REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co to jest magazyn SBU (Small Business Unit) i dla kogo jest przeznaczony?

paczki, magazynowanie
paczki, magazynowanie
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Small Business Unit to obiekty biznesowe oferujące miejsce, które można przeznaczyć zarówno na niewielkie magazyny, jak i lekką produkcję czy reprezentacyjne biura.

Klienci coraz częściej poszukują niewielkich, nowoczesnych powierzchni magazynowych lub produkcyjnych wraz z powierzchnią biurową. Elastyczne powierzchnie dostępne w obiektach typu Small Business Unit bardzo dobrze wpisują się w to zapotrzebowanie. Te nowoczesne obiekty biznesowe oferują miejsce, które można przeznaczyć zarówno na niewielkie magazyny, jak i lekką produkcję czy reprezentacyjne biura.

REKLAMA

W odróżnieniu od tradycyjnych magazynów

REKLAMA

W odróżnieniu od tradycyjnych magazynów wielkopowierzchniowych charakteryzują się one miejską, dobrze wyeksponowaną lokalizacją, z reguły w biznesowo - przemysłowych dzielnicach położonych w niewielkiej odległości od centrum. Ich atutem jest również dogodny dostęp do transportu publicznego oraz ważnych arterii komunikacyjnych.

Small Business Units oferują wiele rozwiązań umożliwiających zaadaptowanie powierzchni do wymagań najemców z różnych branż. Również aranżacje poszczególnych pomieszczeń mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników, zarówno pod względem ich wielkości, jak i układu. Projekty typu Small Business Unit oferują także możliwość najmu zdecydowanie mniejszej powierzchni niż w przypadku tradycyjnych magazynów.

W przypadku tradycyjnych big boxów najmniejsza dostępna do wynajmu powierzchnia to ok. 2,5 tys. m². Przykładowo w pierwszym w Polsce obiekcie SBU, mieszczącym się na terenie SEGRO Business Park Łódź, moduły zaczynają się już od 750 m².

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dogodny dostęp i prestiżowa lokalizacja

Wysoki standard wykończenia w połączeniu z doskonałą lokalizacją sprawiają, że SBU cieszą się dużym zainteresowaniem firm, którym zależy nie tylko na dogodnym dostępie do towarów, ale również na prestiżowej lokalizacji i reprezentacyjnym otoczeniu. Dodatkowo, dzięki wysokiemu standardowi technicznemu, powierzchnia dostępna w budynku może także spełniać funkcję salonów wystawienniczych. Grono potencjalnych najemców jest więc szerokie. Inwestycja taka nie pochłania też ogromnych kosztów, a dzięki stosunkowo małej powierzchni obiektów SBU również łatwiej jest dobrać dla nich lokalizację.

Tekst: Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

REKLAMA

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA