REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

DS 7 cena w Polsce

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Łukasz Kuźmiuk
DS 7 Crossback – cena w Polsce / fot. DS
DS 7 Crossback – cena w Polsce / fot. DS
DS

REKLAMA

REKLAMA

Najnowszy model marki DS, czyli 7 Crossback, właśnie wjechał do polskich salonów. Od jakiego pułapu startują ceny francuskiego SUV-a?
SUV, DS7 Crossback

DS 7 Crossback

DS

Marka DS została wydzielona od Citroena dosyć niedawno i ma aspirować do klasy premium. Pomóc ma w tym m.in. nowy DS 7 Crossback. Francuski SUV przyciąga wzrok swoją niecodzienną stylistyką – auto wygląda bardzo nowocześnie, elegancko i poważnie. Przednie reflektory i tylne lampy wykonano w technologii LED. Warto dodać, nadwozie nowego DS-a mierzy 4,57 m długości, 1,62 m wysokości i 1,89 m wysokości, zaś pojemność bagażnika tego modelu to 555 litrów.

REKLAMA

Wnętrze nowego DS 7 Crossback również utrzymano w nowoczesnym i eleganckim klimacie. Na środku deski rozdzielczej pojawił się duży, 12-calowy wyświetlacz dotykowy, a kolejny ekran, zastępujący klasyczne zegary, umieszczono przed kierowcą. Ze zdjęć prasowych można odnieść wrażenie, że przełączniki ulokowane na tunelu środkowym zaprojektowano z jubilerską starannością, więc mamy nadzieję, że w rzeczywistości okażą się małymi dziełami sztuki.

REKLAMA

W najnowszym modelu marki DS zastosowano również najnowsze technologie. Mowa m.in. o systemie DS Connected Pilot, czyli aktywny tempomat połączony z asystentem utrzymania pasa ruchu, będący namiastką autonomicznej jazdy. Ponadto na pokładzie znalazł się system DS Night Vision, wspomagający kierowcę podczas jazdy nocą, oraz DS Active Scan Suspension, czyli aktywne zawieszenie dopasowujące się do niedoskonałości nawierzchni za pomocą specjalnej kamery.

Gama jednostek spalinowych składa się z 5 propozycji. Trzy z nich to turbodoładowane silniki benzynowe: 1.2 l PureTech (130 KM), 1.6 l THP (180 KM) i 1.6 l THP (225 KM). Pierwszy z nich został połączony z manualną 6-biegową skrzynią biegów, natomiast pozostałe motory zespolono z przekładniami automatycznymi o 8 przełożeniach. Turbodiesle są dwa – jeden generuje 130 KM (początkowo tylko z „manualem”, z czasem pojawi się 8-biegowy „automat”), zaś drugi 180 KM (tylko z 8-biegowym „automatem”). Dostępna będzie także hybrydowa wersja DS7 Crossback o mocy 300 KM i napędem na cztery koła. W tej konfiguracji auto będzie mogło poruszać się w trybie czysto elektrycznym, a deklarowany zasięg na jednym ładowaniu baterii to 60 km.

W polskich salonach ceny za nowego DS 7 Crossback startują od 127 900 zł. Pełny cennik francuskiego SUV-a jeszcze nie został opublikowany, jednak powinniśmy go poznać w najbliższym czasie.

DS 7 Crossback / fot. DS
DS
DS 7 Crossback / fot. DS
DS
DS 7 Crossback / fot. DS
DS
DS 7 Crossback / fot. DS
DS
DS 7 Crossback / fot. DS
DS
DS 7 Crossback / fot. DS
DS
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA