REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Leasing

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Usługa Leasingu Swobodnego - co to jest?

Usługa Leasingu Swobodnego daje możliwość regulacji miesięcznych zobowiązań przez leasingobiorcę. Czym konkretnie jest usługa leasingu swobodnego?

Jakie są rodzaje leasingu?

Na polskim rynku funkcjonuje kilka rodzajów leasingu. Głównym i najbardziej znanym podziałem jest ten na leasing operacyjny oraz finansowy. Od 2011 r. inwestujący mogą również skorzystać z leasingu konsumenckiego. Jednak niezależnie od charakteru leasingu, wymienić można następujące: leasing zwrotny, leasing denominowany w walucie i leasing złotówkowy oraz leasing bezpośredni i pośredni.

Nagroda Fleet Derby dla najlepszej oferty leasingowej

W tegorocznej edycji Plebiscytu Fleet Derby nagrodę w kategorii Usługa Finansowa otrzymał leasing z wysokim wykupem oferowany przez Volkswagen Leasing Polska.

Fuzja na rynku leasingu

Fuzja BZ WBK Leasing S.A. z BZ WBK Finance & leasing S.A. dotyczy 50 tys. klientów. Czy z tego połączenia będą mieli korzyści?

REKLAMA

Jakie są korzyści z finansowania leasingiem?

Leasing wciąż pozostaje jedną z korzystniejszych form pozyskania środków. Jakie są korzyści z finansowania leasingiem?

Jak analizować umowę leasingu?

Definicja umowy leasingowej i podstawowe prawa i obowiązki leasingobiorcy są opisane w Kodeksie cywilnym. Podstawowym obowiązkiem finansującego jest nabycie rzeczy, czyli w naszym przypadku samochodu, od oznaczonego zbywcy i przekazanie jej do używania albo używania i pobierania profitów w określonym czasie. Z kolei główne „zadanie” korzystającego – firmy użytkującej auta - stanowi zapłata wynagrodzenia.

Jakie inwestycje można sfinansować leasingiem?

Leasing jest narzędziem finansowania różnorakich inwestycji przedsiębiorców. Środkiem, który najczęściej jest brany w leasing pozostaje samochód, jednak lista się na nim nie kończy. Leasingiem można równie dobrze sfinansować środki trwałe związane z działalnością w obszarze rolnictwa, rynku medycznego, budownictwa czy sektora IT.

Rynek leasingu w Polsce w 2012 r., prognoza na 2013 r.

W 2012 r. rynek leasingu w Polsce odnotował minimalny spadek (- 0,1%) w stosunku do roku 2011 r. A jak według analityków  będzie się kształtował rynek leasingu w Polsce w 2013 r.?

REKLAMA

Monitoring pojazdów flotowych - korzyści i funkcjonalność

System monitoringu pojazdów flotowych ułatwia zarządzanie samochodami firmowymi. Jakie są konkretne korzyści z używania monitoringu pojazdów?

Rynek leasingu w Polsce, w 2012 r. Czy coś się zmieniło?

Specjaliści oceniają mijający 2012 rok dla rynku leasingu jako interesujący. Z jednej strony dało się wyczuć spowolnienie, ale z drugiej nastąpiło wiele zmian.

Leasing samochodu – finansowy czy operacyjny?

W czasach spowolnienia gospodarczego liczy się każda złotówka, dlatego warto rozważyć takie formy finansowania inwestycji, które przynoszą firmom więcej wymiernych korzyści. Przedsiębiorcy, którzy planują zakup samochodu, często decydują się na leasing – który z nich jednak wybrać, operacyjny czy finansowy? Jakie są między nimi różnice?

Finansowanie floty transportowej: ABC leasingu

Jak sfinansować zakup samochodu ciężarowego. Co trzeba wiedzieć o leasingu aby wybrać najkorzystniejszą opcję. Dowiedz się, co powinna zawierać oferta leasingowa i na co zwrócić szczególną uwagę.

Wynajem długoterminowy pojazdów ciężarowych - wzrost o 70 proc.

Zgodnie z danymi Związku Polskiego Leasingu, na rynku finansowania ruchomości w 2011 roku odnotowano 14,9 procent wzrostu r/r. To zasługa segmentu samochodów ciężarowych, których sprzedaż (nowych pojazdów powyżej 6 ton DMC) zwiększyła się o ponad 45 procent. Komentarz Artura Nowickiego z firmy Fraikin.

Branża flotowa: 12 proc. wzrostu w 2011 r.

Branża flotowa odnotowała 12 procentowy wzrost – członkowie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów podsumowali wyniki po czwartym kwartale 2011 roku.

Rok 2011 bardzo dobry dla branży flotowej

Zgodnie ze świeżo opublikowanymi danymi Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów branża CFM (ang. car fleet management) odnotowała w 2011 r. wzrost liczebności samochodów pod swoją opieką o ok. 12%.

Zmiany w zarządzie Alphabet International

Firma Alphabet International, specjalizująca się w zarządzaniu flotą, zrestrukturyzowała swoje kierownictwo. Zmiany są wynikiem procesu integracyjnego, który rozpoczął się we wrześniu 2011 roku, po przejęciu firmy ING Car Lease przez Alphabet.

LeasePlan rozszerzył swoją ofertę o Opla Ampera

LeasePlan podpisał niedawno porozumienie o współpracy z Oplem w zakresie promowania elektrycznej mobilności. Od grudnia Opel Ampera będzie dostępny w europejskiej ofercie usług FSL.

EFL pierwszą polską firmą leasingową z poręczeniem EIF

Europejski Fundusz Leasingowy jest pierwszą w Polsce firmą leasingową i drugą w Europie, która otrzymała poręczenie Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego (EIF) w ramach unijnego „Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji 2007-2013 (CIP)”.

Różnica między najmem a leasingiem samochodu

Twoja firma potrzebuje samochodu, ale nie stać Cię na kredyt? Zastanów się nad alternatywnymi rozwiązaniami. Wybierz między leasingiem a najmem samochodu.

Leasing samochodu

Leasing samochodu to popularna w ostatnich latach alternatywa wobec kupna pojazdu na kredyt. Na czym polega i co warto wiedzieć o leasingu samochodu.

Zwroty przydatne przy leasingu samochodów

Decydując się na samochód w leasingu powinniśmy zaznajomić się z podstawowymi terminami, które mogą znaleźć się w umowie leasingu. Pozwoli nam to na sprawne odczytanie umowy.

Leasing samochodu: co z wykupem auta?

W przypadku leasingu właścicielem samochodu nadal pozostaje leasingodawca. Nie ma przy tym reguły, iż po zakończeniu umowy samochód zawsze staje się własnością leasingobiorcy.

Leasing samochodu: czy można zastrzec karę umowną?

Umowa leasingu może zawierać określone dodatkowe klauzule umowne, które będą szczegółowo regulować zakres praw i obowiązków stron umowy. Wśród nich może być także kara umowna.

Kiedy można uznać samochód wykupiony z leasingu za używany?

Wykupiony przez leasingobiorcę z leasingu operacyjnego samochód nie jest od razu towarem używanym w rozumieniu przepisów ustawy o VAT i ustawy o PIT. Okres użytkowania tego samochodu w czasie trwania umowy leasingu operacyjnego nie wlicza się do okresu używania samochodu. Zatem dopiero po upływie 6 miesięcy od daty wykupu tego samochodu z leasingu będzie go można sprzedać bez VAT i bez PIT.

Jak rozliczyć w VAT wykup samochodu z leasingu operacyjnego?

Wykup przedmiotu leasingu (np. samochodu osobowego) jest odrębną czynnością – dostawą towaru – nie związaną z samą umową leasingu. Dlatego od tej czynności będzie przysługiwało wykupującemu samochód leasingobiorcy prawo do odliczenia 60% kwoty VAT należnego, nie więcej niż 6.000 zł – wynikającej z faktury zakupu tego pojazdu.

Odliczenie VAT przy leasingu samochodów po 1 stycznia 2011 roku

Czy po 1 stycznia 2011 roku nadal przysługuje firmom prawo odliczania całego VATu od rat leasingowych samochodów ciężarowych i tych "z kratką"? Czy pozostaje prawo do odliczenia całości podatku przy wykupie tych samochodów? Jaką stawkę podatku należy zastosować w przypadku późniejszej sprzedaży samochodów?

Co zrobić gdy samochód w leasingu ma wady?

Auto kupione w leasingu ma wady. Ujawnienie się wad samochodów na leasingu będzie uprawniało do podniesienia zarzutów np. z rękojmi. Pytanie tylko do kogo skierować takie zarzuty? Do firmy leasingowej, czy do sprzedawcy?

Na co zwrócić uwagę w umowie leasingu samochodu?

Leasing jest wobec kredytu alternatywnym sposobem finansowania inwestycji w samochód. Należy jednak pamiętać, że leasing w sposób specyficzny określa prawa i obowiązki stron umowy.

Nowe zasady rozliczania VAT od samochodów i paliwa

Ustawa z 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym wprowadza zmiany w zasadach rozliczeń VAT od paliwa i samochodów. Od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2012 r. podatnicy zostali pozbawieni prawa do pełnego odliczenia VAT od tzw. samochodów z kratką. Nie odliczymy również VAT od paliwa do tych samochodów. Leasingobiorca, aby zachować pełne prawo do odliczenia, musi zarejestrować umowę (zawartą do końca 2010 r.) do 31 stycznia 2011 r.

REKLAMA