REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

60-lecie terenówek Toyoty

BJ, pierwszy model Toyoty z napędem na cztery koła zadebiutował na rynku w 1951 roku. W tym roku, z okazji okrągłej rocznicy tego wydarzenia, Toyota szykuje dla swoich klientów ofertę specjalną.

Raben Ukraine podpisał kontrakt z Electrolux

Spółka Raben Ukraine podpisała trzyletni kontrakt z firmą Electrolux, otwierając nowy segment obsługi urządzeń gospodarstwa domowego na Ukrainie. W ramach projektu, Raben Ukraine, na terenie centrum dystrybucyjnego w Browarach koło Kijowa, świadczy usługi magazynowe, w tym odprawę celną i dystrybucję produktów Electrolux na terenie całej Ukrainy.

Dostawczak VW w nowym wydaniu: Crafter

Nowy Crafter jest nawet o 33 procent oszczędniejszy od poprzednika. Najbardziej ekonomiczna wersja wyposażona jest w silnik bi-turbo, spala tylko 7,2 l na 100 km i dzięki momentowi obrotowemu o wartości 400 Nm zapewnia dynamiczną jazdę.

Nowa Alhambra już w sprzedaży w Polsce

We wrześniu 2010 odbyła się premiera rodzinnego Seata w Hiszpanii, teraz wreszcie trafił do Polski. Nowa Alhambra jest już dostępna w salonach.

REKLAMA

Seat Altea - jakiego kupić? Poradnik kupującego

Altea to jeden z tańszych minivanów na rynku. Wcale nie jest jednak przez to gorszy: wręcz przeciwnie. Solidna gama silnikowa i rozsądne ceny czynią ją bardzo ciekawą propozycją. Oto nasz poradnik kupującego.

Wózek widłowy STILL RX 50

Pokaz pracy wózków widłowych, konferencja prasowa oraz zwiedzanie centrum logistycznego firmy BSH Bosch & Siemens Hausgeräte GmbH w Nauen to atrakcje, które towarzyszyły marcowej międzynarodowej premierze nowego wózka widłowego RX 50 firmy STILL.

System MoveControl w wózkach widłowych STILL

Płynność dostaw i bezpieczeństwo pracy to czynniki, które są bardzo istotne w logistyce. W zapewnieniu obu może pomóc nowoczesny system MoveControl zastosowany w wózkach widłowych serii RC 40 od firmy STILL.

Pierwsza jazda: Kia Picanto 2011

Nowa Kia Picanto w polskich salonach sprzedaży pojawi się w maju. W porównaniu do poprzedniczki, jest konstrukcją większą i o wiele bardziej zaawansowaną technologicznie. Czy jeździ równie dobrze, jak wygląda?

REKLAMA

Test Seat Altea XL: urodziwy i praktyczny

Seat Altea to przykład na to, że ładna stylistyka wcale nie wyklucza użyteczności. Ładne, użyteczne i szybkie auto za rozsądną cenę: czy to możliwe?

Grupa Gefco: Obroty w 2010 wyższe o 16 proc.

W 2010 roku Grupa Gefco odnotowało obroty w wysokości 3,351 mln euro, o 16 proc wyższe niż w roku 2009. Zysk operacyjny wyniósł 198 mln euro, co stanowi 5,9 proc. tegorocznego obrotu.

Stabilny rozwój przeładunków w BCT Gdynia

W 2010 roku Bałtycki Terminal Kontenerowy BCT, osiągnął 26 mln dol. przychodu i zwiększył obroty przeładunków, uzyskując ponad 281 tys. TEU.

Największe kontenerowce świata zawiną do DCT Gdańsk

Największe kontenerowce świata od maja 2011 r. będą wpływać do DCT Gdańsk S.A., jedynego polskiego terminalu kontenerowego, który obsługuje statki oceaniczne.

Komentarz: Zakazy ruchu ciężarowego w miastach podnoszą koszty dostaw

Od 7 marca br. we Wrocławiu zaczęły obowiązywać przepisy zakazujące ciężarówkom powyżej 18 ton wjazdu w wyznaczonych godzinach do miasta. Decyzja wzbudziła wiele dyskusji, szczególnie w branży TSL. W jaki sposób zakazy wpływają na proces realizacji dostaw i działalność operatorów logistycznych?

