REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Elektronika/Elektryka

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Audi A6: wymiana czujnika poziomowania

Czujnik poziomowania ksenonów jest, jak sama nazwa wskazuje, odpowiedzialny za regulację świateł. Opis ten dotyczy wymiany czujnika poziomowania w Audi A6 C5. Z naszym poradnikiem sam dokonasz takiej wymiany.

Seat Cordoba: wymiana alternatora

Uszkodzony alternator może unieruchomić nam samochód. Jednak nie trzeba jechać do warsztatu, żeby go naprawić. W poradniku tym dowiesz się, jak wymienić alternator w Cordobie.

Jak wymienić czujnik temperatury zewnętrznej w Seacie Ibiza?

W poradniku tym pokażemy, jak wymienić czujnik temperatury zewnętrznej w Seacie Ibiza z roku modelowego 1999-2002. Wymiana będzie polegała na montażu nowego termistora.

Audi 80: wymiana kostki stacyjki

Kostkę stacyjki wymieniamy zazwyczaj z powodu problemu z elektryką. Typowy objaw to brak świateł, kierunkowskazów, klaksonu. Czytając ten poradnik dowiesz się, jak samemu wymienić kostkę stacyjki.

REKLAMA

Dorabianie i kodowanie kluczyka w Oplu, czy wiesz jak to zrobić?

Wbrew pozorom dorobienie kluczyka bywa kłopotliwe. W większości aut są immobilisery, to z nimi jest problem. W poradniku tym dowiesz się, co zrobić z uszkodzonym kluczykiem od auta.

Opel Corsa C i Vectra C: wymiana przełączników zespolonych

Pod nazwą przełączniki zespolone rozumiemy przełącznik kierunkowskazów i wycieraczek. Wymiana nie należy do trudnych, trzeba tylko zastosować odpowiedni metodę. W poradniku tym dowiesz się, jak wymontować przełączniki zespolone.

Jak zaprogramować komputer po odłączeniu akumulatora?

Po odłączeniu akumulatora, ustawienia komputera się resetują. Dotyczy to zarówno elektrycznych szyb, jak i charakterystyki pracy silnika.

Skoda Felicja: wymiana regulatora napięcia

Regulator napięcia utrzymuje na stałym poziomie wytwarzane przez alternator napięcie. Niestety czasem trzeba wymienić ten element. W poradniku dowiesz się, jak we własnym zakresie wymienić regulator napięcia.

REKLAMA

BMW E39: wymiana maty podgrzewania lusterka

Niestety trudne warunki atmosferyczne powodują uszkodzenia maty. Z powodu pęknięć, które na niej powstają, ograniczona jest też widoczność.

Jak naprawić podświetlenie wskaźnika paliwa w Alfie Romeo 156?

Praktycznie jedyną przyczyną uszkodzenia podświetlenia jest zużyta żarówka.

Jak zdemontować kable wysokiego napięcia?

Kable wysokiego napięcia mogą wymagać wymiany lub renowacji i wtedy niezbędny będzie ich demontaż. Podpowiadamy, jak zrobić to poprawnie.

Jak oczyścić ślady wycieku z akumulatora?

Jeśli na akumulatorze lub w jego okolicach pojawił się wyciek, należy jak najszybciej go oczyścić i zabezpieczyć. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak wyczyścić gniazdo akumulatora?

Gniazdo akumulatora nie wymaga regularnego czyszczenia, dlatego często jest zaniedbywane. Podpowiadamy, jak je prawidłowo oczyścić.

Jak wyczyścić elektrody i klemy akumulatora?

Z powodu procesu utleniania, elektrody i klemy akumulatora ulegają korozji, a do tego się brudzą. Podpowiadamy, jak oczyścić elektrody i klemy akumulatora.

Jak oczyścić kable wysokiego napięcia?

Jeśli zauważamy, że z naszym samochodem dzieje się coś złego, silnik pracuje nierówno, być może przyczyną są zanieczyszczone kable wysokiego napięcia. Podpowiadamy, jak oczyścić przewody zapłonowe?

Awaria wyświetlacza w BMW E34 – jak to naprawić?

Jeśli na elektronicznym liczniku kilometrów zaczynają zanikać paski podświetlające cyfry, to znaczy, że nieuchronnie czeka nas wizyta u elektryka.

Modyfikacja wentylatora w Citroen AX – jak to zrobić?

Inżynierowie Citroena, nie wiadomo dlaczego, nie zastosowali możliwości dalszego chłodzenia przez wentylator silnika po jego wyłączeniu, aż do osiągnięcia określonej temperatury.

Kodowanie kluczyka w BMW E39 – jak to zrobić?

Po wymianie baterii w kluczyku z pilotem, lub jeśli musimy kupić nowy, będziemy zmuszeni do ponownego jego zaprogramowania.

Czyszczenie i smarowanie wirnika nawiewu powietrza w Fiacie Grande Punto – jak to zrobić?

Gdy po włączeniu nadmuchu powietrza w naszym aucie usłyszymy piski lub inne dziwne dźwięki to znaczy, że czas na wyczyszczenie i nasmarowanie łożyska wirnika nawiewu.

Nierówne ładowanie alternatora w Audi A6 C5 – jak to naprawić

Uszkodzenie alternatora oznacza problemy z eksploatacją i ryzyko uszkodzenia akumulatora i innych elektro-mechanizmów, których koszt naprawy może sięgnąć nawet kilkuset złotych. Powiemy gdzie szukać przyczyn i jak je usunąć.

Jak naprawić elektromagnes rozrusznika?

Elektromagnes rozrusznika, będący równocześnie przekaźnikiem o bardzo dużej obciążalności styków, jest w zasadzie elementem nienaprawialnym.

Jak naprawić rozrusznik? Część elektryczna.

Niektóre uszkodzenia elektrycznych podzespołów rozrusznika można usunąć we własnym zakresie, nawet bez żadnych narzędzi i przyrządów specjalistycznych. Podpowiadamy, jak naprawić rozrusznik.

Jak odsiarczyć akumulator?

Choć dziś akumulatory są łatwo dostępne, a ich ceny nie są wygórowane, to warto troszczyć się o ich stan, choćby tylko po to, aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas porannego uruchamiania silnika. Podpowiadamy, jak odsiarczyć akumulator?

Jak wyregulować napięcie ładowania w elektromagnetycznym regulatorze?

W starszych modelach samochodów, takich jak polonez czy fiat 125 p, za wartość napięcia, ładującego akumulator i zasilającego całą instalację pojazdu odpowiadał regulator elektromagnetyczny.

Jak samodzielnie naprawić alternator? Wymiana szczotek

Alternator składa się z niewielu części podlegających wymianie. Dlatego jego samodzielna naprawa nie jest trudna, choć wymaga pewnej wiedzy technicznej połączonej z predyspozycjami manualnymi. Podpowiadamy jak samodzielnie wymienić szczotki w alternatorze.

Jak wymienić szczotki w alternatorze?

Alternator składa się z niewielu części, podlegających wymianie. Dlatego jego samodzielna naprawa nie jest trudna, choć wymaga pewnej wiedzy technicznej połączonej z predyspozycjami manualnymi.

Usterka mechanizmu otwierania dachu w Mercedesie SLK

Problemy z mechanizmem otwierania dachu zdarzają się często w Mercedesie SLK. Na szczęście nie jest to usterka, której wyeliminowanie wiąże się z wymianą całego mechanizmu oraz dużymi kosztami.

Jak sprawdzić układ zapłonowy w starszych typach samochodów?

Bardzo często przyczyną trudności z uruchomieniem silnika, jego nierównomiernej pracy albo braku dostatecznej mocy jest uszkodzenie układu zapłonowego.

Co zrobić, gdy zapali się kontrolka braku ładowania akumulatora?

Z uwagi na to, że w samochodzie występuje spore zużycie energii elektrycznej, zwłaszcza podczas jazdy z włączonymi światłami, nie wolno lekceważyć objawów braku ładowania akumulatora. Podpowiadamy, co należy zrobić, jeśli zapali się kontrolka braku ładowania akumulatora.

Jak usunąć zakłócenia elektromagnetyczne, słyszalne w odbiornikach radiowych na zakresach AM?

Są trzy zasadnicze źródła zakłóceń odbioru radiowego w samochodzie w przypadku silników benzynowych i dwa w przypadku wysokoprężnych.

Auto nie odpala. Jak usunąć usterkę?

Wiele usterek unieruchamiających pojazd często wynika z drobnych problemów. Nie zawsze, gdy nasze auto zatrzyma się na poboczu, musimy od razu dzwonić po pomoc.

Wymiana bezpiecznika

Gdy w naszym samochodzie jakieś urządzenie zasilane prądem nie działa, może to oznaczać, że bezpiecznik jest przepalony. Podpowiadamy, jak zdiagnozować taką usterkę i jak powinna wyglądać wymiana bezpiecznika.

Rozrusznik zbyt wolno obraca wałem silnika – co zrobić?

Awaria rozrusznika jest kłopotliwa, ale naprawa nie jest ani skomplikowana, ani zbytnio kosztowna. Każdy, kto ma odrobinę chęci może wykonać ją we własnym zakresie.

Jak naprawiać połączenia elektryczne?

Naprawa połączenia elektrycznego nie powinna sprawić większości kierowców kłopotów. Radzimy, jak w prosty sposób naprawić połączenie elektryczne?

Gdy auto nie chce odpalić…

W okresie zimowym akumulator, świece zapłonowe i żarowe, rozrusznik i wiele innych podzespołów auta są poddane ciężkiej próbie. Podpowiadamy, jak poradzić sobie w momencie, gdy pojawią się problemy z uruchomieniem silnika.

REKLAMA