REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kiedy wymienić ogumienie na zimowe?

Co roku kierowcy zadają sobie pytanie: kiedy zmienić opony z letnich na zimowe? Wyjaśniamy, który moment jest odpowiedni na wymianę ogumienia.

Kiedy przychodzi czas na opony zimowe?

Co roku, często do ostatniej chwili, kierowcy zwlekają z wymianą opon letnich na zimowe. Wyjaśniamy kiedy przychodzi na to odpowiednia pora.

Jak wymienić łożysko kolumny McPhersona?

Jeśli zauważymy, że kierownica w naszym aucie obraca się z podejrzanym oporem, a układ wspomagania jest sprawny, konieczna może być wówczas wymiana łożyska kolumny zawieszenia. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak wyeliminować drgania kierownicy?

Drgania kierownicy są męczące podczas jazdy i uszkadzają zawieszenie. Istnieją jednak sposoby na zredukowanie drgań kierownicy, które utrudniają nam podróż.

REKLAMA

Jak wymienić łączniki stabilizatora?

Wymiana łączników stabilizatora jest najłatwiejszą naprawą, jaką możemy wykonać w garażu lub na podwórku. Uszkodzone łączniki stabilizatora znacznie obniżają komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Jak wyeliminować trzeszczenie zawieszenia?

Trzeszczenie zawieszenia jest trudne do zlokalizowania, a usunięcie jego przyczyn kosztowne. W poradniku przedstawimy gdzie i jak szukać źródła skrzypiącego zawieszenia.

Jak rozpoznać usterkę lub awarię zawieszenia?

Stuki zawieszenia nie tylko obniżają komfort jazdy, ale przede wszystkim pogarszają bezpieczeństwo. Oto kilka rad, jak rozpoznać, gdy coś złego dzieje się z zawieszeniem.

Zbyt cichy Prius


Toyota Prius spotkała się z krytyką, ponieważ zagrażała pieszym ze względu na brak hałasu w czasie jazdy. Japoński producent wprowadził do sprzedaży głośnik, który ostrzeże przechodniów przed cichym autem.

REKLAMA

Co zrobić, gdy światła wydają się świecić słabiej niż powinny?

Bywa, że światła w samochodzie świecą słabiej niż powinny. Może to być wrażenie subiektywne, ale może też świadczyć o uszkodzeniu instalacji elektrycznej. Podpowiadamy jak naprawić słabo święcące światła.

Jak naprawić parujące reflektory?

Parujące reflektory mogą świadczyć o wypadkowej historii auta. Kiedy po każdym deszczu lub myciu lampa zaczyna parować reflektor i traci przejrzystość, najwyższy czas wziąć sprawy w swoje ręce.

Jak bez pomocy innych osób sprawdzić wszystkie zewnętrzne światła?

Ta z pozoru łatwa czynność dla wielu kierowców jest czymś niewykonalnym. Bez problemu potrafią sprawdzić światła pozycyjne, drogowe, mijania i przeciwmgielne, ale co zrobić ze światłami „STOP”?

Jak wymienić koło?

Każdy kierowca powinien być przygotowany na sytuację, w której niezbędna będzie samodzielna wymiana koła w jego pojeździe. Podpowiadamy krok po kroku, jak wygląda ta procedura.

Logan i Sandero z "automatem"


Modele Dacii Logan i Sandero mogą być wyposażone w nową automatyczną skrzynię biegów. Prezentacja aut miała miejsce na salonie samochodowym w Moskwie.

Jak sprawdzić stan płynów w układzie hamulcowym, akumulatorze, spyskiwaczu i wspomaganiu kierownicy?

Podpowiadamy jak sprawdzić stan płynów w układzie hamulcowym, akumulatorze, układzie spryskiwacza i wspomagania kierownicy.

Jak sprawdzić poziom oleju w silniku i skrzyni biegów?

Sprawdzanie poziomu oleju w silniku i skrzyni biegów jest w dłuższej perspektywie kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania pojazdu. W poradniku tym podpowiadamy, jak sprawdzić poziom oleju w silniku i skrzyni biegów.

Jakie narzędzia są niezbędne do sprawdzania i napraw instalacji elektrycznej?

Do samodzielnego sprawdzenia instalacji elektrycznej i naprawy większości jej usterek, potrzebny jest zestaw podstawowych narzędzi. Poniżej przedstawiamy ich spis.

Jak przygotować auto do samodzielnych napraw?

Dużo napraw przy naszym samochodzie możemy wykonać samemu. Zanim jednak zabierzemy się do pracy, musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Oto kilka porad dla początkujących mechaników.

