REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

BMW E36: wymiana uszczelki obudowy filtra oleju


Wymiana uszczelek zostanie przeprowadzona w BMW E36 z silnikiem M40. Cała operacja nie jest trudna i nie wymaga dużych nakładów finansowych.

BMW E34: wymiana żarówki włącznika świateł

Powodem braku podświetlenia jest spalona żarówka. Wymiana nie jest trudna, dlatego warto, jak najszybciej naprawić niedziałające podświetlenie włącznika.

Fiat Punto II: wymiana spryskiwaczy szyb


Wymiana spryskiwaczy szyb w Fiacie Punto II jest dosyć trudna. Istnieje dużo elementów, które można uszkodzić. Jednak postaramy się pokazać jak zrobić to bezproblemowo i bez zbędnych uszkodzeń.

Test Škody Roomster 1.2 TSI: Sportowa ciężarówka

Przód jak ze sportowego auta, właściwie prawie jak z samolotu, tył jakby z minivana – to pierwsze skojarzenie, kiedy patrzy się na Roomstera. Czy tak nietypowe połączenie może być udane?

REKLAMA

BMW silnik M44: czyszczenie przepustnicy


Falujące obroty, nierówna praca silnika to główne powody, z których czyścimy przepustnicę.
Operacja nie jest trudna, możemy ją wykonać w kwadrans, lub jeszcze szybciej. Efekt? Auto nie do poznania.

BMW E30: naprawa elektrycznej szyby

Kiedy nie działa przycisk podnoszenia szyb, a nasza szyba nie chce się podnieść musimy zarezerwować sobie trochę czasu na naprawę. Czytając ten poradnik dowiesz się, jak naprawić taką szybę?

BMW E36: wymiana pompy wspomagania

Uszkodzona pompa wspomagania może utrudnić jazdę samochodem. W poradniku tym przedstawimy, jak samemu wymienić pompę wspomagania w BMW E36.

Ford Escort: jak wymienić osłonę przegubu?

Wymiana osłony przegubu w Fordzie Escorcie nie jest problemowa. Opis tyczy się serii MK5, MK6, oraz MK7. Oto sposób na samodzielną wymianę osłony przegubu.

REKLAMA

Fiat Punto II: wymiana podświetlenia przycisków

Montaż innego podświetlenia, niż oryginalne, sprawia, że nasze auto zaczyna wyróżniać się z tłumu. W poradniku tym pokażemy, jak wymienić podświetlenie przycisków i przełączników szyb.

Fiat Stilo: wymiana filtra przeciwpyłkowego

Wymianę filtra przeciwpyłkowego najlepiej przeprowadzić 2 razy w roku. W poradniku tym pokażemy, jak to zrobić na przykładzie Fiata Stilo.

BMW E34: wymiana sprężyn i amortyzatorów


Wymiana sprężyn i amortyzatorów w BWM nie należy do trudnych. Wykonując ją po obu stronach możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy. W poradniku podpowiemy, jak zrobić to szybko i sprawnie.

Alfa Romeo 156: wymiana przednich amortyzatorów i sprężyn


Wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów wymaga trochę czasu. Jednak, nie jest to taka naprawa, z którą nie poradzimy sobie sami. Poniżej opis, jak wyjąć przednie amortyzatory i sprężyny.

Alfa Romeo 156: montaż czujników parkowania


Czujniki parkowania są bardzo pomocne podczas parkowania. Jednak nie każdy samochód jest tak dobrze wyposażony. W poradniku tym pokażemy, jak zamontować parktronic w Alfa Romeo 156.

Alfa Romeo GTV: wymiana przednich tarcz

Wymiana tarcz i klocków hamulcowych nie ominie żadnego kierowcy. Poniżej prezentujemy jak wymienić tarcze i klocki hamulcowe w Alfie Romeo GTV.

Alfa Romeo 166: wymiana żarówek licznika

Wymiana żarówek licznika jest jedną z łatwiejszych napraw w Alfie Romeo 166. W naszym przypadku będziemy wymieniać niedziałającą żarówkę rezerwy paliwa.

Fiat Punto: wymiana żarówki światła przeciwmgielnego

Mogłoby się wydawać, że wymiana żarówki światła przeciwmgielnego jest bardzo prosta. Jednak instrukcja od Punto odsyła nas z tym problemem do ASO. Czytając ten poradnik dowiesz się, jak to zrobić samemu.

Fiat Punto: wymiana pompy paliwa

Jak wiadomo pompa paliwa w Fiacie Punto nie psuje się sama z siebie. Powodem uszkodzeń jest zazwyczaj słabej jakości paliwo. Z nami sam wymienisz uszkodzoną pompę paliwa.

Alfa Romeo 156: wymiana pompy paliwa

Wymiana pompy paliwa w Alfie Romeo 156 nie jest trudna, choć czasochłonna. Z pomocą naszego poradnika dowiesz się jak samemu wymienić pompę paliwa w Alfie Romeo 156.

Alfa Romeo GTV: wymiana wysprzęglnika

Uszkodzony wysprzęglnik to zmora wielu kierowców. W każdym aucie jego wymiana przebiega. W przypadku Alfy Romeo GTV wymiana wysprzęglika zajmuje mniej niż godzinę.

Dacia Duster minimalizm za małą cenę


Dacia Duster to już szósty model rumuńskiej marki. Mały SUV zadebiutował na polskim rynku w maju 2010. Koncern oferuje nam dwie wersje napędowe: na cztery i na dwa koła.

Wnętrze nowej Astry kombi


W połowie listopada odbędzie się premiera najnowszej Astry w wersji Sports Tourer, tak Opel nazywa nadwozie typu kombi. Póki co producent przedstawia dane i kilka zdjęć wnętrza auta.

Jak naprawić wycieraczki szyby przedniej? Część I

Wartość poprawnej pracy wycieraczek przedniej szyby docenia się dopiero podczas opadów atmosferycznych. Zwykle dopiero wtedy ujawniają się ich drobniejsze lub poważniejsze uszkodzenia.

Jak sprawdzić czy układ zapłonowy dostarcza odpowiednio wysokie napięcie?

Wysokie napięcie, konieczne do prawidłowego funkcjonowania zapłonu, a tym samym do niezakłóconego przebiegu spalania mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrach silnika o zapłonie iskrowym, musi mieć odpowiednią wartość, wyrażoną w dziesiątkach kilowoltów.

Jak znaleźć i naprawić usterkę kierunkowskazów?

Kierunkowskazy należą do najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. Dzięki kierunkowskazom inni użytkownicy drogi mogą dowiedzieć się jakie manewry planuje kierowca i odpowiednio na nie zareagować. Awaria kierunkowskazów jest bardzo łatwa do zauważenia.

Jak zabezpieczyć się przed opadnięciem maski podczas prac przy silniku?

Maska każdego samochodu ma co najmniej jeden specjalny wspornik, pozwalający na utrzymanie jej w pozycji podniesionej, tak aby móc wykonać bezpiecznie różne prace w komorze silnika. Nie zawsze takie zabezpieczenie zapewnia całkowite bezpieczeństwo pracy.

Jakie mogą być przyczyny drgań kierownicy podczas jazdy?

Jakie mogą być przyczyny drgań kierownicy? Ich amplituda wcale nie musi być duża, aby po dłuższym czasie doprowadzić prowadzącego pojazd do rozstroju nerwowego. Mogą świadczyć o drobnych, jak i poważnych usterkach. Na pewno nie można ich ignorować.

Jak dobrać ciepłotę świec zapłonowych?

W sytuacji, kiedy zachodzi konieczność wymiany świec w silniku samochodu, do którego nie ma instrukcji obsługi i nigdzie nie można znaleźć potrzebnych informacji, można spróbować dobrać świece eksperymentalnie.

Jak ustawić światła przeciwmgielne przednie? Krok po kroku

Każdy bez wyjątku reflektor, nawet wyprodukowany przez najbardziej renomowaną firmę, traci ogromną większość swoich walorów, gdy jest wadliwie ustawiony.

Volkswagen Jetta na europejskie drogi


Kilka miesięcy temu w Nowym Jorku zaprezentowano nowego Volkswagena Jetta przeznaczonego na rynek w USA. Teraz pokazano europejską wersje auta. Różnią się one przede wszystkim ofertą jednostek napędowych.

Nowy Citroen C4

Citroena C4 nowej generacji zaprojektowano zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo i przestronność wnętrza.

Audi A6 C6: wymiana filtra paliwa


Posiadając nowe Audi nie musimy z każdą wymianą jeździć do serwisu. Możemy we własnym zakresie wymienić chociażby filtr paliwa.

Jakie są przepisy celne w Rosji?

Nieznajomość przepisów celnych oraz innych regulacji prawnych może prowadzić do poważnych konsekwencji ze strony władz rosyjskich. Przeczytaj, a dowiesz się jak się przed nimi ustrzec.

Samochodem do Bawarii

Podróżując samochodem po Niemczech nie możemy zapomnieć o Bawarii. Jest to region o silnie zakorzenionym katolicyzmie, którego perłą jest Monachium. Na jego terenie spotkamy się ze świetną komunikacją, dużą ilością zabytków oraz ciekawym ukształtowaniem terenu.

Jakie są rodzaje wosków do polerowania?

Odpowiednie dobranie wosku jest kluczowe w procesie polerowania karoserii naszego samochodu. Poniżej przybliżymy, jak się tym zająć.

MINI One D z silnikiem diesla


Oferta silnikowa europejskich modeli spod znaku MINI we wrześniu 2009 roku została wzbogacona o ekonomicznego diesla, który montowany będzie w podstawowej wersji MINI One D.

Fiat i Chrysler będą produkować Alfy Romeo i Jeepy w Europie

Fiat i Chrysler zakładają spółkę joint venture i zamierzają wspólnie zainwestować w fabrykę Fiata w Mirafiori w Turynie.

Jak przygotować się do wyjazdu do Andory?

Przedstawiamy kilka cennych porad mających na celu, ułatwienie podróżnym zaplanowania wyjazdu na terytorium Andory.

Jak wprowadzić samochód w poślizg – lift-off oversteer?

Lift-Off Oversteer, czyli nadsterowność spowodowana ujęciem gazu. Stosuje się ją we wszystkich rodzajach pojazdów, chociaż najgorzej działa ona w przypadku aut przednionapędowych i tych z automatyczną skrzynią biegów.

Jak wprowadzić samochód w poślizg? Scandinavian flick - Skandynawskie szarpnięcie

Jest kilka sposobów na wprowadzenie samochodu w poślizg, na przykład na „rybkę”, „wahadło”, „skandynawskie szarpnięcie” czy z ujęciem gazu.  W tym poradniku przybliżymy istotę "skandynawskiego szarpnięcia".

Jak wprowadzić samochód w poślizg? - Pendulum

Na „rybkę”, „wahadło”, „skandynawskie szarpnięcie” czy z ujęciem gazu – sposobów na wprowadzenie samochodu w poślizg jest przynajmniej kilka. Nie polecamy trenować ich na drogach publicznych.

Jak radzić sobie z zamarzniętą szybą?

Nadejście zimy sprawia, że zamarznięta szyba w naszym aucie to codzienność. W poradniku radzimy co zrobić, by polepszyć widoczność przez przednią szybę auta.

Wyjazd do Kazachstanu. O czym pamiętać?

Przed podróżą do Kazachstanu musimy zdobyć sporą wiedzę na temat funkcjonowania jego ustroju, zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt oraz przygotować się na bardzo trudne warunki atmosferyczne.

Gdzie montować opony typu run flat?

Pomimo wyglądu zbliżonego do zwykłych opon, montaż opon typu run flat, powinno się zlecać odpowiednio przeszkolonym ludziom, dysponującym specjalnym sprzętem. Podejmując się montażu na własną rękę, sporo ryzykujemy.

Czy warto samodzielnie zakładać opony run flat?

Eksperci są zdania, że pomimo wyglądu zbliżonego do zwykłych opon, run flat’y powinny być montowane przez odpowiednio przeszkolonych pracowników i przy użyciu specjalnego sprzętu. Montaż na własną rękę jest raczej ryzykowny.

Czy można samodzielnie ocenić zużycie hamulców?

Nasze hamulce zużywają się i nieważne czy często ich używamy, czy staramy się hamować biegami. Trwałość części ściernych zależy przede wszystkim od intensywności eksploatacji. Co powinno wzbudzić nasz niepokój?

Kiedy powinniśmy zrobić kontrolę geometrii zawieszenia?

Kupujesz samochód z drugiej ręki? Po transakcji koniecznie skoryguj geometrię ustawienia kół samochodu w stacji diagnostycznej.

Czym grozi jazda z nieszczelnym tłumikiem?

Nieodpowiednio dobrany do oporów przepływu i pojemności, zasad prac i mocy silnika, może w dużej mierze przyczynić się do osłabienia osiągów jednostki napędowej. Ale nie tylko.

Jak wybierać żarówki? Porada

Na rynku produktów, zapewniających naszemu pojazdowi oświetlenie, wybór jest ogromny. Wymiana żarówki, wydaje się sprawą banalną, warto jednak w tym przypadku pamiętać o zaleceniach producenta.

Czym grozi jazda z niesprawnymi amortyzatorami?

To, że nic nie piszczy i nie stuka w zawieszeniu twojego samochodu, wcale nie oznacza, że wszystko jest w porządku. Niesprawne amortyzatory mają wpływ na każdy aspekt prowadzenia auta.

Po wymianie na zimówki czas zadbać o opony letnie

Opony przechowywane we właściwy sposób, pozwolą cieszyć się ich dłuższą eksploatacją. Będą mniej narażone na zużycie i zniszczenie niż opony rzucone bezładnie w kąt garażu.

REKLAMA