REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Test Opel Karl 1.0 75 KM Cosmo: mieszczuch z aspiracjami

Karl to najnowszy, najmniejszy i zarazem najtańszy Opel w gamie niemieckiego producenta. Konkurować będzie z VW Up! czy Citroenem C1, dlatego walka ta nie będzie prosta. Ma jednak kilka atrybutów, dzięki którym tę walkę może wygrać!

Karanie właściciela pojazdu za niewskazanie kierującego - konstytucyjne

Trybunał Konstytucyjny uznał, że karanie właściciela za niewskazanie kierującego pojazdem jest zgodne z polską konstytucją. W rezultacie organy ścigania mogą nałożyć na niego karę finansową. Dlaczego?

Aktualizacja informacji podatkowej o samochodzie służbowym: jak to zrobić?

Od 1 kwietnia 2014 roku obowiązują nowe przepisy podatkowe. Podatnicy chcąc zmienić sposób wykorzystania danego pojazdu w firmie, muszą niezwłocznie poinformować o tym Urząd Skarbowy. Jak i kiedy to dokładnie zrobić?

Stłuczka z kierowcą bez prawa jazdy

Stłuczka z kierowcą bez prawa jazdy jest początkiem problemów dla kierowcy, który nie ma uprawnień do prowadzenia samochodu. Jest jednak różnica, czy to kierowca bez prawa jazdy spowodował kolizję, czy może jest tylko jej uczestnikiem. Co wtedy?

REKLAMA

Volkswagen Passat B7 (2010-2014)

Volkswagen Passat B7, to tak naprawdę dogłębnie zmodernizowana szósta generacja modelu. I choć na rynku jest już w sprzedaży Passat B8, B7 wciąż jest drogi. Czy w tym przypadku cena odzwierciedla jakość?

Afera spalinowa - co zamierza Volkswagen?

Volkswagen szczędzi szczegółów, w jaki sposób ma zamiar poradzić sobie z sytuacją wynikłą po wykryciu w wybranych modelach producenta oprogramowania fałszującego pomiar emisji szkodliwych związków do atmosfery.

Podpisano umowę na kolejny odcinek drogi S6 - Goleniów-Nowogard

Według informacji GDDKiA realizacja drogi ekspresowej S6 na odcinku Goleniów-Nowogard powinna się zakończyć w kwietniu 2019 r.

Konsekwencje niezłożenia informacji podatkowej na temat auta służbowego

Aby legalnie odliczać podatek VAT od samochodu firmowego należy złożyć do Urzędu Skarbowego stosowną informację na jego temat. Co jednak grozi jeśli tej informacji podatnik nie złoży?

REKLAMA

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Suwałk - kiedy koniec realizacji inwestycji?

GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Suwałk, która będzie przedłużeniem istniejącej już obwodnicy Augustowa. Kiedy nowa trasa ekspresowa będzie oddana do użytku?

Kiedy trzeba złożyć informację o pojazdach wykorzystywanych tylko na potrzeby firmy? PRZYKŁADY

Podatnik, który chce odliczać pełen podatek VAT od swojego auta wykorzystywanego wyłącznie na potrzeby firmy, musi pamiętać o terminie, w którym należy powiadomić Urząd Skarbowy o danym pojeździe. Jak określić prawidłowo ostateczny termin złożenia informacji podatkowej?

Dokonywanie zmian konstrukcyjnych w pojazdach a odliczenie VAT: przykłady modyfikacji

Zdarza się, że pojazdy wykorzystywane w firmie poddawane są przeróbkom, w skutek których ich właściciel traci możliwość odliczania pełnego podatku VAT. Jakie zmiany w samochodach są zatem możliwe, a których lepiej unikać?

Koncerny samochodowe oszukują na wynikach spalania

Według ekspertów m.in. z Transport&Environment, niektóre modele Mercedesów, BMW czy Peugeota spalają o 50% więcej paliwa niż deklarują to ich producenci. Czy kłamstwa wielkich koncernów wyjdą w końcu na jaw i zostanie wprowadzony nowy, realny pomiar faktycznego zużycia paliwa i emisji spalin aut?

