REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto porady

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Daewoo Lanos: przyciemnianie lamp przednich - poradnik

W poradniku tym przedstawimy sposób na przyciemnienie lamp przednich w Lanosie. Cała operacja nie jest zbyt skomplikowana, lecz wymaga czasu i dużej ostrożności.

Jak lakierować plastikowe elementy? Poradnik

Malowanie plastikowych elementów nie jest skomplikowane, jeśli mamy odpowiednie materiały. W poradniku tym, zademonstrujemy w jaki sposób pomalować wszystkie plastikowe elementy nadwozia.

Samochodem na weekend: okolice Doliny Kluczwody - poradnik

Dolina Kluczwody położona pomiędzy Olkuszem a Krakowem, dzięki bogactwu krajobrazu, stanowi świetne zaplecze na wycieczkę objazdową samochodem. Na terenie Doliny zwiedzimy także Jaskinie Wierzchowską, która posiada najdłuższą trasę turystyczną w Polsce.

Samochodem na weekend: Gmina Gdów - poradnik

Trasa wycieczki poprowadzi nas przez gdowski Szlak Owocowy, który ciągnie się od Gdowa po Hucisko. Podróżując samochodem po szlaku będziemy mogli zakupić świeże owoce z okolicznych sadów. Dodatkowych wrażeń dostarczy nam także monument będący pamiątką po jednym z bardziej cenionych reżyserów teatralnych ubiegłego wieku.

REKLAMA

Samochodem na weekend: Sądecczyzna - poradnik


Proponowana trasa wiedzie muzealnym szlakiem Nowego Sącza i Krynicy-Zdrój. Podczas wycieczki zobaczymy skansen galicyjski rodem z XIX wieku oraz muzeum Nikifora w Krynicy Zdroju. Po drodze będziemy mogli zatrzymać się w motelu lub pensjonacie bądź pospacerować deptakiem w kierunku Krynicy–Zdrój Pijalni wód Mineralnych.

Samochodem na weekend: Gmina Szydłowiec - poradnik

Położona na granicy woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego gmina jest wymarzonym miejscem na jednodniową wycieczkę samochodem. Oddalona zaledwie 117 km od Warszawy i 16 km od Radomia.

Samochodem na weekend: Karpacz - poradnik

Wycieczka samochodowa w rejony Karpacza to nie tylko białe szaleństwo na Śnieżce czy Białym Jarze. Będąc na urlopie z dziećmi warto udać się do Muzeum Zabawek w Karpaczu, które zainteresuje z pewnością najmłodszych uczestników podróży. Po drodze do muzeum, nieopodal hotelu „Piecuch”, będziemy mieli okazje zetknąć się z osobliwym zjawiskiem fizycznym.

Samochodem na narty: Austria

Przed wyjazdem samochodem na narty do Austrii warto zapoznać się przepisami ruchu drogowego, a także z zasadami dotyczącymi przewożonego sprzętu. Podstawową sprawą jest kupno winiety – nawet umieszczenie jej po niewłaściwej stronie szyby, jest powodem do wystawienia mandatu.

REKLAMA

Samochodem na narty: Czechy

Wyjazd na narty do Czech wymaga odpowiedniego wyposażenia naszego samochodu. Według nowych przepisów, od 1 listopada do 31 marca, na określonych trasach obowiązuje nakaz jazdy w oponach zimowych.

Samochodem na narty: Francja

Przygotowując się na wyjazd narciarski do Francji własnym samochodem, musimy pamiętać, że we Francji to pieszy jest na pozycji uprzywilejowanej w świetle przepisów ruchu drogowego. Wysokość mandatów także nie należy do najniższych w Europie.

Samochodem na narty: Słowacja

Przed wyjazdem na narty w słowackie kurorty zaczerpnijmy niezbędnych informacji na temat obowiązujących tam przepisów o ruchu drogowym. Posiadanie kamizelki odblaskowej w kabinie kierowcy jest na terenie kraju naszych sąsiadów obligatoryjne – inaczej niż w przypadku większości krajów europejskich.

Wyjazd do Srebrnej Góry: poradnik


Srebrna Góra jest atrakcyjna turystycznie, położona w województwie dolnośląskim. Usytuowana jest w Kotlinie Kłodzkiej, na granicy Gór Sowich i Bardzkich. Najbliżej znajdującymi się miastami regionu są - Nowa Ruda i Ząbkowice Śląskie.

Daewoo Leganza: zakładanie skórzanej tapicerki - poradnik

Chęć wymiany tapicerki skórzanej, bądź jej naprawy, zazwyczaj wiąże się z jej demontażem. W poradniku tym, zademonstrujemy, w jaki sposób zdjąć, oraz założyć tapicerkę skórzaną w Daewoo Leganza.

Daewoo Leganza: wymiana wkładu lusterka

Wymiana wkładu lusterka nie należy do trudnych czynności. Czytając ten poradnik, dowiesz się w jaki sposób wymienić wkład lusterka zewnętrznego w Daewoo Leganza.

Daewoo Lanos: montaż tweeterów w słupkach przednich - krok po kroku

Standardowo w Lanosie nie ma tweeterów w przednich słupkach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu zamontować takie głośniki wysokotonowe. W poradniku tym, dowiesz się jak to wykonać.

Daewoo Espero: czyszczenie włącznika świateł


Problem z włączeniem świateł jest dosyć poważny. Jest to na tyle groźna usterka, że znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo. Oto sposób na rozebranie i wyczyszczenie włącznika znajdującego się na dźwigni zmiany świateł.

Daewoo Lanos: wymiana silniczka od spryskiwacza


Niedziałający spryskiwacz może być efektem uszkodzonego silniczka spryskiwaczy. W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób wymienić taki silniczek.

Daewoo Tacuma: kontrola wiązki elektrycznej w drzwiach. Poradnik

W poradniku tym zostało pokazane, w jaki sposób zdemontować drzwi oraz sprawdzić wiązkę elektryczną. Cała operacja nie jest trudna, więc warto zrobić to samemu.

Daewoo Tacuma: demontaż tapicerki - krok po kroku

W poradniku tym zaprezentujemy, w jaki sposób zdemontować tapicerkę drzwi w modelu Tacuma. Rady te będą również przydatne dla osób, szukających wskazówek pod nazwą modelową Rezzo.

Daewoo Nexia: wymiana linki hamulca ręcznego - poradnik


Wymiana linki hamulca ręcznego to jedna z tych dłuższych napraw. Wymianę przeprowadzimy w Daewoo Nexia. Poniżej, znajduje się opis, jak wykonać taką naprawę.

Daewoo Lanos: wymiana łapy sprzęgła. Poradnik

Wymiana łapy sprzęgła w Daewoo Lanosie wymaga niestety trochę czasu. Oto opis krok po kroku, jak dokonać wymiany łapy sprzęgła w Daewoo Lanos.

Daewoo Lanos: wymiana mechanizmu opuszczania szyby


Uszkodzony mechanizm opuszczania szyb nie ułatwia korzystania z samochodu. Okazuje się, że wymiana nie jest trudna. W poradniku tym zademonstrujemy sposób wymiany mechanizmu opuszczania szyb w Lanosie.

Daewoo Lanos: jak krok po kroku wykonać montaż podświetlenia schowka?

Schowek, dzięki podświetleniu staje się bardziej funkcjonalny. Jednak nie zawsze jest tak, że mamy taką opcję w naszym aucie. W poradniku tym, pokażemy, jak samodzielnie zainstalować podświetlanie w schowku.

Jak pokonywać zakręt w zimie? Poradnik

Podczas pokonywania zakrętów w zimie niepożądane są gwałtowne manewry. Wejście w zakręt w zimie wymaga szczególnej ostrożności.

Samochodem na weekend: Pojezierze Drawskie cz. I


Odwiedzimy zamek joannitów w Świdwinie a także napijemy się wody wprost ze źródła w Połczynie Zdroju. Poruszając się po terenach Szwajcarii Połczyńskiej dojedziemy do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Starego Drawska. Na trasie będzie na nas czekać wiele pensjonatów i hoteli.

Samochodem na weekend: Pojezierze Drawskie cz. II

Zapraszamy do drugiej trasy wycieczki po pojezierzu Drawskim. Wyjeżdżamy z Czaplinka, który niegdyś nazywany był Tempelburgiem. Z miasta Templariuszy udamy się Szczecinka, aby pozwiedzać licznie zgromadzone tam zabytki.

Samochodem na weekend: ziemia lubuska cz. II

Trasa naszej wycieczki rozpoczyna się w Lubniewicach. Niespełna 2 tys. miasteczko położone jest między jeziorami Lubniewsko, Lubiąż i Krajnik. Jest uważane za jeden z najpiękniejszych zakątków ziemi lubuskiej.

Samochodem na weekend: ziemia lubuska cz. I

Trasa wycieczki wiedzie przez malownicze wsie województwa Lubuskiego. W regionie, który będziemy przemierzać, próżno szukać zatłoczonych turystycznie miejsc. Spragnieni większych miast mają w pobliżu – Zieloną Górę i Gorzów Wielkopolski. Decydując się na trasę wyznaczoną po obu stronach środkowej Odry, zobaczymy historyczny zamek joannitów czy też odwiedzimy rezerwat nietoperzy.

Samochodem na weekend: okolice Szczecina

W Szczecinie zwiedzimy zamek książąt Pomorskich, w pobliskich wsiach tj. Kołowo czy Kołbacz zauroczą nas nie tylko krajobrazy, ale także osobliwe zabytki. Szczecin – miasto położone w głębi lądu, jest jednocześnie portem morskim. Stanowi doskonały punkt wypadowy do Berlina, oddalonego o 150 kilometrów.

Samochodem na weekend: Elbląg – Krynica Morska

Weekendowy wyjazd, który zaczniemy w Elblągu, wiódł będzie przez terytorium Mierzei Wiślanej. Po przejeździe przez Nowy Dwór Gdański i Stegnę, będziemy delektować się mozaiką nadmorskiego krajobrazu. Ukoronowaniem wyprawy będzie widok Morza Bałtyckiego widziany z perspektywy latarni w Krynicy Morskiej.

Samochodem na weekend: Gardna Wielka – Kluki

Trasa wycieczki przeprowadzona jest po terytorium Słowińskiego parku Narodowego. W Czołpinie wejdziemy na zabytkową latarnie morską a w Klukach będziemy mogli podziwiać skansen wsi Słowińskiej.

Samochodem na weekend: Elbląg – Frombork

Trasa wycieczki objazdowej prowadzi z Elbląga, przez Kadyny, Tolkmicko, Frombork i Braniewo. W dwóch ostatnich miastach będziemy mogli eksplorować wiele zabytków kultury i sztuki. Jest to jedna z propozycji spędzenia weekendu na terenie Zalewu Wiślanego.

Łożyska toczne

Łożyska toczne są takimi elementami, dzięki którym jest możliwy ruch obrotowy różnego rodzaju wałów, wałków, kół itp. przy najmniejszym możliwym do uzyskania w normalnych warunkach współczynniku tarcia.

Stopy łożyskowe

Panewki i półpanewki w silniku spalinowym są wykonane ze stopu łożyskowego, lub jak ma to miejsce w panewkach cienkościennych, stop ten pokrywa ich wewnętrzną powierzchnię.

Tłumiki drgań skrętnych wałów korbowych

Kiedy powstają drgania skrętne wału korbowego? Gdy liczba jego obrotów będzie równa wielokrotności, czyli częstotliwości harmonicznej jego drgań własnych. Może to wywołać rezonans wału i w konsekwencji jego pęknięcie.

Szczegóły konstrukcyjne tłoków silnika spalinowego

Tłok silnika spalinowego pracuje w niesłychanie trudnych warunkach, przy bardzo wysokiej temperaturze i pod dużym, zmiennym cyklicznie obciążeniem.

Cechy tłoków silników spalinowych

Jaką rolę pełnią tłoki w silniku spalinowym? Jakie są ich cechy szczególne? Co jest w nich niezwykłego? Dlaczego są tak trwałe?

