REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Które ulice będą nieczynne w Warszawie we Wszystkich Świętych?

cmentarz, pomnik, zaduszki, święto zmarłych, pamięć, znicz/ fot. Fotolia
cmentarz, pomnik, zaduszki, święto zmarłych, pamięć, znicz/ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wybierając się na warszawskie cmentarze warto zwrócić uwagę na to, które ulice będą wyłączone z ruchu. Unikniemy w ten sposób stania w korkach lub jazdy objazdami, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu i nerwów.

Celebracja pamięci zmarłych w ma w Polsce wieloletnią tradycję. Każdego roku na groby zmarłych wyjeżdża setki tysięcy kierowców, czego rezultatem są ogromne korki i poważne utrudnienia w ruchu w okolicach cmentarzy. Jednymi z największych cmentarzy może pochwalić się stolica Polski. Warszawa co roku przygotowuje się do przyjazdu ogromnej liczby podróżnych. Aby zapanować nad chaosem w okolicach cmentarzy włodarze miasta zamykają drogi dojazdowe do nich i uruchamiają zastępcze linie autobusowe na ten czas. Warto o tym pamiętać wybierając się do stolicy.

REKLAMA

W 2015 roku wyłączone z ruchu zostanie kilkadziesiąt ulic wokół najważniejszych cmentarzy w Warszawie czyli Powązkowskiego, Północnego i Wawrzyszewskiego, Bródnowskiego a także w podwarszawskim Rembertowie i i Marysinie.

Cmentarz Powązkowski i Wojskowy: zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą:
• obydwie jezdnie ul. Powązkowskiej od ul. Okopowej do ul. Tatarskiej oraz od ul. Z. Krasińskiego do Trasy Armii Krajowej;
• zachodnia jezdnia (w kierunku Ochoty) ul. Okopowej od ul. Powązkowskiej do M. Anielewicza.
Parkingi zostaną wyznaczone przy ulicach: Okopowej, Tatarskiej, J. Ostroroga, Powązkowskiej, Elbląskiej.

Zobacz też: Jak jeździć bezpiecznie autem w okresie Święta Zmarłych?

REKLAMA

Cmentarz Północny i Wawrzyszewski: zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą:
• ul. Arkuszowa od ul. Estrady do ul. Wólczyńskiej;
• ul. Wólczyńska od ul. K. Wóycickiego do al. W. Reymonta;
• ul. T. Nocznickiego od ul. Wólczyńskiej do J. Kasprowicza;
• ulice Opłotek i Palisadowa;
• ul. K. Wóycickiego w okolicy bramy głównej.
Parkingi zostaną wyznaczone przy ulicach: Wólczyńskiej, K. Wóycickiego oraz Sokratesa, J. Conrada, Kwitnącej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Cmentarz Bródnowski: zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą:
• Rondo Żaba wraz z dojazdami od ulic 11 Listopada i S. Starzyńskiego;
• ul. św. Wincentego od Ronda Żaba do ul. Gilarskiej;
• ulice św. J. Odrowąża i P. Wysockiego od Ronda Żaba do W. Syrokomli;
• ul. Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego oraz od ul. Chodeckiej do św. Wincentego;
• ul. Chodecka od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej;
• ulice Smoleńska i Gościeradowska;
• ul. Kołowa od św. Wincentego do M. Ossowskiego;
• ul. Borzymowska od ul. św. Wincentego do ul. Gościeradowskiej.
Parkingi zostaną wyznaczone przy ulicach: Matki Teresy z Kalkuty, P. Wysockiego, Żuromińskiej, Gilarskiej, Borzymowskiej, M. Ossowskiego, Szwedzkiej.

Cmentarze w Rembertowie i Marysinie: zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą:
• ul. Grzybowa od ul. Wspólnej (Wesoła) do Zygmunta III;
• ul. Korkowa w okolicy cmentarza.
Parkingi zostaną wyznaczone przy ul. Korkowej.

Cmentarz Wolski: parkingi zostaną wyznaczone przy ul. Jana Kazimierza.

Źródło: dane zebrane przez portal DailyDriver.pl

Wybierając się w podróż na cmentarz warto nastawić się na dłuższy postój w korkach i na spokojnie podejmować decyzję za kierownicą pojazdu. Przy tak ogromnym nagrodzeniu osób na relatywnie niewielkiej przestrzeni, nie da się zachować wysokiej płynności ruchu i prędzej czy później, w którymś miejscu na drodze powstanie zator. Warto także pamiętać, że w okresie Wszystkich Świętych i Święta Zmarłych na drogach pojawi się wielu niedoświadczonych, tzw. niedzielnych kierowców, którzy stanowić będą ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych kierujących. Z tego powodu lepiej zdjąć nogę z gazu, bowiem reakcje takich kierowców są trudne do przewidzenia. Z tego samego powodu lepiej także nie parkować auta w miejscach, w których inni kierowcy mogą mieć później problem z zaparkowaniem lub wyjechaniem z miejsca postojowego. W ten sposób ograniczymy ryzyko, że pozostawione przez nas pojazd zostanie uszkodzony przez niewprawnego kierowcę.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA