Górskim szlakiem: Sądecki Park Etnograficzny
REKLAMA
REKLAMA
Na terenie parku będziemy mieli okazję zetknąć się z architekturą drewnianą czy też tradycyjną kulturą ludową lokalnych grup etnograficznych : Lachów, Pogórzan, Górali Sądeckich i Łemków. Skansen to nic innego jak 20 hektarowy obszar na którym znajdują się zagrody chłopskie, folwark dworski czy XVIII – wieczny kościół rzymskokatolickim. Perłą kolekcji jest XVII – wieczny dwór szlachecki o unikalnej polichromii, okalającej wnętrze. Podróżując samochodem po Sądecczyźnie nie możemy ominąć Sądeckiego Parku Etnograficznego. Jest to obowiązkowy punkt programu nie tylko dla miłośników historii bądź etnografii, lecz dla ludzi lubiących obcować z górską przyrodą.
REKLAMA
Zobacz również: Kaszubski entertainment – czyli czas wolny w Stężycy cz. I
Podczas eksploracji terenu zetkniemy się nie tylko ze zróżnicowaniem kulturowym Sądecczyzny, ale również będziemy mogli obejrzeć najnowszą atrakcje ekspozycji – Miasteczko Galicyjskie.
Jest to rekonstrukcja niewielkiego placu rynkowego, ratusza, karczmy, remizy strażackiej i domu mieszczańskiego. Akcent królewskiego miasta Krakowa zostanie na pewno zauważony w elementach ekspozycji.
Zainspirowani fauną i florą Sądecczyzny, lub zauroczeni klimatem skansenu etnograficznego możemy zatrzymać się na dłużej w tej oazie spokoju. Kompleks zaproponuje nam wówczas pokoje gościnne oraz sale konferencyjne. Skansen może poszczycić się cyklicznymi prezentacjami dawnych wiejskich rzemiosł, warsztatów rękodzielniczych czy też kuchni regionalnej.
Godziny zwiedzania Parku:
* maj-wrzesień w dniach:
wtorek - niedziela 10.00-17.00
poniedziałek - nieczynne
* październik -kwiecień w dniach:
poniedziałek - piątek 10.00-14.00
sobota, niedziela – nieczynne
Zobacz również: Czy można zminimalizować ryzyko urazu podczas dachowania?
REKLAMA
REKLAMA