REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Korki

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ile stoimy w korkach? Każdego roku tracimy... 4 dni! Tak, aż tyle!

Ile stoimy w korkach? Przeciętny Polak w zatorach drogowych spędza nawet 100 godzin w roku. A to dopiero pierwsza ze złych informacji.

18 października odbędzie się protest taksówkarzy w Warszawie

Taksówkarze twierdzą, że prace nad nowelizacją o transporcie drogowym postępują zbyt wolno, dlatego na 18 października zaplanowani strajk w Warszawie.

Co jest przyczyną korków w największych polskich miastach?

Polskie miasta należą do jednych z najbardziej zakorkowanych w UE. Pytanie brzmi zatem gdzie leży źródło tego problemu? Eksperci są zgodni, ogromny udział w tym zjawisku ma gwałtowny rozrost przedmieść miast i brak odpowiedniej infrastruktury transportowej.

Czy strefy Tempo 30 przynoszą wymierne korzyści?

W polskich miastach coraz częściej pojawiają się strefy ograniczonej prędkości Tempo 30. Czy działania tego typu ma ja sens? Dziś przedstawimy Wam postulaty ich zwolenników.

REKLAMA

Ile można zaoszczędzić przesiadając się z auta na rower?

Koszty związane z tworzącymi się w centrach miast korkami są ogromne. Zdaniem niektórych ekspertów zastąpienie w UE aut transportem zbiorowym i rowerowym może przynieść oszczędności sięgające nawet 100 mld euro rocznie. Jak na tym skorzystałby przeciętny obywatel Unii Europejskiej?

Ile pieniędzy tracą kierowcy jeżdzący w korkach?

Zarówno kierowcy jak i gospodarka naszego kraju tracą kilka miliardów złotych rocznie na skutek zatorów drogowych. Co gorsza problem ten narasta, przez co rosną też koszty jakie każdy z nas musi pokryć.

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Europie?

Niechlubnym liderem rankingu najbardziej zakorkowanych miast w Europie jest Łódź! Choć trudno w to uwierzyć, to podczas wieczornych godzin szczytu zmotoryzowani mogą spodziewać się wydłużenia czasu podróży średnio o 98%.

Najbardziej zakorkowane miasta w Polsce

W jakich polskich miastach kierowcy spędzają najwięcej czasu w korkach? Ile traci polska gospodarka na skutek ogromnych korków i zatorów komunikacyjnych w miastach?

REKLAMA

Najlepszy sposób dojazdu do pracy

Większość osób dojeżdża do pracy autem lub komunikacją miejską. Na rower decyduje się zaledwie 6% Polaków. Dlaczego? Czy trend ten ma szanse się odmienić?

System automatycznego sterowania ruchem w Lublinie

Lublin dołączył do coraz dłuższej list polskich miast, w których ruchem zarządza ma system komputerowy. Dzięki możliwość adaptacji i uczenia się, ma on pomóc w rozładowywaniu korków w mieści i upłynnianiu ruchu drogowego.

NIK krytykuje GDDKiA za lekceważenie kierowców

GDDKiA nie informuje kierowców we właściwy sposób o planowanych remontach. W rezultacie na drogach tworzą się zatory i korki, które negatywnie odbijają się na kondycji finansów prywatnych i publicznych.

Nowy szef ZDM chce upłynnić ruch w Warszawie

Wśród głównych priorytetów nowego szefa ZDM w Warszawie znalazło się zadanie upłynnienia ruchu w mieście. Co jeszcze?

Skąd nawigacja GPS czerpie dane o korkach na drodze?

O tym jak skuteczna w działaniu jest nawigacja GPS decyduje m.in. dokładność jej mapy oraz dostęp do aktualnych informacji o ruchu drogowym. Te ostatnie najczęściej pobierane są z internetu, ale ostatnio do łask powraca także radio!

Ruch w miastach zostanie ograniczony?

Ograniczenie ruchu samochodowego w miastach jest możliwe. Aby tego dokonać rząd chce zaczerpnąć funduszy z UE i przeznaczyć je na rozbudowę infrastruktury miejskiej.

Darmowe aplikacje na telefon do omijania korków

Aplikacje na telefon pozwalające omijać korki na drodze są coraz popularniejsze wśród kierowców. Jakim warto bliżej się przyjrzeć?

Taksówki przekażą informację o sytuacji na drogach

Taksówki to nie tylko środek transportu. To także gęsta sieć drogowych zwiadowców, kórych warto wykorzystać do rozpowszechniania informacji o zdarzeniach na drogach.

Czy omijać autostrady?

Korki na polskich autostradach zniechęciły wielu podróżnych do wybierania tego typu tras. Czy faktycznie lepiej pojechać drogą krajową niż autostradą?

Sekundniki przy sygnalizatorach - zmniejszają korki?

Sekundniki przy sygnalizatorach mają upłynnić ruch w mieście. Czy faktycznie rozładowują korki?

Uprzejmy kierowca naraża się na mandat?

Kultura na drodze jest czymś niezbędnym jeśli chcemy, aby nasze zakorkowane drogi nie stały się areną waści i kłótni. Okazuje się jednak, że nawet nadmierna uprzejmość kierowców może skończyć się dla nich mandatem.

Czy studenci powodują korki na drogach?

Powrót studentów na uczelnie nie wpływa obojętnie na płynność ruchu samochodowego w miastach. Oto wyniki badań jakie przeprowadzili specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Wjazd na rondo - nie zatrzymuj się!

Jak wjeżdżać prawidłowo na rondo? Przede wszystkim płynnie, bez wcześniejszego zatrzymywania pojazdu. Dojeżdżając do ronda warto ograniczyć prędkość i płynnie włączyć się do ruchu. Zatrzymywanie się przed nim jest w wielu przypadkach dowodem świadczącym o bardzo niskich umiejętnościach kierowcy.

Korki - czy gęstość zaludninienia miasta ma wpływ na ich intensywność?

Wydawać by się mogło, że im więcej ludzi zamieszkuje dane miasto tym, większe będą w nim tworzyły się korki. Nie jest to jednak regułą.

REKLAMA