Jak samemu wymienić tłumik?

Wymiana tłumika końcowego to jedna z czynności, którą możemy wykonać samemu. Pozwoli to zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Poniżej kilka wskazówek jak wymienić tłumik na nowy.

Jak ratować zerwane gwinty?

Nadmiar siły, zastosowany przy dokręcaniu śruby lub nakrętki, oraz nieumiejętne ich odkręcanie może zaowocować zniszczeniem gwintu. Co zrobić, by naprawić usterkę?

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik dla dziecka?

By zapewnić dziecku bezpieczeństwo, trzeba je przewozić w foteliku dobranym do jego wieku i wagi. Tylko wtedy maluszek będzie bezpieczny w aucie.

Czym zająć dziecko w czasie podróży?

Dorosły może zrozumieć, że trzeba stać w korku, że do babci, która mieszka na drugim końcu Polski jedzie się długo, z dzieckiem bywa gorzej. Przypięte pasami już po pięciu minutach chciałoby wysiąść...

Jak podróżować z niemowlakiem?

Nie możemy zgodzić się ze zdaniem: „Małe dziecko – mały kłopot“, gdyż podróż z kilkumiesięcznym maluszkiem to nie lada wyzwanie. Radzimy jak przygotować się do podróży z niemowlakiem.

Jak zamontować fotelik i przewozić dziecko?

Jeżeli fotelik jest źle zamontowany w aucie, dziecko jest nieprawidłowo przypięte to może ucierpieć w wypadku tak samo, jakby jechało bez fotelika.

Jak dobrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Bardzo ważne jest, by dobrać fotelik, który nie tylko będzie pasował do tapicerki auta, ale przede wszystkim będzie odpowiedni dla wieku, wagi i wzrostu malucha.

Jak walczyć z chorobą lokomocyjną dziecka?

Nie każdy dobrze znosi podróż samochodem, choroba lokomocyjna dotyka również najmłodszych. Jest kilka sprawdzonych sposobów, aby sobie z nią poradzić.

Jak przygotować auto na lato?

Wysoka temperatura może mieć negatywny wpływ na elementy naszego samochodu. Warto zatem przygotować auto na lato. Podpowiadamy jak to zrobić.

Okulary słoneczne dla kierowcy. Jak wybrać dobre?

Prowadząc samochód w słoneczny dzień w okularach przeciwsłonecznych ograniczamy ryzyko oślepienia przez promienie słoneczne. Przy wyborze okularów musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech.

Suszenie wnętrza samochodu

Po zimie warto dokładnie wysuszyć przedział pasażerski naszego auta. Podpowiadamy, jak to skutecznie zrobić. Nadmiar wilgoci nie służy dobrze ani zdrowiu, ani komfortowi jazdy.

Jak polerować karoserię auta?

Polerowanie karoserii przywraca blask naszemu autu. Wypolerowanie samochodu jest czynnością czasochłonną, lecz efekt końcowy rewanżuje nam wszystkie trudy.

Jak przedłużyć okres eksploatacji auta?

Samochód, o który nie dbamy, szybciej się zużywa, jednak są sposoby by przedłużyć okres jego eksploatacji. Dbanie o auto sprawia, że oszczędzamy na naprawach.

Jak wyczyścić tapicerkę?

Plamy na tapicerce są trudne do usunięcia. W tej części porad opisujemy, jak za cenę  około 30 złotych samemu skutecznie wyczyścić wnętrze auta.

Jaki olej wybrać do jazdy miejskiej?

Większość kierowców porusza się autami głównie po mieście. Wybór oleju odpowiedniego oleju silnikowego, gdy jeździsz głównie po ulicach miasta ma duże znaczenie.

Jak pozbyć się śladów po owadach?

Ślady po owadach są zmorą wielu kierowców. Są trudne do usunięcia i szpecą wygląd pojazdu. Ponadto podczas ich usuwania łatwo uszkodzić lakier.

Zasady pakowania boksu dachowego

Boksy dachowe są pojemne, jednak nie oznacza to że można do nich ładować bardzo ciężkie przedmioty. Podpowiadamy, jak bezpiecznie załadować bagażnik dachowy.

Co kontrolować w okresie jesienno-zimowym?

Eksploatacja auta w okresie jesienno-zimowym nie należy do najłatwiejszych. Jest to czas gdzie zachować szczególną ostrożność i wykazać dużą troskę o stan techniczny samochodu.

Przygotowanie auta do jesieni

Sezon jesienno-zimowy należy do najtrudniejszych dla kierowców w ciągu roku. W tym poradniku pokazujemy, na co zwracać szczególną uwagę, by auto jesienią nie sprawiało problemów kierowcy.

Wymiana akumulatora krok po kroku

Zakup i wymiana akumulatora to z pozoru czynności banalne. Jednak warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, w tym jego wielkość i pojemność, ale nie tylko.

Test Volvo XC70 T6: Kombi dla wybranych

Silnik T6 w Volvo XC70 powoduje że stateczne i luksusowe uterenowione kombi w jednej chwili potrafi zaskoczyć osiągami dając równocześnie mnóstwo frajdy z jazdy. Szkoda tylko, że niewielu będzie się mogło o tym przekonać. Volvo XC70 T6 to drogie auto.

Test Volvo C30 T5: Dla bananowej młodzieży

Volvo to bez wątpienia klasa premium, a C30 to jej mały zgrabny i pewny siebie przedstawiciel. Jeśli szukacie pakownego, użytkowego i oszczędnego hatchbacka, trafiliście pod zły adres. Oto test najszybszego Volvo C30, czyli T5 R-design.

Test Volkswagen Polo: Drogie oszczędzanie

Miejskie auto z bogatym wyposażeniem i oszczędnym silnikiem spalającym niecałe 3,5 litra paliwa na sto kilometrów to już rzeczywistość, pod nazwą Volkswagen Polo BlueMotion. Oto test "zielonego" (niebieskiego?) Volkswagena Polo.

Test Suzuki Swift: Dobry i…drogi

Suzuki Swift. Zgrabny, całkiem pojemny, dobrze wyposażony i wykonany hatchback szybko znalazł sobie liczne grono fanów, szczególnie wśród kierowców płci pięknej. Czy rzeczywiście Swift jest tak dobry na jakiego wygląda?

Renault Kangoo czy Fiat Doblo?

Samochody osobowo-dostawcze to europejska odmiana, amerykańskiej koncepcji pick-up. Auta tej klasy nie mają być piękne, ale praktyczne. Jak w tej roli spełniają się Fiat Doblo i Renault Kangoo?

Test Suzuki Splash: Mieszczuch na piątkę z minusem

Suzuki Splash to mały japoński samochodzik, który powstał w kooperacji z GM. Nie grzeszy dużą ilością miejsca, jednak w roli niewielkiego pojazdu miejskiego Splash spisuje się doskonale.

BMW Z3 czy Mercedes-Benz SLK?

Kabriolety i roadstery to drogowe zabawki, które mają dostarczyć pozytywnych emocji w czasie jazdy. BMW Z3 i Mercedes SLK świetnie wywiązują się z tego zadania.

Test Skoda Yeti: Yeti Przyjaciel

Oto Skoda jakiej jeszcze nie było. Żaden nudny hatchback ani sedan. Oto wielozadaniowy pojazd łączący w sobie wiele wydawać by się mogło sprzecznych funkcji. Przeczytajcie nasz test Skody Yeti.

Punto HGT czy Peugeot 206RC?

Liceum to specyficzny okres w życiu młodych ludzi. Poza nauką, jest to również czas na nieskrępowaną zabawę, pierwszą miłości i pierwszy samochód. Oto kandydaci: Peugeot 206 RC i Punto HGT.

Test Skoda Superb: Duży, większy, Superb

Jeśli szukasz przestronnej limuzyny z oszczędnym silnikiem i ogromem miejsca wewnątrz na poziomie Mercedesa Klasy S, powinieneś przyjrzeć się bliżej Skodzie Superb. Oto test Skody Superb.

Toyota Avensis czy Mazda 626?

Samochody z Japonii zwykle nie są porywające stylizacyjnie, jednak oferują nowoczesną technologię, niezawodność i komfort. Toyota Avensis i Mazda 626 stanowią tego doskonały przykład.

Lancia Thesis czy Mercedes-Benz E W210?

W obrębie tej samej definicji limuzyny różne firmy wypracowały swoje własne sposoby na zdobycie klientów. Lancia Thesis to indywidualista dla romantyków, Mercedes E (W210) to klasyka gatunku.

Używana Skoda Fabia I: Czeski bestseller

Do momentu, gdy na przełomie wieków pojawiła się Skoda Fabia, drugie po Octavii czeskie auto oparte w całości o technologię Volkswagena wśród aut miejskich królował Fiat. Ten niepozorny mikrus jest obecnie jednym z najchętniej kupowanych samochodów.

REKLAMA