REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Magazyn na niebezpieczne towary - wyposażenie

Magazyn na niebezpieczne towary - wyposażenie © Franck Boston - Fotolia.com
Magazyn na niebezpieczne towary - wyposażenie © Franck Boston - Fotolia.com
Franck Boston
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Przechowywanie w magazynie materiałów niestandardowych, np. niebezpiecznych cieczy wymaga spełnienia określonych w prawie wymogów. Na co zwrócić szczególną uwagę w wyposażeniu magazynu?

REKLAMA

Jeżeli w magazynie znajdują się substancje, które ze względu na swoje właściwości mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka lub powodować ryzyko powstania zniszczeń czy szkód materialnych – mamy do czynienia ze składowaniem towarów niebezpiecznych. Dla przedsiębiorcy oznacza to konieczność spełnienia określonych przez ustawodawcę wymogów, dotyczących zapewnienia bezpiecznych warunków pracy oraz eliminacji ryzyka wystąpienia wypadków w hali magazynowej.

REKLAMA

- Wyposażając magazyn w zbiorniki służące do składowania substancji niebezpiecznych, należy wiedzieć, że muszą być one odpowiednio dobrane do rodzaju przechowywanego towaru oraz wyraźnie oznakowane – mówi Marcin Hankiewicz, ekspert sklepu Magazynuj.pl. Zgodnie z przepisami materiał, z którego wykonuje się tego typu zbiorniki musi być odporny na reakcje chemiczne, a samo wykonanie powodować, że obiekt nie ulegnie uszkodzeniu pod wpływem zawartości. Oczywiście zabronione jest przechowywanie materiałów niebezpiecznych w opakowaniach służących celom spożywczym!

W czym przechowywać niebezpieczne ciecze?

REKLAMA

Do jednych z najtrwalszych zbiorników do składowania i zabezpieczania beczek z cieczami wysokiego ryzyka należą wanny wychwytowe/ociekowe – polietylenowe i stalowe. Pierwsze cechują się bardzo wysoką trwałością i odpornością na działanie chemikaliów, przez co swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w składowaniu olejów, kwasów i substancji żrących. – Weźmy pod uwagę, że zastosowanie przy konstrukcji polietylenu powoduje, że w tego typu wannach można przechowywać nawet bardzo „agresywne” chemikalia – tłumaczy Marcin Hankiewicz.

Wśród pozostałych zalet wanien polietylowych można wskazać możliwość łączenia (np. w celu zyskania większej przestrzeni roboczej), zastosowanie nieprzesuwnych kratownic, które można łatwo wyczyścić oraz możliwość wyposażenia zbiornika w dodatkową rampę podjazdową ułatwiającą ustawianie beczek czy innych ciężkich pojemników. Taka rampa jest wykonana w trwałego oraz odpornego na chemikalia polietylenu i mocowana do modułów za pomocą zaczepów o małym kącie nachylenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wanny stalowe, czy polietylowe?

Na rynku występują także wanny wychwytowe stalowe. Oprócz zastosowania typowego dla ich polietylowych odpowiedników, w tego typu pojemnikach można trzymać także materiały wysoce i silnie zapalne. - Dodajmy, że wanny można przewozić za pomocą wózków widłowych, dzięki czemu zachowujemy czystość i bezpieczeństwo w strefie składowania – mówi Marcin Hankiewicz.

Innym rodzajem zbiorników do przechowywania beczek z substancjami niebezpiecznymi są systemy mobilne, czyli ruchome wózki służące do przewozu i eksploatacji beczek, stanowiska zamykane przeznaczone do składowania pojemników, a także moduły – podwyższający oraz bazowy.

Zasady składowania materiałów niebezpiecznych:

• używaj zbiorników przeznaczonych specjalnie do danego rodzaju substancji
• przestrzegaj zasad rotacji z zachowaniem dopuszczalnego czasu składowania poszczególnych materiałów
• ograniczaj ilości jednocześnie składowanych materiałów w zależności od przyjętych norm
• zachowaj odpowiedni układ rozmieszczenia materiałów, aby była możliwość przeprowadzania ewentualnej kontroli


Źródło: Materiały prasowe magazynuj.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA