REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Seat Toledo koncept – przedprodukcyjna wersja na salonie Genewskim

Na rozpoczynających się dzisiaj Targach w Genewie Seat przedstawił nowe Toledo. Co prawda jest to jeszcze wersja przedprodukcyjna, różniąca się od modelu, który zostanie wprowadzony pod koniec 2012 roku, jednak elegancki sedan o sportowych proporcjach prezentuje się naprawdę dobrze.

Opel Ampera/Chevrolet Volt samochodem roku 2012

Znane są już wyniki plebiscytu na samochód roku 2012. Zwycięzcą Car of the Year (COTY) 2012 jest Opel Ampera i jego bliźniak Chevrolet Volt. Na podium znalazły się także: Volkswagen Up! i Ford Focus.

Auta tanie w utrzymaniu, czyli jakie?

Dobór samochodu, który będzie tani w utrzymaniu jest kwestią bardzo względną. Oto kila punktów zaczepienia, które pomogą dokonać wyboru.

IV Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów

IV Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów to wiele nowości na rynku motocyklowym. Oprócz jednośladów można zobaczyć ogrom akcesoriów przydatnych każdemu motocykliście.

REKLAMA

Współczynnik Cx - czym jest i co określa?

Badania nad współczynnikiem Cx są jednymi z najbardziej rozwiniętych w branży motoryzacyjnej. Producenci wprowadzają coraz wymyślniejsze rozwiązania, aby zmniejszyć opory powietrza.

Jakie są rodzaje nadwozi samochodowych? Jak je poznać?

Rodzaje nadwozi samochodowych to dla osób zorientowanych w temacie motoryzacji rzecz oczywista. Jednak kiedy dopiero zaczynamy swoją przygodę z motoryzacją, dokładne określenie konkretnego typu nadwozia może nie przyjść nam tak łatwo. W artykule przedstawimy opisy rodzajów nadwozia oraz klas samochodów.

Wejdź na stronę Castrol i wygraj bilety na Euro 2012

Castrol organizuje konkurs, w którym możesz wygrać podwójny bilet na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Test Lexus IS-F: Osiem garów adrenaliny

Wygląda jak tradycyjny sedan, usypia czujność, ale na światłach pozwala złapać się z „Corvettą”. Co to za auto? Lexus IS F, czyli japońska alternatywa dla BMW M3. Czy jest w stanie przekonać fanów bawarskiej szachownicy?

REKLAMA

Turbosprężarka o zmiennej geometrii łopatek

W produkowanych obecnie samochodach z silnikiem Diesla nie znajdziemy takiego, który nie miałby turbosprężarki. Dodatkowo większość koncernów, w swoich pojazdach, stosuje turbosprężarki o zmiennej geometrii łopatek.

Test Volvo XC70 i V60 Ocean Race: Regaty na kołach

Tylko ty i ocean. Potężne fale, wiatr smagający deszczem w twarz, błyskawice. Łódź wspina się na spienione grzbiety z łatwością tylko po to, by po chwili cieszyć się zapierającym dech rajdem w dół. Łódź? Nie, samochód!

Dlaczego zbyt częsta wymiana oleju silnikowego szkodzi

Jak często zmieniać olej? Czy zmieniając go szybciej niż zaleca producent pojazdu, działamy korzystniej dla silnika naszego samochodu?

Test Fiat Punto Evo 1.4 Multiair: Ewolucja i kropka

Testowanej przez nas wersji Punto Evo nie ma już w ofercie. Mimo to warto przyjrzeć się jak wygląda popularny Fiat w sportowej odmianie. Na ulicach brylują bowiem budżetowe czarne klamki i plastikowe kołpaki.

Test Chevrolet Cruze 1.8 LTZ: Wersja skrócona

Sukces Cruze w wersji sedan zaskoczył chyba nawet samego producenta. Dobrze przyjęty model doczekał się także odmiany hatchback. W końcu najwięcej aut sprzedawanych jest właśnie z takim nadwoziem.

Test Volkswagen Cross Touran: Cross is not over

Moda na terenową stylizację dotyka dziś głównie klasę kompakt. Sama koncepcja narodziła się wśród minivanów i kombi, które są predysponowane do wycieczek za miasto, gdzie niekoniecznie jest sucho i twardo.

DSV: 33 mln zł zysku z działalności w Polsce

W 2011 r. operator logistyczny DSV wypracował w Polsce 33 mln złotych zysku operacyjnego. To o 8 proc. więcej niż rok wcześniej.

Test Renault Grand Scenic 1.6 dCi: Znany i lubiany

Pierwowzór europejskich minivanów trzyma formę. Spełnia najważniejsze kryteria – jest przestronny, funkcjonalny, a w testowanej wersji również dynamiczny. Czuje jednak na plecach oddech konkurencji.

Jak jeździć w koleinach?

Oprócz dziur są drugim największym utrapieniem kierowcy i każdy je spotkał: koleiny. Tutaj kilka porad co zrobić, aby bezpiecznie przez nie przejechać

Test Suzuki Kizashi AWD: Awangarda dla nielicznych

Jedno z najbardziej oryginalnych aut klasy średniej, nigdy nie będzie w Polsce popularne. Indywidualiści z zasobnym portfelem mogą jednak uznać ten model za swojego faworyta wśród klasycznych „średniaków”.

Test Ford Transit 2.2 TDCI SportVan: Podwójna ciągła

Patrząc z daleka na testowanego Transita, wiele osób myśli, że to samochód policyjny. Faktycznie - odpowiedni odcień niebieskiego w połączeniu z białymi pasami może dawać takie wrażenie. To jednak tylko pozory.

Test Toyota Yaris D-4D: Bez szaleństwa

Pierwszy Yaris był synonimem nowoczesności. Stylistyka, wnętrze - szczególnie zestaw zegarów, silniki VVT-i, pozostawiły konkurencję w tyle. Zresztą wtedy klasa B nie była tak zatłoczona, jak dzisiaj. Czy mała Toyota może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Nawet się nie stara.

Owiewki samochodowe – przydatny gadżet czy zbędny bajer?

Jedni uważają je za zbędny gadżet, inni cenią za praktyczne zalety. Ich estetyka jest kwestią gustu, jednak niewątpliwie owiewki na szyby to produkt ułatwiający życie i poprawiający komfort jazdy samochodem bez klimatyzacji.

W Gdańsku otwarto oddział Still Polska

Od pierwszego marca w Gdańsku funkcjonuje nowy oddział firmy Still Polska. To czwarta placówka firmy w Polsce.

Przygotowanie auta do wiosny - poradnik

Przygotowanie auta do wiosny jest tak samo ważne, jak przygotowanie pojazdu do okresu trzaskających mrozów. Podpowiadamy, co w związku z nastaniem słonecznych dni, należy zrobić w naszym aucie.

Nowelizacja ustawy o drogach publicznych

W piątek 2.03.2012 r. została uchwalona nowelizacja ustawy, która ma za zadanie wprowadzenie dyrektyw unijnych, dotyczących budowania dróg.

Problemy finansowe Forda w Europie

Amerykański gigant motoryzacyjny nie jest zadowolony ze swojej sytuacji na starym kontynencie. W tym roku Ford liczy się z miliardowymi stratami.

Ranking niezwodności 2012

Magazyn Consumer Reports ukazał ranking najbardziej niezawodnych samochodów. Japońscy producenci zdeklasowali konkurencję.

Opel Astra F: wymiana filtrów paliwa i powietrza

Regularna wymiana filtrów jest bardzo ważna w każdym samochodzie. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić filtr paliwa i powietrza w Oplu Astra F.

Opel Astra F: demontaż silniczków wycieraczek

Uszkodzony silniczek wycieraczek uniemożliwia nam korzystanie z wycieraczek. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić silniczek wycieraczek w Oplu Astra F.

Opel Astra F: demontaż radia i głośników

Wymiana radia i głośników to jedna z czynności, którą możemy wykonać samemu. W poradniku tym pokażemy jak przeprowadzić wymianę fabrycznego radia i głośników.

Opel Astra F: demontaż zegarów

Usterka zegarów wymaga ich demontażu. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować i zamontować zegary w Oplu Astra F.

Opel Astra F: wymiana żarówek

Znajomość wymiany żarówek w swoim samochodzie jest przydatna dla każdego kierowcy. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić żarówki w Oplu Astra F.

Opel Astra F: wymiana rozrusznika

Awaria rozrusznika nie pozwala nam na normalne uruchomienie silnika. W poradniku tym pokażemy, jak samemu wymienić rozrusznik w Oplu Astra F.

Opel Astra F: wymiana alternatora

Uszkodzony alternator pozbawia ładowania akumulator w naszym samochodzie. W poradniku tym pokażemy, jak samemu wymienić alternator w Oplu Astra F.

Jakie są sposoby zwiększenia ciśnienia powietrza w układzie dolotowym?

Zwiększenie ciśnienia w kolektorze dolotowym to tzw. doładowanie. Dzięki wykorzystaniu właściwości sprężania powietrza w takiej samej jednostce objętości dostarczamy do cylindra większą masę tlenu. Jakie są sposoby na doładowanie silnika benzynowego i diesla? Czy można zwiększyć ciśnienie powietrza w układzie dolotowym silnika wolnossącego?

Pierwsza jazda: Nowa Honda Civic 2012

Honda Civic IX generacji właśnie wjechała na polski rynek. Może lepiej byłoby tu użyć czasownika wylądowała, gdyż stylistycznie auto wyraźnie nawiązuje do poprzednika, który ze względu na swój nietypowy design, został nazwany „Ufo”. Przedstawiamy wrażenia z pierwszej jazdy nową Hondą Civic IX.

e-petrol.pl: Ważna zmiana w cennikach

Ostatnie dni w cennikach koncernów przynoszą bardzo istotną zmianę – olej napędowy zaczyna znowu być tańszy od benzyny bezołowiowej 95. Oczywiście rozciąganie tego ruchu na rynek detaliczny może być nieco przedwczesne, ale zjawisko może okazać się trwałe.

POBIERZ raport Cushmann & Wakefield: Rynek nieruchomości Wiosna 2012

Region warszawski jest największym rynkiem magazynowym w Polsce. W 2011 r. podaż nowej powierzchni wyniosła blisko 72.000 mkw., dzięki czemu zasoby zbliżyły się do 2,65 mln mkw.

Kia Rio: jaką wybrać? Poradnik kupującego

Kia Rio jest dostępna jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, oraz czterodrzwiowy sedan. Do wyboru są także trzy silniki i trzy wersje wyposażeniowe. W poradniku tym podpowiadamy, jaką Kię Rio wybrać?

DHL: Nowa usługa - eAwizo

DHL Express (Poland), od początku roku oferuje nową usługę dodatkową – eAwizo, zapewniającą większą skuteczność doręczeń przesyłek.

Maersk Polska: Transport kontenerów koleją z Gdańska do Sławkowa

Maersk Polska uruchamia nowe połączenie kolejowe. 3 marca wyruszy pierwszy pociąg z Gdańska do Sławkowa.

Rok 2011 rekordowy dla Audi

Kluczowe wskaźniki efektywności potwierdzają, iż rok 2011 był pod wieloma względami rekordowy dla Audi.

Ministerstwo transportu chce szybkiej prywatyzacji PKP Cargo

Resort transportu chce poprawy zarządzania w ramach Grupy PKP, i prywatyzacji PKP Cargo. "Dla mnie jako ministra i dla mojego resortu kolej jest dzisiaj najważniejszym priorytetem i na niej w dużej mierze się skupiamy- mówi  minister Nowak.

Jak działają układy kierownicze oraz ich wspomaganie?

Wiele osób jest nieświadomych stopnia skomplikowania układu kierowniczego w swoim samochodzie oraz tego na jakiej zasadzie on działa. Warto jednak dowiedzieć się co nieco o podzespołach, które wpływają na prowadzenie pojazdu i nasze bezpieczeństwo na drodze.

Rodzaje układów zasilania silnika w paliwo: rodzaje wtrysku

Wtrysk paliwa jest sposobem dostarczenia paliwa do silnika spalinowego - tak można to określić ogólnie rzecz ujmując. W silnikach wysokoprężnych stosuje się układ hydraulicznego systemu wtrysku paliwa, natomiast w silnikach o zapłonie iskrowym (zasilane benzyną, CNG, LPG, etanolem itp.) sprawa ma się nieco inaczej.

Nowa forma serwisu w Polsce

W Polsce sprzedaż internetowa jest coraz popularniejsza, ludzie robią zakupy w sieci ze względu na wygodę i oszczędność pieniędzy. Siedząc w domu przed komputerem jesteśmy w stanie kupić praktycznie wszystko i to z dostawą do domu.

Jak zadbać o opony w samochodzie?

Opona jest jedynym elementem samochodu jaki ma styczność z nawierzchnią. Jest odpowiedzialna za przyspieszanie, hamowanie, trakcję, hałas czy zużycie paliwa. Powierzchnia na jakiej wszystkie cztery opony stykają się z asfaltem jest równa powierzchni kartki A4, dlatego prawidłowy dobór i eksploatacja jest tak ważna. Każde zaniedbanie może prowadzić do wypadku.

Nowa forma aukcji internetowych

Kupno używanego samochodu bez wcześniejszych oględzin może wydawać się bardzo ryzykowne. Mimo to w internecie możemy znaleźć aukcje wystawiające takie pojazdy po leasingu. Firmy zajmujące się tym przyznają, że z wymienionego już powodu, nie odnotowują dużego zainteresowania.

Sonda lambda a LPG

Sonda lambda to niewielki czujnik znajdujący się w kolektorze wylotowym. Jest bardzo ważny i nierzadko przysparza wiele problemów właścicielom samochodów wyposażonych w silniki benzynowe.

Działanie i rodzaje poduszek powietrznych

Jeden z przełomowych wynalazków w dziedzinie bezpieczeństwa biernego w samochodzie - poduszka powietrzna - za rok obchodzić będzie 40–lecie istnienia. W 1973 roku na rynek amerykański wypuszczono pierwszy samochód wyposażony w to innowacyjne rozwiązanie. Był nim Oldsmobile Tornado.

Katalizatory samochodowe - działanie, rodzaje, eksploatacja

Katalizatory są obecnie stosowane we wszystkich samochodach osobowych, z powodu coraz bardziej rygorystycznych regulacji dotyczących ilości emisji szkodliwych substancji przez pojazdy spalinowe. W naszym poradniku dowiesz się jak działa katalizator, jakie są jego rodzaje, jak go prawidłowo eksploatować oraz czy można zarobić na zużytym katalizatorze.

REKLAMA