REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Seat Leon

Seat Leon to popularny na polskich drogach hatchback segmentu C. Oferuje nam różne wersje silników diesla jak i benzynowych. Najmocniejszy z nich ma 211 koni mechanicznych i na rozpędzenie się do 100km/h potrzebuje 6,9 sekundy.

Licencje transportowe po 4 grudnia

W dniu 4 grudnia 2011 zaczną obowiązywać nowe unijne przepisy dotyczące wykonywania zawodu przewoźnika drogowego. Co to oznacza dla polskich firm transportowych? Jakie zasady będą regulować transport międzynarodowy ? O tym w artykule Marka Pomian Biesiekierskiego, dyrektora operacyjnego PEKAES SA.

GEFCO otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie

Grupa GEFCO otworzyła pierwszy oddział w Republice Kazachstanu, w Almacie. Firma została zarejestrowana 27 czerwca 2011 r. w ramach programu rozwoju międzynarodowego, mającego na celu wzmocnienie pozycji GEFCO w Azji Środkowej.

Test Skoda Octavia: Coś małego, coś dużego

Kompaktowa Skoda oferuje duże możliwości wyboru silnika, wyposażenia i skrzyni biegów. Połączenie małego turbobenzyniaka z automatyczną przekładnią wydaje się ciekawe i rzadko spotykane. Czy zyska zwolenników?

REKLAMA

Czy polskie ubezpieczenie OC będzie ważne za granica? Jakie ubezpieczenie wykupić przed wyjazdem za granice?

Niemal we wszystkich krajach Europy obowiązkowe jest posiadanie polisy OC oraz dowodu rejestracyjnego, z pieczątką potwierdzającą ważne badania techniczne. To oznacza, że polskie OC to wszystko czego potrzebujemy. Są jednak wyjątki - a im dalej na wschód tym możemy mieć więcej problemów...

Nowy sedan Hyundaia

Hyundai wprowadza właśnie na polski rynek nowy model o nazwie Elantra. Hyundai Elantra jest oferowany tylko z silnikiem benzynowym 1,6 litra o mocy 132 koni mechanicznych od 59 900 złotych.

Jak zachować się podczas kontroli drogowej w Chorwacji?

Wybierając się do Chorwacji samochodem warto wiedzieć jak zachować się przy spotkaniu z lokalną policja. To o tyle istotne, że Chorwacja to jeden z najpopularniejszych letnich kierunków podróży, a państwo choć należy już do Unii Europejskiej ma jak każde państwo w Europie przepisy nieujednolicone z naszymi.

Jak zachować się podczas kontroli drogowej w Rumunii?

Wybierając się do Rumunii samochodem warto wiedzieć jak zachować się przy spotkaniu z lokalną policją. Chodzi głównie o specyficzne przepisy, wymagania oraz procedury, które – gdy spotkamy się z nimi po raz pierwszy – mogą dziwić.

REKLAMA

Jak zachować się podczas kontroli drogowej w Danii?

Kierowcy zazwyczaj nie lubią policji, warto jednak pamiętać, że spotkanie z drogówką nie zawsze musi oznaczać kłopoty. Dlatego, żeby oszczędzić sobie nerwów i nieporozumień – szczególnie podczas wakacyjnych wyjazdów za granicę - warto wiedzieć z kim możemy mieć do czynienia. Co trzeba wiedzieć o policji drogowej w Danii?

Jak zachować się podczas kontroli drogowej w Norwegii?

Norwegia to państwo w którym na drogach praktycznie nie widać policji - nie oznacza to jednak że w pewnym momencie nie możemy natknąć się na patrol. Co robić podczas kontroli drogowej, czego będzie wymagał od nas policjant i czy Norwegowie faktycznie tak bezwzględnie egzekwują przepisy?

Seaty z fabryczną instalacją LPG

Ze względu na popularność aut z instalacjami LPG, Seat postanowił wprowadzić do swojej oferty auta fabrycznie przystosowane do zasilania gazem. Przy zamawianiu nowego auta marki Seat jako opcję możemy wybrać fabryczną instalację gazową.

Jak zachować się podczas kontroli drogowej na Słowacji?

Słowacka policja na wśród polskich kierowców nie najlepsza renomę. Czy słusznie? Jakie niespodzianki czekają na polskiego kierowcę u naszych południowych sąsiadów i jak zachować się w czasie kontroli drogowej na Słowacji? Oto kilka porad:

DGP: Polsko-rosyjskie starcie transportowe

Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje kontrę na rosyjskie próby ograniczania polskich TIR-ów. Szykują się dokładne kontrole ciężarówek ze Wschodu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Symbole: źródło cennej wiedzy o samochodzie

Liczba sposobów na weryfikację bezwypadkowej przeszłości pojazdów jest ogromna. Zaskakująco dużo mogą powiedzieć niepozorne naklejki na karoserii oraz symbole na szybach i elementach.

Używany Volkswagen Lupo: opis modelu

Mimo upływu lat używane Lupo jest warte uwagi. Najmniejszy Volkswagen zaskakuje zwrotnością i praktycznością. Koncern oferował wersje, które imponowały oszczędnością albo właściwościami jezdnymi. Niemiecki maluch jest też bardziej trwały od bliźniaczego Seata Arosy

Jak poprawić skuteczność hamulców?

Skutecznie działający układ hamulcowy ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo - zarówno nasze, jak i pozostałych użytkowników dróg. Warto dbać o jego kondycję, a nawet pokusić się o modyfikacje, które mogą skrócić drogę hamowania.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: wymiana świec żarowych

W poradniku opisujemy jak wymienić świece żarowe w Seacie Ibiza III i Volkswagenie Polo IV.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: wymiana płynu hamulcowego

Celem tego poradnika jest opisanie jak wymienić płynu hamulcowego w Ibizie III i Polo IV. Nie jest to trudna czynność i bez problemu wykonamy ją we własnym zakresie.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: sprawdzenie układu hamulcowego

W poradniku tym opiszemy jak sprawdzić układu hamulcowego w Seacie Ibiza III i Volkswagenie Polo IV.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: kontrola układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Prawidłowy stan układu kierowniczego i zawieszenia przedniego znacznie ułatwia nam opanowanie pojazdu. W poradniku tym pokażemy jak wykonać taką kontrolę w Polo IV i Ibizie III.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: kontrola skrzyni biegów

Zachowanie odpowiedniego stanu skrzyni biegów pozwala na prawidłowe działanie przekładni. W poradniku tym pokażemy jak skontrolować skrzynię biegów w Polo IV i Ibiza III.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: wymiana świec zapłonowych

W poradniku tym pokażemy jak wymienić świece zapłonowe w Seacie Ibiza III i Volkswagenie Polo IV.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: sprawdzanie układu wydechowego

Stan układu wydechowego jest bardzo ważny. Zapewnia on odpowiednie odprowadzanie spalin jak i nadaje pewien komfort podróżowania. Czytając ten poradnik dowiesz się jak skontrolować wydech w Seacie Ibiza III i Volkswagenie Polo IV.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: kontrola paska wieloklinowego

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli i sprawdzenia paska wieloklinowego w Ibizie III i Polo IV. Cała operacja nie jest trudna i wykonamy ją we własnym zakresie.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: wymiana filtra paliwa w silniku Diesla

Wymiana i odwadnianie filtru paliwa w silniku wysokoprężnym to jedna z podstawowych czynności serwisowych w samochodzie. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić i odwodnić filtr paliwa w modelu Ibiza III i Polo IV.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: kontrola cieczy chłodzącej

Prawidłowe chłodzenie silnika jak wiadomo jest bardzo ważne. W poradniku tym pokażemy jak dokonać kontroli, żeby zapewnić optymalne warunki pracy silnikowi Seata Ibizy IV i Volkswagena Polo III.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: wymiana oleju silnikowego

W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić olej silnikowy w Seacie Ibiza IV i Volkswagenie Polo III. Samochody są podobne konstrukcyjnie dlatego wymiana oleju przebiega tak samo.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: wymiana tylnych klocków i szczęk hamulcowych

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać wymiany tylnych klocków i okładzin hamulcowych. Cała operacja nie jest trudna i możemy wykonać ją we własnym zakresie.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: wymiana przednich tarcz i klocków hamulcowych

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać wymiany przednich klocków i tarcz hamulcowych w Seacie Ibiza III i VW Polo IV. Dzięki temu zaoszczędzimy na lepszy zestaw tarcz i klocków.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: wymiana amortyzatorów

Wymiana amortyzatorów w Seacie Ibiza III i Volkswagenie Polo IV nie jest trudna i bez problemu można wykonać ją samemu.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: wymiana alternatora

W poradniku tym pokażemy jak samemu skontrolować i wymienić alternator w Polo IV i Ibiza III. Cała operacja nie jest trudna i można ją wykonać we własnym zakresie.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: demontaż rozrusznika

Uszkodzony rozrusznik potrafi skutecznie unieruchomić nasze auto. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać wymiany rozrusznika w Seacie Ibiza III i Volkswagenie Polo IV.

Jaką wybrać umowę z deweloperem magazynowym

Deweloperzy powierzchni magazynowych oferują klientom kilka rodzajów umów, w zależności od charakteru współpracy. Jaką umowę wybrać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i rentowność?

Rinspeed Bamboo: auto szalonego bananowca

Rinspeed Bamboo to dzieło Franka Rinderknechta, szwajcarskiego projektanta motoryzacyjnego. Auto, które swoim wyglądem przypomina, że jest środek lata.

Mercedes S 600 Pullman Guard

W 2008 r. z okazji 80-cio lecia produkcji modeli z systemami ochronnymi Mercedes zaprezentował najnowszą limuzynę przeznaczoną dla koronowanych głów, szefów rządów czy liderów biznesu. Mercedes S600 Pullman Guard napędzany jest przez podwójnie turbodoładowany silnik V12 o pojemności 5513 centymetrów sześciennych i mocy 380 kW/517 KM, dysponujący momentem obrotowym w wysokości 830 Nm. Konstrukcja Pullman'a odpowiada poziomowi odporności B6/B7. Pancerz wytrzymuje m.in. działanie pocisków ręcznych wyrzutni i gwarantuje ochronę przed odłamkami granatów ręcznych zaś opony umożliwiają kontynuowanie jazdy po przestrzeleniu. Mercedes jest też wyposażony m.in. w samouszczelniający się zbiornik paliwa i system ochrony przeciwpożarowej.

Tramontana: samolot na kołach

Hiszpanie nie gęsi... i swój supersamochód maja. Chociaż w tym wypadku bardziej pasuje określenie "supersamolot na kołach". Oto Tramontana, sportowe i luksusowe auto za pół miliona euro.

Mazda 6: jaką wybrać? Poradnik kupującego

Mazda 6 oferowana jest w trzech wersjach nadwoziowych, sześciu silnikowych i czterech wyposażeniowych (plus jedna limitowana specjalna: Kirei). Oto, jaką Mazdę 6 wybrać.

Daimler i Bosch inwestują w napędy elektryczne

Firmy Daimler AG i Robert Bosch GmbH podpisały dokumenty prowadzące do założenia spółki (50:50) zajmującej się silnikami elektrycznymi. Nowa firma, pod nazwą EM-motive, będzie zajmowała się rozwojem, produkcją i sprzedażą innowacyjnych silników elektrycznych dla pojazdów elektrycznych. Siedzibą będzie Hildesheim.

TOP 10 aut: czerwiec 2011

Czerwiec przyniósł duże zmiany w sprzedaży nowych aut w Europie. Dominowały zdecydowane spadki, a tylko dwóm modelom udało się poprawić wynik. Prezentujemy ranking 10 najlepiej sprzedających się w Europie samochodów w czerwcu 2011 roku.

Koniec z łamaniem przepisów za granicą

Parlament Europejski na poważnie wziął się za piratów drogowych. Projekt dotyczący ułatwienia wymiany informacji między krajami członkowskimi, na temat bezpieczeństwa drogowego oraz naruszeń z nim związanych, został przyjęty 6 lipca. Teraz czeka na oficjalne zatwierdzenie przez Radę UE.

e-petrol.pl: Ceny paliw ruszyły do góry

Branża transportowa musi przygotować się na to, że koszty tankownia w najbliższym czasie mogą rosnąć. Ceny paliw na stacjach już ruszyły do góry i oczekujemy, że najbliższe dni przyniosą kontynuację tego trendu.

Samochodem na Łotwę

Łotwa jest nadbałtyckim krajem, który powoli staje się obiektem zainteresowania zagranicznych turystów. Polacy wybierając się samochodem na Łotwę, poza Rygą i Jurmałą odwiedzają nieodległą od stolicy Siguldę, gdzie można podziwiać liczne zamki, jaskinie i jeziora. Turyści chętnie odwiedzają także drugie miasto kraju, położony nad Dźwiną Dyneburg i Park Narodowy Gauja. Podróż upłynie jednak bezpieczniej jeśli zapoznamy się z podstawowymi przepisami, cenami paliw i zasadami obowiązującymi na Łotwie.

Historia motoryzacji: szokujący Citroen

Wśród trójki francuskich gigantów przemysłu motoryzacyjnego bez wątpienia najbardziej szokował wyglądem swoich aut i zastosowanymi w nich rozwiązaniami konstrukcyjnymi koncern Citroën.

Jak zbudować zrozumienie dla nowych wyzwań i zmian w firmie - rozmowa z Jackiem Machockim, prezesem zarządu PEKAES S.A

Złożone procesy zmian w nowoczesnych firmach powinny być prowadzone przy zaangażowaniu całego zespołu. Jak zbudować zrozumienie dla wyzwań i jak połączyć intensywną pracę nad nowym przedsięwzięciem z budowaniem satysfakcji zawodowej ? - pytamy Jacka Machockiego prezesa zarządu spółki PEKAES, która zgodnie ze strategią inwestuje w technologie i równocześnie motywuje zespół.

BMW seria 3 E46: demontaż pompy paliwa

Wymontowanie pompy paliwa w BMW E46 nie jest trudną czynnością jeśli znamy poszczególne kroki. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować pompę paliwa w BMW serii 3 E46.

Co trzeba wiedzieć o reklamacjach w prawie przewozowym

Wydaje się, że o reklamacji w prawie przewozowym napisano już wszystko. Pozornie, bo jakkolwiek powstało wiele publikacji na ten temat, większość akcentuje wyłącznie wybrane zagadnienia, podczas gdy istnieje potrzeba zebrania i krótkiego omówienia kluczowych aspektów reklamacji w prawie przewozowym.

Test Mazda 6 Sport: dyskretna, elegancka... i łagodna dla portfela

Mazda 6 nie jest najszybszym autem w klasie średniej. Nie jest też na pewno najbardziej ekskluzywna. Poza wyglądem jej zalety wcale nie są widoczne na pierwszy rzut oka, jednak po chwili okazuje się, że ma ich całe mnóstwo.

Skoda Joyster

Skoda Joyster to prototyp, który został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 2006 roku. Niebawem ma pojawić się seryjna odmiana Joystera, która będzie reprezentować markę Skoda w segmencie małych aut miejskich. Najmniejsza Skoda będzie konkurować m.in. z Fiatem 500 i Fordem Ka. Auto ma zainteresować młodych i aktywnych życiowo mieszkańców miast.

Jak zachować się podczas kontroli drogowej w Holandii?

W Holandii mogą czekać na nas różne niespodzianki. Jedną z nich może być... Niespodziewane spotkanie z policją. Jak zachować się w czasie kontroli drogowej za granicą, czego nie robić żeby nie popaść w konflikt z prawem?

Jak zachować się podczas kontroli drogowej w Szwecji?

Szwedzi bardzo dbają o porządek i przestrzeganie przepisów na swoich drogach. Nie bez przyczyny od wielu lat statystycy notują tam najmniejszą liczbę wypadków w całej Europie. Spotkanie ze Szwedzką policją nie zawsze musi być jednak nieprzyjemne - warto jednak wiedzieć czego się spodziewać podczas kontroli.

REKLAMA