REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto porady

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Alfa Romeo 147 - zestawienie żarówek

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Alfie Romeo 147. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w 147 warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Alfa Romeo Giulia - zestawienie żarówek

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Alfie Romeo Giulia. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Giulii warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Jak zwiększyć prześwit w samochodzie?

Niektórzy kierowcy chcieliby zwiększyć prześwit w swoim aucie, ale nie wszyscy wiedzą jak to zrobić. Jak zwiększyć prześwit w samochodzie?

Alfa Romeo 159 - zestawienie żarówek

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Alfie Romeo 159. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w 159 warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

REKLAMA

Alfa Romeo 156 - zestawienie żarówek

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Alfie Romeo 156. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w 156 warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Alfa Romeo MiTo - zestawienie żarówek

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Alfie Romeo MiTo. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w MiTo warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Kiedy nie wrzucać na luz?

Niektórzy kierowcy lubią wrzucać na luz wtedy, gdy jest to zupełnie niepotrzebne. Oto kilka rad, dotyczących wrzucania luzu.

Jakie czynności przy samochodzie Polacy wykonują samodzielnie?

Polacy lubią mieć czyste i uprzątnięte auta. Kobiety w nieco większym stopniu niż mężczyźni dbają o czystość wewnątrz swoich pojazdów, za to mężczyźni częściej wykonują zabiegi konserwacyjne związane m.in. ze sprawdzaniem ciśnienia w oponach, wymianą ogumienia czy uzupełnianiem oleju silnikowego.

REKLAMA

Fiat Ulysse - zestawienie żarówek we wszystkich generacjach modelu

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Fiacie Ulysse. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Ulysse warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Fiat Linea - zestawienie żarówek

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Fiacie Linea. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Linei warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Fiat Multipla - zestawienie żarówek we wszystkich generacjach modelu

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Fiacie Multipla. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Multipli warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Fiat Panda - zestawienie żarówek we wszystkich generacjach modelu

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Fiacie Panda. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Pandzie warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Fiat Albea - zestawienie żarówek

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Fiacie Albea. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Albei warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Seat Ibiza - zestawienie żarówek we wszystkich generacjach modelu

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Seacie Ibiza. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Ibizia warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Jaki wpływ mają opony na bezpieczeństwo drogowe?

Ponad 1/3 wypadków ma związek z kondycją ogumienia, natomiast tylko 2/3 kierowców w sezonie jesienno-zimowym jeździ na oponach zimowych lub całorocznych z homologacją zimową - takich informacji dostarczają eksperci PZPO. Specjaliści wskazują, że opony jako jedyny element łączący pojazd z drogą mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Odpowiednie ogumienie zwiększa bezpieczeństwo, skraca drogę hamowania oraz przekłada się na zmniejszone zużycie paliwa.

Seat Cordoba - zestawienie żarówek we wszystkich generacjach modelu

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Seacie Cordobie. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Cordobie warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Seat Leon - zestawienie żarówek we wszystkich generacjach modelu

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Seacie Leonie. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Leonie warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Seat Mii - zestawienie żarówek

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Seacie Mii. W razie konieczności wymiany żarówek w Mii warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Seat Altea - zestawienie żarówek

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Seacie Altea. W razie konieczności wymiany żarówek w Altei warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Skoda Yeti - zestawienie żarówek

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Skodzie Yeti. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Yeti warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Skoda Roomster - zestawienie żarówek

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Skodzie Roomster. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Roomsterze warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Skoda Superb - zestawienie żarówek we wszystkich generacjach modelu

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Skodzie Superb. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Superbie warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Skoda Octavia - zestawienie żarówek we wszystkich generacjach modelu

Skoda Octavia to jeden z najpopularniejszych samochodów w Polsce. Warto wiedzieć jakie żarówki zamontowano w Octavii, by móc je wymienić gdy zajdzie taka potrzeba. Oto zestawienie żarówek we wszystkich generacjach Skody Octavii.

Skoda Citigo - zestawienie żarówek

W tym poradniku prezentujemy zestawienie żarówek stosowanych w Skodzie Citigo. W razie konieczności wymiany uszkodzonych żarówek w Citigo warto wiedzieć, jakie żarówki występują w tym modelu.

Skoda Fabia - zestawienie żarówek we wszystkich generacjach modelu

Skoda Fabia to jeden z najpopularniejszych samochodów w Polsce, zarówno na rynku aut nowych, jak i używanych. Właściciele Fabii powinni wiedzieć jakie żarówki zamontowano w aucie, by móc je wymienić w razie konieczności. Oto zestawienie żarówek we wszystkich generacjach Skody Fabii.

Kiedy opony nadają się do wymiany?

Opony to jedyna powierzchnia styku między samochodem a nawierzchnią, dlatego ich jakość i stan techniczny mają kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Kiedy opony nadają się do wymiany? Oto pięć sygnałów, które świadczą o tym, że należy wymienić opony na nowe.

Płyn chłodniczy - wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Płyn chłodniczy pełni bardzo ważną rolę w samochodzie - to on dba o to, by silnik pojazdu nie uległ przegrzaniu. Czy płyny chłodnicze można mieszać? Jak dobrać i wymienić płyn chłodniczy?

Jakie uszkodzenia mogą powstać w wyniku wjechania w dziurę w drodze?

Polskie drogi są w coraz lepszym stanie, jednak nie brakuje odcinków, które przypominają wnętrze szwajcarskiego sera. Wjechanie w dziurę w asfalcie może zakończyć się kosztowną naprawą. Jakie uszkodzenia mogą powstać w wyniku wjechania w drogowy ubytek?

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Samodzielna wymiana oleju silnikowego wiąże się z pozbyciem się starego oleju. Nie można go ot tak wylać do ścieków, bo negatywnie wpływa na środowisko. Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Jak zapakować boks dachowy?

Boks dachowy to idealne rozwiązanie dla osób, które planują dalsze wyjazdy z dużą ilością bagaży. Trzeba jednak pamiętać, że do boksu dachowego możemy włożyć przedmioty o ograniczonej masie, a także o prawidłowym rozmieszczeniu bagażu. Podpowiadamy jak zapakować boks dachowy.

Jak usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby?

Usunięcie naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby pojazdu może przysporzyć kłopotów. Podpowiadamy jak szybko i skutecznie usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby.

Nowe oznaczenia paliw - jak wyglądają i co oznaczają?

Od 12 października w Polsce i całej Europie obowiązują nowe oznaczenia paliw - to efekt wprowadzenia unijnej dyrektywy. Jak wyglądają i co oznaczają nowe oznaczenia paliw?

Wady i zalety elektrycznego hamulca postojowego

Elektrycznie sterowany hamulec ręczny jest już obecny w większości aut sprzedawanych w salonach. Jakie wady i zalety ma to rozwiązanie?

Jak przygotować auto do jesieni?

Kalendarzowa jesień już się zaczęła, a wraz z jej nadejściem zagościły niższe temperatury i zmienna pogoda. Warto przygotować auto do jesieni, by jego użytkowanie było przyjemnością a nie utrapieniem.

Jak wypolerować lampy?

Z biegiem czasu przednie lampy w samochodach matowieją, a przez to spada ich skuteczność oświetlania drogi. Jeśli reflektory w naszym aucie są plastikowe, to mamy możliwość odświeżenia ich poprzez spolerowanie przezroczystej powierzchni. Jak wypolerować lampy samochodowe?

Aquaplaning – jak się przed nim chronić?

Jesień to sezon opadów deszczu. Intensywne opady i zalegająca na drogach woda to idealne warunki do powstania aquaplaningu. Jak się chronić przed aquaplaningiem?

Opony? Nigdy z drugiej ręki!

Zakup używanego ogumienia o nieznanej historii to zawsze ruletka – nigdy nie ma pewności, czy nie trafi się na wadliwą oponę. W fabrykach nowe opony z zerowym przebiegiem są prześwietlane promieniami rentgenowskimi, żeby zbadać czy nie posiadają wewnętrznych wad. Czy warto kupić opony z drugiej ręki?

Jak bezpiecznie jeździć po autostradzie?

Polskie autostrady nie są uważane za bezpieczne. Polscy kierowcy lubią przekraczać dozwoloną na autostradach prędkość, a przy tym wielu z nich nie wie, jak dokładnie powinni się zachowywać na drogach tego typu. Okupowanie lewego pasa, dziwne i gwałtowne manewry zatrzymywanie się na pasie awaryjnym bez ważnego powodu to powszechne zjawiska na polskich autostradach. Jak bezpiecznie jeździć po autostradzie?

Jak często należy sprawdzać ciśnienie w oponach?

