REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co warto zwiedzić na Półwyspie Helskim?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Anna Kłopotek

REKLAMA

REKLAMA

Półwysep Helski to niewątpliwie jedno z ciekawszych miejsc w Polsce chociażby ze względu na swoje położenie. Z jednej strony równomiernie uderzające o brzeg fale Bałtyku, z drugiej spokojne wody zatoki Puckiej tworzą niezwykły klimat tego miejsca.

Dojazd i nocleg

REKLAMA

Dojechać na Półwysep można własnym transportem lub skorzystać z komunikacji publicznej. W sezonie wakacyjnym uruchomione są dodatkowe linie kolejowe, dzięki którym dotrzemy nawet do miasta Hel, leżącego na samym krańcu Półwyspu. Dojazd autobusem również nie powinien przysparzać większych problemów. Warto jednak, w przypadku transportu publicznego, pokusić się o wcześniejszą rezerwację biletów. Decydując się na dojazd własny w sezonie musimy liczyć się z korkami, które skutecznie wydłużą naszą podróż nawet o kilka ładnych godzin.

Zobacz też: Czym lepiej w podróż, przyczepą kempingową czy camperem?

Jeżeli chodzi o noclegi na Półwyspie to znajduje się tu mnóstwo hoteli, kwater prywatnych i pól namiotowych, tak więc znalezienie lokum, nawet w okresie szczytu sezonu, nie powinno sprawić trudności. Hel jest bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie turystów. W sezonie jak grzyby po deszczu powstają małe lokale gastronomiczne, w których można zasmakować kuchni nie tylko kaszubskiej.

Atrakcje

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Półwysep to wspaniałe miejsce wypoczynku nie tylko dla miłośników plażowania, ale i amatorów wszelakich sportów wodnych zaczynając od windsurfingu na nurkowaniu kończąc. Liczne szkółki kite- i windsurfingu nie narzekają na brak kursantów, wykorzystując płytkie wody Zatoki. Dzięki temu nawet ci, którzy boją się tego żywiołu spokojnie mogą oddać się nauce i bawić się wiatrem na żaglu lub latawcu.

Jeżeli zależy nam aby urlop spędzić w iście rozrywkowej atmosferze koniecznie musimy odwiedzić takie kurorty jak Władysławowo, Jurata czy Hel. Puby, kawiarnie, dyskoteki na plaży dają możliwość balowania do białego rana. Wzdłuż całego półwyspu zbudowana została ścieżka rowerowa, więc, znudzeni całodziennym leżeniem na plaży, możemy skorzystać z jednej z kilku wypożyczalni rowerów i zwiedzić w ten sposób cały cypel.

Zobacz też: Jura Krakowsko – Częstochowska: Żarki

A jest co zwiedzać. Bunkry w Jastarni, Muzeum Obrony Wybrzeża i skansen broni morskiej w Helu, Wieża Widokowa we Władysławowie- to tylko kilka miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Nie zapominajmy też o portach rybackich, które na turystach robią ogromne wrażenie. Na szczególną uwagę zasługują porty we Władysławowie czy Helu. W tym ostatnim zobaczyć można również port żeglugi Marynarki Wojennej pochodzący z 1931 roku.

Co roku, w sezonie letnim na Półwyspie Helskim odbywa się mnóstwo imprez sportowych i kulturalnych, co dodatkowo urozmaica pobyt wszystkim, którzy wybrali to miejsce na wypoczynek.

Dodatkową atrakcją, która zasługuje na uwagę jest kontakt z kulturą kaszubską. Często usłyszeć można rozmawiających gwarą mieszkańców, obserwować ich codzienne życie a nawet udać się na połów z prawdziwymi rybakami, zamieszkującymi ten region.

Kiedy jechać?

Najbardziej obleganymi przez turystów miesiącami są oczywiście miesiące letnie. Dlatego też trzeba się liczyć z tym, że na plażach, ulicach czy w knajpkach spotkamy wielu turystów, tak ja my, zauroczonych tym miejscem. Jeżeli szukamy spokoju i wytchnienia, lepiej zdecydować się na przyjazd poza sezonem. Amatorzy długich spacerów brzegiem morza będą zachwyceni, a zdarzające się często wiosną i jesienią sztormy dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. Niezależnie od tego, jak lubimy spędzać wolne chwile, miejsce to na pewno spełni nasze oczekiwania. 

Zobacz także: Jak być turystą...we własnym mieście

Zobacz także: Nauka windsurfingu- gdzie się uczyć i z jakim instruktorem?

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy obowiązek dla dzieci na rowerach i hulajnogach – kaski już wkrótce wymagane!

Podczas posiedzenia Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zapadła ważna decyzja dotycząca bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg. Uchwała zakłada obowiązek noszenia kasków ochronnych przez dzieci i młodzież do 16. roku życia podczas jazdy rowerem, hulajnogą elektryczną oraz urządzeniami transportu osobistego.

KGP: 112 965 interwencji, 419 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 965 interwencji. Byli wzywani do 419 wypadków drogowych.

1500 zł mandatu i 10 punktów karnych za stłuczkę? Jak tego uniknąć? Wystarczy smartfon z aplikacją mObywatel

Kolizja na drodze to stres, mandaty, punkty karne i długie czekanie na patrol. Na szczęście już niedługo w niektórych przypadkach będzie można tego wszystkiego uniknąć. Legalnie, szybko i bez papierologii. Sprawdź, co się zmieni i jak wkrótce będziesz mógł oszczędzić nawet 1500 zł.

Taniej na stacjach! Już w przyszłym tygodniu kierowcy zatankują wyraźnie taniej – znamy nowe ceny paliw

Nadchodzą spadki cen paliw, które wielu kierowców przyjmie z ulgą. Analitycy portalu e-petrol.pl prognozują wyraźne obniżki cen benzyny 95-oktanowej oraz autogazu, które pojawią się już w nadchodzącym tygodniu. Dobra wiadomość dla wszystkich wybierających się w wakacyjne podróże – będzie taniej przy dystrybutorze.

REKLAMA

Prawie ⅓ osób sprzedających używane samochody spotkała się z próbą oszustwa. Na co zwracać uwagę i jak się chronić przed nieuczciwymi praktykami?

Rynek sprzedaży samochodów używanych coraz częściej staje się polem działania oszustów, którzy wykorzystują zaufanie czy determinację sprzedających. Z raportu CARFAX wynika, że w Polsce aż 30 proc. sprzedawców zetknęło się z podejrzanymi zachowaniami, jak próba skopiowania dokumentów pojazdu, czy z kradzieżą samochodu. By zminimalizować prawdopodobieństwo strat, warto stosować odpowiednie środki ostrożności i zasadę ograniczonego zaufania wobec potencjalnych klientów.

Nowy egzamin na prawo jazdy 2025. Za te błędy oblejesz od razu – zobacz pełną listę

Od lipca 2025 roku jeden błąd wystarczy, by zakończyć egzamin na prawo jazdy wynikiem negatywnym – bez możliwości dokończenia jazdy. Zobacz, co się zmieniło, które błędy kończą egzamin natychmiast i jak się do niego przygotować.

Od kiedy nowy tachograf 2025? Błędy lokalizacji, problemy z czasem pracy [OBSŁUGA]

Od kiedy w przewozach międzynarodowych Unii Europejskiej obowiązuje wyłącznie nowy tachograf (G2V2)? Jak go obsługiwać? Są błędy lokalizacji i problemy z czasem pracy. Na co uważać, by uniknąć kar?

5 tys. euro kary dla przewoźnika. 120 euro mandatu dla kierowcy. Kary za złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą [Normy]

Złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą może słono kosztować przewoźnika i kierowcę. W Niemczech przewoźnik zapłaci nawet 5 tys. euro kary, a kierowca 120 euro mandatu. Jakie są przepisy i normy w krajach UE?

REKLAMA

Kupiłeś opony w internecie? Podatek PCC w 2025 może Cię zaskoczyć – zobacz, kiedy zapłacić i jak uniknąć kary

W 2025 roku fiskus sprawdza, kto powinien zapłacić podatek PCC za zakupy online. Jeśli kupiłeś opony przez internet: na OLX, Allegro lub Facebook Marketplace i możesz mieć obowiązek złożenia deklaracji PCC-3 i zapłacenia należnego podatku. Podatek od zakupu opon przez internet dotyczy także osób prywatnych. Zobacz, kiedy trzeba zapłacić PCC, ile wynosi kara za brak zgłoszenia oraz jak uniknąć konsekwencji.

Wakacyjny drink i… utracone prawo jazdy? Co grozi za alkohol na wodzie i ścieżkach

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie – niezależnie od tego, czy poruszamy się po drogach, wodzie czy ścieżkach rowerowych. Przepisy są w tym względzie jasne, choć w niektórych sytuacjach mogą budzić wątpliwości. Warto wiedzieć, jakie konsekwencje grożą za nieodpowiedzialne zachowanie, w tym potencjalna utrata prawa jazdy.

REKLAMA