REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Paliwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czym różni się paliwo zimowe od letniego? Poradnik eksperta

Niskie, zimowe temperatury stawiają podwyższone wymagania wielu materiałom eksploatacyjnym, stosowanym w samochodach. By silnik pracował w jak najbardziej optymalnych warunkach, w okresie zimowym stosowane jest specjalne paliwo.

Jak działa instalacja gazowa pierwszej generacji?

Najmniej zaawansowane technicznie i najprostsze konstrukcyjnie są mieszalnikowe układy zasilania LPG pierwszej generacji. Obecnie są one instalowane bardzo rzadko, ponieważ nadają się one jedynie do zasilania silników gaźnikowych.

Podgrzewacze paliwa

Podgrzewacz paliwa to urządzenie, które podwyższa temperaturę paliwa w celu zmniejszenia jego gęstości i ułatwieniu pracy wtryskiwaczom.

Dodatki uszlachetniające do paliw

Współcześnie produkowane paliwa zawierają w sobie niemal wszystko, co jest niezbędne dla prawidłowego procesu spalania w cylindrach samochodu. Można je jednak dodatkowo wzbogacać we własnym zakresie.

REKLAMA

Benzyny: liczba oktanowa i inne parametry

Jakość paliwa benzynowego jest wyznaczana przez kilka parametrów, z których najbardziej znanym, choć nie najważniejszym, jest liczba oktanowa. Oto zestawienie głównych parametrów benzyn.

Paliwa – rodzaje, zastosowanie

Silniki spalinowe w pojazdach mechanicznych zasilane są różnymi rodzajami paliwa. Podstawowymi paliwami są: benzyna, olej napędowy oraz gaz LPG.

Jak trwałe jest paliwo?

Termin przydatności do użycia zależy od rodzaju paliwa. Przechowywane w dobrych warunkach może się nadawać do użytku nawet po dwóch latach.

Czym skutkuje zatankowanie złego paliwa?

Zasada jest prosta: im nowsze auto, tym poważniejsze konsekwencje pomyłki. Najbezpieczniej nie uruchamiać silnika i prosić o odessanie go jeszcze na stacji benzynowej

REKLAMA

Dlaczego regularna wymiana oleju obniża zużycie silnika?

Zbyt długie okresy między wymianą oleju i taka pozorna oszczędność może być w efekcie bardzo droga, bo prowadzi w prostej linii do znacznie zwiększonego zużycia silnika.

Volkswagen Golf MK III 1.9 TDI: wymiana filtra paliwa


Wymiana filtra paliwa, to jedna z wielu czynności, które możemy wykonać sami. Nawet mało doświadczonej osobie nie zajmie to więcej, jak 15 minut. Oto opis, jak krok po kroku wymienić filtr paliwa w Golfie „trójce”.

Nissan Almera N16: wymiana pompy paliwa

Pompa paliwa jest jednym z elementów układu paliwowego. Zapewnia paliwo niezbędne do pracy silnika. Wymiana pompy, przy odpowiednim przygotowaniu, jest niezwykle prosta.

Jak opróżnić zbiornik paliwa?

W zbiorniku paliwa niekiedy może zgromadzić się woda, która w większej ilości może zagrażać pracy silnika i powodować korodowanie baku. Może nam się też zdarzyć, że zatankujemy niewłaściwe paliwo, dlatego podpowiadamy, jak opróżnić zbiornik.

Jak działa wodorowo-tlenowe ogniwo paliwowe?

Ogniwa paliwowe to być może przyszłość samochodów elektrycznych. Są przyjazne środowisku, a w przypadku ogniw wodorowo-tlenowych, jedynym produktem ich pracy jest woda. Przybliżamy, jak działa takie ogniwo.

Czym grozi woda w paliwie?

Niektórzy twierdzą, że woda w paliwie nie stanowi zagrożenia dla samochodu. Może się ona tam dostać np. wtedy, jeśli tankujemy na mało zaufanej stacji benzynowej. Niestety jest ona zagrożeniem dla auta a my podpowiadamy jakim dokładnie.

Seat: wymiana filtra paliwa

W poradniku tym pokażemy jak wymienić filtr paliwa w samochodzie marki Seat. Opis ten dotyczy niżej wymienionych silników. Cała operacja nie jest trudna, dlatego warto ją wykonać samemu.

Ford Fiesta 1.4 TDCI: wymiana filtra paliwa


Wymiana filtra paliwa w silnikach Diesla jest bardzo ważna i trzeba jej dokonywać regularnie. Dlatego warto opanować technikę wymiany filtra paliwa. Nie jest to trudna i czasochłonna czynność.

Nissan Primera P10 i P11: wymiana filtra paliwa

Samodzielna wymiana filtr paliwa nie należy do trudnych, a pozwala dodatkowo zaoszczędzić czas potrzebny na oczekiwanie w serwisie i pieniądze, które byśmy na to wydali.

Fiat Seicento: wymiana pompy paliwa

Wymiana pompy paliwa jest czynnością czasochłonną, jednak nie na tyle trudną, żebyśmy sobie z nią nie poradzili. Poniżej, znajduje się informacja, jak krok po kroku, taką wymianę należy wykonać.

Racjonalne zaplanowanie podróży cz.II

Podróżowanie musi łączyć się z racjonalnymi metodami przygotowania się do podróży. Przedstawiamy kilka cennych wskazówek, jak należy przygotować nasze auto do drogi.

Racjonalne rozplanowanie podróży

Niebagatelny wpływ na jakość jazdy będzie miało wyznaczenie jak najkrótszej trasy, optymalne rozplanowanie postojów czy też zadbanie o zmianę kierowcy po maksymalnie czterech godzinach prowadzenia samochodu.

Fiat Punto: wymiana pompy paliwa

Jak wiadomo pompa paliwa w Fiacie Punto nie psuje się sama z siebie. Powodem uszkodzeń jest zazwyczaj słabej jakości paliwo. Z nami sam wymienisz uszkodzoną pompę paliwa.

W czym przechowywać paliwo?

Trzylitrowy, czyli podręczny kanister na paliwo kosztuje w przeciętnym markecie kilkadziesiąt złotych. Może się przydać, o ile nie będzie z plastiku.

Naprawa pompy wody w Oplu Astra F 1.4

Jedną z seryjnych usterek Astry jest uszkodzenie króćca pompy wody, który w pierwszych latach produkcji produkowany był z plastiku.

Jak wymienić pompę paliwa w Alfa Romeo 166?

Awaria pompy paliwa w Alfie Romeo 166 wymaga jej wymiany, ponieważ koszta regeneracji i naprawy mogłyby dorównać, lub nawet przekroczyć jej wartość.

BMW E34 318is: wymiana pompy wspomagania

Awaria pompy wspomagania to jedna z najrzadziej występujących usterek, tym bardziej w BMW. Niemniej jednak jeśli taka usterka nam się przydarzy nie musimy od razu jechać do mechanika czy serwisu, w którym kwota jaką zapłacimy za wymianę może skutecznie popsuć nam nastrój.

Jak najmniejszym kosztem zwiększyć moc silnika?

Uważa się, że zwiększanie mocy silnika jest zabiegiem kosztownym, pracochłonnym, wymagającym sporej wiedzy teoretycznej oraz dostępu do wielu narzędzi i urządzeń warsztatowych. Tymczasem na zwiększeniu mocy silnika można  oszczędzić sporo pieniędzy.

Jak działają pompowtryskiwacze w silnikach Diesla?

W niektórych przypadkach wtryskiwacz w silniku o zapłonie samoczynnym, stanowi integralną część pompy wtryskowej, obsługującej tylko jeden cylinder. Zespół taki znany jest pod nazwą pompowtryskiwacz. Jak działają pompowtryskiwacze w silnikach Diesla?

Jak zdejmować i zakładać pierścienie osadcze (Segera)?

Pierścienie osadcze sprężynujące, zwane także pierścieniami Segera lub segeringami służą do zabezpieczanie przed osiowym przesuwaniem się różnych sworzni, łożysk i podobnych do nich części maszyn. Oto jak zdejmować i zakładać pierścienie osadcze.

Jak wymienić pompę paliwa w Oplu Omega 2.5 TD?

Wymiana pompy paliwa w Oplu Omega 2,5 TD należy do jednej z prostszych czynności, dlatego możemy obyć się bez pomocy mechanika i serwisu.

Wymiana pompy paliwa

Dziwny hałas, bądź charakterystyczne wycie, dochodzące z okolic tylnego rzędu siedzeń może świadczyć o zbliżającym się końcu pompy paliwowej.

Jak ustawiać zasysanie powietrza do silnika latem i zimą?

Aby silnik pracował musi być zasilany w paliwo i powietrze. Powietrze zasysa z atmosfery poprzez specjalny filtr, pochłaniający różne zanieczyszczenia.

Czy wiesz jak poznać gdzie jest wlew paliwa?

Podjeżdżasz na stację benzynową i znów zastanawiasz się po której stronie jest wlew paliwa? Odpowiedź poniżej - przyda się na pewno osobom często zmieniającym samochód.

Jak naprawić przeponową pompę paliwa?

Pompy paliwa nie należą do najtrwalszych elementów. Najczęściej powodem usterki jest w przypadku przeponowej pompy paliwa gumowa przepona, którą należy wymienić. Rzadziej awarii ulegają zaworki.

Jak wymienić filtry paliwa i powietrza?

Regularna wymiana filtrów paliwa i powietrza w naszym samochodzie może mieć duży wpływ na żywotność silnika i osiągi auta. Podpowiadamy, jak wymienić filtr paliwa oraz filtr powietrza w samochodzie.

Jak oszczędzać na paliwie?

Ceny paliw rosną nieprzerwanie i nie zanosi się na to, że w najbliższej przyszłości spadną. Dobrze jest więc zacząć jeździć bardziej oszczędnie.

Czy wiesz jak oszczędzać paliwo?

Co zrobić, aby auto paliło mniej? Oto rady, jak oszczędzać na paliwie.

Wymiana filtra paliwa Honda Civic V 1.6 V-tec?

Dbając o dostarczenie do silnika naszego Civica czystego paliwa należy pamiętać o okresowej wymianie filtra paliwa. W tym poradniku przedstawimy jak wymienić ten filtr w Hondzie Civic 1,6 V-tec.

Kontrola jakości paliwa

UOKiK przedstawił raport o jakości paliwa w 2008 r. Kontrolowano stacje paliw i hurtownie (magazyny) – wyrywkowo, a także w wyniku skarg konsumentów i wniosków policji. W porównaniu z poprzednim raportem jakość paliwa jest niestety statystycznie gorsza.

Skoda Fabia: wymiana filtra paliwa w silniku Diesla


Wymiana filtra jest bardzo ważna. Do tego, jeśli mamy auto z silnikiem Diesla powinniśmy robić to regularnie. Warto wymieniać filtry samemu, nie jest to trudna czynność.

REKLAMA