Nowy kompaktowy SUV od Audi: Q3

Już w czerwcu rusza sprzedaż nowego modelu Audi. Q3 będzie konkurowało w klasie crossoverów, wyrosłej na modelu Nissana, Qashqaiu.

Usługi spedycyjne. Rozliczanie VAT zależnie od miejsca świadczenia

Jakie będą zasady rozliczania VAT, gdy polski przedsiębiorca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą (usługi spedycyjne), w dwóch przypadkach: 1) działalność jest zarejestrowana w Hiszpanii, 2) działalność jest zarejestrowana w Polsce, lecz wykonywana w Hiszpanii.

Jakie zmiany podatkowe w transporcie obowiązują od 1 stycznia 2011 r.

Firma świadczy usługi transportowe na rzecz polskich i zagranicznych nabywców (zawsze przedsiębiorców). Są to usługi transportu świadczone na trasach znajdujących się poza UE (przykładowo Chorwacja-Ukraina, USA-Chiny). Czy dokumentując sprzedaż świadczonych usług winniśmy wystawiać faktury z podstawową 23 % stawką podatku VAT czy też tzw. faktury VAT NP?

Jak uniknąć kłopotów z powodu wygasającej licencji

Nieprecyzyjne przepisy sprawiają wiele kłopotów firmom spedycyjnym. Mając licencje na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy, nie zwracają uwagi na okres ważności licencji na krajowy transport drogowy.

Jak przygotować przesyłkę do przewozów drobnicowych. Problem klienta i operatora logistycznego

Proces realizacji usługi przewozów drobnicowych różni się od innych usług transportowych szczególnie tym, iż występują w nim kilkukrotnie czynności przeładunkowe.  Dlatego bardzo ważne jest, aby nadając przesyłkę drobnicową odpowiednio przygotować ją do przewozu.

Agencja celna jako przedstawiciel podatkowy. Nowa instytucja w prawie podatkowym

Od 1 kwietnia 2011r. wszelkie czynności i formalności przewidziane w przepisach prawa celnego (jak również z zakresu przepisów dotyczących podatku akcyzowego i podatku od gier) przed organami celnymi może realizować zarówno osoba fizyczna, osoba prawna, jak i każda inna osoba nieposiadająca osobowości prawnej mająca siedzibę w UE.

Zastaw na przesyłce jako zabezpieczenie należności przedsiębiorstw z branży TSL

Przedsiębiorcy z branży TSL nie są pozbawieni możliwości zabezpieczenia swoich praw, w szczególności prawa do otrzymania zapłaty za zrealizowana usługę. Prawo przyznaje spedytorowi a także przewoźnikowi możliwość ustanowienia zastawu na przesyłce, powierzonej do organizacji przewozu.

Odprawy importowe bez zabezpieczeń na granicy. Ułatwienia w rozliczaniu VAT przy imporcie od 1 kwietnia 2011 r.

1 kwietnia 2011 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o VAT, która zniosła obowiązek składania przez importerów kosztownego zabezpieczenia. Warunkiem jednak skorzystania z rozliczenia podatku VAT z tytułu importu w deklaracji podatkowej jest przedstawienie organowi celnemu dokumentów potwierdzających rozliczenie kwoty należnego podatku VAT z tytułu importu towarów z tejże deklaracji w terminie 4 miesięcy po miesiącu, w którym powstał obowiązek podatkowy z tytułu importu towarów.

Usługi ciągłe w transporcie. Wyjaśniamy trudne kwestie podatkowe

Czy firma transportowa może wystawić jedną, miesięczną fakturę zbiorczą na rzecz klienta, któremu regularnie świadczy od kilku do kilkunastu usług miesięcznie? Co w sytuacji, gdy firma ma stałą umowę z klientem?

Kiedy kontrola jest zasadna? Inspekcja Transportu Drogowego. Prawa i obowiązki, cz. 1

Każdy, kto związany jest z transportem drogowym na podstawie ustawy o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001 roku może zostać poddany kontroli drogowej lub kontroli w siedzibie przedsiębiorstwa. Jakie prawa i obowiązki mają podczas takiej kontroli zarówno przewoźnik, kierowca, spedytor, nadawca i odbiorca i czy zawsze wszczęcie postępowania administracyjnego ITD jest zasadne?