Wielu kierowców bagatelizuje kwestię ciśnienia w oponach. O zbyt niskim ciśnieniu przypominamy sobie w najmniej odpowiednim czasie, a warto pamiętać, że zarówno za niskie jak i za wysokie ciśnienie w oponach negatywnie wpływa na stan ogumienia. Jak często należy sprawdzać ciśnienie w oponach?

Wakacje 2018: sposoby na zmniejszenie stresu w trakcie podróży

Wakacje dobiegają końca, a to oznacza, że na drogach pojawi się cała masa pojazdów. Efektem tego będą korki i zatory, które u większości kierowców wywołają stres, rozdrażnienie i agresję. Jak walczyć ze stresem w trakcie powrotu z wakacji?

Częste wypalanie filtra DPF - dlaczego tak się dzieje?

Filtr DPF to jedna z najbardziej nielubianych przez kierowców części samochodu. Bywa tak, że filtr wypala się w najmniej odpowiednim momencie i zbyt często. Jakie mogą być przyczyny częstego wypalania filtra DPF?

Zakaz używania CB radia w Niemczech. Gdzie jeszcze korzystanie z CB radia jest nielegalne?

Niemiecki rząd postanowił o wprowadzeniu zakazu korzystania z CB radia na terenie Niemiec. Zmiana przepisów jest związana z zaostrzeniem ustawy o ruchu drogowym, która dotyczy również innych urządzeń.

Co szkodzi manualnej skrzyni biegów?

Nie tylko automatyczne skrzynie biegów są wrażliwe na styl jazdy kierowcy. Również manualne skrzynie biegów szybciej się zużywają, gdy kierowcy nie panują nad złymi nawykami na drodze. Co wpływa na szybsze zużycie manualnej przekładni?

Układ start-stop – czy jest bezpieczny dla silnika?

Wielu kierowców nie ma zaufania do systemu oszczędzającego paliwo start-stop, nawet w jego najnowszych odsłonach. Jeżeli jest taka możliwość, najczęściej go na stale wyłączają. Czy naprawdę jest się czego bać? Układ start/stop pomaga czy szkodzi?

Ile kosztuje serwis samochodu z instalacją LPG?

Montaż instalacji gazowej to skuteczny sposób na ograniczenie wydatków na paliwo, szczególnie przy obecnych cenach paliw, które przekraczają granicę 5 zł za litr. Jednak oszczędność na stacji paliw oznacza dodatkowe koszty w serwisie. Przedstawiamy orientacyjne ceny za serwis instalacji gazowych.

Jak rozszyfrować nowe oznaczenia silników w modelach Audi?

Producent z Ingolstadt skutecznie utrudnił możliwość rozszyfrowania oznaczeń jednostki napędowej znajdującej się w samochodach Audi. Wyjaśniamy co one znaczą.

Co może śmierdzieć w samochodzie?

Nieprzyjemny zapach we wnętrzu samochodu może pojawić się z wielu powodów: od starego filtra kabinowego po zwierzęta w komorze silnika. Smrodu w aucie na pewno nie należy ignorować – może zagrażać nawet zdrowiu pasażerów. Podpowiadamy, skąd biorą się brzydkie zapachy we wnętrzu i jak sobie z nimi skutecznie poradzić.

Opony rolnicze – jak oszczędzić nawet 12% paliwa?

Opony rolnicze są poddawane pracom w zróżnicowanym terenie i pod dużymi obciążeniami. Z uwagi na to, ogumienie maszyn rolniczych musi być przystosowane do trudnych warunków eksploatacji. Jak możesz zwiększyć żywotność opon rolniczych i zmniejszyć zużycie paliwa?

Gniazda i rodzaje wtyczek do samochodów elektrycznych – czym się różnią?

Samochody o napędzie elektrycznym z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Wśród kilkudziesięciu dostępnych modeli, niemal każdy różni się rodzajem wtyczki do ładowania. Podpowiadamy, czym się różnią i jak je rozróżnić.

Jak zbudowane są opony?

Początki współcześnie znanych nam opon samochodowych sięgają końca lat 40 XX wieku. Dokładnie w 1947 roku po raz pierwszy została zaprezentowana światu opona bezdętkowa, która jest obecnie podstawowym i najpopularniejszym typem opony stosowanym w samochodach. I choć założenia konstrukcyjne pozostały podobne do tych z połowy ubiegłego wieku to stały rozwój techniki, wiedzy inżynierskiej i materiałowej sprawił, że najnowsze modele znacząco odbiegają od swoich pierwowzorów.

REKLAMA