REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Transport międzynarodowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

PKP Cargo wozi do Belgii

PKP Cargo zrealizowało swoją najdłuższą trasę o długości 1500 km jednocześnie inaugurując swoją obecność w Belgii.

System Schengen II wystartował - zmiany i nowości

Od dziś działa nowy system Schengen II (SIS II), który zastąpił dotychczasową generację systemu. Czym charakteryzuje się SIS II?

Nowe połączenie kolejowe Chiny-Europa

Nowe połączenie kolejowe Chiny-Europa znacznie skraca czas dostawy towaru względem transportu morskiego i jest tańsze niż transport lotniczy.

DCT2 w Gdańsku obsłuży największe kontenerowce na świecie

Podpisano umowę na budowę terminala kontenerowego DCT2 w porcie w Gdańsku, który będzie obsługiwał największe kontenerowce na świecie.

REKLAMA

Kraków Airport z certyfikatem LVTO

Dzięki certyfikatowi LVTO samoloty mogą startować z lotniska w Krakowie w warunkach ograniczonej widoczności. To ułatwienie nie tylko dla pasażerów lecz także dla przesyłek Cargo.

Największe kontenerowce będą wpływać do Gdańska

Największy na świecie kontenerowiec Triple-E o pojemności 18 tys. TEU podczas swojego pierwszego rejsu, wpłynie do portu w Gdańsku.

Białoruś rozwija sieć centrów logistycznych

Białoruś zbroi się w centra logistyczne - do 2015 r. według planów ma powstać ponad 700 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowych klasy A.

Co to jest AEO (Authorised Economic Operator)?

Strategia działania Służby Celnej na lata 2010-2015, zakłada m.in. że Służba Celna dąży do ułatwiania legalnej działalności gospodarczej i doskonalenia współpracy z przedsiębiorcami. Między innymi dlatego wydaje świadectwa AEO dla przedsiębiorstw. Jakie korzyści mają firmy z takiego wyróżnienia?

REKLAMA

Powrotny import towarów, a prawo do odliczenia podatku VAT

Spółka wysyła towar za granicę, a odbiorca reklamuje dostawę i odsyła z powrotem do Polski. Zwrócony towar zostanie sprzedany innemu kontrahentowi. Jak w takim przypadku rozliczać VAT?

Nowe połączenie kolejowe między Czechami, a Polską

Pary pociągów o nazwie Moravia rozpoczęły kursy pomiędzy największą stacją rozrządową w czeskiej Ostrawie, a stacją Sławęcice w Polsce.

DSV Solutions podpisało umowę na kompleksową obsługę logistyczną Mitsubishi International GmbH.

Mitsubishi International Gmbh, czyli niemiecki oddział Mitsubishi Corporation powierzył obsługę logistyczną Grupie DSV. W obsłudze zostanie wykorzystany m.in. magazyn DSV w Gdańsku.

Wpływ kryzysu gospodarczego na transport morski

Wyzwaniem dla całej branży transportu morskiego jest spowolnienie gospodarcze, dające o sobie znać w różnych częściach świata. Przekłada się ono bezpośrednio na zapotrzebowanie na usługi transportowe.

Nowe połączenia lotnicze z Warszawy do Dubaju

Od 6-go lutego Warszawa zyska bezpośrednie połączenie lotnicze z Dubajem, a stamtąd do 129 miejsc na świecie. Oznacza to, że eksporterzy będą mogli wysyłać swoje towary w świat, bez konieczności dowozu ich transportem drogowym do dużych portów lotniczych w Europie.

Dachser rozbudowuje swoją globalną sieć logistyczną

Na podstawie umowy z mocą wsteczną, od 1-go stycznia br. Dachser przejął hiszpańską firmę Transunion zajmującą się spedycją morską i lotniczą.

Polski rynek transportowy numerem jeden w Europie

Według raportu, który opublikował pod koniec trzeciego kwartału 2012 r. Eurostat - Polska zajęła w 2011 roku drugie miejsce w Unii Europejskiej pod względem wielkości przewozów transportem drogowym.

Ukraina coraz bardziej atrakcyjna dla przewozów drobnicowych

Od kilku lat, procedury dotyczące eksportu towarów na Ukrainę są prostsze, co zachęca do rozwoju sieci drobnicowych i współpracy z przedsiębiorcami w tym kraju.

2012 - kolejny dobry rok dla Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego

Trzynastoprocentowy wzrost przeładunku TEU w stosunku do roku 2011 oraz wzrost udziału kolei w przeładunku to jedne z najistotniejszych wydarzeń w BTK w 2012 r.

Renault inwestuje w Algierii

W Alegierii, w Oued Tlelat powstanie nowy zakład produkujący samochody osobowe oraz dostawcze marki Renault. Francuzi pokryją 49% kosztów tej inwestycji.

CBŚ: Zatrzymano przestępców wyłudzających towary na giełdzie transportowej

Podszywali się pod legalną firmę transportową i korzystając z giełdy przejmowali ładunki. Centralne Biuro Śledcze z Gdańska zatrzymało przestępców, którzy kradli towary warte wiele milionów złotych. 

Nowe zezwolenia na międzynarodowy przewóz rzeczy oraz przewóz kabotażowy

Od 1 stycznia 2012 r.obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy oraz drogowy przewóz kabotażowy.

Worldwide Logistics Polska inwestuje w nowe rozwiązania informatyczne

Wdrożenie nowego systemu informatycznego TMS w Worldwide Logistics Polska jest odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów. System ten zastąpi rozwiązania obecnie stosowane w całym transporcie drogowym.

Transport międzynarodowy: Jakie dokumenty celne wykazać aby zastosować 0 proc. VAT

Czy dokument celny, z którego wynika, że import towarów był dokonany na warunkach DDU umożliwia świadczącemu usługę transportu międzynarodowego zastosowanie 0% stawki podatku VAT?

Jakie zasady przewozu obowiązują pod osłoną karnetu TIR?

Kiedy można zastosować konwencję TIR. W jakich warunkach konwencja zwalnia ładunek z odprawy celnej. O tym w artykule radcy prawnego Ewy Krysztofiuk.

Jakie warunki musi spełnić baza eksploatacyjna ?

Posiadanie własnej bazy eksploatacyjnej to jeden z warunków jakie musi wypełnić przewoźnik aby otrzymać licencję transportową po 4 grudnia 2011.

Dachser zwiększa przychody o 19 proc.

W ubiegłym roku Dachser przetransportował 46,2 miliona przesyłek o łącznej wadze 35,5 miliona ton. Wskaźnik kapitału własnego spółki osiągnął poziom 40 proc.  W Polsce, w ubiegłym roku firma odnotowała wzrost przychodów o 31 proc.

Jak agencja celna powinna rozliczać VAT od zakupu usług związanych z transportem międzynarodowym

Jak agencja celna powinna rozliczać VAT za faktury zakupowe od kontrahentów zagranicznych m.in. z USA za fracht lotniczy, opłaty dokumentacyjne, za obsługę w Holandii, za fracht morski, opłaty dokumentacyjne, portowe, za transport z Chin do Hamburga, następnie za dostawę przesyłki z Hamburga do Warszawy. Czy będzie to import usług ?

Jak rozliczyć import towarów z odprawą celną w UE

Jaki VAT zastosować przy rozliczaniu transakcji zakupu towaru w Chinach, odprawie celnej na terenie Niemiec (transakcja wewnątrzwspólnotowa) i zleceniu transportu z Niemiec do Polski?  Szczegółowe informacje w artykule Anety Szwęch, specjalisty w zakresie podatku VAT.

Transport międzynarodowy pod skrzydła Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Co się zmienia?

Uprawnienia przysługujące Biuru Obsługi Transportu Międzynarodowego przeszły na Główny Inspektorat Transportu Drogowego (dalej: GITD). Oznacza to, że przedsiębiorca, chcąc uzyskać licencję na przewozy międzynarodowe, będzie mógł złożyć odpowiednie formularze również w siedzibie terenowej jednostki GITD.

Jak rozliczać usługi transportu międzynarodowego

Czy wystawiając faktury dokumentujące usługi transportu, nadal należy dzielić je na odcinki krajowe i zagraniczne? Czy może w całości należy obecnie wystawiać faktury ze stawką 0 proc.

Co jest eksportem a co wewnątrzwspólnotową dostawą towarów

Czy spółka – pomimo nierozpoczęcia procedury wywozu w polskim urzędzie celnym, ale posiadając dokumenty potwierdzające wywóz towarów poza terytorium Wspólnoty z litewskiego urzędu celnego – może dokonać korekty deklaracji VAT-7 i wykazać ww. transakcję jako eksport ze stawką podatku 0 proc.?

REKLAMA