REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie inwestycje można sfinansować leasingiem?

Europejski Fundusz Leasingowy SA
Leasing odnosi się nie tylko do samochodów
Leasing odnosi się nie tylko do samochodów
fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Leasing jest narzędziem finansowania różnorakich inwestycji przedsiębiorców. Środkiem, który najczęściej jest brany w leasing pozostaje samochód, jednak lista się na nim nie kończy. Leasingiem można równie dobrze sfinansować środki trwałe związane z działalnością w obszarze rolnictwa, rynku medycznego, budownictwa czy sektora IT.

Leasing w motoryzacji

Leasing rynku motoryzacyjnego obejmuje zarówno nowe i używane pojazdy. Zaliczają się do nich samochody osobowe, motocykle, lekkie pojazdy dostawcze do 3,5 t jak i wszelkiego rodzaju samochody ciężarowe. Firmy leasingowe oferują atrakcyjne i elastyczne warunki ich finansowania. Uwzględniają odpowiednie ubezpieczenia oraz karty paliwowe, pomocne w prowadzeniu biznesu, współpracując tym samym z największymi dostawcami, dealerami i markami pojazdów. Dodatkowo EFL proponuje przedsiębiorcom uproszczoną procedurę, dzięki której uzyskanie finansowania na te sprzęty jest łatwiejsze.

REKLAMA

Zobacz też: System monitoringu floty - ile można zaoszczędzić?

Leasing maszyny i urządzeń

Leasing jako narzędzie finansowania znajduje swoje zastosowanie również przy zakupie maszyn i urządzeń. W tej grupie znajdą się sprzęty wykorzystywane w sektorze rolnym (m.in. ciągniki, maszyny rolnicze, kombajny, pługi, przyczepy rolnicze, maszyny do obróbki drewna, maszyny i urządzenia rolnicze i gospodarki leśnej czy też kosiarki) oraz w branży medycznej (wyposażenie gabinetów lekarskich oraz sprzęt medyczny). Nie należy zapominać o możliwości finansowania urządzeń poligraficznych, zarówno nowych jak i używanych. Jednak lista sektorów jest znacznie szersza i nie została tu wyczerpana.

Leasing w budownictwie

W obecnej sytuacji gospodarczej, dla branż o podwyższonym ryzyku, w tym dla branży budowlanej, zostały zaostrzone procedury udostępniania finansowania. W tej sytuacji korzystną alternatywą może okazać się wybór firmy leasingowej jako pomoc w finansowaniu inwestycji firm z sektora budowlanego.

Zobacz też: Służbowe auto, a badania lekarskie

Finansowanie leasingiem obejmuje m.in.: koparki, spycharki, ładowarki, maszyny do robót ziemnych, drogowych i budowlanych na atrakcyjnych warunkach, zarówno nowe jak i używane, we współpracy z wiodącymi dostawcami na rynku.

Leasing w branży IT

Leasingiem można sfinansować również zakup nowoczesnych rozwiązań technologicznych, z czego przedsiębiorcy coraz częściej zdają sobie sprawę. Za pośrednictwem leasingu zainteresowani mogą uzyskać finansowanie na: oprogramowanie, komputery, notebooki, serwery, drukarki, kopiarki, urządzenia wielofunkcyjne, skanery, projektory, urządzenia telewizyjne i radiotechniczne, aparaty cyfrowe, kasy fiskalne, UPS-y, centrale telefoniczne, serwery telekomunikacyjne czy sprzęt sieciowy. Warto tutaj zaznaczyć, że inwestując w działania technologiczne, przedsiębiorcy mają możliwość pozyskania środków unijnych w ramach programu POIG.

Zobacz też: Korzystasz z auta firmowego? Sprawdź czego nie lubią pracodawcy

Leasing w nieruchomościach

Właściciele firm zainteresowani zakupem nieruchomości, mogą sfinansować je także za pośrednictwem leasingu. Obiektem takich transakcji są najczęściej: budynki handlowe, usługowe, biurowe, hale magazynowe, centra logistyczne, grunty, lokale spółdzielcze będące odrębną własnością czy własnościowe prawa do lokalu mieszkalnego.

Leasing w energetyce

REKLAMA

W dobie rozwoju energooszczędnych technologii, przedsiębiorcy mają możliwość wdrożenia nowych rozwiązań związanych z ekologią, uzyskując przy tym finansowanie w ramach umowy leasingowej. W sektorze tym można wyróżnić m.in. projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, takie jak zakup i wymiana maszyn na bardziej energooszczędne, termomodernizacja nieruchomości czy wytwarzanie energii na małą skalę.

W krajach Unii Europejskiej finansowanie leasingiem nie obejmuje takich działalności jak: produkcja broni, produkcja oraz dystrybucja alkoholi, tytoniu, ubezpieczeń oraz wszelkiego rodzaju hazardu oraz spekulacji.

Zobacz też: Komentarz do wyroku ETS dla firm leasingowych

Tekst: Krzysztof Kot, Menedżer Rynku Pojazdów w Departamencie Sprzedaży, Europejski Fundusz Leasingowy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Strefa czystego transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Jest nowa mapa i kilka poprawek

    Strefa Czystego Transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana 7 grudnia 2023 r. przez radę miasta. Zmiany? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom strefa okaże się nieco mniejsza.

    Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

    Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    REKLAMA

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    REKLAMA

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA