REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Magazynowanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak separować niebezpieczne miejsca w magazynie?

Każdy magazyn musi być urządzony zgodnie z wytycznymi przepisów BHP. A te zwracają uwagę na konieczność separowania niebezpiecznych miejsc.

Rynek powierzchni magazynowej w Polsce

Jak kształtuje się sytuacja na rynku powierzchni magazynowej w Polsce po pierwszym kwartale 2014 r.?

Konkurs na nazwę dla nowego obiektu z branży logistycznej

Nowo powstały obiekt będzie spełniał rolę nie tylko biurową lecz również będzie miejscem szkoleń i spotkań studentów. Co więcej projektanci wygospodarowali w nim miejsce na ekspozycję urządzeń techniki magazynowej.

Wprowadzenie magazynowego systemu informatycznego (WMS) - case study

Systemy WMS służą koordynowaniu prac magazynowych, usprawniają procesy które zachodzą w magazynach. Poniżej przedstawiamy opis wprowadzania takiego systemu do magazynu.

REKLAMA

Kurtyna świetlna sposobem na zabezpieczenie bramy

Instalacja kurtyny świetlnej to ciekawy sposób na zabezpieczenie bramy wjazdowej do garażu lub magazynu.

Do czego mogą być wykorzystane kontenery siatkowe?

Firmy korzystające z powierzchni magazynowej mogą lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń m.in. dobierając do przechowywanych produktów odpowiedni rodzaj opakowań. Na przykład kontenery siatkowe.

Opakowania wielowarstwowe dla produktów spożywczych

Rynek rozwiązań w zakresie opakowań produktów spożywczych rozwija się wraz z postępem technologicznym.

Rynek powierzchni magazynowej w Europie Środkowej

Według opinii specjalistów z branży dane nie kłamią. Popyt na powierzchnię magazynową w Europie Środkowej jest obecnie najwyższy od dwóch dekad.

REKLAMA

Nowy magazyn w Goleniowie

DB Schenker Logistics w Polsce uruchomił nowy magazyn w Goleniowie pod Szczecinem.

Kontenery elastyczne - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kontenery elastyczne, tzw. worki Big Bag służą do przechowywania materiałów sypkich. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Korzyści płynące z automatyki w magazynie

Wprowadzenie automatyki do magazynu to nie tylko ograniczenie kosztów eksploatacji lecz również wzrost wydajności pracy.

Jak magazynować materiały niestandardowe?

Do przechowywania niestandardowych towarów w magazynie jest niezbędne odpowiednie wyposażenie. Co umożliwi przechowywanie towarów drobnych?

Magazyn na niebezpieczne towary - wyposażenie

Przechowywanie w magazynie materiałów niestandardowych, np. niebezpiecznych cieczy wymaga spełnienia określonych w prawie wymogów. Na co zwrócić szczególną uwagę w wyposażeniu magazynu?

Paleciak gra dla WOŚP

Najczęściej kupowany w Polsce wózek do palet zasilił poczet grających w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Jak obniżyć koszty eksploatacji magazynu?

Obniżenie kosztów eksploatacji magazynu jest możliwe i to bez potrzeby rezygnacji z utrzymania odpowiedniego standardu bezpieczeństwa pracy.

Nowy wózek paletowy z wagą

Wprowadzenie do sprzedaży wózka paletowego z wagą ma ułatwić magazynierom pracę. Tym samy magazynier łatwo rozpozna, na którym regale ułożyć przenoszony towar.

Rozwój infrestruktury, a rynek magazynowy w Polsce

Rozwój infrastruktury drogowej sprawił, że okolice Strykowa stały się jednym z najważniejszych regionów na rynku powierzchni magazynowych. 

Przyczyny wypadków w magazynach

Głównymi przyczynami wypadków w magazynach są zazwyczaj błędy ludzkie i nieodpowiednia organizacja pracy. O czym pamiętać, by praca w magazynie była bezpieczna?

Wózek widłowy - jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego wózka widłowego nie jest łatwy. W poniższym tekście przedstawiamy preferencje polskich firm odnośnie wyboru wózków widłowych.

Halę magazynową zbudujesz szybciej

Zgodnie z projektem założeń nowelizacji prawa budowlanego czas procedur związanych z pozwoleniem na budowę hali magazynowej ma się skrócić o 120 dni.

Wyszukiwarka magazynów chłodniczych

Zdarza się, że przedsiębiorstwa mają nagłą potrzebę skorzystania z magazynu chłodniczego. W takim przypadku mogą skorzystać z internetowej wyszukiwarki magazynów chłodniczych.

Opis wdrożenia i funkcjonowania magazynowego rozwiązania WMS

Poniżej przedstawiamy opis wdrożenia i funkcjonowania magazynowego rozwiązania WMS na przykładzie norweskiej sieci supermarketów spożywczych REMA 1000.

Jak zapewnić bezpieczeństwo cennego ładunku w magazynie?

Jakie rozwiązania i technologie warto zastosować w przypadku składowania szczególnie wartościowych artykułów?

Opakowania z towrzyw sztucznych, a transport warzyw i owoców

Ostatnimi czasy daje się zauważyć rosnącą popularność wykorzystywania opakowań z tworzyw sztucznych w transporcie i magazynowaniu warzyw i owoców. Czy opakowania z tworzyw są lepsze w użytkowaniu od tradycyjnych drewnianych?

Systemy WMS - kierunki rozwoju

W jakim kierunku rozwijają się funkcjonalności systemów do zarządzania magazynami? Jakie nowe możliwości wykorzystania się pojawiają?

Po co jest ochrona parku logistycznego?

Ochrona spotykana w parkach logistycznych często ogranicza się do sporadycznego patrolowania terenu parku przez ochroniarzy. Do czego przyda się i jak powinna wyglądać rzetelna ochrona obiektów logistycznych?

Rynek magazynowy w Polsce - pierwszy kwartał 2013 r.

Sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w pierwszym kwartale 2013 r. zasadniczo nie uległa zmianie. Gdzieniegdzie występują lekkie tendencje do wzrostu czynszów.

Magazyn konsygnacyjny - kto może założyć i komu służy?

Kto może założyć magazyn konsygnacyjny oraz w jakich sytuacjach wykorzystywanie takiego magazynu jest przydatne?

Prawo do odliczania podatku VAT, a usługi magazynowania

Czy zagraniczna spółka będąca w Polsce zarejestrowana jedynie do celów podatku VAT, a korzystająca z usług magazynowania może obniżyć kwotę podatku należnego o kwotę podatku naliczonego na podstawie faktur potwierdzających przechowywanie towarów w magazynach?

Rynek powierzchni magazynowych w Europie Środkowej

Rynek powierzchni magazynowych w Europie Środkowej wszedł w okres stabilizacji z tendencją do lekkiego ożywienia w najbliższej przyszłości. Tak tendencje na rynku powierzchni magazynowych oceniają eksperci.

Rynek powierzchni magazynowych na Dolnym Śląsku - komentarz eksperta

Rynek magazynowy na Dolnym Śląsku jest jednym z najważniejszych w kraju. W perspektywie najbliższych lat może liczyć na stabilny rozwój.

Rynek powierzchni magazynowych - prognoza na rok 2013

W 2013 r. na rynku powierzchni biurowych aktywność najemców pozostanie na podobnym poziomie. A co będzie się działo na rynku powierzchni handlowych i magazynowych?

Premium Distributors wynajęło 40% powierzchni w hali A w North-West Logistic Park w Szczecinie

Umowa dotyczy najmu powierzchni 2700 m kw. w nowo budowanej hali kompleksu North-West Logostic Park w Szczecinie.

Rynek powierzchni magazynowych - tendencje

Jedną z głównych tendencji na rynku powierzchni magazynowych jest odejście od budowania spekulacyjnych obiektów magazynowych przez deweloperów.

Stokrotka wynajęła 27 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Teresin

Stokrotka, właściciel sieci supermarketów spożywczych i delikatesów zajmie cały budynek o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych, 5000 metrów kwadratowych zajmie chłodnia.

Co to jest magazyn SBU (Small Business Unit) i dla kogo jest przeznaczony?

Small Business Unit to obiekty biznesowe oferujące miejsce, które można przeznaczyć zarówno na niewielkie magazyny, jak i lekką produkcję czy reprezentacyjne biura.

W dobie kryzysu istotne jest, na ile narzędzia IT będą wspomagać optymalizację kosztów

Firmy, mające duże magazyny potrzebują skomplikowanych systemów, które zoptymalizują procesy zachodzące w magazynie. Mniejsze spółki, najczęściej potrzebują podstawowych funkcjonalności WMS.

ROHLIG SUUS Logistics w największym centrum logistycznym najbliżej Warszawy

Rohlig Suus Logistics wynajęło 25 500 m2 w Prologis Park Janki. W tym roku będzie dysponowało największym obiektem logistycznym położonym najbliżej Warszawy.

Konstrukcje tymczasowe lekiem na finansowanie powierzchni magazynowych?

Obiekty tymczasowe pozwalają na realizację projektów zgodnie z zapotrzebowaniem danej działalności – zarówno pod względem wielkości, jak i umiejscowienia obiektu. Neptunus opracował dogodne rozwiązania – konstrukcje tymczasowe, które można wznieść w sytuacji gdy firma nie może pozwolić sobie na budowę stałego obiektu.

Bać-Pol w parku logistycznym 7R Logistic SA w Gdańsku

We wrześniu 2012 Bać-Pol dołączył do grona najemców parku logistycznego 7R Logistic SA w Gdańsku, wybierając ten obiekt na swój oddział na Pomorzu. Firma wynajęła ponad 4,8 tys. mkw. powierzchni magazynowej i ponad 300 mkw. powierzchni biurowej. Tym samym jest to transakcja zamykająca przestrzeń magazynowo -biurową w tym obiekcie.

Rohlig Suus Logistics: Dlaczego build-to-suit?

ROHLIG SUUS Logistics zrealizował drugą inwestycję typu build-to-suit. W Tarnowie Podgórnym koło Poznania powstał nowoczesny kompleks logistyczny o powierzchni niemal 12 500 m2. Dlaczego operatorzy decydują się na realizację wielomilionowych inwestycji budowlanych? Daniel Franke, członek zarządu odpowiedzialny za logistykę kontraktową, dystrybucję krajową i rozwiązania IT w ROHLIG SUUS Logistics.

Cargo-partner zostaje w MLP Pruszków 1

Cargo-partner, międzynarodowy dostawca usług logistycznych i transportowych, przedłużył umowę najmu w MLP Pruszków 1. W renegocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

W Korczowej powstanie park logistyczny

Przy przejściu granicznym z Ukrainą w Korczowej (Podkarpackie) powstanie centrum logistyczne. Budowa Korczowa Logistics Park rozpocznie się wiosną przyszłego roku.
Inwestycja ma kosztować ok. 120 mln euro.

Colliers International otwiera nowy dział w Warszawie

Nowy dział, Facility Management, zajmie się obsługą techniczną, kontrolą eksploatacji oraz ochroną przeciwpożarową budynków.

DSV zmienia lokalizację w dolnośląskim

Operator logistyczny DSV przeniósł swój oddział mieszczący się do tej pory w dwóch magazynach na terenie Bielan Wrocławskich do jednej większej lokalizacji w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Firma PBS Connect Polska wynajęła 2 400 m2 powierzchni magazynowej

Firma PBS Connect Polska wynajęła 2 400 m2 powierzchni magazynowej i biurowej w Żerań Park 1 pod Warszawą.

FM Logistic: Rozbudowa platformy w Olszowej i nowe kontrakty

FM Logistic ponownie rozbudowuje centrum dystrybucyjne w Olszowej. Firma planuje zwiększenie zatrudnienia o kilkadziesiąt nowych osób.

Nowy oddział Fine Logistics

Firma Fine Logistics otworzyła oddział w Gdańsku. Do tej pory lokalne biura firmy znajdowały się w centralnej i południowej części kraju: Pruszków, Leśmierz, Poznań, Wrocław, Gliwice.

Wiekszość europejskich transakcji Prologis dotyczy Polski

W przedostatnim kwartale roku firma wynajęła 272 000 metrów kwadratowych, czyli o około 10 procent więcej niż w drugim kwartale. Transakcje zrealizowane w Polsce stanowiły 55 procent wszystkich umów najmu zawartych przez Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ventia wynajęła magazyn w Park Ideal Idea III

Park Ideal Idea III, będący aktualnie w budowie, zyskał pierwszego najemcę. Firma Ventia wynajęła 1600 mkw. powierzchni magazynowej z modułem biurowo-socjalnym.

REKLAMA