Gigantyczne problemy Volkswagena z silnikami TDI

Volkswagen zmaga się z poważnymi problemami. Jego silniki Diesla o pojemności 1,6 l i 2,0 l nie spełniają norm emisji spalin. Takie są wnioski płynące z raportu amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA).

Nowa opona Goodyear UltraGrip Performance

Goodyear wprowadza na rynek nową oponę zimową przeznaczoną do samochodów o lepszych osiągach.

Dunlop wprowadza opony Winter Sport 5

Najnowszy model opony Dunlop Winter Sport 5, według zapewnień producenta hamuje o pięć procent lepiej na mokrej nawierzchni i aż o 16% lepiej na lodzie.

Dwukrotnie skradziona i dwukrotnie odzyskana Toyota Auris!

Historia, w którą trudno uwierzyć. Dwukrotna kradzież auta i dwukrotnie jego odzyskanie. Wszystko dzięki systemowi radiowego namierzania pojazdu. Dasz wiarę?

Toyota będzie drukowała fotele w technologi 3D?

Toyota prowadzi prace nad stworzeniem fotela samochodowego drukowanego w drukarce 3D. Partnerem w tym przełomowym przedsięwzięciu jest firma Materialise.

Zadośćuczynienie za śmierć członka rodziny w wypadku komunikacyjnym

W jaki sposób oraz kto może się domagać zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej w wypadku komunikacyjnym?

Port Lotniczy Kraków-Balice - nowy terminal i połączenie kolejowe z centrum

Połączenie kolejowe krakowskiego lotniska z centrum miasta zostało otwarte dla podróżnych. Ponadto pasażerowie mogą już korzystać z nowego terminala.

Poza Volkswagenem także Skoda ma problem z czystością spalin

1,2 mln samochodów marki Skoda ma zainstalowane oprogramowanie fałszujące wyniki testów spalin silników Diesla.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne dla rodzin ofiar

Wypadki samochodowe są w Polsce nadal zjawiskiem powszechnym. Okazuje się jednak, że tylko nieliczni wiedząc o tym, że bliskim ofiar przysługuje z tego tytułu znaczne zadośćuczynienie. Jak je skutecznie wyegzekwować?

Lexus hoverboard - jak działa latająca deskorolka?

Niedawno duże zainteresowanie wzbudził film, którego głównym bohaterem jest lewitująca deska. Urządzenie istnieje i zostało wyprodukowane przez firmę Lexus. Jak działa?

Wysokość składek ubezpieczeniowych w Polsce wzrosła o ponad 100%

Rynek ubezpieczeń w Polsce rozwija się zaledwie od ok. 25 lat przez co nie jest tak rozwinięty jak w krajach Europy Zachodniej. Okazuje się jednak, że przeciętna wysokość składki wzrosła w Polsce dwukrotnie. Dlaczego?

Budowa Mostu Łazienkowskiego

Podczas budowy Mostu Łazienkowskiego połączono dwa elementy nasuwane z obu brzegów Wisły. Przeprawa ma być oddana do żytku na koniec października.

Jakie samochody (pojazdy) są zwolnione z prowadzenia ewidencji przebiegu?

Niektóre pojazdy są ustawowo wyłączone z konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu. Dzięki temu ich właściciel może odliczać podatek VAT w sposób łatwy i praktycznie natychmiastowy, co ogranicza praktycznie do zera ryzyko błędu i konsekwencji mu towarzyszących.

Budowa śródmiejskiego odcinka trasy N-S w Radomiu

W przyszłym roku rozpocznie się budowa śródmiejskiego odcinka tzw. trasy N-S w Radomiu, łączącej północną i południową część miasta.

Zakończono sprzedaż PKP Energetyka

Zakończono sprzedaż PKP Energetyka. Transakcja od początku budziła kontrowersje, ostateczna kwota na jaką opiewa to 1,41 mld złotych.

Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Krakowa będzie gotowa w 2020 r.

Według informacji rzecznika GDDKiA w 2020 r. będzie gotowa trasa ekspresowa S7 na odcinku od Warszawy do Krakowa. Wcześniej zostanie wybudowany odcinek z Warszawy do Grójca.

Nowe zasady odliczania podatku VAT od aut: jakich pojazdów i wydatków one dotyczą?

W myśl przepisów obowiązujących od 1 kwietnia zmianie uległy zasady odliczania podatku VAT od samochodów służbowych oraz kosztów ich utrzymania. Jakich dokładnie pojazdów oraz rodzajów wydatków z nimi związanych dotyczą nowe regulacje prawne?

Czy można zaliczyć do kosztów 50% VAT nieodliczonego od samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej?

Zdarza się, że podatnik choć ma prawo do od­liczenia np. 50% VAT-u od auta firmowego wykorzystywanego na cele mieszane to z tego prawa nie korzysta. Czy może jednak ten naliczony VAT zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

Czy trzeba korygować koszty uzyskania przychodu samochodu osobowego wykorzystywanego do celów „mieszanych"?

Czy w przypadku wykorzystania samochodu osobowego o ładowności do 3,5 t do użytku mieszanego należy wyłączyć część kosztów z kosztów podatkowych? Jak potraktować koszty amortyzacji takiego samochodu czy ubezpieczenia?

Czy nieodliczony VAT od wydatków na samochód jest kosztem uzyskania przychodu?

Czy nieodliczony podatek VAT od wydatków na samochód osobowy jest kosztem uzyskania przychodu z punktu widzenia podatku dochodowego?

Czy przysługuje prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych z pojazdem z wpisem VAT-2 w dowodzie rejestracyjnym?

Czy samochód z wpisem VAT-2 w dowodzie rejestracyjnym pozwala na pełne odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych z pojazdem?

Jakie są skutki przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego po terminie?

Przegapienie terminu przeglądu technicznego może rodzić obawy o pozbawienie właściciela auta prawa do pełnego odliczania VAT naliczonego. Czy rzeczywiście tak jest?

Czy trzeba złożyć VAT-26, gdy samochody posiadają wpis w dowodzie VAT-1 albo VAT-2?

Zdarza się, że starsze samochody posiadają adnotację w dowodzie rejestracyjnym "samochód ciężarowy VAT-1 i VAT-2". Czy w myśl nowych przepisów trzeba złożyć za nie deklarację VAT-26?

Czy zachowują ważność badania techniczne pojazdów wykonane przed 1 kwietnia 2014 r.?

W związku ze zmiana w prawie podatkowym jakie nastąpiły 1 kwietnia 2014 roku część przedsiębiorców zastanawia się czy badania techniczne pojazdów wykonane przed 1 kwietnia 2014 r. mają ważność? Czy może trzeba ponownie oddać auto do przeglądu technicznego.

Most w Piwnicznej został oddany do użytku

Oddano do użytku nowy most nad Popradem łączący Słowację z Polską. Budowa nowej przeprawy była wspólną inicjatywą Polsko-Słowacką.

S7 Płońsk - Napierki - rozpoczęcie budowy w 2018 r.?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na zaprojektowanie i zbudowanie czterech odcinków drogi ekspresowej S7 pomiędzy Płońskiem, a Napierkami. Kiedy planowane jest zakończenie realizacji inwestycji?

Zabezpieczenie wykonania usługi transportowej – kaucja gwarancyjna

Przewoźnik będący podatnikiem zarejestrowanym dla celów VAT w Polsce, zawarł umowę o świadczenie usługi transportu towarów z Warszawy do Paryża na rzecz kontrahenta z Francji. W celu zabezpieczenia zapłaty przewoźnik zażądał wpłacenia przez usługobiorcę kaucji gwarancyjnej w wysokości 1.000 euro. Po wykonaniu przedmiotowej usługi transportowej i otrzymaniu zapłaty zgodnie z umową kaucja gwarancyjna została zwrócona podmiotowi z Francji. Jakie są skutki wpłacenia i zwrotu ww. kaucji gwarancyjnej na gruncie ustawy o VAT?

Prowadzenie magazynu w tej samej miejscowości co siedziba spółki w kontekście obowiązku informacyjnego (NIP-8)

Spółka (osoba prawna wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego) z siedzibą w mieście X otworzyła nowy magazyn w tej samej miejscowości, w której ma siedzibę – jednak w innej dzielnicy. W takich okolicznościach powstaje pytanie, czy spółka powinna dokonać aktualizacji swoich danych w zakresie wpisania dodatkowego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

Wymogi pozwalające opodatkować daną transakcję jako eksport towaru z terytorium Polski

Transakcje międzynarodowe, do których można zaliczyć eksport towarów, wiążą się z wieloma zagrożeniami natury podatkowej. Dlatego warto poznać wymogi pozwalające opodatkować daną transakcję jako eksport towaru z terytorium Polski.

Czy samochód nabyty przed 1 kwietnia 2014 r. i wykorzystywany w celach „mieszanych" trzeba zgłaszać do urzędu skarbowego?

Od 1 kwietnia obowiązują nowe przepisy podatkowe. Czy samochód zakupiony przed tą datą, który wykorzystywany jest w celach mieszanych trzeba zgłaszać do urzędu skarbowego?

Czy jest możliwe wynajęcie samochodu zgłoszonego informacją VAT-26?

Prywatne wykorzystywanie samochodu zgłoszonego jako informację VAT-26 grozi odebraniem praw do pełnych odliczeń. Czy jednak można takie auto wynająć innemu podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą na potrzeby prowadzonej przez niego firmy?

Jak informować urząd skarbowy o zmianie sposobu wykorzystywania pojazdu?

Zdarza się, że firmy zmieniają przeznaczenie samochodów ze stricte służbowego na użytek mieszany, w tym cele na potrzeby prywatne. W jaki sposób należy zgłosić urzędowi skarbowemu fakt zmiany sposobu wykorzystywania pojazdu?

W jakim terminie należy złożyć informację VAT-26

Jednym z warunków umożliwiających pełne odliczenie VAT jest przestrzeganie terminów, w tym tego, dotyczącego złożenia informacji VAT-26. Kiedy należy ją złożyć by móc odliczać VAT od pojazdu? Jakie są skutki złożenia VAT-26 po terminie?

Czy można dokonywać pełnych odliczeń od wydatków dotyczących lawety bez prowadzenia ewidencji jej przebiegu?

Do prowadzenia działalności gospodarczej niektóre firmy wykorzystują lawetę posiadającą kabinę z dwoma rzęda­mi siedzeń. Czy mogą one dokonywać pełnych odliczeń bez prowadzenia ewidencji przebiegu?

Czy można korygować zapisy w ewidencji przebiegu pojazdu

Czy dopuszczalne jest korygowanie zapisów w ewidencji przebiegu pojazdu? Jeżeli tak, to czy o doko­nywanych korektach należy zawiadamiać naczelnika urzędu skarbowego?

Czy w jazdach lokalnych ewidencję przebiegu pojazdu można zastąpić ryczałtem

Pracownik firmy porusza się autem wyłącznie na terenie jednego miasta. Czy można zatem zastąpić ewidencję przebiegu pojazdu jakimś rodzajem ryczałtu?

Jak przedstawiciele handlowi powinni prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu

Przedstawiciele handlowi dużo podróżują autem. Jak zatem powinni prawidłowo prowadzić ewidencję przebiegu, by firma można korzystać z pełnego odliczenia VAT od samochodów?

Czy wystarczy prowadzić ewidencję, aby odliczyć 100% VAT naliczonego

Dobrym pomysłem na obniżenie kosztów działalności gospodarczej jest umiejętne korzystanie z ulg podatkowych. Czy do pełnego odliczenia podatku od auta firmowego niezbędne jest prowadzenie ewidencji jego przebiegu?

REKLAMA