REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wózek widłowy - jaki wybrać?

Wózek widłowy RC-40 fot. Still
Wózek widłowy RC-40 fot. Still

REKLAMA

REKLAMA

Wybór odpowiedniego wózka widłowego nie jest łatwy. W poniższym tekście przedstawiamy preferencje polskich firm odnośnie wyboru wózków widłowych.

Wózki widłowe to doskonałe narzędzie pracy w dużych sklepach, magazynach czy na wielu placach budowy. Duża rozpiętość dostępnych rodzajów napędu, czy parametrów technicznych wózków widłowych sprawia że przedsiębiorcy nie zawsze wiedzą, jaki konkretnie rodzaj wózka widłowego wybrać. Tym samym podpowiadamy, że najczęściej wybieranym wózkiem widłowym przez polskich przedsiębiorców jest wózek widłowy czołowy, którym można podnieść dwie tony towaru na wysokość do trzech metrów. Jakie jeszcze wózki widłowe wybierają polskie firmy?

REKLAMA

Wybór wózka widłowego - paletowy prowadzony na drugim miejscu

REKLAMA

Z przeprowadzonej analizy zapytań składanych w Oferteo.pl wynika, że drugi pod względem popularności jest wózek paletowy prowadzony, o który pyta 9% zainteresowanych. Użytkownicy niejednokrotnie wskazywali również indywidualnie inne typy wózków widłowych, jakie będą im potrzebne, m.in. wózki podnośnikowe czy podwieszane.

Połowa firm potrzebuje urządzenia, które będzie miało udźwig 2 t (dokładnie 48% zapytań), w następnej kolejności poszukiwane są wózki podnoszące 3-4 tony (27%). Bilsko 17% zapytań związane było z zaopatrzeniem w wózek do transportu stosunkowo drobnych towarów o wadze nieprzekraczającej 1 t. Pozostałe zapytania dotyczą udźwigu towarów o wadze przekraczającej 4 t.

Najpopularniejsze wózki widłowe są zasilane gazem

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Najczęściej poszukiwane wózki podnoszą towary na wysokość 3 m (43% zapytań). Blisko połowa mniej (27% firm) preferuje wózek o wysokości podnoszenia 4 m. Zaledwie 7% zapytań wskazuje na wózki widłowe podnoszące towar na mniej lub 2 m lub więcej niż 5 m.

Najpopularniejsze są wózki spalinowe na gaz, pyta o nie 41% internautów poszukujących wózka widłowego w Oferteo.pl. Zbliżona liczba użytkowników poszukuje zarówno wózków spalinowych na olej napędowy, jak i zasilanych elektrycznie (odpowiednio 24 i 22%). Pojedyncze firmy rozważają również zaopatrzenie się w urządzenie z zasilaniem ręcznym. Wybór rodzaju napędu wózka widłowego jest bardzo często zdeterminowany przez jego zastosowanie. Paweł Włuka z firmy Still podaje przykład wózków elektrycznych, które są stosowane w chłodniach ze względu na to, że służą do transportu żywności oraz w innych halach zamkniętych dzięki temu, że nie emitują spalin.

Znakomita większość firm kupuje zazwyczaj jeden wózek widłowy (90%). Firmy potrzebujące 2 urządzenia stanowią zaledwie 6% wszystkich zapytań, a pozostałe zapytania zostały złożone przez firmy, które potrzebują co najmniej 3 wózki.

Wybór odpowiedniego wózka widłowego - nowy, czy używany?

Spośród firm, które potrzebują wózka widłowego do transportu swoich towarów, blisko dwie trzecie (61%) decyduje się na model używany. Pozostałym użytkownikom zależy na zaopatrzeniu się w zupełnie nowy model lub potrzebują rady dystrybutora tych urządzeń dotyczącej tego, jaki zakup będzie dla nich bardziej korzystny. Jednym z czynników przy wyborze między nowym a używanym urządzeniem są koszty. „Cena używanego wózka widłowego może być nawet o połowę niższa niż nowego” – mówi Paweł Włuka z firmy Still. Zwraca on również uwagę na gwarancję, którą mogą być objęte również wózki używane, jeśli tak jak w przypadku firmy Still są one odnawiane przy wykorzystaniu oryginalnych części.

Zakup wózka widłowego - leasing, czy środki własne?

Użytkownicy poszukujący wózków widłowych za pośrednictwem Oferteo.pl zapewniają, że dysponują własnymi środkami finansowymi przeznaczonymi na ten cel (66%). Co piąta osoba bierze również pod uwagę możliwość leasingu (21% zapytań). Pojawiają się również zapytania o wynajem (6% ogółu), co jest rozwiązaniem spotykanym przez dostawców wózków widłowych, szczególnie w czasach wzmożonego ruchu w sklepach, na przykład przed świętami, kiedy firmy wynajmują wózek na okres kilku dni lub tygodni. Jak mówi Paweł Włuka z firmy Still „jest to rozwiązanie bardziej elastyczne. Jego zaletą jest to, że firma może zrezygnować z zaplecza serwisowego, ponieważ bierze je na siebie firma udostępniająca wózek”.

Przedstawione dane pochodzą z analizy 2 154 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w okresie od 1 stycznia 2012 r. do 1 lipca 2013 r. przez firmy chcące zaopatrzyć się w wózek widłowy.

Źródło: Materiały prasowe Oferteo.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA