REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Samochodem na weekend : Suwalszczyzna cz. I

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kajetan Puszek
podróż
podróż

REKLAMA

REKLAMA

Jedna z proponowanych tras samochodowych po Suwalszczyźnie prowadzi z Augustowa do Raczek. Po drodze zwiedzimy Stolicę Podlasia z Kanałem Augustowskim, wyprawimy się na rejs po jeziorze Necko, napijemy się cudownej wody w Studzienicznej oraz pochodzimy po raczkowskim rynku.

Augustów – Studzieniczna- Przewięź – Raczki

REKLAMA

Jak dojechać?

Z Warszawy do Augustowa najlepiej dojechać drogą nr. E67 i Trasą 61. Czas przejazdu nie powinien wynosić więcej niż 4 godziny. Z Poznania kierujemy się drogą nr E30 i trasą 61 przez Płońsk, Ostrołękę, Łomżę. Część trasy pokonujemy płatną autostradą A2. Czas przejazdu wynosi 7 godzin i 40 minut.

Zobacz również: Wyjazd samochodem na Łotwę – poradnik

Co warto zobaczyć?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Augustowski Rynek imienia Zygmunta Augusta stanowi preludium naszej wycieczki. Serce rynku wypełnia Ogród Saski - obiekt wybudowany w 1847 roku na wzór warszawski. Pomnik przyrody otoczony jest eklektycznymi kamieniczkami z przełomu XIX i XX wieku. Idąc ulicą 29 listopada dojdziemy do śluzy na Kanale Augustowskim. W jego obrębie umiejscowiony jest dom śluzowy z 1932 roku.

Z Augustowa jadąc 7 km drogą na Sejn, przed Przewięziem, w miejscowości Wojciech skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do Studzienicznej. Ta miejscowość słynna jest za sprawą kaplicy Najświętszej Marii Panny, która za murami kościoła skrywa cudowny obraz Maryi. Obok kaplicy w małej studzience znajdziemy wodę, która wedle obiegowych opinii ma moc uzdrawiającą. Ze Studzienicznej możemy wybrać się pieszym szlakiem do śluzy Swoboda, która usytuowana jest w Puszczy Augustowskiej. W Przewięziu, oddalonym 7 km od Augustowa znajduje się największe letnisko w regionie. Położone pomiędzy jeziorami : Białym i Studzienicznym, zostało połączone śluzą o XIX –wiecznym rodowodzie. W Raczkach, 22 km. na północny – zachód od Augustowa, znajdziemy zabytkowy Rynek, na którym stoi zabytkowy pomnik Michała Górskiego, miejscowego posła i działacza ludowego.

Wycieczka objazdowa po Suwalszczyźnie stwarza dużo możliwości spędzania czasu wolnego. Nie musi się ona ograniczać tylko do podróżowania pomiędzy opisywanymi miejscowościami. Warto zdecydować się na rejs statkiem po jeziorze Necko i Rospuda. Statki wycieczkowe cumują w Porcie Żeglugi Augustowskiej przy ulicy 29 Listopada. Koszt rejsu wynosi 13 złotych.

Zobacz również: Samochodem po Białorusi - poradnik

Baza noclegowa

REKLAMA

Pensjonat „Karolina”, Augustów : Za 2 osobowy pokój ze śniadaniem zapłacimy 120 złotych. W tej cenie wliczone jest już śniadanie. Jeżeli planujemy wybierać się na eksploracje okolicznych terenów od bladego światu, możemy wówczas skorzystać z tańszego pakietu w cenie 95 złotych. Pokój 4 osobowy to koszt 180 złotych.

Pensjonat „Leśnik” – położony nad brzegiem Jeziora Studzienicznego jest ośrodkiem domków letniskowych. W ofercie możliwy wynajem bliźniaków i domków piętrowych. Droższe, choć bardziej komfortowe domki piętrowe kosztują 235 zł od osoby. Bardzo wygodną opcją jest wybór domków usytuowanych nad jeziorem. Ma to racje bytu szczególnie w sezonie letnim. Koszt wynajmy oscylują pomiędzy 40 a 47 złotych od osoby.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

REKLAMA

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

REKLAMA