Czy wiesz jak wypolerować matowe reflektory?
REKLAMA
REKLAMA
Całą operację zaczynamy od dokładnego umycia lampy. Możemy to zrobić bez wyciągania lampy z auta lub po jej zdemontowaniu.
REKLAMA
Następne należy zmatowić szkło reflektora. W celu zmatowienia powierzchni używamy papieru ściernego wodnego o gramaturze 2000 i 2500. Pracę zaczynamy od ścierania papierem o najgrubszej gramaturze, czyli 2000, potem przechodzimy na 2500.
Zobacz też: Co zrobić gdy jasność reflektorów jest za mała?
Po zmatowieniu czas na polerowanie. Używamy pasty polerskiej i polerki. Jeżeli ktoś nie dysponuje polerką, może zastąpić ją zwykłą wiertarką. Zakładamy koło filcowe na tarcze i powoli polerujemy. Najlepiej gdyby nasz sprzęt (wiertarka lub polerka) wyposażony był w funkcję regulacji obrotów. Mamy wtedy większe szanse, że nie przepalimy reflektora.
Zobacz też: Jak przywrócić blask reflektorom?
Po krótkim czasie zacznie być widać efekty naszej pracy. Pastę do polerowania najlepiej nakładać na lampę, a nie na koło filcowe. Jeżeli zabieg wykonujemy na aucie, warto przetrzeć niektóre miejsca ręcznie, gdyż maszyną nie dotrzemy we wszystkie zakamarki. Polerowania reflektorów nie trzeba powtarzać zbyt często. Zwykle potem wystarczy tylko lekkie polerowanie pastą, najlepiej ręczne.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.