REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opakowania wielowarstwowe dla produktów spożywczych

Opakowanie Alpackwax, fot. Polwax
Opakowanie Alpackwax, fot. Polwax
Media

REKLAMA

REKLAMA

Rynek rozwiązań w zakresie opakowań produktów spożywczych rozwija się wraz z postępem technologicznym.

Nowoczesne opakowania wielowarstwowe

REKLAMA

Wielowarstwowe opakowania kartonowe składają się z połączonych warstw papieru, polietylenu i aluminium. Dzięki wielowarstwowej budowie chronią produkty spożywcze dłużej niż tradycyjne rozwiązania. Dzięki swojej wielowarstwowej strukturze według producentów zapewniają dłuższą przydatność do spożycia bez konieczności dodawania konserwantów.
- Dzięki temu typowi opakowań przy stosunkowo niewielkiej wadze i objętości samego opakowania zapewniona zostaje jednoczesna ochrona żywności przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, światłem, utlenianiem, obcymi zapachami, wilgocią. Produkty spożywcze umieszczone w szczelnym opakowaniu wielowarstwowym zachowują trwałość przez dłuższy czas nawet poza warunkami chłodniczymi – podkreśla Izabela Robak, dyrektor rozwoju Polwax SA.

Funkcje poszczególnych warstw nowoczesnych opakowań

REKLAMA

Poszczególne warstwy opakowania wielowarstwowego pełnią różne funkcje: Papier stanowi główny składnik, nadaje opakowaniu sztywność i decyduje o jego wytrzymałości. Folia aluminiowa chroni żywność przed wpływem światła i tlenu, pozwala także na magazynowanie żywności również poza chłodniami. Warstwa aluminium chroni też przed wnikaniem do żywności obcych zapachów. Polietylen o niskiej gęstości (LDPE) stanowi zabezpieczenie przed wilgocią i zapewnia szczelność opakowania. 

- Aby opakowanie wielowarstwowe skutecznie spełniało swoje funkcje niezbędne jest dokładne połączenie wszystkich płaszczyzn składających się na ściankę opakowania – zaznacza dyr. I. Robak. – I tutaj właśnie znajduje zastosowanie opracowany przez naszą spółkę klej do łączenia warstw tych opakowaniach – dodaje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Klej do klejenia opakowań kartonowych

ALPACKWAX jest klejem termotopliwym dedykowanym do łączenia płaszczyzn kartonowych z folią aluminiową, według producenta zapewnia solidne i trwałe połączenie warstw opakowań nie wpływając na właściwości poszczególnych płaszczyzn. Jako produkt przeznaczony do kontaktu z żywnością ALPACKWAX jest wytwarzany zgodnie z obowiązującymi w spółce Polwax S.A. Kodeksem GMP (Good Manufacturing Practice) z elementami Dobrej Praktyki Higienicznej. Składniki, z których komponowany jest klej mogą być dopuszczane do kontaktu z żywnością i są badane pod kątem zawartości metali ciężkich, WWA, substancji kancerogennych oraz zgodności z normami jakościowymi Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków FDA (Food and Drug Administration).

Wosk do papieru wykorzystywany w opakowaniach kartonowych

REKLAMA

Według producenta zaimpregnowany woskiem papier nie nasiąka wodą oraz nie przykleja się do produktów, które są w niego zapakowane. Nie tylko podnosi to jego wartości użytkowe, ale i zapewnia lepszą estetykę wyrobu chroniąc przed pojawieniem się na opakowaniu plam czy przebić koloru. - Stworzyliśmy technologię specjalistycznego wosku do papieru. Wosk Z nie tylko nadaje jego powierzchni połysk i zapewnia właściwości hydrofobowe tj. nawoskowany papier staje się nieprzepuszczalną barierą dla wody. Powleczone nim arkusze papieru zabezpieczają żywność przed zawilgoceniem lub, w zależności od potrzeby, przed utratą wilgoci – podkreśla dyrektor Izabela Robak. 

Podobnie jak ALPACKWAX wosk Z do papieru jest produktem przeznaczonym do kontaktu z żywnością i jako taki podlega obowiązującemu w Spółce Kodeksem Dobrej Praktyki Produkcyjnej. Oznacza to, że proces produkcji Wosku Z do papieru odbywa się w specjalnym, przeznaczonym do tego celu obszarze a wszystkie dostawy stosowanych w procesie produkcyjnym surowców, dodatków i opakowań oraz dopuszczenie wyrobu gotowego do sprzedaży są objęte specjalnym systemem kontroli. 

Źródło: Materiały prasowe Polwax

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA