REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Motoryzacyjne przewodniki

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zachodniopomorskie: Schron przeciwlotniczy w Szczecinie


Ciekawą atrakcją Szczecina jest schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. Jego powstanie datuje się na 1941 rok. Konstrukcja schronu opiera się m.in. na żelbetonowym stropie, który ma grubość 3 metrów.

Kulinarne podróże: Dzień ryby na Helu


Ulica Wiejska kojarzy się większości z ławami poselskimi. Nic bardziej mylnego, jeśli odniesiemy tą nazwę ulicy do półwyspu Helskiego. Zapraszamy na przejażdżkę na pomorskie święto ryby.

Województwo Wielkopolskie: Czarnków

Czarnków to miasto i gmina w województwie wielkopolskim. Miasto położone jest w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Jego teren rozciąga się na skraju Puszczy Noteckiej.

Województwo podlaskie: Augustów

Eksplorując województwo podlaskie nie możemy ominąć Augustowa. Jest to miasto wypoczynkowo-uzdrowiskowe położone w województwie podlaskim, nad rzeką Nettą. Uznawane jest za najważniejszy ośrodek turystyczny Puszczy Augustowskiej.

REKLAMA

Sopot po godzinach: Grodzisko

Z czym większości Polaków kojarzy się jeden z najbardziej prestiżowych i tłumnie odwiedzanych kurortów nadmorskich ? Zapewne z sopockim molo i festiwalem w Operze Leśnej. Tylko nieliczni wiedzą, iż kierując się niecały kilometr od ulicy Monte Casino natkniemy się na bardzo ciekawy obiekt turystyczny.

Porzecze – osada z charakterem

Jeżeli podróżujemy samochodem po okolicach rzeki Łeby, w dolinie z morenowymi wzgórzami usytuowana jest osada Porzecze. Nie jest to skansen na miarę Biskupina, lecz jego indywidualny charakter na pewno przypadnie nam do gustu.

Polska pod ziemią : Zabytkowa kopalnia srebra W Tarnowskich Górach


Przemierzając tereny Tarnowskich Gór warto zwiedzić zabytkową Kopalnię Srebra. Jest to unikalny zabytek górnictwa kruszcowego w Europie. Eksplorując jego wnętrze będziemy mogli skorzystać z wielu atrakcji turystycznych.

Polska pod ziemią : Kopalnia w Nowej Rudzie


Kopalnia w Nowej Rudzie podzieliła los większości tego typu obiektów na Śląsku – zamknięto ją i jej wnętrze przeznaczono na muzeum. Efektem tego jest możliwość eksploracji jej wnętrza jedyną w Polsce górniczą kolejką dostępną dla gości.

REKLAMA

Polska pod ziemią: Kopalnia soli w Bochni


Jedna z największych i najbardziej popularnych kopalni w Polsce jest atrakcją turystyczną o dużej wartości poznawczej. Oferowane trasy przeznaczone są dla tradycyjnych grup czy też dla wytrawnych eksploratorów jaskiń.

Miasteczko Mrongoville w Mrągowie


Jeżeli wybieramy się samochodem na Mazury z naszymi pociechami, to koniecznie odwiedźmy miasteczko Mrongoville. Jest to wierna adaptacja miasteczka z Dzikiego Zachodu, pochodzącego z drugiej połowy XIX wieku.

Województwo dolnośląskie: Duszniki Zdrój

Duszniki Zdrój to kurort znany w całym kraju ze swoich uzdrowiskowych walorów. Region oferuje także szeroką ofertę skierowana dla narciarzy.

Polska pod ziemią: Podziemna trasa w Opatowie

Opatów położony jest w sercu Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej. Granica regionu przebiega przez miejscowości Jałowęs, Jurkowice, Kochów i Kobylany. Eksplorując województwo, w epicentrum Opatowa znajdziemy podziemną trasę turystyczną.

Polska pod ziemią: Kopalnia Guido

Podróżując po Śląsku będziemy mieli okazję zwiedzić kopalnię , w której na stałe umieszczona jest ekspozycja muzealna. Na terenie kopalni organizowane są również inicjatywy o charakterze kulturalnym i rozrywkowym.

Województwo lubelskie: Puławy


Puławy to miasto powiatowe w województwie lubelskim, które jest położone nad Wisłą. Na terenie Puław znajduje się wiele zabytków. Jednym z nich jest Pałac Czartoryskich wraz z przepięknym parkiem, który został zaprojektowany w stylu romańskim.

Województwo lubelskie: Kazimierz Dolny


Kazimierz Dolny położony jest w województwie lubelskim , w powiecie puławskim. Usytuowany jest nad Wisłą w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Jego piękno wyraża się w licznych zabytkach i pomnikach przyrody.

Województwo lubelskie: Biłgoraj


Biłgoraj położony jest w województwie lubelskim. Jego granice oddalone są 90 km na południe od Lublina. Usytuowany jest nad rzeką Ładą a w jego okolicach rozciąga się Równina Biłgorajska.

Województwo lubelskie: Annopol


Lubelszczyzna to piękny region Polski. Jeśli zdecydujemy się na podróż samochodem do Annopolu, to będziemy przejeżdżać przez jeden z najdłuższych mostów w Polsce. Widok zza szyby na pewno będzie nam zapierał dech w piersiach.

Województwo dolnośląskie: Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka jest to miasto położone w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim i nad Nysą Kłodzką. Na jej terenie znajdziemy wiele zabytków oraz atrakcji turystycznych.

Województwo Dolnośląskie: Bielawa


Jednym z bardziej rozpoznawalnych regionów województwa dolnośląskiego jest Bielawa. Stali bywalcy stoków na pewno kojarzą ten region z dobrych warunków narciarskich.

Województwo dolnośląskie: Jedlina-Zdrój


Podróżując samochodem po województwie dolnośląskim na pewno wcześniej czy później przekroczymy granicę Jedliny – Zdrój. To miasto cieszy się ogólnopolską sławą kurortu uzdrowiskowego.

Góry Świętokrzyskie: Park Dinozaurów

Jednym z bardziej nowatorskich projektów turystycznych województwa Świętokrzyskiego jest Bałtowski Park Jurajski. Oprócz ekspozycji składającej się z rekonstrukcji dinozaurów oferuje on liczne atrakcje turystyczne. Na terytorium Parku będziemy mieli okazję eksplorować zwierzyniec z rzadkimi gatunkami zwierząt śródziemnomorskich.

Góry Świętokrzyskie: Jaskinia Raj


Góry Świętokrzyskie wraz z bogactwem lasów bukowo – sosnowych plasują się na czołowej pozycji w rankingu najbardziej atrakcyjnych regionów Polski. Poparcie tej tezy stanowi Jaskinia Raj, która jest jedną z bardziej okazałych form krasowych w Polsce.

Góry Świętokrzyskie: Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy


Jednym z bardziej atrakcyjnych okazów przyrody w województwie świętokrzyskim jest Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy. Podczas wycieczki objazdowej samochodem po Wyżynie Małopolskiej jest to jeden z atrakcyjniejszych punktów programu.

Górskim szlakiem: Sądecki Park Etnograficzny


Podróżując samochodem po Sądecczyźnie nie możemy ominąć Sądeckiego Parku Etnograficznego. Jest to obowiązkowy punkt programu nie tylko dla miłośników historii bądź etnografii, lecz dla ludzi lubiących obcować z górską przyrodą.

Górskie Szlaki: samochodem po Pieninach

Proponowana trasa rozpoczyna się w pienińskim Wąwozie Homole. Z tego punktu dostaniemy się do prawdziwej bacówki, w której to kupimy naturalne produkty owcze. Stamtąd mamy już otwartą drogę do Szczawnicy. Wystarczy tylko wsiąść do kolejki krzesełkowej i będziemy mogli cieszyć się przepięknymi widokami tego regionu. Jest to doskonały pomysł na weekendowy wypad samochodem na narty.

Portugalia - piękne plaże i klifowe wybrzeża!

Portugalia - piękne plaże i klifowe wybrzeża!

Sport i aktywny wypoczynek na Węgrzech

Od wędkarstwa do lotniarstwaZwolennicy aktywnej rekreacji znajdą nad Balatonem bogatą ofertę. Zajęcia w wodzie i nad wodą to jej podstawowe elementy.

Jezioro Balaton - brzeg północny i południowy

Zapraszamy nad Balaton - Jezioro Balaton - brzeg północny i brzeg południowy.»Gdybym pragnął zobrazować uczucie szczęścia krajobrazem, wybrałbym Balaton« - tak węgierski pisarz Tibor Déry wychwala uroki tego największego jeziora Europy Środkowej – swoim hymnem oddając stan duszy wielu Węgrów. Dla nich Balaton, Jezioro Błotne, jest czymś więcej niż jeziorem: jest »Węgierskim Morzem«, całą ich dumą.

Akwitania

Odkryjcie Francuskie Wybrzeże Atlantyckie!
Czysta woda, nieskażona przyroda, samotne plaże - i to na długości ponad 500 kilometrów.Czy istnieje takie wybrzeże, które łączy w sobie wszystkie atrakcje nadmorskiego urlopu? Ciągnące się w nieskończoną dal plaże z kolorowym tłumem urlopowiczów, ukryte zatoczki, gdzie można opalać się nago, potężny przybój, na którym wodzą rej surferzy, ale także spokojna woda, w której bezpiecznie pluskają się maluchy?

Lazurowe Wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże

Śladami kiperów: Dortmund


Podróżując samochodem po terenie Westfalii warto zagrzać miejsca na dłużej w Dortmund – nieformalnej stolicy browarnictwa. Jeszcze przed stu laty w tym regionie znajdowało się aż 38 browarów. Współcześnie z tej astronomicznej liczby browarów, pozostał tylko jeden. To właśnie w nim od 2006 roku funkcjonuje Muzeum Browarnictwa w Dortmund.

Śladami Kiperów: Gdańsk


Podróż do Gdańska może wywołać pozytywne wrażenia nie tylko w związku z panującą tam morską aurą czy z dobrze rozwiniętą bazą turystyczną. Nasze wrażenia smakowe również zostaną pobudzone za sprawą regionalnego piwa. Zapraszamy na wędrówkę szlakiem gdańskich kiperów.

Jak poprawnie trenować Nordic Walking?

Nordic walking to marsz, podczas którego pracuje dużo partii mięśni. Głównym wyposażeniem tego sportu są kijki. Aby ich poprawnie używać musimy poznać technikę marszu, która stanowi klucz do poprawnego uprawiania tego sportu.

Jak dopasować kijki do Nordic Walking?

Marsze Nordic Walking wymagają doboru odpowiedniego kijka. Ma on niebagatelne znaczenie dla poprawnej postawy.

Jak dobrać strój i obuwie do Nordic Walking?

Dobór odpowiednich butów czy też stroju to bardzo ważna rzecz w tej dyscyplinie sportu. Mało tego , że może uchronić nas to od kontuzji, to jeszcze będzie miało duży wpływ na efektywność ćwiczeń.

Samochodem po Polsce: motele


Podróżując dużo po Polsce często zatrzymujemy się w motelach. Są to przydrożne punkty noclegowe, które świadczą usługi na rzecz kierowców.

Jaki ekwipunek potrzebny jest do eskapady na Jurę Krakowsko – Częstochowską?

Jeśli chcemy wybrać się na wycieczkę po jednym ze szlaków Jury Krakowsko- Częstochowskiej to powinniśmy mieć ze sobą odpowiedni ekwipunek.

Jaki ekwipunek potrzebny jest do eskapady na Jurę Krakowsko – Częstochowską? Cz. II

Podczas eskapady na Jurę Krakowsko - Częstochowską należy mieć należy być dobrze wyposażonym. Nie wystarczy tylko namiot, dwuwarstwowy śpiwór czy też baniak z czystą wodą. Należy przygotować się na każda ewentualność np. biorąc ze sobą finkę.

