Taksówki przekażą informację o sytuacji na drogach
REKLAMA
REKLAMA
Pokonując tysiące kilometrów rocznie taksówkarze spotykają na swojej drodze dużą liczbę różnych utrudnień. Wypadki, roboty drogowe i korki są na porządku dziennym. Warto znać ich lokalizację, aby móc jak najsprawniej dojechać na miejsce. Nie bez znaczenia dla kierowców jest także informacja o kontrolach prędkości i fotoradarach. Należy pamiętać o tym, że korzystanie z antyradarów w Polsce jest nielegalne. Istnieje jednak inne, zgodne z prawem rozwiązanie, oferujące kierowcom więcej możliwości niż antyradar.
REKLAMA
Zobacz też: Czy okulary przeciwsłoneczne są potrzebne kierowcy?
Yanosik to społeczność kierowców
REKLAMA
Jeśli nie antyradar i nie CB, to co? Oczywiście aplikacja mobilna i to taka, która gromadzi największą społeczność kierowców – Yanosik. Jaki ma ona związek z taksówkami? Producent aplikacji podjął współpracę z gdańską firmą Infonet, która jest integratorem rozwiązania RT3000. Jest to system dyspozytorski przeznaczony dla korporacji taksówkarskich, który umożliwia rozdysponowywanie zleceń za pośrednictwem oprogramowania na smartfonach czy tabletach, dostępnego dla najpopularniejszych systemów operacyjnych.
Z systemu RT3000 korzystają kierowcy z aż 71 korporacji taksówkarskich z 31 polskich miast m. in. Poznania, Warszawy, Gdańska, Wrocławia czy Katowic. Od teraz korzystając z powyższego oprogramowania kierowcy stają się automatycznie członkami społeczności Yanosika. Aplikacja jest zintegrowana z systemem RT3000, dzięki czemu kierowcy otrzymują aktualne informacje o sytuacji na drodze. Mogą również aktywnie korzystać z Yanosika zgłaszając do systemu różne zdarzenia.
Zobacz też: Czy można jechać za pojazdem uprzywilejowanym?
Taksówkarze, jak wywiad drogowy
Liczba unikalnych użytkowników Yanosika wynosi obecnie ponad 1,2 mln miesięcznie. Teraz wzbogaci się ona o kolejnych kilka tysięcy kierowców. Taksówkarze są bardzo cennym źródłem informacji o sytuacji na drodze. Bardzo dobrze znają miasta, w których pracują i dysponują wiedzą o lokalizacjach, w których najczęściej można spotkać kontrole prędkości lub miejscach gdzie aktualnie trwają roboty drogowe. Pokonując tysiące kilometrów dostarczają także informacji o zakorkowaniu ulic. Dane o prędkościach na konkretnych fragmentach dróg przetwarzane są przez system i obrazowane na mapie w aplikacji w postaci odpowiednich kolorów. Dane te mają kluczowe znaczenie przy wyznaczaniu trasy w aplikacji – bierze ona pod uwagę aktualne natężenie ruchu, proponując najkorzystniejszą opcję dotarcia do celu (technologia Smart Traffic). Rozwiązanie to na pewno przyda się też kierowcom taksówek w jak najszybszym dojeździe do klienta. Jak bowiem głosi znane powiedzenie – czas to pieniądz.
Źródło: Materiały prasowe Yanosik
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.