Kto ma posprzątać? – utylizacja uszkodzonego ładunku w transporcie

Poważnym problemem w przypadku szkód w transporcie jest nierzadko kwestia utylizacji uszkodzonego ładunku. Wbrew obiegowym opiniom nie jest to koszt, który wchodzi w zakres odpowiedzialności odszkodowawczej przewoźnika.

Przesyłki drobnicowe. Czy warunki „prepaid” są rzeczywiście lepszą opcją niż „collect” ?

Przesyłki LCL (less than container load) są wykorzystywane głównie do transportu mniejszych ładunków lub części towaru, który nie mieścił się w już załadowanym kontenerze. Często sprzedawcy z kraju pochodzenia towaru oferują organizację takiego rodzaju transportu, wliczając koszty frachtu do ceny towaru lub oferując wyjątkowo atrakcyjne stawki transportu. Warunkiem jest jednak wysłanie towaru na warunkach pre-paid czyli wg formuł INCOTERMS - CFR lub CIF.

Jak odzyskać VAT naliczony od towarów lub usług nabytych przez firmy zagraniczne w Polsce

Wiele firm zagranicznych, które świadczą w Polsce usługi związane z logistyką (np.: wyposażenie magazynów, usługi wspomagające procesy biznesowe itp.) skarży się na bardzo duże problemy z odzyskaniem podatku VAT naliczonego od towarów lub usług nabytych przez nie w Polsce.

Zarządzanie ryzykiem w logistyce. Jak przygotować się do zdarzeń nieprzewidywalnych

Zarządzanie ryzykiem to podstawowy element planowania działań w przypadku wystąpienia zdarzeń nieprzewidywalnych, takich jak, w naszej strefie geograficznej, trzęsienie ziemi czy tsunami, jak również zdarzeń przewidywalnych np. powodzi czy wyjątkowo mroźnych zim. Jest to bardzo istotna sfera działania każdej dużej organizacji, a w szczególności firmy logistycznej.

Jedne tablice rejestracyjne na całe życie auta

Już wiosną przyszłego roku czeka nas rewolucja przy rejestrowaniu samochodów. Kupując używane auto nie będziemy musieli występować o nowe tablice rejestracyjne. Będą one przypisane na stałe do samochodu.

Ceny nowej Hondy Accord 2011


Najtańsza wersja odświeżonej Hondy Accord na 2011 rok, która swoją premierę miała na targach motoryzacyjnych w Genewie, kosztować będzie na polskim rynku od 99 900 zł.

Jak wygląda zapisywanie się na egzamin na prawo jazdy?

Aby uzyskać prawo jazdy, należy ukończyć odpowiedni kurs, nie mieć przeciwwskazań lekarskich i, to co jest najtrudniejsze, zdać egzamin teoretyczny i praktyczny. Jak w praktyce wygląda zapisanie się na egzamin na prawo jazdy?

Regulamin

Test Ford S-Max: minivan w sportowej okrasie


Ford S-Max jest najlepszym dowodem na to, że auto rodzinne nie musi być nudne. Oprócz praktycznego nadwozia ma mocny silnik i bardzo dynamiczny wygląd.

Ford S-Max – jakiego wybrać? Poradnik kupującego


Ford S-Max dostępny jest w jednej odmianie nadwoziowej jednak w ofercie znalazło się aż osiem jednostek napędowych i trzy wersje wyposażeniowe. Podpowiadamy który wybór jest najbardziej optymalny dla Forda S-Max. Oto nasz poradnik kupującego.

Poprawne zachowanie wobec pieszych

W kolizji pojazdu z pieszym ten ostatni jest na znacznie gorszej pozycji i wychodzi z niej najbardziej poszkodowany. Do niebywałych rzadkości należą przypadki wpadnięcia przechodnia do wnętrza samochodu przez przednią szybę nogami ku kierowcy tak, że to on jest poszkodowany, zaś pieszy poza drobnymi ranami i potłuczeniami wychodzi bez szwanku.

Jak skutecznie i racjonalnie hamować?

Jedną z czynności, które każdy kierowca musi mieć opanowane do perfekcji, jest hamowanie. Od niej, a ściślej – od poprawności jej wykonania, zależy zdrowie i życie kierowcy, jego pasażerów i innych użytkowników drogi.

Jak rozpoznawać zamiary innych kierowców?

