Co warto zwiedzić na Półwyspie Helskim?
REKLAMA
REKLAMA
Dojazd i nocleg
REKLAMA
Dojechać na Półwysep można własnym transportem lub skorzystać z komunikacji publicznej. W sezonie wakacyjnym uruchomione są dodatkowe linie kolejowe, dzięki którym dotrzemy nawet do miasta Hel, leżącego na samym krańcu Półwyspu. Dojazd autobusem również nie powinien przysparzać większych problemów. Warto jednak, w przypadku transportu publicznego, pokusić się o wcześniejszą rezerwację biletów. Decydując się na dojazd własny w sezonie musimy liczyć się z korkami, które skutecznie wydłużą naszą podróż nawet o kilka ładnych godzin.
Zobacz też: Czym lepiej w podróż, przyczepą kempingową czy camperem?
Jeżeli chodzi o noclegi na Półwyspie to znajduje się tu mnóstwo hoteli, kwater prywatnych i pól namiotowych, tak więc znalezienie lokum, nawet w okresie szczytu sezonu, nie powinno sprawić trudności. Hel jest bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie turystów. W sezonie jak grzyby po deszczu powstają małe lokale gastronomiczne, w których można zasmakować kuchni nie tylko kaszubskiej.
Atrakcje
REKLAMA
Półwysep to wspaniałe miejsce wypoczynku nie tylko dla miłośników plażowania, ale i amatorów wszelakich sportów wodnych zaczynając od windsurfingu na nurkowaniu kończąc. Liczne szkółki kite- i windsurfingu nie narzekają na brak kursantów, wykorzystując płytkie wody Zatoki. Dzięki temu nawet ci, którzy boją się tego żywiołu spokojnie mogą oddać się nauce i bawić się wiatrem na żaglu lub latawcu.
Jeżeli zależy nam aby urlop spędzić w iście rozrywkowej atmosferze koniecznie musimy odwiedzić takie kurorty jak Władysławowo, Jurata czy Hel. Puby, kawiarnie, dyskoteki na plaży dają możliwość balowania do białego rana. Wzdłuż całego półwyspu zbudowana została ścieżka rowerowa, więc, znudzeni całodziennym leżeniem na plaży, możemy skorzystać z jednej z kilku wypożyczalni rowerów i zwiedzić w ten sposób cały cypel.
Zobacz też: Jura Krakowsko – Częstochowska: Żarki
A jest co zwiedzać. Bunkry w Jastarni, Muzeum Obrony Wybrzeża i skansen broni morskiej w Helu, Wieża Widokowa we Władysławowie- to tylko kilka miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Nie zapominajmy też o portach rybackich, które na turystach robią ogromne wrażenie. Na szczególną uwagę zasługują porty we Władysławowie czy Helu. W tym ostatnim zobaczyć można również port żeglugi Marynarki Wojennej pochodzący z 1931 roku.
Co roku, w sezonie letnim na Półwyspie Helskim odbywa się mnóstwo imprez sportowych i kulturalnych, co dodatkowo urozmaica pobyt wszystkim, którzy wybrali to miejsce na wypoczynek.
Dodatkową atrakcją, która zasługuje na uwagę jest kontakt z kulturą kaszubską. Często usłyszeć można rozmawiających gwarą mieszkańców, obserwować ich codzienne życie a nawet udać się na połów z prawdziwymi rybakami, zamieszkującymi ten region.
Kiedy jechać?
Najbardziej obleganymi przez turystów miesiącami są oczywiście miesiące letnie. Dlatego też trzeba się liczyć z tym, że na plażach, ulicach czy w knajpkach spotkamy wielu turystów, tak ja my, zauroczonych tym miejscem. Jeżeli szukamy spokoju i wytchnienia, lepiej zdecydować się na przyjazd poza sezonem. Amatorzy długich spacerów brzegiem morza będą zachwyceni, a zdarzające się często wiosną i jesienią sztormy dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. Niezależnie od tego, jak lubimy spędzać wolne chwile, miejsce to na pewno spełni nasze oczekiwania.
Zobacz także: Jak być turystą...we własnym mieście
Zobacz także: Nauka windsurfingu- gdzie się uczyć i z jakim instruktorem?
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA