REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Tarcze hamulcowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Krzywe tarcze hamulcowe: objawy i powody uszkodzenia

Hamulce to jeden z podstawowych układów bezpieczeństwa w samochodzie. Na czym polega krzywienie tarcz i dlaczego pojawia się w aucie? To wszystko dziś wyjaśnimy.

Tarcze karbonowo-ceramiczne. Przydatny luksus?

Tarcze karbonowo-ceramiczne wyszły z rynku lotniczego. I choć są wybitnie drogie, nie mają sobie równych pod względem skuteczności i wytrzymałości.

Hybrydy: hamulce muszą tak szybko korodować?

Właściciele samochodów hybrydowych zwrócili uwagę na pewną prawidłowość. Hamulce w tych autach dość szybko korodują. Czyja to wina i jak sobie radzić z problemem?

Piszczące hamulce - dlaczego piszczą i jak pozbyć się denerwujących dźwięków?

Niepojące piski i odgłosy dobiegające z okolic hamulców mogą doprowadzić kierowcę do szału. Na szczęście większość dźwięków powstających na skutek działania układu hamulcowego nie oznacza poważnej awarii. Niestety, skutecznie obniża komfort jazdy. Jak pozbyć się piszczących hamulców?

REKLAMA

Jak wybrać klocki i tarcze hamulcowe

Od jakości podzespołów tworzących układ hamulcowy samochodu zależy bezpieczeństwo jazdy. Jak wybrać zatem właściwe tarcze i klocki hamulcowe?

Zamienniki części oryginalnych - hamulce

Części zamienne w ASO są zazwyczaj dość drogie. Dlatego wielu właścicieli samochodów zwraca uwagę na ofertę tańszych zamienników. Ale czy wśród producentów części są renomowane firmy oferujące zamienniki oryginalnych części?

Zaciski hamulcowe: regenerować czy wymienić na nowe?

Jeśli okresowy przegląd techniczny wykaże, że z zacisku hamulcowego wycieka płyn, to bezzwłocznie należy się tym zająć. Z takiej sytuacji są dwa wyjścia; wymiana zacisku na nowy, lub jego regeneracja.

Wymiana przednich tarcz i przednich klocków hamulcowych - Skoda Octavia II

Wymiana klocków hamulcowych i tarcz hamulcowych w Skodzie Octavii II nie jest skomplikowanym zadaniem i bez problemu poradzimy z nim sobie we własnym zakresie. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić tarcz i klocki w Skodzie Octaviii.

REKLAMA

Renault Laguna II: wymiana tylnych tarcz hamulcowych

Tylne klocki i tarcze hamulcowe zużywają się znacznie dłużej niż przednie. W poradniku tym przeprowadzimy wymianę tylnych tarcz i klocków hamulcowych.

Przyczyny przedwczesnego zużycia się tarcz hamulcowych

Aby przedłużyć żywotność tarcz hamulcowych należy być świadomym potencjalnych czynników negatywnie wpływających na ich stan. Ich kondycja zależy nie tylko od jakości użytych do ich produkcji materiałów ale i od sposobu użytkowania pojazdu.

Rodzaje tarcz hamulcowych

O skuteczności układów hamulcowych w poszczególnych samochodach decydują w dużej mierze zastosowane tarcze hamulcowe. Bardziej zaawansowane tarcze istotnie wpływają na skrócenie drogi hamowania. Lepiej też sprawdzają się w ekstremalnych warunkach.

Jak działa hamulec bębnowy i tarczowy?

Hamulce to jeden z najważniejszych układów naszego samochodu. Dzięki nim możemy bezpiecznie zatrzymać pojazd, więc podpowiadamy, jak działają dwa, stosowane w samochodach rodzaje hamulców.

REKLAMA