REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak wyczyścić klimatyzację?

Czyszczenie klimatyzacji to bardzo ważny zabieg. Odgrzybiona zapewnia nam komfortową jazdę bez przykrego zapachu, wyczuwalnej wilgoci i ryzyka choroby.

Przepisy drogowe w Grecji

Wiele osób na wakacje wybiera słoneczną i przepiękną Grecję, i zastanawia się, czy wybrać się tam własnym samochodem. Podróż autem może być przyjemniejsza i bardziej opłacalna niż podróż samolotem.

Przepisy drogowe w Hiszpanii

Decydując się na samochodową wycieczkę do Hiszpani, powinniśmy wiedzieć o kilku podstawowych sprawach. Żeby podróż upłynęła bez problemów trzeba znać przepisy i zwyczaje panujące w danym kraju.

Pakujemy boks dachowy

Boksy dachowe są pojemne, jednak nie oznacza to że można do nich ładować bardzo ciężkie przedmioty. Podpowiadamy, jak bezpiecznie załadować bagażnik dachowy.

REKLAMA

Czym lepiej w podróż, przyczepą kempingową czy camperem?

Podróżowanie po najciekawszych miejscach na świecie może być przyjemniejsze jeżeli mamy do dyspozycji samochód z przyczepą kempingową czy też campera. Wtedy zabieramy ze sobą przenośny, komfortowy dom.

Samochodem do Wielkiej Brytanii – jak się przygotować?

Najpopularniejszym sposobem dotarcia do Wielkiej Brytanii jest transport lotniczy. Coraz więcej ludzi decyduje się jednak na podróżowanie własnym autem. Oto, jak należy się przygotować.

Jak przygotować się do wyjazdu samochodem na wakacje?

Przed wyjazdem warto zastanowić się, które rzeczy musimy ze sobą zabrać, a które nie. Nadmiar bagażu często jest przyczyną niepotrzebnych problemów.

Jak przygotować auto do długiego postoju?

Wyjazd w delegację bez prywatnego samochodu lub ciężka zima, podczas której wolimy zostawić auto w garażu, oznaczają długi postój dla naszego auta. Jak przygotować na to samochód i jak bezpiecznie go potem uruchomić?

REKLAMA

Wybór rozmiaru opon na zimę

Parametry opon zimowych muszą być dostosowane do trudnych warunków. Ilu kierowców tyle opinii co do ich rozmiaru. Doradzamy jakie opony wybrać aby cieszyć się komfortem jazdy i nie pogorszyć trakcji naszego auta.

Jaki rozmiar opon kupić na zimę?

Wśród kierowców panują różne opinie na temat rozmiaru opon zimowych. Podpowiadamy jaki rozmiar opon kupić na zimę, aby nie pogorszyły się właściwości jezdne samochodu.

Czy naprawić koło po wjechaniu w dziurę?

Wiele warsztatów oferuje naprawy i prostowanie felg. Do tego typu usług należy jednak podchodzić ostrożnie. Uszkodzona opona praktycznie zawsze kwalifikuje się do wymiany.

Jak wyprostować felgę po najechaniu na krawężnik lub wjechaniu w dziurę?

O ile poważniej uszkodzona opona często nadaje się tylko do wymiany, to felgi można wyprostować, czasem nawet te aluminiowe.

Jak sprawują się opony wielosezonowe zimą?

Komplet nowych opon zawsze jest sporym wydatkiem. Tańsza metoda to zakup opon wielosezonowych. Podpowiadamy kiedy warto rozważyć jedne koła na cały rok.

Pompowanie koł azotem - czy warto?

Serwisy ogumienia coraz częściej wprowadzają do swojej oferty usługę pompowania kół azotem. Postaramy się odpowiedzieć, czy jest sens dopłacać i jakie korzyści niesie ze sobą taka usługa.

Czy warto pompować koła azotem?

Większość serwisów ogumienia oferuje klientom dodatkowo płatną usługę pompowania kół azotem. Podpowiadamy, czy warto dopłacać do pompowania opon azotem.

Jak wymieniać opony?

Choć wymianę opon zlecamy serwisowi ogumienia, warto wiedzieć jak prawidłowo przeprowadzić tę czynność. Pozwoli to na skontrolowanie pracy mechaników.

Jak właściwie wymieniać opony?

Mimo że wymianą zajmuje się serwis, warto poznać szczegóły tej czynności. Dzięki temu będziemy mogli skontrolować pracę wulkanizatorów i mieć czyste sumienie, że wszystko zostało właściwie przeprowadzone.

Jak dokładnie wyważyć koła?

Odpowiednie rozmieszczenie ciężarków na powierzchni felgi, tak aby wyeliminować "bicie" koła. Na tym właśnie polega wyważanie. Wyjaśniamy jak przebiega ten proces i czemu służy.

Dokładne wyważenie kół

Wyważanie kół polega na odpowiednim umieszczeniu specjalnych ciężarków na powierzchni felgi, tak aby znosiły one bicia koła. Wyjaśniamy na czym polega i czemu służy proces wyważania kół w samochodzie.

Jakie są rodzaje bieżnika w oponach?

Rzeźba bieżnika opon samochodowych ewoluowała przez lata. Obecnie producenci oferują nam wiele jego odmian, co nie pozostaje bez wpływu na bezpieczeństwo i prowadzenie pojazdu. Podpowiadamy jakie są między nimi różnice i na co należy zwrócić uwagę podczas montażu opon.

Rodzaje bieżnika w oponach

Producenci opon stosują różne rodzaje bieżnika. Oczywiście każdy z rodzajów bieżnika opon ma swoje zastosowanie. Jakie są rodzaje bieżnika w oponach?

W jaki sposób należy przechowywać opony?

Komplet opon zajmuje sporo miejsca. Radzimy jak właściwie przechowywać nieużywany w trakcie sezonu zestaw aby nie narazić go na zużycie i uszkodzenia.

Zasady przechowywania opon

Większość kierowców posiada opony letnie oraz zimowe. Podpowiadamy jak prawidłowo przechować opony w przypadku gdy ich nie używamy.

Opona przebita czy rozszczelniona? Jak to rozpoznać?

Utrata szczelności opony niekoniecznie musi wiązać się z dziurą. Oto, co mogło się jeszcze stać. Warto to sprawdzić, zanim wydamy pieniądze u wulkanizatora.

Czemu z opony uchodzi powietrze?

Uchodzenie powietrza z opony może mieć wiele przyczyn. Nie zawsze jest wynikiem dziury w oponie. Podpowiadamy jak i gdzie szukać przyczyny powolnego uchodzenia powietrza z opony.

Jak czytać oznaczenia na oponach?

Każda opona zawiera wiele oznaczeń i symboli, które nie zawsze są jasne dla przeciętnego użytkownika dróg. W artykule wyjaśnimy jak czytać oznaczenia widniejące na bokach opony samochodowej.

Kiedy opona nie nadaje się do użytku?

Większość kierowców często ma dylemat, czy jeszcze sezon przejeździć na oponach, czy już je wymienić. Podpowiadamy kiedy opony uznaje się za stare, a kiedy jako zużyte?

Kiedy opony nadają się do wyrzucenia?

Kiedy w grę wchodzą pieniądze, bezpieczeństwo często schodzi na drugi plan. Tak jest również w przypadku opon, kiedy kierowcy decydują się założyć zużyte opony na "jeszcze jeden sezon". Podpowiadamy jak rozpoznać zużyte i stare opony.

Co to jest aquaplaning?

Aquaplaning to zjawisko niebezpieczne zwłaszcza dla niedoświadczonych kierowców. Wyjaśniamy co to jest i kiedy możemy się go spodziewać podczas jazdy.

Aquaplaning - o co w tym chodzi?

Aquaplaning jest zjawiskiem, które może zaskoczyć niejednego, doświadczonego kierowcę. Jest szczególnie groźny dla początkujących i nieświadomych użytkowników dróg. Wyjaśnimy co kryje się pod tym pojęciem i jak wyjść z opresji.

Kiedy i jak sprawdzać ciśnienie w oponach samochodu?

Niewłaściwe ciśnienie w oponach samochodu może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo podróżowania. Zbyt niskie ciśnienie w oponach dodatkowo oznacza niepotrzebne wydatki.

W jaki sposób i jak często kontrolować ciśnienie w oponach?

Niewłaściwe ciśnienie w oponach nie tylko przyczynia się do ich szybkiego zużycia ale stanowi również zagrożenie. Doradzamy jak uniknąć niepotrzebnych kosztów i czuć się bezpiecznie.

Jakie są przyczyny drgań na kierownicy?

Denerwujące drżenia występujące na kierownicy nie tylko potrafią wyprowadzić kierowcę z równowagi, są również sygnałem oznaczającym, że mamy problem z autem. Przyczyn może być kilka. Podpowiadamy jak je znaleźć i wyeliminować.

Przyczyny drgań kierownicy

Nie ma nic bardziej denerwującego kierowcę niż drgająca kierownica. Przyczyn drgań kierownicy może być kilka. Podpowiadamy gdzie ich szukać i jak je usunąć.

Odnawianie felg samochodowych. Porada eksperta

Felgi ze zniszczonym lub porysowanym lakierem możemy odnowić, przywracając im blask. Jak to zrobić?

Jak odnowić felgi samochodowe?

Łuszczące się lub pokryte rdzawym nalotem felgi pogarszają wygląd samochodu. Jednak stare obręcze możemy odnowić, przywracając im atrakcyjny wygląd. W poradniku tym podpowiadamy jak odnowić felgi samochodowe?

Wyceniono limitowane Mercedesy



Daimler ujawnił ceny Mercedesów C63 AMG w wersji DR520. Powstanie tylko 20 sztuk tego modelu. Jednym z właścicieli auta jest mistrz świata Formuły 1 Jenson Button.

Na którą oś montować mniej zużyte ogumienie?

Wielu kierowców mając do dyspozycji opony zimowe o nierównomiernym stopniu zużycia, zastanawia się na którą oś zamontować opony w lepszym stanie.

Na którą oś założyć bardziej zużyte opony?

Mając nierównomiernie zużyty komplet ogumienia, wielu kierowców zastanawia się na którą oś powinna powędrować mocniej zużyta para. Czy bezpieczniej jest wybrać tył pojazdu?

Układ chłodzenia – usterki i konserwacja

Konserwacja układu chłodzenia jest niezbędna. Silnik produkuje ogromne ilości ciepła, a układ chłodzenia chroni go przed zatarciem i całkowitym zniszczeniem. Oto kilka porad, jak zadbać o prawidłowe działanie układu chłodzenia.

Jak wymienić filtry paliwa i powietrza?

Regularna wymiana filtrów paliwa i powietrza w naszym samochodzie może mieć duży wpływ na żywotność silnika i osiągi auta. Podpowiadamy, jak wymienić filtr paliwa oraz filtr powietrza w samochodzie.

Kiedy przychodzi czas na opony zimowe?

Co roku, często do ostatniej chwili, kierowcy zwlekają z wymianą opon letnich na zimowe. Wyjaśniamy kiedy przychodzi na to odpowiednia pora.

Kiedy wymienić ogumienie na zimowe?

Co roku kierowcy zadają sobie pytanie: kiedy zmienić opony z letnich na zimowe? Wyjaśniamy, który moment jest odpowiedni na wymianę ogumienia.

Jak wymienić łożysko kolumny McPhersona?

Jeśli zauważymy, że kierownica w naszym aucie obraca się z podejrzanym oporem, a układ wspomagania jest sprawny, konieczna może być wówczas wymiana łożyska kolumny zawieszenia. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak wyeliminować drgania kierownicy?

Drgania kierownicy są męczące podczas jazdy i uszkadzają zawieszenie. Istnieją jednak sposoby na zredukowanie drgań kierownicy, które utrudniają nam podróż.

Jak wymienić łączniki stabilizatora?

Wymiana łączników stabilizatora jest najłatwiejszą naprawą, jaką możemy wykonać w garażu lub na podwórku. Uszkodzone łączniki stabilizatora znacznie obniżają komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Jak wyeliminować trzeszczenie zawieszenia?

Trzeszczenie zawieszenia jest trudne do zlokalizowania, a usunięcie jego przyczyn kosztowne. W poradniku przedstawimy gdzie i jak szukać źródła skrzypiącego zawieszenia.

Jak rozpoznać usterkę lub awarię zawieszenia?

Stuki zawieszenia nie tylko obniżają komfort jazdy, ale przede wszystkim pogarszają bezpieczeństwo. Oto kilka rad, jak rozpoznać, gdy coś złego dzieje się z zawieszeniem.

Zbyt cichy Prius


Toyota Prius spotkała się z krytyką, ponieważ zagrażała pieszym ze względu na brak hałasu w czasie jazdy. Japoński producent wprowadził do sprzedaży głośnik, który ostrzeże przechodniów przed cichym autem.

Co zrobić, gdy światła wydają się świecić słabiej niż powinny?

Bywa, że światła w samochodzie świecą słabiej niż powinny. Może to być wrażenie subiektywne, ale może też świadczyć o uszkodzeniu instalacji elektrycznej. Podpowiadamy jak naprawić słabo święcące światła.

REKLAMA