REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Artykuły

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kalendarz imprez motoryzacyjnych 2011

Kalendarz imprez motoryzacyjnych na 2011 rok jest bardzo napięty. Każdy miłośnik motoryzacji znajdzie w nim coś dla siebie. W poniższym zestawieniu prezentujemy daty najciekawszych imprez motoryzacyjnych, które odbędą się w 2011 roku w Polsce. Będzie się działo.

Tablice rejestracyjne województwa zachodniopomorskiego

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie zachodniopomorskim to "Z". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa wielkopolskiego

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie wielkopolskim to "P". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa warmińsko-mazurskiego


Pierwsza litera tablicy rejestracyjnych auta zarejestrowanego w województwie warmińsko-mazurskim to "N". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

REKLAMA

Tablice rejestracyjne województwa świętokrzyskiego

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie świętokrzyskim to "T". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa śląskiego


Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie dolnośląskim to "S". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa pomorskiego


Pierwsza litera tablicy auta zarejestrowanego w województwie pomorskim to "G". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa podlaskiego


Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie podlaskim to "B". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

REKLAMA

Tablice rejestracyjne województwa podkarpackiego


Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie podkarpackim to "R". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa opolskiego


Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie opolskim to "O". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa mazowieckiego

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie mazowieckim to "W". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa małopolskiego


Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie małopolskim to "K". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa łódźkiego


Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie łódzkim to "E". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa lubuskiego

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie lubuskim to "F". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa lubelskiego

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie lubelskim to "L". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa kujawsko-pomorskiego

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim to "C". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa dolnośląskiego


Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie dolnośląskim to "D". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne aut należących do służb publicznych


Służby publiczne takie jak Wojsko, Policja, Służba Celna, Kontrola skarbowa, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Biuro Ochrony Rządu, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Straż Graniczna mają przydzielone specjalne tablice rejestracyjne.

Tablice rejestracyjne w Polsce

Tablice rejestracyjne w Polsce są skonstruowane tak, aby na podstawie dwóch lub trzech pierwszych liter tablicy rejestracyjnej możliwe było zidentyfikowanie miejsca gdzie auto jest zarejestrowane z dokładnością nawet do konkretnej dzielnicy miasta. Przedstawiamy spis tablic rejestracyjnych pojazdów rejestrowanych w Polsce.

Indeksy nośności opon i prędkości

Współczynniki prędkości i nośności znajdziemy na opinie zaraz za oznaczeniem jej wymiarów (np. 195/70R15).

Tabela szerokości felg

Jak dobrać szerokość felg do opon, aby nie przesadzić? Poniższa tabela zawiera wszystkie konieczne informacje. Szerokość felg podana jest w calach. Pierwsza liczba przy oznaczeniu opony to szerokość bieżnika w milimetrach, druga to stosunek wysokości boku opony do szerokości bieżnika, w procentach (np. 195/70 to 70 procent ze 195 mm). Cyfra po R oznacza średnicę obręczy (felgi) w calach.

Taryfikator punktów karnych 2012

Poniższa tabela przedstawia naruszenia przepisów ruchu drogowego podlegająca ewidencji. Poszczególnym naruszeniom przypisuje się liczbę punktów określoną w tabeli, z zastrzeżeniem przepisów § 2 rozporządzenia.

Limity prędkości w krajach europejskich

Wybierając się za granicę warto wiedzieć, jakie ograniczenia prędkości obowiązują w danym kraju. Podajemy główne wartości dla krajów Unii Europejskiej. Nie jeździjmy jednak na pamięć i zwracajmy uwagę na znaki drogowe: to one w danym momencie wyznaczają maksymalną prędkość.

Niezbędnik kierowcy

Niezbędnik kierowcy wortalu moto.wieszjak.pl to doskonała pomoc dla każdego kierowcy. W jednym miejscu zebraliśmy dla Was kalkulatory, przeliczniki, tabele z dopuszczalnymi prędkościami, taryfikator mandatowy i wzory umów.

Baza WORD-ów

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego to instytucje zajmujące się głównie szkoleniem i egzaminowaniem kierowców. To w nich zdajemy m.in. egzamin na prawo jazdy.

Wysokość mandatów dla pieszych

REKLAMA