REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Angoli?

Kajetan Puszek
Chcąc zwiedzić Angolę, jesteśmy zdani sami na siebie, transport w tym kraju jest bardzo słabo rozwinięty fot. moto.wieszjak.pl
Chcąc zwiedzić Angolę, jesteśmy zdani sami na siebie, transport w tym kraju jest bardzo słabo rozwinięty fot. moto.wieszjak.pl

REKLAMA

REKLAMA

Chcąc zwiedzić Angolę, jesteśmy zdani sami na siebie, transport w tym kraju jest bardzo słabo rozwinięty. Warto zdecydować się na wypożyczenie samochodu, wtedy nie będziemy musieli być zdani na łaskę „Candongueiros” i autobusów.

Podstawowe przepisy

Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach nawet międzynarodowa wersja prawa jazdy nie wystarczy aby wypożyczyć auto. Do przekroczenia terytorium Angoli potrzebna jest wiza, o którą starać się możemy w Ambasadzie Angoli w Warszawie lub innych placówkach dyplomatycznych kraju. Możemy otrzymać wizę tranzytową lub pobytową. Wizę otrzymamy na najwyżej 30 dni. Paszport powinien mieć 6-miesięczny okres ważności ponad planowany okres pobytu. Jeżeli będziemy życzyli sobie zostać w Angoli dłużej, to będąc na miejscu możemy przedłużyć pobyt dwukrotnie, maksymalnie do 90 dni. W razie przebywania na terenie Angoli bez pozwolenia grozi nam natychmiastowy przymus opuszczenia kraju.

REKLAMA

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Azerbejdżanie?

Przepisy drogowe

REKLAMA

W Angoli obowiązuje ruch prawostronny. Jeżeli będziemy przebywać na terenie tego kraju dłużej niż 3 miesiące to wymagane jest wyrobienie miejscowego prawa jazdy, które otrzymywane jest na podstawie krajowego dokumentu. Proces wydania dokumentu jest dość skomplikowany i będzie wymagał od nas sporej cierpliwości. Wynajmując samochód w wypożyczalni możemy mieć problem, jeśli wylegitymujemy się międzynarodowym prawem jazdy. Należy obligatoryjnie wykupić OC.

Do narodowych zwyczajów kierowców należy oślepianie przez nadjeżdżające z naprzeciwka samochody, jazda niezgodna z jakimkolwiek przepisami drogowymi tudzież – jazda bez włączonych świateł. Niebezpieczna jest jazda po zmroku, ponieważ kierowcy nie liczą się ze znakami drogowymi i wymuszają pierwszeństwo przejazdu. Ponadto na ulicach Luandy częstym zjawiskiem są otwarte studzienki kanalizacyjne oraz nierówności nawierzchni w postaci dziur. Stan dróg jest zły i niebezpieczny podczas deszczowego sezonu( od października do marca) , ponieważ w wyniku silnych opadów powstają wyrwy w asfalcie.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w RPA?  

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Atrakcje

Najczęściej odwiedzanym miastem Angoli jest Luanda – stolica oraz centrum gospodarcze, naukowe i kulturalne kraju. Oprócz walorów turystycznych bogato rozwinięte są tam różne gałęzie przemysłu tj. przemysł spożywczy, włókienniczy czy maszynowy (montownia samochodów MAN). Można rozpocząć zwiedzanie Angoli w Luandzie, lądując na znajdującym się w niej porcie lotniczym. Najważniejsze zabytki to uniwersytet, pochodzący z 1976 , muzeum antropologiczne czy historii naturalnej oraz zabytkowa XVII-wieczna forteca Fortaleza de São Miguel. W mieście znajdziemy także szklane wieżowce i hotele. Penetrując miasto zobaczymy elementy kilkukondygnacyjnej struktury. Dostęp do pozostałych miast kraju może być niebezpieczny, ze względu na podział stref wpływów.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA