REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Cło

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Unijne cła na chińskie elektryki. Ile wyniosą?

Komisja Europejska wprowadziła tymczasowe cła na chińskie samochody elektryczne w związku z nieuczciwym subsydiowaniem tego sektora przez Pekin. Jeśli w ciągu czterech miesięcy kraje członkowskie nie wyrażą sprzeciwu, UE może jesienią tego roku wprowadzić te taryfy na stałe. Decyzja o wprowadzeniu tymczasowych ceł została opublikowana w czwartek w Dzienniku Urzędowym UE. Dokument liczy ponad 200 stron i jest najdłuższą tego typu decyzją w historii UE.

Chińskie pojazdy elektryczne na celowniku Komisji Europejskiej. "Zagrożenie dla unijnych producentów"

Komisja Europejska podjęła decyzję o nałożeniu tymczasowych ceł na chińskie pojazdy elektryczne z powodu “nieuczciwego subsydiowania” przez chińskie firmy tego sektora. Subsydia te stanowią zagrożenie dla unijnych producentów. KE zwróciła się do władz ChRL w celu osiągnięcia porozumienia w tej kwestii. Jeśli negocjacje z Pekinem nie przyniosą rezultatów, tymczasowe cła wejdą w życie od 4 lipca.

Brexit: co oznacza dla transportu?

Polscy przewoźnicy powinni przygotować się do brexitu. Jakie dodatkowe formalności pojawią się po 1 stycznia 2021 roku? Sprawdźcie nasz poradnik.

Białoruś ogranicza możliwość wwozu towarów bez cła

Władze Białorusi od 10 marca 2015 r. zaostrzają zakazy dotyczące wwozu towarów zza granicy bez konieczności opłacania cła. Jest to działanie, które ograniczy handel przygraniczny.

REKLAMA

Komisja za zmianami opłat za przechowanie towaru w depozycie celników

Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się we wtorek za uchwaleniem bez poprawek nowelizacji prawa celnego. Nowelizacja wprowadza minimalną i maksymalną
stawkę opłat za przechowywanie w depozycie towaru zajętego przez celników.

Chiny będą sprawdzać towary wysyłane do Gdańska

Port w Gdańsku dołączył do pilotażowego programu współpracy celnej UE z Chinami. Kontrolerzy sprawdzą, czy przesyłki wysyłane do portu w Gdańsku nie zawierają podrobionych papierosów, leków, części samochodowych. 

Czy kontrole na granicach podczas Mistrzostw Piłkarskich wpłyną na przepływ towarów?

UEFA Euro 2012 to nie tylko piłkarskie emocje. Co z przyziemnymi sprawami dotyczącymi przekraczania granicy dla kibiców jak i dla towarów?

Korzyści z odprawy w procedurze uproszczonej

Coraz większe zainteresowanie klientów usługami celnymi, które mają na celu odformalizowanie i skrócenie czasu odprawy, wymusza na operatorach logistycznych poszukiwanie nowych i niestandardowych rozwiązań celnych. Aby sprostać rosnącym potrzebom rynku, firmy logistyczne obok tradycyjnych usług celnych, oferują możliwości odprawy z zastosowaniem procedury uproszczonej.

REKLAMA

Jak przenieść koszty odprawy celnej na kontrahenta

Przedsiębiorcy dokonujący eksportu towarów ponoszą koszty związane z transakcją; koszty ubezpieczenia, odprawy celnej lub koszty transportu. Jak obciążyć kontrahenta (nabywcę eksportowanych towarów) poniesionymi kosztami w sposób prawidłowy z punktu widzenia podatku VAT.

ROHLIG SUUS: Nowe biuro we Wrocławiu

Operator logistyczny Rohlig Suus otworzył biuro air&sea oraz uruchomił Dział Celny na wrocławskim terminalu lotniczym Cargo.

Nowe zasady kontroli przesyłek – poznaj unijne propozycje zmian w prawie

Komisja Europejska złożyła w Parlamencie Europejskim i Radzie Unii Europejskiej nowy projekt rozporządzenia dotyczącego kontroli przesyłek na granicy przez organy celne, w szczególności w zakresie kontroli towarów mogących naruszać prawo własności intelektualnej.

Jaka jest odpowiedzialność agencji celnej i nadawcy towaru za przesyłkę

Za co odpowiada agencja celna? Co w sytuacji, gdy towar nie może przekroczyć granicy z powodu braku znaków CE? Dowiedz się jak uniknąć problemów.

DHL stosuje procedurę uproszczoną na terminalu Cargo w Warszawie

DHL Global Forwarding (fracht morski i lotniczy w Deutsche Post DHL), jako pierwszy operator logistyczny w Polsce, uzyskał pozwolenie na stosowanie procedury uproszczonej w imporcie towarów na terminalu Cargo w Warszawie. Obsługa będzie znacznie krótsza.

Nowoczesny skaner do prześwietlania wagonów w Hrubieszowie

Celnicy z kolejowego przejścia granicznego w Hrubieszowie mają nowe narzędzie do walki z przemytnikami -  wart 16 mln zł nowoczesny skaner do prześwietlania wagonów.

Czy poświadczone zgłoszenie celne (PZC) uprawnia do preferencyjnej stawki VAT 0%?

W jakich okolicznościach przewoźnik świadczący usługi międzynarodowego transportu towarów może zastosować 0 proc. stawkę VAT? Jakie dokumenty są wymagane. Jakie przepisy regulują tę kwestię?

Jak uzyskać certyfikat AEO (upoważnionego przedsiębiorcy) ?

Aby uzyskać status AEO należy przejść odpowiednie postępowanie sprawdzające, prowadzone przez właściwą ze względu na siedzibę wnioskującego przedsiębiorcy, Izbę Celną.

Urząd celny nie ma prawa pobierać opłat za przechowywanie towaru

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że opłata minimalna za przechowywanie towarów wwiezionych na obszar celny UE z naruszeniem przepisów i zajętych przez urząd celny do czasu rozstrzygnięcia o ich losie jest niezgodna z konstytucją.

Jaka odpowiedzialność ciąży na agencji celnej w przedstawicielstwie pośrednim a jaka w bezpośrednim?

Agencja celna świadcząc usługi na rzecz swoich klientów może działać w dwóch różnych formach: przedstawicielstwa bezpośredniego i pośredniego.

Jest ustawa o ratyfikacji konwencji dot. odprawy celnej

Prezydent podpisał ustawę o ratyfikacji konwencji w sprawie scentralizowanej odprawy celnej.

Na czym polega procedura uproszczona i jakie ma powiązanie z AEO?

Głównym złożeniem procedury uproszczonej jest wprowadzenie ułatwień dla podmiotów gospodarczych przy dokonywaniu zgłoszeń celnych. Przedsiębiorcy mają do wyboru trzy formy.

Jak przedstawić w deklaracji VAT-7 transakcję importu towarów w procedurze uproszczonej

Firma planuje rozpocząć dokonywanie importu towarów w ramach procedury uproszczonej. Chce rozliczać import w deklaracjach VAT-7. Ma jednak wątpliwość w jakim momencie (kiedy) oraz w jakich pozycjach deklaracji VAT-7 wykazywać te transakcje?

DHL uruchamia agencję celną na lotnisku we Wrocławiu

DHL Global Forwarding uruchomił nowy Dział Celny i Magazyn Czasowego Składowania na terminalu lotniczym we Wrocławiu.

Jak stosować angielskie zwroty Incoterms®2010

W logistyce i handlu zagranicznym nadal stosuje się angielskie zwroty Incoterms®2010. Warto wiedzieć co oznaczają i w jakich sytuacjach je stosować. Przedstawiamy poradnik, najczęściej stosowanych pojęć.

Jak korzystać z elektronicznego zgłoszenia celnego w imporcie

Szybka obsługa zgłoszeń celnych to klucz do udanej wymiany towarowej z zagranicą. Obecnie wszystkie zgłoszenia mogą być dokonywane drogą elektroniczną. O korzyściach płynących z tej formy obrotu dokumentami pisze Monika Olesińska, kierownik ds. Obsługi Celnej DHL Global Forwarding Sp. z o.o.

KE poprosi Danię o wyjaśnienia ws. zapowiadanych kontroli celnych

Komisja Europejska poprosi Danię o szczegółowe wyjaśnienia dotyczące zapowiadanego przywrócenia kontroli celnych na granicy z Niemcami i Szwecją; nie wyklucza zastosowania środków prawnych wobec tego kraju.

Dania wprowadza kontrole celne

Dania podjęła środki mające na celu przywrócenie kontroli celnych na swych granicach, by walczyć z przestępczością, lecz nie ma zamiaru przywracać kontroli osób - oświadczył duński minister ds. współpracy na rzecz rozwoju Soren Pind.

Kiedy organizacja nie płaci cła

Od 12 kwietnia 2011 obowiązuje rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 24 marca 2011 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać instytucje i organizacje uprawnione do korzystania ze zwolnień od należności celnych przywozowych towarów przywożonych na rzecz osób niepełnosprawnych (Dz.U. Nr 77, poz. 420).

Upoważniony przedsiębiorca (AEO) korzysta z ułatwień celnych

Upoważniony przedsiębiorca (AEO) jest to przedsiębiorca posiadający siedzibę w Unii Europejskiej, który po spełnieniu przewidzianych przepisami prawa warunków i kryteriów uzyska jedno ze świadectw AEO i jako wiarygodny przedsiębiorca korzysta z ułatwień odnoszących się do kontroli celnej dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony oraz z uproszczeń przewidzianych w ramach przepisów celnych.

Sprzedaż towaru i jego wysyłka za granicę przez firmę kurierską

Czy towar wysyłany przez firmę kurierską może stanowić eksport? Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 18 listopada 2010 r., sygn. IPPP3/443-727/10-6/IB

REKLAMA