REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Niezbędnik kierowcy

REKLAMA

Niezbędnik kierowcy wortalu moto.wieszjak.pl to doskonała pomoc dla każdego kierowcy. W jednym miejscu zebraliśmy dla Was kalkulatory, przeliczniki, tabele z dopuszczalnymi prędkościami, taryfikator mandatowy i wzory umów.

I. Kalendarz imprez motoryzacyjnych na sezon 2011

REKLAMA

Przedstawiamy wykaz najważniejszych i najciekawszych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce. Wyścigi, targi, pokazy, dni otwarte na torach wyścigowych etc.

II. Wykaz tablic rejestracyjnych pojazdów zarejestrowanych w Polsce

Tablice rejestracyjne pojazdów są skonstruowane tak, aby na podstawie dwóch lub trzech pierwszych liter tablicy rejestracyjnej możliwe było zidentyfikowanie miejsca gdzie auto jestzarejestrowane z dokładnością nawet do konkretnej dzielnicy miasta.Przedstawiamy spis tablic rejestracyjnych pojazdów rejestrowanych wPolsce.

III. Kalkulatory

Kalkulator jednostek mocy

Dzięki tej aplikacji dokonasz szybkiej konwersji jednostek mocy, np. z koni mechanicznych na kilowaty i odwrotnie.

Sprawdź ile pali twój samochód

Dzięki tej aplikacji sprawdzisz, jak bardzo zużycie paliwa w twoim aucie różni się od danych katalogowych.

Czy opłaca się tobie montować instalację LPG?

Kalkulator dokładnie wyliczy po jakim przebiegu zwróci się tobie koszt montażu instalacji LPG

O ile zmienią się wskazania na prędkościomierzu, gdy zamontujesz inny rozmiar kół?

Sprawdź o ile zmienią się wskazania prędkościomierza w twoim aucie, gdy zamontujesz inny niż fabryczny rozmiar kół.

Alkomat

Aplikacja daje ogólne pojęcie o tym, ile czasu potrzebuje organizm ludzki by całkowicie wytrzeźwieć. W wynikach nie są uwzględniane czynniki atmosferyczne, samopoczucie oraz cechy indywidualne mające wpływ na trawienie dlatego obliczenia należy traktować jedynie orientacyjnie.

IV. Przeliczniki

Przelicznik wartości ciśnienia w oponach

W zależności od potrzeb odczytaj ciśnienie według różnych jednostek - Paskali, Hektopaskali, Barów lub Psi.

Przelicznik jednostek zużycia paliwa

Wybierasz się do Anglii, lub chcesz kupić auto z USA? W tych krajach zużycie paliwa podaje się w milach przejechanych na galonie paliwa sprawdź ile to litrów na 100 km i odwrotnie.

V. Tabele

Dozwolone prędkości w Europie

Wybierasz się w zagraniczną podróż samochodem, sprawdź z jakimi prędkościami możesz się poruszać w poszczególnych krajach Unii Europejskiej.

Taryfikator punktów karnych

Sprawdź ile punktów karnych możesz zdobyć za poszczególne przewinienia drogowe.

Taryfikator mandatów

Policjant może nałożyć na łamiącego przepisy kierowcę mandat karny według stawki z powyższego taryfikatora, regulowanego odpowiednią ustawą.

Taryfikator mandatów dla pieszych

Piesi również mogą zostać ukarani mandatem karnym według stawki z powyższego taryfikatora.

Indeks nośności i prędkości opon

Sprawdź z jaką maksymalną prędkością możesz się poruszać na swoich oponach oraz jak bardzo możesz je obciążyć.

Zalecane szerokości felg

Znajdziesz tu informacje, jak szerokie felgi możesz zestawić z oponą o danym rozmiarze.

VI. Bezpłatne wzory umów

Zawiadomienie o zbyciu pojazdu

Umowa użyczenia samochodu na czas oznaczony

Wypowiedzenie ubezpieczenia OC

Umowa zamiany samochodu

Umowa o naprawę samochodu

Umowa zastawu

Umowa użyczenia samochodu

Umowa przewozu

Umowa najmu miejsca garażowego

Umowa najmu samochodu

Umowa najmu samochodu wraz z obsługą

Oświadczenie wspólne o zdarzeniu drogowym

Bezpłatny wzór wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym (np. stłuczce) sporządzanym przez obie strony biorące w nim udział. Polecamy wydrukowanie jednego lub dwóch egzemplarzy i wożenia ich ze sobą zawsze w samochodzie.

Wzór umowy darowizny pojazdu

Bezpłatny wzór umowy prawa cywilnego, poprzez którą darczyńca nieodpłatnie przysparza obdarowanemu korzyści (wzbogacenie obdarowanego) kosztem swojego majątku.

Wzór umowy kupna-sprzedaży pojazdu

Bezpłatny wzór umowy kupna-sprzedaży pojazdu. Polecany osobom, które aktualnie wystawiają swój pojazd na sprzedaż, lub też zamierzają w niedługim czasie kupić auto używane. Nasz wzór zawiera wszystkie niezbędne elementy.

Wzór wypowiedzenia umowy OC

Bezpłatny wzór wypowiedzenia umowy ubezpieczenia od Odpowiedzialności Cywilnej. Konieczny w sytuacji, w której chcemy zrezygnować z obecnego ubezpieczyciela.

Wzór umowy sprzedaży komisowej pojazdu

Umowa ta dotyczy sytuacji, w której jedna ze stron (kupująca lub sprzedająca pojazd) jest przedsiębiorcą. Umowa sprzedaży komisowej zobowiązuje zleceniobiorcę, (komisanta), do sprzedania rzeczy ruchomych na rachunek zleceniodawcy (komitenta), w imieniu własnym oraz za wynagrodzeniem (prowizją) w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa.

Wzór umowy dzierżawy samochodu

Bezpłatny wzór umowy dzierżawy, poprzez którą wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy pojazd do używania i pobierania pożytków przez oznaczony lub nieoznaczony czas, zaś dzierżawca zobowiązuje się do płacenia ustalonego czynszu.

Wzór umowy sprzedaży samochodu z zastrzeżeniem prawa własności

Bezpłatny wzór umowy w której sprzedawca zastrzega prawo własności aż do momentu uiszczenia całej sumy przez kupującego. Stosowane przy sprzedaży ratalnej.

Wzór umowy sprzedaży samochodu na raty

Bezpłatny wzór umowy, w której sprzedawca samochodu zobowiązuje się przenieść własność na kupującego i wydać mu przedmiot umowy, zaś kupujący zobowiązuje się do jej odebrania i zapłacenia ustalonej ceny sprzedającemu. Aby taki pojazd zarejestrować wymagana jest przynajmniej umowa pisemna.

Wzór umowy sprzedaży samochodu przez współwłaścicieli

Bezpłatny wzór umowy kupna-sprzedaży samochodu, który jest współwłasnością dwóch osób, występujących jako sprzedawca.

Umowa najmu miejsca garażowego

Przez umowę najmu miejsca garażowego wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy miejsce garażowe do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz.

Umowa najmu samochodu

Przez umowę najmu samochodu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy samochód do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz za korzystanie z samochodu.

Umowa najmu samochodu wraz z obsługą

Przez umowę najmu samochodu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy samochód do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz za korzystanie z samochodu.

Umowa przewozu

Przez umowę przewozu przewoźnik zobowiązuje się w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do przewiezienia za wynagrodzeniem osób lub rzeczy.

Umowa użyczenia samochodu

Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu w użyczenie, przez czas oznaczony lub nie oznaczony, na bezpłatne używanie oddanego mu w tym celu samochodu. Na wypadek kontroli lepiej dysponować umową w formie pisemnej.

Umowa zastawu

W umowie ustanawiającej zastaw zastawnik ustanawia ograniczone prawo rzeczowe na ruchomości. Przy czym nie musi on być właścicielem tej ruchomości.

Umowa o naprawę samochodu

Bezpłatny wzór umowy o naprawę samochodu, która jest umową o dzieło. W treści można określić m.in. cenę, zakres naprawy, czy też karę umowną.

Umowa zamiany samochodu

Przez umowę zamiany każda ze stron zobowiązuje się przenieść na drugą stronę własność rzeczy w zamian za zobowiązanie się do przeniesienia własności innej rzeczy. Dla celów rejestracji umowa powinna mieć formę pisemną.

Wypowiedzenie ubezpieczenia OC

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powinno być złożone najpóźniej na dzień przed końcem umowy. Inaczej umowa zostanie przedłużona na kolejne 12 miesięcy.

Umowa użyczenia samochodu na czas oznaczony

Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu, przez czas oznaczony lub nie oznaczony, na bezpłatne używanie oddanej mu w tym celu rzeczy.

Zawiadomienie o zbyciu pojazdu

Bezpłatny wzór zawiadomienia o zbyciu pojazdu. W razie sprzedaży pojazdu zbywca jest obowiązany zawiadomić o tym zakład ubezpieczeń.

Umowa sprzedaży samochodu

Bezpłatny wzór umowy kupna-sprzedaży samochodu, gdzie sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność auta i wydać mu samochód, zaś kupujący zobowiązuje się auto odebrać i zapłacić sprzedawcy ustaloną sumę. Dla celów rejestracji wymagana jest co najmniej forma pisemna.

Umowa darowizny samochodu

Przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku. Umowa taka co do zasady powinna mieć formę aktu notarialnego. Dowolna forma jest wystarczająca, jeśli umowa zostanie wykonana. Dla celów rejestracji samochodu wymagana jest co najmniej forma pisemna.

Oświadczenie o uchyleniu się od skutków umowy sprzedaży samochodu

BEZPŁATNY WZÓR. Zawarcie umowy pod wpływem błędu daje w określonych okolicznościach możliwość uchylenia się od skutków prawnych. Uprawnienie do uchylenia wygasa z upływem roku od wykrycia błędu

Umowa sprzedaży komisowej samochodu

W umowie komisu komisant zobowiązuje się do sprzedaży samochodu na rachunek komitenta, za wynagrodzeniem. BEZPŁATNY WZÓR.

Umowa dzierżawy samochodu

Przez umowę dzierżawy Wydzierżawiający oddaje Dzierżawcy samochód do używania, w zamian za wynagrodzenie. Umowa stosowana zwłaszcza w stosunkach gospodarczych. BEZPŁATNY WZÓR.

Umowa sprzedaży samochodu z zastrzeżeniem prawa własności

W umowie sprzedaży sprzedawca zastrzega sobie prawo własności do uiszczenia całej ceny przez Kupującego. Przy sprzedaży na raty. BEZPŁATNY WZÓR.

Umowa sprzedaży samochodu na raty

W umowie sprzedaży samochodu strony ustalają, że zapłata ceny przez Kupującego nastąpi w ratach. BEZPŁATNY WZÓR.

Umowa sprzedaży samochodu przez współwłaścicieli

Umowa sprzedaży, dotycząca samochodu będącego współwłasnością dwóch osób. Współwłaściciele występują, jako sprzedawca. BEZPŁATNY WZÓR.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moto
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Szkolenia redukujące punkty karne. W 10 dni WORD-y zredukowały 34 tys. punktów

  Polscy kierowcy pokochali szkolenia. Właściwie to jeden typ szkolenia. Mowa oczywiście o kursach redukujących 6 punktów karnych. Te wróciły do WORD-ów i stały się hitem. Jak informuje RMF FM, w 10 dni na szkoleniu pojawiło się blisko 6 tys. kierowców.

  Prawo jazdy plus, czyli darmowe prawo jazdy dla uczniów. Kto, co i dlaczego?

  Polacy uwielbiają słowo "darmowy". Jeszcze mocniej kochają je jednak politycy, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej. PiS przedstawiło zatem swój kolejny pomysł. A tym jest darmowe prawo jazdy dla uczniów. Na czym polega program prawo jazdy plus?

  Ile czasu można przechowywać paliwo?

  Zakupowy szał na stacjach paliwowych trwa. Kierowcy leją tańszy olej napędowy i benzynę do kanistrów i baniek. Czy wiedzą jednak ile czasu można przechowywać paliwo w takich pojemnikach? I w jakich warunkach należy to zrobić, aby nie łamać przepisów?

  Kierowca dostał mandat przed 17 września. Zapłacił go po 17 września. Przedawnienie punktów po roku czy dwóch?

  Kierowcy mają wątpliwości dotyczące zastosowania przepisów skracających okres przedawnienia punktów karnych do roku. Wątpliwości te postanowiłem zatem rozwiać. Sytuacja modelowa na dziś brzmi: kierowca dostał mandat przed 17 września, ale zapłacił go po 17 września. Co z punktami i ich przedawnieniem? Jaki termin go obowiązuje?

  REKLAMA

  Więzienie za tablice rejestracyjne. Nowe przepisy już obowiązują w Polsce

  Legislatorzy nie chcieli bawić się w półśrodki. Osoba, która będzie majstrować przy tablicach rejestracyjnych, może na 5 lat trafić do więzienia. Co jednak to majstrowanie oznacza w praktyce? Sprawdziliśmy to.

  Koniec używanych instalacji LPG? A to dopiero początek nowelizacji

  Rządzący przygotowali kolejną zmianę dla aut z LPG. Od teraz będą musiały być wyposażane w dodatkową tabliczkę. Kogo dotyczy ten wymóg? I kiedy wejdzie w życie? Poszukajcie odpowiedzi w naszym materiale.

  PKN ORLEN nie narusza prawa niskimi cenami? Bezpodstawne oskarżenia? [Wybory 2023]

  Są trzy wytłumaczenia dlaczego PKN Orlen sprzedaje paliwa jakby ropa kosztowała 50 dolarów za baryłkę. A jest po 94 dolary. Nie każde postępowanie zarządu spółki wiąże się z odpowiedzialnością prawną.

  Sztuczna inteligencja w samochodzie. Auta już są inteligentne, a ich IQ rośnie!

  Sztuczna inteligencja w samochodzie ma znaczenie nie tylko dla kierowców. To kluczowy trend rynkowy! Już dziś jedna piąta środków wydawanych na prace nad AI, trafiają właśnie do sektora moto. To potężny potencjał. Warto jednak zastanowić się nad tym, co może właściwie oznaczać dla właścicieli aut.

  REKLAMA

  Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

  Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

  Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?

  Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.

  REKLAMA