Jak rozpocząć przygodę z paralotnią?

Jeśli chcemy nauczyć się łatać na paralotni to najlepszym wyjściem będzie zapisanie się na kurs. Wszelkie samodzielne próby nauki tego sportu są zbyt niebezpieczne i odradzamy prób ich wykonania.

Samochodem na wyspę Wolin

Wolin jest to największa polska wyspa położona w północno - zachodniej części kraju. Otoczona jest wodami Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego oraz rozlewiskami Dźwiny i Świny. Jego krajobraz to klifowe wybrzeże, jeziorka polodowcowe oraz gęste lasy sosnowe i buczyny.

Jak bezpiecznie poruszać się po szlakach górskich zimą?

Jest wiele czynników atmosferycznych, na które powinniśmy zwracać uwagę podczas wędrówek górskich. Należą do nich m.in. wiatr, mgła, słońce czy wyładowania atmosferyczne. Nieprzestrzeganie zasad globtroterów wypracowanych na przestrzeni lat może zakończyć się tragicznie.

Śladami Sommelierów: Skajboty na Mazurach

Mazury to region, który charakteryzuje się całą gamą rozrywek w sezonie letnim oraz zimowym. W Skajbotach, malowniczej miejscowości położonej w województwie Warmińsko – Mazurskim znajduje się winnica. Odznacza się ona na tle małych winnic dobrze rozwiniętą bazą agroturystyczną.

Śladami Sommelierów: Winnica nad środkową Wisłą


Winnica Doliny Środkowej Wisły jest położona w bliskiej odległości od rzeki. Podróżując tam samochodem będziemy mogli podziwiać piękno fauny i flory a ponadto rozkoszować się produkowanym, w tej części Polski, winem.

Samochodem na Stok: Międzybrodzie – Góra Żar

Na południowych stokach góry Żar znajduje się jest kolejka linowo - terenowa. Jest to kolejka torowa. Kolejka jedzie 1600 kilometrową trasą, która przeznaczona jest dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Ważne jest, że trasa jest również sztuczne naśnieżana i do tego oświetlona, co ułatwia szusowanie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Samochodem na Stok: Korbielów

Korbielów to jeden z bardziej atrakcyjnych kurortów położonych w Beskidach. Dogodna lokalizacja zachęca do wybierania tego miejsca za cel weekendowych wypadów samochodem na narty.

Samochodem na stok: Karpacz

Krajobraz Karpacza składa się z kilku niewysokich wzgórz tj. Pohulanka, Karpatka czy też Góra Saneczkowa. Miasto położone jest w Dolinie Łomnicy zaraz u podnóża Śnieżki.

Samochodem na Stok: Kasina Wielka

Duża wieś Kasina Wielka jest położona w malowniczej dolinie potoku Węglówka. Usytuowana jest u podnóży Śnieżnicy i Lubogoszcza na terytorium Beskidu Wyspowego. Na jej terenie znajduje się jedna z najdłuższych tras narciarskich w kraju.

Samochodem na stok: Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska położona jest na pograniczu Podhala i Spisza Zamagurskiego. Od lat stanowi prawdziwy raj dla narciarzy. Przedstawiamy kilka ważnych informacji na temat warunków narciarskich i możliwości dojazdu do tego kurortu.

Samochodem na Stok: Bełchatów

Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk to kompleks narciarski, który został wybudowany na zwałach kopalnianych. Bełchatów – wcześniej znany z wydobycia pokładów węgla brunatnego - obecnie słynie z rekreacji podczas sezonu zimowego.

Samochodem na stok: Arłamów


Arłamów położony jest w województwie podkarpackim zaledwie 30 km od Ustrzyk Dolnych. Jako kurort nie odznacza się niczym szczególnym spośród setek innych zlokalizowanych na terytorium Polski. Brak rozgłosu tego miejsca może mieć związek z istnieniem na jego terenie Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów.

REKLAMA