REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

VIII Supertest Ekonomii w Warszawie

VIII Supertest Ekonomii odbywać się będzie się w ramach pikniku Miasteczko ekologicznej i bezpiecznej jazdy ekojazda
VIII Supertest Ekonomii odbywać się będzie się w ramach pikniku Miasteczko ekologicznej i bezpiecznej jazdy ekojazda

REKLAMA

REKLAMA

W sobotę 11 czerwca 2011r. podczas VIII Supertestu Ekonomii, spośród 13 nowych samochodów dostępnych na polskim rynku zostanie wybrane najbardziej oszczędne auto. Rywalizacja będzie miała miejsce na liczącej 300 km trasie Warszawa – Puławy – Radom – Warszawa.

Start zaplanowano na godzinę 10, koniec przewidziany jest na 17. w warszawskim parku Agrykola. Odbędzie się to w ramach pikniku Miasteczko Ekologicznej i Bezpiecznej Jazdy.

REKLAMA

Od pierwszej edycji w Superteście udział wzięło 75 samochodów, reprezentujących 22 marki. Większość z nich to auta osobowe, ale w teście partycypowały również pojazdy dostawcze. A raz nawet autobus.

Zobacz też: Autobusy hybrydowe Solaris Urbino w Warszawie 

REKLAMA

Jeżeli chodzi o silniki w samochodach biorących udział w Superteście Ekonomii, najwięcej z nich posiadało silniki wysokoprężne. Sukces odniosły więc Toyota Yaris 1.4, Peugeot 107 1.4 HDI, Skoda Fabia II 1.4 TDI, Volkswagen Passat BlueMotion, Fiat Panda 1.3 MultiJet , Toyota Prius 1.5z hybrydą oraz Opel Zafira 1.6 CNG. Silniki te pracowały najczęściej na oleju napędowym, ale także benzynie, LPG i CNG. Spalanie zanotowano średnio na poziomie 2,77 l/100 km do 3,2 l/100 km.

Nie należy porównywać wyników osiąganych przez samochody we wcześniejszych edycjach Supertestu Ekonomii z rezultatami, które osiągną auta w tym roku, ponieważ uzyskiwane one były w różnych warunkach i na zróżnicowanych trasach. Ale to, co je łączy, to jazda zgodna z przepisami i w normalnym ruchu drogowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Warszawski piknik na rzecz ekologii 

Zaobserwowano, że średnie poziomy spalania są w mniejsze o około 30 procent od poziomu podawanego przed producentów. Zasady ekonomicznej jazdy pozwalają więc na dużą oszczędność. Są to przede wszystkim: rozsądnie wybrana trasa, sprawny samochód oraz kierowca, potrafiący przewidzieć sytuacje mogące się wydarzyć na ulicy i jeżdżący zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA