REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Z tymi silnikami mogą być problemy: silniki 0,6 i 0,7 R3 Smart

Silniki samochodów Smart są oszczędne, a zakup używanego Smarta to ciekawa alternatywa dla komunikacji miejskiej. Jednak warto mieć na uwadze fakt, że generalny remont silnika Smarta trzeba robić stosunkowo szybko.

Używany Citroen DS3 I (2010 - 2019) – opinie i typowe usterki

Citroen DS3 nie jest częstym widokiem na polskich drogach ale stanowi interesującą pozycję na rynku używanych. Jakie są opinie użytkowników na temat tego modelu?

Używany Nissan Juke I (2010 - 2019) – opinie i typowe usterki

Nissan Juke na rynku używanych wzbudza podobne emocje, co w chwili wprowadzenia do sprzedaży. Kontrowersyjny kształt karoserii okazał się magnesem przyciągającym rzesze klientów. A co po latach wiemy o usterkowości modelu?

Używany Renault Espace IV (2003 - 2014) – opinie i typowe usterki

Używany Renault Espace budzi kontrowersje. Z jednej strony auto wciąż kusi dobrym wyglądem i ponadprzeciętną praktycznością nadwozia. Z drugiej krąży wiele opinii na temat sporej usterkowości modelu. Jaka jest prawda?

REKLAMA

Używany Suzuki SX4 I (2006 - 2014) – opinie i typowe usterki

Suzuki SX4 pierwszej generacji, zyskał sympatię polskich kierowców. Jakie są opinie o tym modelu? Czy trapią go jakieś typowe usterki?

Stłuczka lub wypadek za granicą, jakie poniesiemy koszty?

Jakie będą dla Polaka koszty wynikające ze stłuczki lub wypadku, do których doszło za granicą? Czy w rudnej sytuacji będą osoby, które spowodowały kolizję za granicą?

Jak zapobiegać zjawisku aquaplaningu?

Jak powstaje aquaplaning oraz w jaki sposób sobie z nim radzić? Warto zdawać sobie z tego sprawę żyjąc w kraju, w którym pada przez 150 dni rocznie.

Czy odcinkowy pomiar prędkości skutecznie ogranicza ryzyko wypadków?

Odcinkowy pomiar prędkości jest stosowany w Polsce od niedawna. Czy będzie rozwijany? Badania dowodzą, że jest to bardzo skuteczna metoda ograniczenia ryzyka występowania wypadków drogowych.

REKLAMA

Będzie więcej pieniędzy na drogi do 2025 r.

Rząd zwiększył o 28 mld złotych limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Oznacza to, że jest szansa na realizację zagrożonych dotąd inwestycji.

Oferty na realizację odcinka drogi S7 Pieńki – Płońsk

Wiadomo, jak długo potrwa budowa odcinka drogi ekspresowej S7 Pieńki – Płońsk. Deklarację w kwestii terminu realizacji inwestycji złożyło 11 firm.

Z tymi silnikami mogą być problemy: 1,6 THP PSA/BMW

Silnik 1.6 THP choć wyposażony w najnowsze zdobycze techniki, tak naprawdę już od początku miał problemy z trwałością. Jakie są główne problemy z tą jednostką napędową?

Używane Audi A1 (2010 - 2018) – opinie i typowe usterki

Ceny nowych egzemplarzy Audi A1 przyprawiają o zawrót głowy. Ale jako pojazd używany, najmniejsze Audi może być ciekawą propozycją. Jakie są opinie użytkowników na temat tego modelu?

Nowy Volkswagen Polo 2017 – co się zmieniło i kiedy pojawi się w Polsce?

Volkswagen zaprezentował najnowszą generację modelu Polo. Nowy Volkswagen jest większy i praktyczniejszy od poprzednika. Może zostać wyposażony w adaptacyjne zawieszenie, a objętość bagażnika zwiększono z 280 do aż 351 l. W ofercie pojawi się także 200 konna wersja GTI! Kiedy rozpocznie się sprzedaż w Polsce?

