REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Samochodem na weekend: Toruń

Kajetan Puszek
Podróż
Podróż

REKLAMA

REKLAMA

W Toruniu będziemy przechadzać się po Staromiejskim Rynku, zwiedzać muzeum Rzemiosła w Ratuszu, W Golubiu-Dobrzyniu obejrzymy Zamek, W Brodnicy zauroczą nas nie tylko bajeczne krajobrazy. Podczas całej trasy nie będziemy mogli narzekać na pensjonaty i hotele, których nie brakuje w województwie kujawsko-pomorskim.

Jak dojechać ?

REKLAMA

REKLAMA

Z Cieszyna trasą E75 przez Tychy, Dąbrowę Górniczą, Częstochowę, Łódź, Włocławek. Po przejechaniu 446 km znajdziemy się w Toruniu. Z Olsztyna DK 15 dojedziemy do Torunia w niecałe 3 godziny. Odległość wynosi 173 kilometry. Ze Szczecina trasą nr. 10 odległość do Torunia wynosi 321 kilometrów.

Wycieczkę rozpoczynamy w Toruniu – mieście Mikołaja Kopernika. Podziwiamy Rynek Staromiejski, na którym stoi Ratusz – budowla wzniesiona w XIV wieku i wzorowana na architekturze flandryjskiej. Przed wejściem do ratusza znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika. Warto odwiedzić Muzeum, pochodzące z 1861 roku. W podziemiach znajduje się wystawa toruńskiego rzemiosła, gdzie będziemy mogli podziwiać stare formy pierników. Przy Rynku Staromiejskim 6 znajduje się Dwór Artusa – historyczny budynek , w którym podpisano z krzyżakami II pokój toruński. Innym ważnym zabytkiem jest Krzywa Wieża do której można dojść od ul. Piekary. Jej odchylenie wynosi 1,40 metra. Na wieży znajduje się pub i sklep z pamiątkami.

Zobacz również: Jak najlepiej przygotować sie do podróży? Poradnik

REKLAMA

41 kilometrów na północny wschód od Torunia, drogą nr.52 na Olsztyn, uplasowany jest Golub-Dobrzyń. Miasto powstało z połączenia dwóch oddzielnych miejscowości – Golubia i Dobrzynia, które należały niegdyś do dwóch zaborów : pruskiego i rosyjskiego. Najważniejszą atrakcją Golubia jest Zamek, na którym rezydowała kiedyś Anna Wazówna. Jeśli przekroczymy mury zamku w lipcu to będziemy uczestniczyć w turniejach rycerskich, które odbywają się tam każdego roku z udziałem kwiatu europejskiego rycerstwa. W części zamkowej wydzielono część hotelową, w której można tanio przenocować.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Trasą nr 52 dojedziemy także do Brodnicy, która jest pełna malowniczych zakątków. Samochód najlepiej postawić na rogu ul. Tylnej i Dużego Rynku lub przy Małym Rynku. Najbardziej znanym obiektem Brodnicy jest XIV – wieczny zamek, należący niegdyś do komtura krzyżackiego. Z uplasowanej tam wieży zamkowej możemy podziwiać okoliczne widoki. Obiekt jest czynny przez cały rok w godzinach od 9 – 15.

Zobacz również: Jak krok po kroku pokonać chorobę lokomocyjną?

Baza noclegowa

Hotel „U Bosmana”, ul. Sądowa 7, Brodnica : pokój 2 os. Kosztuje od 80 do 150 złotych. Posiada garaż dla gości, parking strzeżony. Śniadania wliczone są w cenę noclegu. Tel. 564984635

Hotel-Restauracja Kaprys, ul. Kilińskiego 7, Golub-Dobrzyń : Ceny od 75 do 150 złotych, parking strzeżony i niestrzeżony, łazienka na korytarzu. Tel. 566832724

Pokoje gościnne „Dalia Teresa Nowacka”, ul. Lubelska 13. Pokój 1 osobowy w cenie 60 złotych, 2 os. – już od 85 zł. TV, WiFi w standardzie każdego pokoju. Przed obiektem znajduje się niestrzeżony parking.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Automatyczny zwrot prawa jazdy. 10 września weszły w życie nowe rozwiązania

Zgodnie z opublikowanym komunikatem Ministra Cyfryzacji z 8 sierpnia 2024 r. od wtorku, 10 września 2024 r. zaczęły obowiązywać nowe rozwiązania techniczne dotyczące m.in. zwrotu zatrzymanego prawa jazdy.

Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

REKLAMA

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

REKLAMA

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

REKLAMA