REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Technika jazdy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Technika jazdy podczas silnego wiatru

Jazda podczas porywistego wiatru i silnych wyładowań atmosferycznych wzbudza niepokój także u doświadczonych kierowców. Jak się zachować, gdy wiedziemy w burzę lub wichurę?

Agresywnie jeżdżą niedoświadczeni kierowcy

Jeszcze nie wiadomo, czy zaostrzenie kar wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Poważnym problemem mającym znaczny wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, wciąż pozostaje marna jakość szkolenia kierowców w Polsce.

Doskonalenie techniki jazdy samochodem: AMG Driving Academy Poland 2015

Dunlop oraz Mercedes-AMG zacieśniają współpracę. W jej ramach Dunlop wesprze Mercedesa w szkoleniu polskich kierowców AMG Driving Academy Poland i dostarczy autom szkoleniowym swoje opony.

Wpływ problemów z zasypianiem na prowadzenie pojazdu

Według informacji Szkoły Jazdy Renault, badania wykazują, że kierowcy, którzy mają problemy z zasypianiem są dwa razy bardziej narażeni na śmierć w wypadku drogowym niż ci, którzy takich problemów nie mają.

REKLAMA

Błędy w technice jazdy przez które tworzą się korki

Korki w polskich miastach nie są efektem jedynie zwiększonego natężenia ruchu na ulicach. Często są efektem błędów popełnianych przez kierowców w technice jazdy.

Akcja Znicz - jak bezpiecznie dojechać na święta?

Co roku policyjne statystyki wykazują, że podróże na święto 1-go listopada należą do najniebezpieczniejszych. Co zrobić, bo zminimalizować w podróży ryzyko wypadku?

Jak przygotować samochód do jazdy nocą

Do bezpiecznej jazdy po zmroku warto przygotować odpowiednio samochód. Liczy się nie tylko sprawność żarówek w reflektorach.

Akwaplanacja - co to jest, jak sobie z nią radzić?

Zjawisko akwaplanacji to poślizg będący efektem dostania się między oponę a drogę warstwy wody. Jak sobie radzić z tego typu poślizgiem?

REKLAMA

Czy okulary przeciwsłoneczne są potrzebne kierowcy?

Okulary słoneczne nie są zbędnym gadżetem, poprawiającym jedynie wizerunek kierowcy. Znacznie ograniczają ryzyko oślepienia przez słońce. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy słońce świeci nisko.

Jazda w gęstym ruchu miejskim

Jak jeździć w gęstym ruchu miejskim, by nie tworzyć większych korków, a wręcz przyczyniać się do upłynniania ruchu drogowego?

Wpływ dźwięku na prowadzenie samochodu

Dźwięk silnika ma wpływ na kierowcę i prędkość do jakiej rozpędza samochód. Okazuje się, że na rozpędzanie samochodu przez kierowcę ma również wpływ muzyka.

Na co zwrócić uwagę w zarządzaniu flotą samochodową

Odpowiednie zarządzanie flotą ale też rozsądne użytkowanie samochodów firmowych mają kluczowe znaczenie dla kosztów eksploatacji floty. Na co zwrócić uwagę w zarządzaniu pojazdami w firmie?

Technika jazdy - parkowanie

Parkowanie to manewr, który dostarcza stresu wielu kierowcom. Według statystyk policji w zeszłym roku na parkingach doszło do 278 wypadków, w których ucierpiało ponad 300 osób. Na co zwrócić uwagę podczas parkowania samochodu?

Suzuki Moto Szkoła 125

Przy okazji zmiany przepisów odnośnie uprawnień do prowadzenia motocykli o pojemności do 125 centymetrów sześciennych pojawiły się głosy niepokoju o możliwy towarzyszący temu spadek bezpieczeństwa ruchu drogowego. Producenci pojazdów wychodzą obawom na przeciw i proponują kursy szkoleniowe. Suzuki otworzyło szkołę jazdy dla początkujących użytkowników jednośladów.

Czy można jechać za pojazdem uprzywilejowanym?

Jak się zachować w przypadku, gdy słyszymy zbliżający się pojazd uprzywilejowany? Czy zawsze należy się bezwzględnie zatrzymać, gdy zbliża się do nas samochód pędzący na sygnale?

Kierowcy wyścigowi radzą jak bezpieczenie wrócić z wakacji

Powrót samochodem z wakacji bywa naprawdę niebezpieczny. Postanowiliśmy zapytać prawdziwych kierowców wyścigowych o czym należy pamiętać w trakcie długiej jazdy samochodem i co wpływa na poprawę naszego bezpieczeństwa w jej trakcie.

Styl jazdy, a żywotność silnika

Zbyt dynamiczna jazda na nierozgrzanym jeszcze silniku znacznie skraca żywotność jednostki napędowej. Jakie jeszcze mogą być skutki stylu jazdy, który zazwyczaj stosują niecierpliwi kierowcy?

Centrum doskonalenia techniki jazdy BMW

BMW otworzyło nowe centrum doskonalenia techniki jazdy samochodem. Tym razem powstało ono w Azji, Korei Południowej.

Technika oszczędnej jazdy samochodem

Jak jechać oszczędnie? Żeby samochód zużył możliwie najmniej paliwa podczas jazdy należy stosować się do szeregu zaleceń. Jednymi z nich są sprawne przyspieszanie do dozwolonej prędkości oraz możliwie najrzadsze używanie hamulca.

Poradnik dobrego kierowcy

Natężenie ruchu drogowego w polskich miastach rośnie dynamicznie. Czas, by kierowcy zdali sobie sprawę z faktu, że to najczęściej ich niekulturalne zachowanie potęguje powstawanie korków i stwarza ryzyko kolizji.

Pokonywanie zaspy śnieżnej

Widok auta, które ugrzęzło w zaspie śnieżnej nie jest czymś niezwykłym w okresie zimy. Co zrobić aby sprawnie pokonać zaspę?

Jazda po śniegu - typowe problemy

Jazda samochodem po śniegu diametralnie różni się od tej po suchym asfalcie. Auto zaczyna przejawiać tendencję do poślizgów a droga hamowania ulega wydłużeniu. Zobacz na warto zwrócić uwagę w czasie jazdy zimą.

Jazda po zakrętach

Technika jazdy po zakrętach jest istotna ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jak prawidłowo pokonywać zakręty samochodem?

Jak zachować się na drodze podczas mgły?

Podróżującą we mgle, możemy spodziewać się wielu nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Podpowiemy krótko w jaki sposób radzić sobie na drodze podczas mgły.

Kiedy nie warto wrzucać na luz?

Wrzucanie biegu jałowego w czasie jazdy, czyli tzw. luzu, nie zawsze przynosi wymierne korzyści. Co więcej, może wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo jazdy.

Technika jazdy podczas przymrozków

Kierowcy poruszający się samochodami jesienią powinni być wyczuleni na możliwość wystąpienia poślizgu na drodze. Pułapką dla prowadzących są przymrozki, ostre słońce i zalegające na drodze mokre liście.

Doskonalenie techniki jazdy w MINI!

Szybkie auto wymaga od kierowcy wysokich umiejętności. Właśnie dlatego MINI oferuje dla swoich klientów kursy doskonalenia techniki jazdy!

Zasady jazdy po mieście

Jazda w ruchu miejskim to nie lada wyzwanie dla każdego mieszkańca dużej aglomeracji. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy warunki pogodowe znacznie utrudniają widoczność, łatwo o stłuczkę lub potrącenie pieszego. Przedstawiamy kilka zasad bezpiecznej jazdy po mieście.

Jak wyjechać samochodem z piasku?

Latem, często zjeżdżamy samochodami z asfaltowych dróg i podążamy gruntowymi ścieżkami. Łatwo wtedy o ugrzęźnięcie. Jak wyjechać samochodem z grząskiego piasku?

Ślepy zakręt - co to jest?

Na polskich drogach roi się od tzw. ślepych zakrętów. Co to znaczy, że zakręt jest ślepy oraz jak najbezpieczniej taki zakręt przejechać?

Od czego zależy długość drogi hamowania?

Długość drogi hamowania zależy od wielu czynników. Do głównych należy oczywiście prędkość pojazdu. Nie jest ona jednak jedynym determinantem długości drogi hamowania. Jakie są główne przyczyny wydłużonej drogi hamowania auta?

Nagła zmiana pogody - jak się zachować za kierownicą?

Nagła zmiana pogody powinna się wiązać z równie szybką zmianą stylu prowadzenia pojazdu przez kierowcę. Uniknie on w ten sposób niepotrzebnego ryzyka i zwiększy swoje bezpieczeństwo na drodze.

Co to znaczy zachować szczególną ostrożność?

Przepisy ruchu drogowego nakazują niejednokrotnie kierowcom zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu. Tylko, co to znaczy - zachowaj szczególną ostrożność?

Kto ma pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu?

Pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu zależy m.in. od tego z której strony na pas wjeżdżamy oraz od tego, czy pas po którym się poruszamy przed zmianą się kończy, czy nie.

Samochód oceni Twój styl jazdy - rewolucyjny program od MINI

Punkty za szybkość zamiany biegów, wykonywanie manewrów czy płynną jazdę to tylko część z możliwości jakie oferuje program Driving Excitement Analyser. Aplikacja dostępna w samochodach MINI potrafi ocenić styl jazdy kierowcy.

Dachowanie samochodu - jak się zachować?

Podczas dachowania samochodu kierowca nie ma wiele do powiedzenia. Skutki dachowania można ograniczyć, ale trzeba zadbać o to przed i po wypadku.

Progi zwalniające – prawidłowe wymiary

Progi zwalniające są zazwyczaj zbliżone kształtem… o ile występują na jednej ulicy. Czy są przepisy określające dokładny kształt progów zwalniających?

7 podpowiedzi jak należy jeździć autostradą?

Autostrady w Polsce to dość nowe zjawisko dla niektórych kierowców. Poniżej radzimy, jak jeździć po autostradach, aby nie powodować zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu.

Agresja za kierownicą, a związek z płcią

Agresja za kierownicą to domena zniewieściałych kierowców i kobiet. To wnioski badań przeprowadzonych przez SWPS w Warszawie.

6 sposobów jak uniknąć wypadku

Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przeanalizowali policyjne statystyki dotyczące zdarzeń drogowych i sformułowali sześć zasad, które należy stosować aby uniknąć wypadku.

Kup motocykl Suzuki i przetestuj go na torze wyścigowym

Każdy, kto kupi nowy jednoślad Suzuki w okresie 15 marca – 28 kwietnia 2013 r. w salonie motocyklowym Suzuki na terenie całej Polski, otrzyma zaproszenie na profesjonalny trening z zespołem Suzuki GRANDys duo na torze Slovakiaring na Słowacji lub Pannoniaring na Węgrzech.

Kierowcy kontra rowerzyści - jak uniknąć agresji?

Konflikt pomiędzy kierowcami samochodów, a rowerzystami zdaje się narastać wraz z rozwojem natężenia ruchu rowerowego na ulicach polskich miast. W jaki sposób postępować na drodze, by zminimalizować ryzyko występowania konfliktu na drodze?

Aquaplaning, jak się zachować?

Aquaplaning, inaczej zjawisko akwaplanacji jest często spotykane w okresie późnej zimy i wczesnej wiosny, a także jesienią. Występuje zazwyczaj podczas opadów deszczu lub, gdy poruszamy się po mokrej nawierzchni.

Omijasz dziury w drodze? Ryzykujesz życie

Brytyjczycy przeprowadzili badania, z których wynika, że że użytkownicy dróg wykonują bardzo niebezpieczne manewry na drodze, aby uniknąć wjechania w dziurę. Aż 20% kierowców skręciło z tego powodu na przeciwny pas ruchu, 13% ostro hamowało a 4% wjechało na chodnik*.

Jazda podczas silnego wiatru - poradnik

Silne, porywiste wiatry mogą zdmuchnąć z autostrady samochód dostawczy. To nie żart, radzimy jak jechać samochodem podczas silnego wiatru.

Polacy spóźniają się przez przepisową jazdę

Wielu polaków mieszka i pracuje w różnych miastach. Taka sytuacja wiąże się z wczesnymi pobudkami i długimi dojazdami do pracy. Gęsto ustawione znaki ograniczające prędkość uniemożliwiają szybie przemieszczanie się pomiędzy domem a miejscem pracy. Dlatego niektórzy naginają przepisy drogowe, aby nie podpaść pracodawcy.

Jak jeżdżą przedstawiciele handlowi?

Aby wykonywać zawód przedstawiciela handlowego trzeba opanować szereg umiejętności. Od technik skutecznej sprzedaży poprzez doskonałą komunikatywność, aż do znajomości techniki bezpiecznej jazdy i przyzwyczajenia do spędzania wielu godzin za kierownicą. Z zawodem przedstawiciela handlowego wiąże się też pewien stereotyp. Przedstawiciele handlowi postrzegani są na ogół jako kierowcy gnający na złamanie karku i niekoniecznie przejmujący się przepisami.

Jeździsz przepisowo? Tracisz 10 dni w roku

Wiele osób mieszkających w podwarszawskich miastach pracuje w Warszawie. Jednak oprócz korzyści wynikających z większego rynku pracy, wyższych zarobków czy większych możliwości, taka sytuacja niesie za sobą określone konsekwencje – np. konieczność codziennych dojazdów do miejsca pracy. Czy podróżujący zdają sobie sprawę, ile czasu kosztują długotrwałe dojazdy do Warszawy?

Jazda zimą - poradnik kierowcy

Jazda samochodem zimą wymaga od kierowcy przezorności i odpowiednich umiejętności. Podpowiadamy, jak postępować w przypadku zakopania się w śniegu i co zawsze zabierać ze sobą do samochodu.

Przyczyny przekraczania prędkości przez polskich kierowców

W dobie dyskusji o zasadności stosowania fotoradarów warto zastanowić się nad przyczynami przekraczania prędkości przez Polaków. Może problem da się zniwelować mniej kosztownie niż przy pomocy drogich urządzeń rejestrujących.

REKLAMA