REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Urugwaju?

Kajetan Puszek
Brawurowa jazda lokalnych kierowców może sprawić, że trudno nam będzie się przyzwyczaić do poruszania się samochodem po tym kraju. Fot. Fotolia
Brawurowa jazda lokalnych kierowców może sprawić, że trudno nam będzie się przyzwyczaić do poruszania się samochodem po tym kraju. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Aby wypożyczyć samochód w Urugwaju nie jest konieczne posiadanie międzynarodowego prawa jazdy, co jest na pewno dużym ułatwieniem formalnym. Przemierzając kolejne zakątki tego kraju zobaczymy, że największym problemem Urugwaju jest dominacja dróg jednokierunkowych, co jest dużym utrudnieniem dla kierowcy.

Podstawowe przepisy

Wyjazdy turystyczne do Urugwaju do 90 dni, odbywają się bez konieczności posiadania wizy. Warunkiem koniecznym jest posiadanie polskiego paszportu z minimum 3 – miesięcznym okresem ważności. Rekomendujemy posiadanie biletu powrotnego oraz określonej kwoty dewiz. W przeciwnym razie możemy mieć problemy z celnikami na granicy lub podczas kontroli paszportowej. Jeżeli jesteśmy zainteresowani przedłużeniem pobytu w Urugwaju, to powinniśmy uzyskać stosowną zgodę w Urzędzie Migracyjnym (Dirección Nacional de Migración) lub poprzez stronę www.dnm.minterior.gub.uy.

REKLAMA

Przepisy drogowe

Jeżeli planujemy wypożyczyć samochód w Urugwaju, potrzebne do tego będzie nam krajowe prawo jazdy. Nie wymaga się od nas międzynarodowego prawa jazdy. Stan dróg w Urugwaju znajduje się na bardzo dobrym poziomie. Musimy być przygotowani na to, iż sygnalizatory świetlne na skrzyżowaniach dróg ustawione są bezpośrednio za skrzyżowaniem tzn. za przejściem dla pieszych. Autostrady są płatne.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Mali?

Brawurowa jazda lokalnych kierowców może sprawić, że trudno nam będzie się przyzwyczaić do poruszania się samochodem po tym kraju. Kierowcy z reguły nie używają kierunkowskazów itp., dlatego też musimy być bardzo ostrożni na urugwajskich drogach. W Urugwaju obowiązuje ruch prawostronny. Generalnie poza terenem zabudowanym ograniczenie wynosi do 110 km/h, jednak czasem można spotkać się z także z 90 km/h. Limity prędkości znajdują się na znakach drogowych, także podczas jazdy na bieżąco będziemy mogli dostosowywać prędkość do przepisów. Dużym problemem jest fakt, iż w Urugwaju większość dróg jest jednokierunkowych. Utrudnia to jazdę i potrafi doprowadzić do białej gorączki. W centrach miast zdarza się, że znajdziemy dwie krzyżówki z drogami dwukierunkowymi, lecz niestety na tym się kończy. Jesteśmy skazani na poruszanie się po jednokierunkowych drogach, które często tworzą tzw. „wąskie gardła” i są przyczyną korków.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Brazylii?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Atrakcje

Centrum tego największego miasta urugwajskiego jest Plaza Constitucion, katedra i ratusz o nazwie Cabildo. Jest to prawdziwe urugwajskie miasto z prawdziwego zdarzenia. Penetrując jego wnętrze możemy odnosić wrażenie, że niektóre jego części są dosyć zaniedbane. Ale i tak w ogólnym rozrachunku robi wrażenie. Montevideo zamieszkuje ok. 1,8 miliona ludzi. Warto zobaczyć położone nad brzegami La Platy Colonia del Sacramento. Największy czar mają wąskie uliczki, które prowadzą do nadrzecznej promenady. W Punta del Este, nadmorskim kurorcie znajdziemy największe i najbardziej atrakcyjne plaże w kraju. Miasto jest częstym celem wycieczek znanych postaci z Ameryki oraz Europy.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

REKLAMA

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA