REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co warto zwiedzić na Półwyspie Helskim?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Anna Kłopotek

REKLAMA

REKLAMA

Półwysep Helski to niewątpliwie jedno z ciekawszych miejsc w Polsce chociażby ze względu na swoje położenie. Z jednej strony równomiernie uderzające o brzeg fale Bałtyku, z drugiej spokojne wody zatoki Puckiej tworzą niezwykły klimat tego miejsca.

Dojazd i nocleg

REKLAMA

Dojechać na Półwysep można własnym transportem lub skorzystać z komunikacji publicznej. W sezonie wakacyjnym uruchomione są dodatkowe linie kolejowe, dzięki którym dotrzemy nawet do miasta Hel, leżącego na samym krańcu Półwyspu. Dojazd autobusem również nie powinien przysparzać większych problemów. Warto jednak, w przypadku transportu publicznego, pokusić się o wcześniejszą rezerwację biletów. Decydując się na dojazd własny w sezonie musimy liczyć się z korkami, które skutecznie wydłużą naszą podróż nawet o kilka ładnych godzin.

Zobacz też: Czym lepiej w podróż, przyczepą kempingową czy camperem?

Jeżeli chodzi o noclegi na Półwyspie to znajduje się tu mnóstwo hoteli, kwater prywatnych i pól namiotowych, tak więc znalezienie lokum, nawet w okresie szczytu sezonu, nie powinno sprawić trudności. Hel jest bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie turystów. W sezonie jak grzyby po deszczu powstają małe lokale gastronomiczne, w których można zasmakować kuchni nie tylko kaszubskiej.

Atrakcje

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Półwysep to wspaniałe miejsce wypoczynku nie tylko dla miłośników plażowania, ale i amatorów wszelakich sportów wodnych zaczynając od windsurfingu na nurkowaniu kończąc. Liczne szkółki kite- i windsurfingu nie narzekają na brak kursantów, wykorzystując płytkie wody Zatoki. Dzięki temu nawet ci, którzy boją się tego żywiołu spokojnie mogą oddać się nauce i bawić się wiatrem na żaglu lub latawcu.

Jeżeli zależy nam aby urlop spędzić w iście rozrywkowej atmosferze koniecznie musimy odwiedzić takie kurorty jak Władysławowo, Jurata czy Hel. Puby, kawiarnie, dyskoteki na plaży dają możliwość balowania do białego rana. Wzdłuż całego półwyspu zbudowana została ścieżka rowerowa, więc, znudzeni całodziennym leżeniem na plaży, możemy skorzystać z jednej z kilku wypożyczalni rowerów i zwiedzić w ten sposób cały cypel.

Zobacz też: Jura Krakowsko – Częstochowska: Żarki

A jest co zwiedzać. Bunkry w Jastarni, Muzeum Obrony Wybrzeża i skansen broni morskiej w Helu, Wieża Widokowa we Władysławowie- to tylko kilka miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Nie zapominajmy też o portach rybackich, które na turystach robią ogromne wrażenie. Na szczególną uwagę zasługują porty we Władysławowie czy Helu. W tym ostatnim zobaczyć można również port żeglugi Marynarki Wojennej pochodzący z 1931 roku.

Co roku, w sezonie letnim na Półwyspie Helskim odbywa się mnóstwo imprez sportowych i kulturalnych, co dodatkowo urozmaica pobyt wszystkim, którzy wybrali to miejsce na wypoczynek.

Dodatkową atrakcją, która zasługuje na uwagę jest kontakt z kulturą kaszubską. Często usłyszeć można rozmawiających gwarą mieszkańców, obserwować ich codzienne życie a nawet udać się na połów z prawdziwymi rybakami, zamieszkującymi ten region.

Kiedy jechać?

Najbardziej obleganymi przez turystów miesiącami są oczywiście miesiące letnie. Dlatego też trzeba się liczyć z tym, że na plażach, ulicach czy w knajpkach spotkamy wielu turystów, tak ja my, zauroczonych tym miejscem. Jeżeli szukamy spokoju i wytchnienia, lepiej zdecydować się na przyjazd poza sezonem. Amatorzy długich spacerów brzegiem morza będą zachwyceni, a zdarzające się często wiosną i jesienią sztormy dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. Niezależnie od tego, jak lubimy spędzać wolne chwile, miejsce to na pewno spełni nasze oczekiwania. 

Zobacz także: Jak być turystą...we własnym mieście

Zobacz także: Nauka windsurfingu- gdzie się uczyć i z jakim instruktorem?

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Samochód w firmie. Teraz Ford Transit we flocie Truck Care: 20 modeli z zabudową izotermiczną na wynajem krótkoterminowy

Truck Care firma oferująca kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych zdecydowała się na powiększenie swojej floty wynajmu krótkoterminowego o kolejne Fordy. Tym razem wybór padł na 20 Transitów z zabudową izotermiczną. Zamówione samochody trafią do oferty najmu krótkoterminowego.

Cyfrowe prawo jazdy: nadchodzą rewolucyjne zmiany dla kierowców w UE [Nowe przepisy]

Będzie cyfrowe prawo jazdy. Nadchodzą rewolucyjne zmiany w przepisach dla kierowców UE. Utrata prawa jazdy w jednym państwie rozciąga się na całą Unię Europejską. 17-letni kierowcy będą jeździli z opiekunami. Początkujący kierowcy otrzymają wyższe kary za łamanie przepisów. Co jeszcze się zmieni? Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

Logistyka miejska – niedoceniane narzędzie w zarządzaniu miastem

W wielu polskich miastach, miasteczkach i gminach podejmowanie decyzji urbanistycznych coraz częściej przypomina eksperyment na żywym organizmie. Zamiast opartego na potrzebach mieszkańców, przemyślanego procesu planowania i zarządzania przestrzenią, obserwujemy kopiowanie rozwiązań z europejskich metropolii – bez refleksji, bez analizy lokalnych uwarunkowań, bez udziału społeczności.

CANARD: Fotoradar na Al. Jerozolimskich w Warszawie znowu uszkodzony. Okoliczności zdarzenia bada Policja

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało, że po raz kolejny został uszkodzony fotoradar na Al. Jerozolimskich w Warszawie. Przed kolejnym zamontowaniem fotoradaru podjęte zostaną działania, które zmniejszą ryzyko jego ponownego uszkodzenia.

REKLAMA

KGP: 123 383 interwencji, 488 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 123 383 interwencji. Byli wzywani do 488 wypadków drogowych.

BMW ulubioną marką młodych kierowców, ale OC potrafi zaskoczyć ceną

BMW serii 3, szczególnie w wersji sprzed niemal dwóch dekad, to dziś najczęściej wybierany samochód wśród kierowców w wieku 18–25 lat. Jak wynika z danych Rankomat.pl, młodzi użytkownicy dróg zdecydowanie preferują pojazdy dynamiczne, z mocniejszym silnikiem i sportowym charakterem. Jednak ten wybór ma swoją cenę – i to niemałą.

SEAT Arona: ekologia w nieznanym wymiarze. Ryż zamiast na wysypiska trafia na taśmę montażową

SEAT rozpoczyna produkcję modelu SEAT Arona z dwoma elementami wykonanymi z oryzytu – odnawialnego materiału pochodzenia naturalnego, powstającego z produktów ubocznych ryżu. Każdy egzemplarz zawiera 60 gramów ryżu, co przekłada się na roczne zużycie 5 ton surowca, który w innym przypadku trafiłby na wysypiska.

Co Polacy sądzą o Strefach Czystego Transportu?

Zdania na temat SCT są podzielone. Z danych raportu "Ekologiczna motoryzacja w Polsce – wyzwania i kierunki rozwój". wynika, że chociaż ponad 50 proc. Polaków uważa, że Strefy Czystego Powietrza przyczynią się do poprawy zdrowia mieszkańców dużych aglomeracji, to 63 proc. obawia się ich negatywnego wpływu na lokalną gospodarkę.

REKLAMA

Turysto, płać i nie narzekaj! Urzędnik parkuje za darmo, Ty sponsorujesz – nawet w weekendy!

Czy właśnie staliśmy się świadkami kolejnego skoku na kieszeń zmotoryzowanych Polaków? Sejm w błyskawicznym tempie przegłosował zmiany w Ustawie o drogach publicznych, otwierając samorządom drogę do tworzenia śródmiejskich stref płatnego parkowania nawet w małych miejscowościach.

Weekendowy zlot fanów motoryzacji zakończył się interwencjami policji – funkcjonariusze odnotowali ponad 100 wykroczeń

Policjanci mieli ręce pełne roboty. Skontrolowanie fanów na zlocie motoryzacyjnym w Olsztynie w wielu przypadkach skończyło się zatrzymaniem praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i wlepieniem mandatów. Ponadto uczestnicy chcieli zorganizować nielegalny wyścig.

REKLAMA