REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie inwestycje można sfinansować leasingiem?

Europejski Fundusz Leasingowy SA
Leasing odnosi się nie tylko do samochodów
Leasing odnosi się nie tylko do samochodów
fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Leasing jest narzędziem finansowania różnorakich inwestycji przedsiębiorców. Środkiem, który najczęściej jest brany w leasing pozostaje samochód, jednak lista się na nim nie kończy. Leasingiem można równie dobrze sfinansować środki trwałe związane z działalnością w obszarze rolnictwa, rynku medycznego, budownictwa czy sektora IT.

Leasing w motoryzacji

Leasing rynku motoryzacyjnego obejmuje zarówno nowe i używane pojazdy. Zaliczają się do nich samochody osobowe, motocykle, lekkie pojazdy dostawcze do 3,5 t jak i wszelkiego rodzaju samochody ciężarowe. Firmy leasingowe oferują atrakcyjne i elastyczne warunki ich finansowania. Uwzględniają odpowiednie ubezpieczenia oraz karty paliwowe, pomocne w prowadzeniu biznesu, współpracując tym samym z największymi dostawcami, dealerami i markami pojazdów. Dodatkowo EFL proponuje przedsiębiorcom uproszczoną procedurę, dzięki której uzyskanie finansowania na te sprzęty jest łatwiejsze.

REKLAMA

Zobacz też: System monitoringu floty - ile można zaoszczędzić?

Leasing maszyny i urządzeń

Leasing jako narzędzie finansowania znajduje swoje zastosowanie również przy zakupie maszyn i urządzeń. W tej grupie znajdą się sprzęty wykorzystywane w sektorze rolnym (m.in. ciągniki, maszyny rolnicze, kombajny, pługi, przyczepy rolnicze, maszyny do obróbki drewna, maszyny i urządzenia rolnicze i gospodarki leśnej czy też kosiarki) oraz w branży medycznej (wyposażenie gabinetów lekarskich oraz sprzęt medyczny). Nie należy zapominać o możliwości finansowania urządzeń poligraficznych, zarówno nowych jak i używanych. Jednak lista sektorów jest znacznie szersza i nie została tu wyczerpana.

Leasing w budownictwie

W obecnej sytuacji gospodarczej, dla branż o podwyższonym ryzyku, w tym dla branży budowlanej, zostały zaostrzone procedury udostępniania finansowania. W tej sytuacji korzystną alternatywą może okazać się wybór firmy leasingowej jako pomoc w finansowaniu inwestycji firm z sektora budowlanego.

Zobacz też: Służbowe auto, a badania lekarskie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Finansowanie leasingiem obejmuje m.in.: koparki, spycharki, ładowarki, maszyny do robót ziemnych, drogowych i budowlanych na atrakcyjnych warunkach, zarówno nowe jak i używane, we współpracy z wiodącymi dostawcami na rynku.

Leasing w branży IT

Leasingiem można sfinansować również zakup nowoczesnych rozwiązań technologicznych, z czego przedsiębiorcy coraz częściej zdają sobie sprawę. Za pośrednictwem leasingu zainteresowani mogą uzyskać finansowanie na: oprogramowanie, komputery, notebooki, serwery, drukarki, kopiarki, urządzenia wielofunkcyjne, skanery, projektory, urządzenia telewizyjne i radiotechniczne, aparaty cyfrowe, kasy fiskalne, UPS-y, centrale telefoniczne, serwery telekomunikacyjne czy sprzęt sieciowy. Warto tutaj zaznaczyć, że inwestując w działania technologiczne, przedsiębiorcy mają możliwość pozyskania środków unijnych w ramach programu POIG.

Zobacz też: Korzystasz z auta firmowego? Sprawdź czego nie lubią pracodawcy

Leasing w nieruchomościach

Właściciele firm zainteresowani zakupem nieruchomości, mogą sfinansować je także za pośrednictwem leasingu. Obiektem takich transakcji są najczęściej: budynki handlowe, usługowe, biurowe, hale magazynowe, centra logistyczne, grunty, lokale spółdzielcze będące odrębną własnością czy własnościowe prawa do lokalu mieszkalnego.

Leasing w energetyce

REKLAMA

W dobie rozwoju energooszczędnych technologii, przedsiębiorcy mają możliwość wdrożenia nowych rozwiązań związanych z ekologią, uzyskując przy tym finansowanie w ramach umowy leasingowej. W sektorze tym można wyróżnić m.in. projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, takie jak zakup i wymiana maszyn na bardziej energooszczędne, termomodernizacja nieruchomości czy wytwarzanie energii na małą skalę.

W krajach Unii Europejskiej finansowanie leasingiem nie obejmuje takich działalności jak: produkcja broni, produkcja oraz dystrybucja alkoholi, tytoniu, ubezpieczeń oraz wszelkiego rodzaju hazardu oraz spekulacji.

Zobacz też: Komentarz do wyroku ETS dla firm leasingowych

Tekst: Krzysztof Kot, Menedżer Rynku Pojazdów w Departamencie Sprzedaży, Europejski Fundusz Leasingowy

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

REKLAMA

Chińskie samochody podbijają rynki – teraz także polski, Czy decyduje tylko cena

Chińskie auta nie bez powodu są znacznie tańsze od europejskich. Oczywiście chodzi tutaj przede wszystkim o zdobycie rynku, a najlepszym argumentem do tego jest przystępna cena. Dla nabywcy zresztą przyczyny są najmniej ważne, liczy się dobra cena.

Strefy Czystego Transportu – fakty, analiza i konsekwencje

Warszawa już wprowadziła Strefę Czystego Transportu (SCT), Kraków się do tego przygotowuje, a kolejne miasta analizują możliwość wdrożenia podobnych rozwiązań. Ale czy SCT to rzeczywiście skuteczna metoda na poprawę jakości powietrza? A może to kolejny projekt, który w teorii brzmi dobrze, ale w praktyce może przynieść więcej problemów niż korzyści?

Od 29 marca 2025 r. Panek zawiesza na czas nieokreślony usługę Panek CarSharing. Chodzi o realia biznesowe. Co dalej?

Od 29 marca 2025 r. Panek zawiesza na czas nieokreślony usługę Panek CarSharing. Chodzi o realia biznesowe. Co dalej? Zarząd Panek S.A. wydał oświadczenie w tej sprawie. Jakie są kluczowe powody zawieszenia usługi współdzielenia samochodów?

KGP: 106 796 interwencji, 339 wypadków drogowych, 31 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 796 interwencji. Byli wzywani do 339 wypadków drogowych.

REKLAMA

Komunikat MI: Zachodnia Obwodnica Szczecina coraz bliżej. Jest decyzja. Nowa trasa będzie miała blisko 50 km długości

Resort infrastruktury w przesłanym w piątek, 14 marca 2025 r. komunikacie poinformował, że Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla wszystkich trzech odcinków Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu drogi ekspresowej S6.

Popyt na nowe samochody już nie tak mocny jak rok temu. Jakich nowych aut poszukują Polacy: napęd, marka i model

Toyota nadal dominuje, ale pozostałe marki gonią ją coraz zacieklej. Amatorzy nowych samochodów wciąż największy apetyt mają na auta napędzane tradycyjnymi silnikami – na benzynę, olej napędowy ewentualnie autogaz.

REKLAMA