Na które firmy ubezpieczeniowe najczęściej skarżą się kierowcy?

Na które firmy ubezpieczeniowe najczęściej skarżą się kierowcy? Rzecznik Finansowy podsumował liczbę skarg dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych w 2016 r.

Używany Fiat Linea (2007 - 2015) – opinie i typowe usterki

Rynek używanych obfituje w oferty zadbanych Fiatów Linea z przejrzystą historią. Ale, czy stosunkowo niskie ceny nowych Fiatów Linea miały wpływ na jakość modelu? Jakie są opinie i typowe usterki Fiata Linea?

Używana Mazda 6 II (2007 - 2012) – opinie i typowe usterki

Rynek używanych obfituje w oferty dotyczące Mazdy 6 II generacji. Model ma dobrą opinię, ale pojawia się sporo głosów ostrzegających przed wersjami z silnikami wysokoprężnymi. Jakie są typowe usterki tego auta?

Używany Mercedes-Benz Klasy B W245 (2005 - 2011) – opinie i typowe usterki

Używane Mercedesy Klasy B przekonują do siebie praktycznym i przestronnym wnętrzem, a także renomą producenta. Jakie są typowe usterki modelu i opinie użytkowników?

Używany Opel Antara (2006 - 2015) – opinie i typowe usterki

Używany Opel Antara to niezbyt częsty widok w ogłoszeniach sprzedaży, ale model ma swoje grono zwolenników. Jakie są typowe usterki tego modelu?

Używana Skoda Yeti (2009 - 2017) – typowe usterki i opinie

Czy używane egzemplarze Skody Yeti są warte zainteresowania? Jakie są typowe usterki tego modelu? Czy mała popularność Yeti przekłada się na kosztowną eksploatację?

Kolizja z rowerzystą – czy winny jest zawsze kierowca samochodu?

Czy w przypadku kolizji z rowerzystą winą jest zazwyczaj obarczany kierowca samochodu? Niestety są silne przesłanki ku temu, by w większości przypadków uznawać winę lub współwinę prowadzącego samochód. Jakie?

Kolizja z rowerzystą – jak postępować?

Niestety, liczba kolizji z rowerzystami rośnie wraz ze wzrostem popularności jednośladów w Polsce. Co zrobić, gdy przydarzy nam się kolizja z rowerzystą?

Kiedy odholują samochód?

Kiedy samochód może zostać odholowany? Jak się zachować, gdy widzimy jak nasz pojazd jest wywożony przez służby miejskie? Oraz, w jakiej sytuacji odholowane auto przejdzie na własność Skarbu Państwa?

Jak zdać egzamin na prawo jazdy - część XV: jak prawidłowo ruszyć na wzniesieniu?

Jak prawidłowo wykonać manewr ruszania z miejsca do przodu na wzniesieniu czyli tzw. górkę? Nie jest to wbrew pozorom trudne. Dobry kierowca potrafi ruszyć na wzniesieniu w taki sposób, że pudełko zapałek umieszczone tuż za tylnym kołem nie ulegnie zgnieceniu, a więc samochód nie cofnie się nawet o milimetr.

Jak zdać egzamin na prawo jazdy - część XIV: jak prawidłowo wykonać jazdę po łuku?

W jaki sposób prawidłowo wykonać jazdę po łuku podczas egzaminu na prawo jazdy? Jakie błędy najczęściej popełniają zdający podczas jazdy po łuku?

Jak zdać egzamin na prawo jazdy - część XIII: prawidłowe ustawienie fotela, kierownicy i lusterek

Jak przygotować się do jazdy podczas egzaminu na prawo jazdy? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią pozycję za kierownicą. Jak prawidłowo ustawić fotel, kierownicę i lusterka?

Zakaz parkowania tyłem do budynku – czy należy go przestrzegać?

Na wielu budynkach umieszczane są tabliczki ,,Zakaz parkowania tyłem’’. Nasi Czytelnicy pytają, czy zakaz ten ma moc prawną i czy w razie jego naruszenia można spodziewać się mandatu od policji lub straży miejskiej. Postaram się kompleksowo wyjaśnić tę kwestię.

Test Toyota C-HR 1.8 Hybrid E-CVT

Najnowsza Toyota C-HR to bez wątpienia jeden z najciekawszych modeli, które zostały wprowadzone do sprzedaży w 2016 r. Czy wyszukane nadwozie jest zapowiedzią nietuzinkowych wrażeń z jazdy? W teście C-HR w wersji hybrydowej.

Test Citroen C3 1.2 PureTech 110 KM man

Nowy Citroen C3 to jeden z najciekawiej zaprojektowanych samochodów segmentu B. W naszym teście egzemplarz napędzany przez turbodoładowaną jednostkę, rozwijającą moc maksymalną 110 KM.

Test Peugeot 308 SW 1.6 BlueHDi 120 KM man.

Peugeot 308 SW choć nie przyciąga wzroku wyrazistą stylizacją nadwozia, przekonuje do siebie m.in. przestronnym wnętrzem i dobrej jakości wykończeniem. W teście egzemplarz napędzany przez bardzo oszczędny, wysokoprężny silnik o mocy 120 KM.

W jaki sposób UFG naprawia samochody?

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny został utworzony między innymi po to, aby zagwarantować likwidację szkód komunikacyjnych, gdy ich sprawca był nieubezpieczony albo niezidentyfikowany. W takiej sytuacji, UFG przejmuje na siebie finansowy ciężar wypadku. Warto jednak wiedzieć, że wypłata odszkodowań z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego podlega pewnym ograniczeniom.

Można kupić bilety na autobus przez Internet i aplikację Mobilis

Pasażerowie podróżujący autobusami mogą kupić bilety przez aplikację mobilną lub Internet. Co więcej, jest także możliwość zapłacenia kartą płatniczą podczas zakupu biletu u kierowcy. Choć trudno w to uwierzyć, ale wciąż są to rozwiązania nowatorskie na polskim rynku przewozów autobusowych.

Czy Robert Kubica po testach z Renault wróci do F1?

Czy Robert Kubica wróci do F1? To pytanie zadaje sobie obecnie cały świat motoryzacji. Po sześciu latach nieobecności w kokpicie bolidu F1, Robert Kubica wrócił na tor. Tym razem odbył jazdy testowe z Renault Sport Formula One Team. Sprawność Roberta zaskoczyła wszystkich. Czy to oznacza, że wróci do wyścigów F1?

Inspiracje na samochodowe podróże

Jeżeli planujesz samochodową wyprawę, a nie wiesz którędy wyznaczyć szlak, znajdziesz inspirację na platformie TomTom Road Trips.

Czy możliwy jest wzrost cen OC w PZU po zakupie akcji Pekao S.A.?

PZU, w ramach polityki repolonizacji kupiło pokaźny pakiet akcji Pekao S.A. Czy może się to odbić na cenach polis OC dla kierowców?

Budowa ekspresowej „Zakopianki”, kiedy zostanie zakończona?

Trwa budowa górskiego odcinka trasy ekspresowej S7 między Krakowem, a Zakopanem. Jakie są postępy prac na poszczególnych odcinkach? Czy wszystkie zostaną zrealizowane terminowo?

Budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

Startuje drugi etap przetargu na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17. Jaki czas realizacji inwestycji proponują wykonawcy?

Budowa drogi S61 na odcinku Suwałki – Budzisko

Podpisano umowę na budowę odcinka Suwałki-Budzisko drogi ekspresowej S61. Jaki jest planowany czas realizacji 37 kilometrowego odcinka prowadzącego do granicy z Litwą?

Kiedy i czy warto skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Kiedy i czy warto skorzystać z wynajmu długoterminowego? Okazuje się, że może to być dobry sposób na sfinansowanie „zakupu” samochodu dla przedsiębiorców nie dysponujących wolnymi środkami na taki cel.

Czy można prowadzić samochód po jednym piwie?

Czy można prowadzić samochód po jednym piwie? Konkretna odpowiedź na tak postawione pytanie jest jedna. Nie można.

Ustawa o transporcie drogowym nie powinna ograniczać konkurencji

Planowane zmiany w ustawie o transporcie drogowym nie powinny wyeliminować z rynku osób świadczących usługi przewozu osób. Takie stanowisko prezentuje Federacja Przedsiębiorców Polskich.

Jak zdobyć prąd niezbędny do zasilania urządzeń w kamperze?

Kampery są często wyposażone w klimatyzację, kuchenkę mikrofalową, czy TV oraz lodówkę, do zasilania których niezbędna jest energia elektryczna. Jak zdobyć prąd na kempingu?

Co oznaczają skróty nowoczesnych systemów w Lexusie?

Rozwój technologii w motoryzacji skutkuje wprowadzaniem do użytku różnego rodzaju systemy których skróty nie jest łatwo rozszyfrować. Bo, kto z nas bez problemu odgadnie co oznaczają nazwy AVS, DRS, LDH, LKA, czy VGRS...?

Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Mława-Strzegowo

GDDKiA otworzyła oferty na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Mława – Strzegowo. Chętnych do realizacji inwestycji jest 10 wykonawców. Kiedy możemy się spodziewać oddania drogi do użytku?

Czy ubezpieczyciele zarabiają na polisach OC?

Dane z rynku ubezpieczeń są pocieszające. Okazuje się, że ubezpieczyciele zaczęli zarabiać na polisach OC, a w kwietniu 2017 r. mieliśmy do czynienia z niewielkimi spadkami przeciętnych składek OC.

Kawa i Samochody – wyjątkowe spotkanie na Placu Europejskim w Warszawie

Kawa i Samochody to specjalne wydarzenie organizowane przez właścicieli sieci kawiarni. Jedna z nich mieści się przy Placu Europejskim w Warszawie. Każdy, kto odwiedził to miejsce 27 maja, mógł wypić kawę w towarzystwie bardzo rzadkich samochodów!

Test Peugeot 3008 1.6 THP 165 KM

Peugeot 3008, zdobywca tytułu Car Of The Year 2017, przyciąga wzrok nietuzinkowym kształtem karoserii. Niebanalne formy są widoczne także po zajęciu miejsca za kierownicą. Ale czy są funkcjonalne? Sprawdziliśmy, jak jeździ kontrowersyjny Peugeot z turbodoładowanym silnikiem o mocy 165 KM.

Test Opel Astra 1.6 CDTi 136 KM

Opel Astra to jeden z najwytrawniejszych graczy w segmencie samochodów kompaktowych. Sprawdziliśmy, jak jeździ odwieczny rywal Golfa wyposażony w wysokoprężny silnik o pojemności 1,6l, osiągający moc maksymalną 136 KM.

Test Renault Espace 1.6 dCi 160 KM Initiale Paris

Najnowsze Renault Espace to już piąta generacja modelu, który dotąd był synonimem słowa minivan. Wygląd, dostępnego w sprzedaży, największego, osobowego Renault ewoluował i obecnie jego sylwetka bardziej kojarzona jest z crossoverem. Czy to oznacza, że nowy Espace nie jest już przestronnym samochodem, zachęcającym do długich podróży po Starym Kontynencie?

Rodzaj i jakość instalacji autogaz a jej wpływ na środowisko

Czy samochody zasilane autogazem są przyjaźniejsze dla środowiska niż pojazdy zasilane np. olejem napędowym? Czy instalacje gazowe są ekologiczną alternatywną zasilana pojazdów?

Co się stanie z OC po śmierci kierowcy?

Jakie są dalsze losy obowiązkowej polisy OC i pojazdu zmarłej osoby? Jest to ważna kwestia, gdyż każdy zarejestrowany samochód lub motocykl, musi posiadać ubezpieczenie OC (nawet wtedy, gdy nie jest faktycznie użytkowany).

REKLAMA