Sworzeń tłokowy

Sworzeń tłokowy pracuje w bardzo trudnych warunkach, w wysokiej temperaturze i pod dużym obciążeniem okresowo zmieniających się sił, wynikających z cyklów pracy silnika. Jego smarowanie w piastach tłoka jest zaledwie dostateczne i odbywa się wyłącznie dzięki olejowi, skapującemu przez szczeliny lub otwory z pierścieni zgarniających.

Cechy pierścieni tłokowych

Jedną z najważniejszych cech pierścieni tłokowych jest ich sprężystość. Dlatego pierścienie nie mają nigdy postaci pełnego okręgu, lecz posiadają rozcięcie, zwane potocznie zamkiem. Na dodatek ich kształt nie jest kolisty, aby zapewnić ich w miarę równomierny nacisk na ścianki cylindra.

W jaki sposób wiatr wpływa na bezpieczeństwo jazdy?

Badania pokazują, że na szczególnie odsłoniętych odcinkach dróg, silne wiatry mogą być bezpośrednią przyczyną lub jednym z istotnych czynników w ponad jednej trzeciej wszystkich wypadków drogowych.

Daewoo Lanos: wymiana sworzni wahaczy - krok po kroku


Poradnik ten, skierowany jest do właścicieli Lanosów, którzy chcą samodzielnie wymienić sworznie wahaczy. Poniżej, znajduje się opis, jak przeprowadzić wymianę we własnym zakresie.

Daewoo Lanos: jak krok po kroku wyregulować hamulec ręczny?


W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób wyregulować hamulec ręczny w Daewoo Lanos. Cała operacja nie jest trudna i nie potrzeba mieć dużego doświadczenia, żeby przeprowadzić regulacje hamulca ręcznego.

Daewoo Nubira II: klejenie zderzaka. Poradnik


Klejenie zderzaka zazwyczaj kojarzy nam się z wyspecjalizowanym zakładem pod tym kątem. Jednak nie ma problemu, żebyśmy sami podjęli się naprawy naszego zderzaka. W poradniku tym, pokażemy to na podstawie Daewoo Nubira II.

Daewoo Matiz: zaślepienie zaworu EGR


Usterka zaworu EGR objawia się najczęściej nierówną pracą silnika na biegu jałowym oraz poprzez nierównomiernie przyspieszanie po gwałtownym naciśnięciu gazu. Jednym ze sposobów jest zaślepienie zaworu EGR.

Daewoo Nubira II: naprawa podgrzewania lusterek i tylnej szyby - poradnik


Problem z włączeniem ogrzewania lusterek i tylnej szyby potrafi być męczący. Wciskając przycisk od podgrzewania, nie uaktywnia się czerwone podświetlenie, mówiące nam o włączeniu ogrzewania.

Zapłon iskrowo-strumieniowy

Spalanie w silniku mieszanek o najmniejszej zawartości paliwa, umożliwiającej normalny zapłon, nastręcza wielu problemów. Aby je rozwiązać stosuje się dwa podstawowe systemy spalania ubogich mieszanek.

Komory spalania w silniku z zapłonem iskrowym

Komora spalania w silniku spalinowym, a raczej – jej wielkość i kształt – mają ogromny wpływ na jego sprawność i osiągi, a tym samym na ekonomię jego użytkowania.

Komora spalania w silniku z zapłonem samoczynnym

W silnikach o zapłonie samoczynnym występują dwa rodzaje komór: komory o bezpośrednim wtrysku paliwa, oraz komory dzielone.

Układ paliwowy

Głównym zadaniem układów zasilania silników spalinowych jest napełnienie cylindrów paliwem i powietrzem w sposób, gwarantujący prawidłowy przebieg spalania, oraz w ilości odpowiadającej chwilowemu obciążeniu silnika, czyli w ilości gwarantującej powstanie energii cieplnej w pożądanej ilości.

Daewoo Nubira: wymiana anteny elektrycznej. Poradnik


Poradnik ten, poświecimy wymianie bata anteny elektrycznej w Daewoo Nubira. Cała naprawa nie jest trudna, także nie ma konieczności wizyty w warsztacie specjalistycznym.

REKLAMA