na parkingu przed blokiem. Czytając ten poradnik, dowiesz się jak wymienić tylne klocki hamulcowe w swojej Calibrze.

Opel Calibra: wymiana tulei gumowych tylnego zawieszenia


Duża nadsterowność auta, ścinanie tylnych opon, wrażenie pływania tyłu samochodu, objawy te w większości wskazują na zużyte tuleje tylnej belki. Wymiana nie jest trudna, dlatego warto wykonać ją samemu.

Jak wymienić rozrusznik? Opel Vectra A

Kiedy nasz samochód nie odpala, co więcej w ogóle „nie kręci”, wszystko wskazuje na rozrusznik. W poradniku tym, opiszemy, jak wymienić samemu rozrusznik w Oplu Vectra A.

Opel Vectra B: wymiana sworzni wahaczy


Wymiana sworznia wahacza wymaga trochę więcej czasu. Nie jest to trudna czynność. W poradniku podpowiemy jak zrobić to najszybciej i najłatwiej.

Renault Espace niebawem w sprzedaży


Renault Espace to oferta dla osób poszukujących auta posiadającego przestronne wnętrze wyposażone w najnowsze technologie.

Opel Vectra B: wymiana łączników stabilizatora


Stuki w zawieszeniu podczas jazdy na nierównościach informują o uszkodzeniu któregoś z elementów zawieszenia. Najczęściej winne są łączniki stabilizatora.

Volvo S40: demontaż wkładu z lusterka bocznego

Demontaż wkładu lusterka bocznego wymaga zachowania szczególnej ostrożności. W poradniku tym podpowiemy, jak wymontować wkład lusterka nie uszkadzając innych elementów.

Volvo V40: demontaż tunelu środkowego

Wymiana tunelu środkowego nie należy do trudnych prac. Patrząc na tunel mogłoby się wydawać, że trzeba zdemontować wiele elementów i odkręcić mnóstwo śrub. Czytając nasz artykuł dowiesz się, jak to zrobić samemu.

Jak zamontować LPG i nie zniszczyć samochodu?

Dla niektórych kierowców montaż instalacji gazowej to ciągle powód do wstydu, a inni szukając sposobu na obniżenie kosztów eksploatacji decydują się na jej montaż. Podpowiadamy jak prawidłowo zamontować instalację LPG w swoim aucie.

Jak regulować napięcie paska w silnikach Opla?

Wszystko zaczyna się od niepokojących odgłosów, następnie w razie braku reakcji przypora pęka i pasek traci swoje napięcie.

Jak dbać o silnik wyposażony w turbosprężarkę?

Turbosprężarka jest bardzo skomplikowanym mechanizmem narażonym na działanie ogromnych sił i bardzo wysoką temperaturę. Odpowiednie smarowanie jest niezbędne do zachowania sprawności turbosprężarki, choć nie tylko.

Jak wymienić turbosprężarkę?

Ci, którzy zdecydują się na samodzielną wymianę turbosprężarki powinni unikać tzw. suchego startu. To nic innego jak uruchomienie silnika z nowo zamontowaną turbosprężarką na niewystarczającej ilości oleju smarującego.

Jak prawidłowo zamontować świece zapłonowe?

Jak się okazuje, w przypadku montaży świec zapłonowych wszystko jest kwestią prawidłowego monumentu dokręcania. Zbyt mocne lub słabe dokręcenie świec zapłonowych powodują wiele problemów.

Jak czyścić skórzaną tapicerkę?

W wypadku zniszczonych i mocno zużytych skórzanych tapicerek, konserwacje należy przeprowadzać regularnie, co trzy miesiące. W poradniku podpowiemy, jak czyścić skórzaną tapicerkę.

Jak uniknąć podsterowności?

Zjawisko podsterowności pojawia się w momencie, gdy przednie koła wchodząc w zakręt mają niewystarczającą przyczepność, przez co zwiększa się kąt poślizgu. Jak reagować? A może jest sposób na jej uniknięcie?

Jak dbać o elektrycznie sterowane szyby?

Usterka elektrycznej szyby może mieć gorsze konsekwencje niż złapanie „kapcia”. Samochodu z otwartym oknem nie można nigdzie zostawić, jest to zachęta dla złodzieja.

Opony z kevlaru - czy warto?

Bardzo wysoka cena opon wykonanych z kevlaru, działa odstraszająco. Jednak nie na miłośników szybkiej jazdy, którzy kojarzą je z Formułą 1 i dużymi prędkościami. Ale czy takie opony mają zastosowanie w codziennej jeździe?

Czy warto kupić opony z kevlaru?

Do zakupu opon z kevlaru odstraszać może cena, ale miłośnicy szybkiej jazdy będą je uwielbiać, ponieważ kojarzą się z Formułą 1 i dużymi prędkościami. Czy sprawdzą się podczas codziennej jazdy?

Jakie są zalety zawieszenia opartego na kolumnach McPhersona?

Kolumny McPhersona uwielbiają mechanicy samochodowi, ponieważ kolumny mają nieskomplikowany sposób montażu. Użytkownicy McPhersonów cenią sobie przede wszystkim komfort i cenę.

Jak samodzielnie zamontować tarcze hamulcowe?

Ci kierowcy, którzy zdecydują się na samodzielną wymianę, muszą pamiętać, że tarcze hamulcowe nie będą funkcjonowały prawidłowo, jeżeli zamontujemy niezgodnie z instrukcją.

Jak dobrze wybrać koło pasowe?

Przy wyborze koła pasowego należy kierować się technologią stosowaną przez producenta pojazdu. W tym przypadku nie warto oszczędzać na zakupie tańszych kół metalowych.

Co powoduje przeciążenie termiczne uszczelki głowicy cylindrów?

Mocno napęczniały materiał miękki przy kanałach wody w uszczelce pod głowicą może być efektem niedostatecznego odpowietrzenia systemu chłodzenia silnika. Może to prowadzić do uszkodzenia uszczelki pod głowicą cylindrów.

Czym różnią się silniki OHC od OHV i SOHC od DOHC?

W nowoczesnych silnikach stosowane są różne rozwiązania dotyczące rozrządu, sterującego pracą zaworów wtryskowych i wydechowych. Podpowiadamy, czym różnią się te rozwiązania.

Jak działają cylindry w silniku?

Cylindry to niezbędna część każdego silnika tłokowego. To w nich zaczyna się praca silnika, w nich poruszają się tłoki i zachodzi spalanie. Podpowiadamy, jak działają.

Demontaż tarczy hamulcowej w samochodzie Mazda MX-3

Jeśli nasz samochód przestał efektywnie hamować, a do tego podczas hamowania czujemy charakterystyczne bicie w kierownicy, najpewniej tarcze hamulcowe kwalifikują się do wymiany. Podpowiadamy, jak zrobić to samodzielnie.

Wady i zalety silnika Wankla

Silnik Wankla nie jest jeszcze popularną jednostką napędową dla samochodów. Dzieje się tak dlatego, że prace nad nim zostały dość niedawno wznowione. Podpowiadamy, jakie są wady i zalety takiego silnika.

Wady i zalety silnika dwusuwowego

Silnik dwusuwowy jest bardzo wydajny w porównaniu do silnika czterosuwowego, ale ma też swoje wady. Są one powodem wycofania tego typu silników z rynków samochodowych. Przybliżamy więc zarówno wady, jak i zalety tych konstrukcji.

Wady i zalety silnika czterosuwowego

Silnik czterosuwowy to obecnie najpopularniejsza jednostka napędowa dla samochodów osobowych. Podpowiadamy, jak działa taki motor.

Wady i zalety silnika benzynowego i wysokoprężnego

Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Stając dzisiaj przed wyborem samochodu z silnikiem benzynowym lub Diesla, musimy zastanowić się, co dla nas jest najważniejsze.

W jakim przypadku egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

Przystępując do egzaminu musimy wiedzieć, w jakim przypadku egzaminator może przerwać nasz praktyczny egzamin. Zdecydowanie są to sytuacje, w których stwarzamy zagrożenie. Podpowiadamy więc, na co szczególnie uważać.

REKLAMA