REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Samochodem na weekend: region Bystrzycy Kłodzkiej

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kajetan Puszek
podróż
podróż

REKLAMA

REKLAMA

Proponujemy eksplorację terenów Bystrzycy Kłodzkiej, która jest doskonałym regionem do uprawiania narciarstwa. Pobliskie Mostowice, tworzą idealny punkt wypadowy do Czech, gdzie znajdują się wyciągi tj. Orlickie Zahory, Ricky i Destne.

Wycieczka objazdowa samochodem wiedzie przez region Bystrzycy Kłodzkiej, położonej na terenie Kotliny Kłodzkiej. Sama kotlina charakteryzuje się dużą ilością skał osadowych, głównie piaskowców i zlepieńców. Jest to znany ośrodek turystyczny, który chętnie odwiedzany jest przez narciarzy. Ten dawny ośrodek przemysłu drzewno-papierniczego jest atrakcyjny także za sprawą Muzeum Filumenistycznego. W Bystrzycy Kłodzkiej warto zobaczyć; kościół (XIII, XV w.), fragmenty murów miejskich z basztami (XV i XVI w.), ratusz (XVI, XIX w.), kamienice (XVII w.).

REKLAMA

Zobacz również: Wyjaśniamy jak działa dmuchany bagażnik

Baza noclegowa

REKLAMA

W oddalonych o 16 kilometrów od Bystrzycy Kłodzkiej - Mostowicach , tuż przy granicy z Czechami, znajduje się „Agroturystyka przy granicy”. Obiekt oferuje pokoje z widokiem na czeskie góry. Za 2 osobowy pokój zapłacimy od 70-80 złotych, dla 3 osób pokoje kosztują w granicach 105,120 złotych. Przy większej liczbie osób możemy wynająć pokój 5 osobowy za 160 złotych. Przed obiektem znajduje się parking. Region stwarza duże możliwości do jazdy na nartach – Zieleniec (8 km), Orlickie Zahory (2,5 km), Ricky (11 km), Destne (11 km).

W Starej Morawie (25 km na wschód od Bystrzycy Kłodzkiej) rekomendujemy pensjonat „Słoneczne Wzgórze”. Nocleg kosztuje od 45 złotych, apartament od 60 zł. Przed obiektem znajduje się parking. W regionie dostępne jest ponad 8 km nartostrad, szlaki górskie, zalew z kąpieliskiem i wieżą widokową, Jaskinia Niedźwiedzia, zabytkowy wapiennik "Łaskawy Kamień" w Starej Morawie, kopalnia uranu w Kletnie, Śnieżnicki Park Krajobrazowy, Muzeum Kamieni i Minerałów w Stroniu Śląskim etc.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Co robić po zderzeniu ze zwierzęciem? Poradnik

Muzeum Filumenistyczne

REKLAMA

W Bystrzycy Kłodzkiej warto odwiedzić ekspozycję pt.: "Historia niecenia ognia" oraz „Świat etykiet”. Pierwsza z nich zainteresuje nas prezentacją krzesiw o artystycznie zdobionych uchwytach, wykonanych z żelaza bądź skałki. Na terenie tej ekspozycji nie mogło zabraknąć zapalniczek – elektrycznych, benzynowych i gazowych tudzież w kształcie łusek po nabojach. Muzeum eksponuje zwiedzającym także miniaturki zapalniczek, zapalniczki gabinetowe oraz eksponaty, przypominające swoim kształtem beczułkę na piwo.

Zapałczane etykiety zabiorą nas w podróż aż do lat 80-tych XIX w. Jest to symboliczna data powstania tego rodzaju sztuki, która miała spełniać funkcję nalepki towarowej oraz mikroplakatu. Pełniła także funkcję dekoracyjną. Eksplorując powierzchnie muzealne ujrzymy etykiety i opakowania zapałczane z okresu od przełomu XIX/XX w. aż po czasy współczesne. Na postumentach zgromadzone są nie tylko polskie etykiety, lecz również artykuły kolekcjonerskie rodem z Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, USA, Indii i Chin. Oprócz etykiet i krzesiw naszym oczom ukażą się zapalniczki oraz lampy. Najciekawszą częścią zbiorów są etykiety zapałczane. Za perłę kolekcji można uznać zbiory pochodzące z PRL –u. Na niektórych z nich ujrzymy napisy „Hoduj króliki - będziesz miał mięso i futro", czy też "GS skupi każdą ilość królików". Muzeum Filumenistyczne znajduje się przy ulicy Mały Rynek 1, 57-500 Bystrzyca Kłodzka. Tel./fax 0-74 811 06 37 end_of_the_skype_highlighting. Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-16.30.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

REKLAMA

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

To już pewne: będą zmiany w cenach za badania techniczne pojazdów. Co czeka kierowców i stacje kontroli pojazdów

Jak informuje resort, jeszcze w grudniu 2024 roku złożono wniosek o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Ma ona na celu całkowitą rewolucję w opłatach za badania techniczne samochodów i innych pojazdów.

REKLAMA