Z uwagi na to, iż wielu kierowców zapomina o obowiązku informowania innych użytkowników drogi o swoich zamiarach lub celowo o nich nie informuje, często z atawistycznych pobudek, dla własnego bezpieczeństwa należy nauczyć się rozpoznawać ich plany po towarzyszących im symptomach.

Jak wykonywać podstawowe manewry?

Na jazdę samochodem składa się wiele różnych czynności i manewrów, które można podzielić na dwie zasadnicze grupy: podstawowe, stałe elementy jazdy i elementy „okazjonalne”, wynikające z zaistniałej raz na jakiś czas sytuacji

Jak przejeżdżać przez skrzyżowania z ruchem kierowanym światłami?

Przejeżdżanie przez skrzyżowania z ruchem kierowanym tylko pozornie jest łatwe. Są dwa sposoby: zgodny z przepisami i zgodny z logiką. Pierwszy prowadzi często do stłuczek i wypadków, drugi pozwala na ich unikanie.

Czy wiesz jakiego Volkswagena Polo wybrać?

Jeśli planujesz zakup nowego Volkswagena Polo, musisz wybrać jedną z wersji nadwozia i silnika oraz odpowiedni wariant wyposażenia. Oferta jest dość bogata, prezentujemy wiec wybór optymalny dla większości kierowców.

Czy wiesz jak awaryjnie otworzyć samochód?

Zatrzaśnięcie kluczyków w aucie to sytuacja, która może przytrafić się każdemu. Grunt to nie wpadać w panikę – jest kilka sposobów na awaryjne otwieranie drzwi.

Koniec konkurencji dla taksówek

Przewóz osób bez licencji taksówkowej musi zniknąć z ulic, zgodnie z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym.

BHP w magazynie. Na co zwrócić uwagę

W związku z narastającą liczbą wypadków przy pracy na terenie magazynów warto przypomnieć podstawowe zasady przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy na terenie obiektów magazynowych.

Test Mazda 6: Duża i japońska

Dla wielu sam fakt, że Mazda jest jednym z ostatnich japońskich producentów wytwarzających auta w tym kraju, to argument by je kupić. „Szóstka” ma jednak do zaoferowania coś więcej niż tylko pochodzenie.

Jak eliminować ryzyko przy ręcznych pracach transportowych

Dzięki wykorzystaniu techniki w logistyce coraz mniejsze znaczenie mają ręczne prace transportowe. Są jednak sytuacje, w których nie da się ich całkowicie wyeliminować. Dlatego warto wiedzieć, jak w odpowiedni sposób zorganizować pracę, w jaki niezbędny sprzęt pomocniczy oraz środki ochrony indywidualnej należy wyposażyć pracowników.

Oto nowy Mercedes klasy A

Mercedes-Benz zaprezentował koncepcyjne auto klasy A, którego oficjalna premiera odbędzie się na kwietniowych targach motoryzacyjnych w Szanghaju.

Nowe przepisy o zezwoleniach na międzynarodowy przewóz drogowy

Transport: 3 listopada 2010 roku weszło w życie rozporządzenie sprawie zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy oraz drogowy przewóz kabotażowy.

Magazyn w ewidencji środków trwałych

Jak właściwie wprowadzić do ewidencji zakupiony obiekt magazynowy na ogrodzonym, utwardzonym placu? Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 22 listopada 2010 r. (nr IPPB1/415-715/10-4/ES)

Wystartowała produkcja MG 6


Firma MG już od 16 lat nie stworzyła żadnego nowego modelu auta. Złą passę zakładu w Birmingham ma przerwać najnowszy produkt, czyli MG 6, którego pierwsze egzemplarze zjadą z taśm montażowych 13 kwietnia.

W lipcu 2011 nowe przepisy ADR

W 2011 roku zmieniają się przepisy dotyczące towarów niebezpiecznych (ADR) Najważniejsze zmiany dotyczą systemu szkolenia kierowców, stosowania opakowań a także stosowania zwolnień. Zmiany zaczną bezwzględnie obowiązywać od 1 lipca 2011.

Co kierowca musi rejestrować na tachografie

Kierowca, który udaje się do miejsca wskazanego przez pracodawcę w celu odebrania znajdującego się tam pojazdu, wykonuje obowiązki pracownicze, a zatem czynność ta powinna być zaznaczona na wykresówce.

REKLAMA