REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Samochód w lecie: czego nie wolno robić podczas upału?

Upalne lato to okres bardzo trudny zarówno dla kierowców, jak i dla ich pojazdów. Gorące dni bezlitośnie obnażają wszystkie mankamenty w eksploatacji i obsłudze samochodów. Oto wykaz, czego nie wolno robić i co należy robić w czasie upałów.

Jak nie dopuścić do nadmiernego zużycia paliwa podczas upałów?

Silnik, pracujący w ciepłym powietrzu, powinien zużywać mniej paliwa, ponieważ od razu po jego uruchomieniu olej jest dostatecznie rzadki, aby stawiać opory tylko minimalnie większe niż w silniku rozgrzanym do normalnej temperatury pracy.

Rohlig Suus Logistics otworzył biuro w Lublinie

Operator logistyczny Rohlig Suus Logistics rozszerzył sieć oddziałów o kolejne biuro w Lublinie, z magazynem o powierzchni ponad 900 m2. Usługi świadczone w nowym oddziale skierowane są do firm ze wschodniego regionu Polski i obejmują głównie transport drogowy.

Tylko 13 przewoźników lotniczych na liście ULC

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego ogłosił listę przewoźników lotniczych wykonujących głównie przewozy w transporcie międzynarodowym i tym samym uprawnionych do korzystania ze stawki VAT 0 proc.

REKLAMA

Silnik przyszłości stworzony przez polskich studentów?

Kolejne edycje Shell Eco-marathonu od 27 lat gromadzą tysiące studentów i wykładowców z całej Europy. Od 5 lat możemy obserwować również zmagania polskich studentów.

Jak podróżować autem bez klimatyzacji podczas największych upałów?

Starsze lub tańsze pojazdy nie są wyposażane w urządzenia klimatyzacyjne, co powoduje, że jazda nimi w czasie dużych upałów nie należy do przyjemności. Temperatura w ich wnętrzu zwykle jest wyższa, niż temperatura na zewnątrz. Co zrobić, by podróż w upale była znośna?

Jak najprostszymi sposobami utrudnić złodziejom pracę? Wskazówki praktyczne

Sezon urlopowy jest rajem dla złodziei. Na ich atak narażeni są zwłaszcza turyści, przemieszczający się samochodami, załadowanymi różnymi dobrami, często o sporej wartości, które mogą być przynętą dla amatorów łatwego zarobku.

Jak zapakować dużo bagaży do małego samochodu?

Pakowanie bagaży do samochodu przed wyjazdem na urlop jest dla wielu kierowców problemem, z którym nie zawsze potrafią sobie poradzić. Oto kilka wskazówek, pozwalających na przynajmniej częściowe rozwiązanie go.

REKLAMA

Jak podczas upałów jechać z przyczepą campingową w terenie górzystym?

Przyczepa campingowa lub towarowa stanowi dodatkowe obciążenie dla silnika i hamulców ciągnącego ją samochodu. Często jest to obciążenie znaczne, z którym trzeba się liczyć.

Jak tankować paliwo na stacjach samoobsługowych?

Bezobsługowe stacje paliw są dla jednych dobrodziejstwem, ponieważ mają najniższe ceny paliw, innych odstraszają koniecznością obsługi dystrybutorów i automatów, pobierających należność za zatankowane paliwo. Jak korzystać z samoobsługowych stacji benzynowych?

Jak myć samochód podczas upałów?

Mycie samochodu jest czynnością, która może zarówno pomóc jego estetycznemu wyglądowi, jak i mu zaszkodzić. Wszystko zależy od tego, jak zostanie wykonana.

Jaka jest zalecana technika jazdy podczas dni słonecznych?

Jazda w dni słoneczne tylko teoretycznie należy do przyjemnych. Silne nasłonecznienie, refleksy słoneczne pochodzące z szyb mijanych samochodów i okiem przydrożnych budynków, nisko stojące słońce itp. mogą bardzo utrudniać jazdę i powodować nadmierne zmęczenie kierowcy.

Jak bardzo nagrzewa się wnętrze auta w lecie? Czy może to być niebezpieczne dla zdrowia?

We wnętrzu zaparkowanego na słońcu auta w porze letniej temperatura może sięgać nawet 60 stopni Celsjusza. Może to być niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia.

Test Peugeot 508 SW: Potrafi się wyróżnić

Nowości rynkowe budzą emocje. Jeśli auto pochodzi z Niemiec - raczej umiarkowane. Jeżeli jednak jest z Francji, nadzieje na innowacje są dużo większe. Aby wyróżnić się z tłumu trzeba dziś mieć styl.

Koniec bezkarności rowerzystów na ulicach

Nie tylko kierowcy mogą być karani mandatami. Od 21 maja obowiązuje rozporządzenie, według którego za nieustąpienie pieszemu rowerzysta dostanie mandat w wysokości 50 zł.

Ford Explorer 2011

To mało znane w Europie auto jest w USA symbolem samochodu rodzinnego. Oto Ford Explorer na rok 2011.

Michael Schumacher, ONZ i bezpieczna jazda

Mistrz kierownicy, kierowca Formuły 1 Michael Schumacher gościł w maju bieżącego roku w Parlamencie Europejskim w celu inauguracji kampanii ONZ. Jej celem jest zmniejszenie wypadków samochodowych.

ProLogis wynajął ponad 15 000 m.kw. we Wrocławiu

ProLogis, globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, podpisał trzy umowy najmu o całkowitej powierzchni ponad 15 000 metrów kwadratowych na terenie ProLogis Park Wrocław III, położonego przy węźle Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Używana Kia Sorento – pierwsza liga koreańska

Kia Sorento to reprezentant marki w segmencie dużych SUVów. Czy przestronne wnętrze i niezłe właściwości terenowe czynią z Kii Sorento atrakcyjną ofertę na rynku pojazdów używanych?

Ford Focus RS500

Ford Focus RS500 to matowe czarne nadwozie i specjalna tapicerka wnętrza. Pod maską kryje się 350-konny silnik turbodoładowany.

Samoreperująca się opona Michelin: koniec z zapasowymi kołami?

Na targach Challenge Bibendum 2011, które odbyły się w Berlinie zaprezentowanych zostało wiele nowych rozwiązań. Jednym z nich była samoreperująca się opona do zastosowania w samochodach osobowych.

Dacia Logan MCV

Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle) została w lipcu 2008 roku poddana faceliftingowi.

Jak uniknąć błędów w umowie o wyposażenie magazynu

W przypadku realizacji wyposażenia magazynu, właściciel powinien zawrzeć umowę o dzieło.  Taka umowa to tzw. umowa rezultatu – liczy się efekt pracy wykonawcy, a nie jego staranne działanie, jak w umowie zlecenia.

Caterham Superlight R400

Caterham Superlight R400 to rasowy sportowiec, przystosowany do poruszania się po drogach publicznych.

Chevrolet i Indy 500 - to już sto lat!

30 maja 1911 roku Arthur Chevrolet wziął udział w pierwszym wyścigu Indianapolis 500.

Taniej za magazyn w Warszawie - raport C&W za I kw. 2011 r.

Wzrosły czynsze za powierzchnie magazynowe w Krakowie, Katowicach i Gdańsku. W Warszawie ceny nieco spadły- informuje Cushman & Wakefield w najnowszym raporcie podsumowującym I kw. 2011 r.

Citroen C-Zero

Citroen C-Zero to małe auto miejskie z napędem elektrycznym. Nie generuje hałasu, a ładuje się go prądem z gniazdka

Cadillac STS

Model STS to flagowe auto Cadillaca. Obecnie sprzedawana wersja ma nową automatyczną skrzynię biegów i opcjonalnie napęd na cztery koła. Zmian w Cadillacu STSie jest jednak o wiele więcej.

Cadillac CTS Coupe

Cadillac CTS Coupe został zaprezentowany podczas Los Angeles Auto Show w 2009 roku i jest dwudrzwiową wersją wielkiego Cadillaca CTS.

Audi A4 allroad quattro

Audi A4 allroad quattro to samochód, który może poradzić sobie w lekkim terenie niedostępnym dla większości zwykłych osobówek. Zawieszenie Audi A4 allroad quattro ma większy prześwit i wyposażone jest w układ napędu na cztery koła.

APREO LOGISTICS po raz drugi wyróżniona w konkursie "Mama w pracy"

Operator logistyczny Apreo Logistics otrzymał wyróżnienie w IV edycji konkursu "Mama w pracy". Firma została doceniona za wspieranie kobiet łączących macierzyństwo z rozwojem zawodowym.

Audi A1

Dzięki Audi A1 grupa Volkswagena planuje podbić segment małych aut premium, w którym do tej pory królowało MINI, produkowane przez koncern BMW.

Audi RS5

Koncepcja Audi RS zakłada dostarczenie klientowi auta klasy średniej o doskonałej dynamice: wygodnego i praktycznego, ale zarazem piekielnie szybkiego. Oto Audi RS5.

Audi A7 Sportback

Audi A7 Sportback to elegancki samochód klasy wyższej napędzany silnikami V6.

ADAC wyróżnił Volvo


Niemiecki automobilkub ADAC przeprowadził testy porównawcze działania systemów wspomagających kierowcę w przypadku konieczności rozpoczęcia nagłego hamowania. Firma Volvo uzyskała w tych badaniach najlepsze noty za swoją technologię.

Audi RS3 Sportback

Audi rozszerzyło swoją ofertę najszybszej serii RS o model bazujący na A3, czyli RS3 Sportback. Auto napędza pięciocylindrowy silnik z turbodoładowaniem.

Suzuki i Shell przeszkolą motocyklistki


Suzuki Motor Poland organizuje już po raz drugi Wyższą Szkołę Jazdy dla Kobiet. To specjalna edycja znanej już od pięciu lat Suzuki Shell Moto Szkoły. Tym razem szkolenie przeznaczone jest wyłącznie dla kobiet-motocyklistek.

Volkswageny „przemówią” po polsku


W autach Volkswagena produkowanych od czerwca 2011 roku, do obsługi komputera pokładowego wprowadzony zostanie język polski. Nowa opcja pojawi się w modelach Volkswagen Polo, Golf, Jetta, Scirocco, Eos, Touran, Passat i Sharan.

Olej silnikowy a instalacja gazowa: Czy potrzeba specjalnego oleju do samochodów z LPG?

Montując instalacje gazową LPG wielu kierowców zadaje sobie takie oto pytanie: Czy instalacja gazowa wymaga specjalnego oleju i czy w silniku z zasilaniem gazowym LPG trzeba wyłącznie stosować oleje przeznaczone do gazu?

Czy olej ma termin ważności? Jak długo można przechowywać otwarty olej bez utraty jego właściwości?

Oleje sprzedawane są zazwyczaj w pojemnikach jedno- i czterolitrowych. Te większe najczęściej wystarczają na wypełnienie miski olejowej, a nawet zostajemy z „dolewką”. Czy olej, który został w butelce można zastosować podczas kolejnego przeglądu i... jak długo będzie on jeszcze ważny? Czy olej ma swój termin ważności?

Toyota Corolla E10: wymiana płynu chłodniczego

Regularna wymiana płynu chłodniczego zapewni nam prawidłowe chłodzenie naszego silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić płyn w układzie chłodzenia w Toyocie Corolli E10.

Toyota Corolla E10: kontrola przewodów WN, kopułki i palca rozdzielacza

W poradniku tym pokażemy, jak samemu dokonać kontroli przewodów wysokiego napięcia, kopułki i palca rozdzielacza w Toyocie Corolli E10. Nie jest to trudne zadanie i bez problemu wykonamy je we własnym zakresie.

Toyota Corolla E10: sprawdzenie i wymiana świec zapłonowych

Świece zapłonowe to kolejny element, który możemy skontrolować we własnym zakresie. W poradniku tym dowiesz się jak sprawdzić i wymienić świece zapłonowe w Toyocie Corolli E10.

Toyota Corolla E10: wymiana filtra paliwa i powietrza

O tym jak ważna jest regularna wymiana filtrów nie trzeba nikogo przekonywać. W poradniku tym dowiesz się jak wymienić filtr powietrza i paliwa w Toyocie Corolli E10.

Toyota Corolla E10: sprawdzenie układu kierowniczego i zawieszenia

Sprawne zawieszenie daje większe bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. W poradniku tym dowiesz się jak szybko i sprawnie dokonać przeglądu układu kierowniczego i zawieszenia w Toyocie Corolli E10.

Ford Mondeo – którą wersję wybrać? Poradnik kupującego


Ford Mondeo dostępny jest w trzech wersjach nadwoziowych oraz z sześcioma różnymi wersjami wyposażeniowymi. Do wyboru podczas zakupu Forda Mondeo jest także dziewięć jednostek napędowych. Poniżej poradnik kupującego Forda Mondeo.

Swiadectwo dopuszczenia lokomotywy Class 66 dla DB Schenker Rail Polska

Nowoczesne lokomotywy Class66 uzyskały świadectwo dopuszczenia do eksploatacji w DB Schenker Rail Polska. Spółka zamierza nadal inwestować w modernizacje taboru.

Po co w silniku jest olej?

Olej smarujący silnik samochodowy ma do spełnienia kilka ważnych zadań. Smarowanie części trących jest jednym z nich. Równie ważnym jest odprowadzania ciepła, wydzielającego się w układzie korbowym silnika i częściowo ze ścianek tłoków oraz głowicy.

Jak sprawdzić domowymi sposobami jakość oleju w silniku i skrzyni biegów?

Bardzo trudno jest określić właściwości oleju w skrzyni bez dokładnych, a przez to kosztownych badań laboratoryjnych. Jest jednak kilka domowych sposobów, dzięki którym przynajmniej częściowo można poznać aktualny stan oleju i jego właściwości smarne.

Czy w każdą drogę gdzie nie ma zakazu wjazdu można wjechać? Czy do każdego lasu można wjechać?

W przypadku wjazdu do lasu na terenie Polski warto jest stosować się do następującej zasady. Jeśli nie ma znaku zezwalającego na wjazd do lasu, to wjazd jest zabroniony.

REKLAMA