REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mazdy 2 Facelifting

Mazda2
Mazda2

REKLAMA

REKLAMA

Nowa Mazda2 to ewolucja dynamicznego charakteru pierwszej wersji. Wciąż dostępna jest jako auto trzy- i pięciodrzwiowe, a nowy przód sprawia, że bardziej pasuje do obecnej gamy modelowej producenta.

Nowa Mazda2 to ewolucja dynamicznego charakteru pierwszej wersji. Wciąż dostępna jest jako auto trzy- i pięciodrzwiowe, a nowy przód sprawia, że bardziej pasuje do obecnej gamy modelowej producenta.

REKLAMA

Z zewnątrz zauważymy nowy przód charakterystyczny dla gamy modelowej Mazdy oraz zmienione oprawy przednich lamp przeciwmgielnych. Klienci będą mogli wybierać spośród jedenastu kolorów karoserii, w tym dwóch nowych – niebieskiego Aquatic Blue Mica i czerwonego Burgundy Red Mica, a także nowych wzorów felg aluminiowych. W zależności od rynku wersja Sport dostępna będzie z aerodynamicznymi nakładkami progów i spojlerem dachowym.

Zobacz też: Rodzinny Francuz – Renault Grand Scenic

We wnętrzu znajdziemy nowy wzór wskaźników z czarnym tłem, białymi cyframi i srebrnymi pierścieniami oraz czarny fortepianowy lakier panelu środkowego i deski rozdzielczej, a także bardziej wytrzymałe materiały w najczęściej dotykanych miejscach konsoli środkowej. W poliftingowej wersji znajdą się również nowocześniejsze wzory obić foteli, nowo zaprojektowane czarne wyloty powietrza klimatyzacji po obu stronach deski rozdzielczej, z otaczającymi je srebrnymi pierścieniami, które zastępując nawiewy całkowicie srebrne minimalizują odbicia w bocznych szybach. Możemy też liczyć na nowy, zamykany schowek w wersjach z kierownicą po lewej stronie.

Zobacz też: Znikający Challenger

Mazda 2 doczekała się też zmodernizowanych silników. Wszystkie jednostki benzynowe i wysokoprężne są zgodne z normą Euro5. Silnik MZR 1,3 Standard Power rozwija moc maksymalną 55 kW/75 KM przy 6000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 119 Nm przy 3500 obr./min. zużywając około 2% mniej paliwa (średnio 5,1 l/100 km) i emitując o 5% mniej CO2 (119 g/km). MZR 1,3 High Power rozwija moc maksymalną 62 kW/84 KM przy 6000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 121 Nm przy 3500 obr./min. zużywając około 2% mniej paliwa (średnio 5,1 l/100 km) i emitując o 5% mniej CO2 (119 g/km). Z kolei MZR 1,5 z pięciobiegową skrzynią ręczną rozwija moc maksymalną 75 kW/102 KM przy 6000 obr./min. i 133 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4000 obr./min., zużywając średnio 5,8 l/100 km, a taki sam motor z czterostopniową skrzynią automatyczną rozwija moc maksymalną 75 kW/102 KM przy 6000 obr./min. i 133 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4000 obr./min., zużywając średnio 6,3 l/100.

Zobacz też: Nowy Peugeot 107: odnowiony mieszczuch

Unowocześniony został też wysokoprężny silnik o pojemności 1,6 z bezpośrednim wtryskiem common-rail. Rozwija on maksymalnie 70 kW/95 KM (+ 5 KM) przy 3800 obr./min. i 205 Nm maksymalnego momentu obrotowego w zakresie między 1750 a 3000 obr./min. Zużywa przy tym około 2% mniej paliwa niż poprzedni silnik wysokoprężny (średnio 4,2 l/100 km) i emituje mniej CO2 (tylko 110 g/km).

Mazda2
Mazda2
Mazda2
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Powołanie samochodu do wojska w 2024 r. Temat powraca. Jest nowe rozporządzenie

    Temat powołania samochodu do wojska powraca. A wszystko za sprawą rozporządzenia ministra o groźnie brzmiącej nazwie. To mówi o rodzajach rzeczy ruchomych podlegających ewidencji dotyczącej świadczeń na rzecz obrony. Co to oznacza dla kierowców?

    Kara za brak przeglądu. Mandaty czy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

    Samochód oznacza wygodę. To jednak też obowiązek. I kierowca musi pamiętać nie tylko o polisie OC, ale także ważnym przeglądzie technicznym. Jaka jest kara za brak przeglądu w samochodzie?

    Jakie diesle wjadą do strefy czystego transportu? Te silniki oznaczają spokój na lata

    Nie wszystkie diesle nie będą mogły wjechać do stref czystego transportu. Są takie, których właściciele nie muszą się obawiać zakazu wjazdu do SCT przez długie lata! Co jednak z cenami diesli?

    Zmiany dla kierowców w 2024 r. Lista jest długa. Szykuje się kolejna rewolucja w przepisach

    Pojawią się strefy czystego transportu, konfiskata samochodu pijanych kierowców oraz obowiązkowa kamera na kierownicy i czarna skrzynka w aucie. A to dopiero początek zmian dla kierowców, które przyniesie 366 dni 2024 r. W tym materiale znajdziesz pełną listę nowości.

    REKLAMA

    Mandat za brak płynu do spryskiwaczy w 2023 r. Czy płyn jest obowiązkowy?

    Czy mandat za brak płynu do spryskiwaczy jest jedynie mitem kreowanym przez kierowców? I czym sam płyn do spryskiwaczy jest obowiązkowy w aucie? To dwa kluczowe pytania, które zostały postawione przed tym materiałem.

    Jak zrobić odmrażacz do szyb w domu? To proste i tanie

    Odmrażacze do szyb samochodowych biją rekordy popularności wśród kierowców zimą. Temu nie można się dziwić. Jedno psiknięcie wystarczy, aby szron zniknął. Bez skrobania! Czy taki płyn można jednak zrobić w domu? Sposób jest bardzo prosty, ale i tani.

    Kondycja branży motoryzacyjnej. Kto będzie budować samochody przyszłości?

    Branżę motoryzacyjną czeka szereg wyzwań. Wraca do normalności po okresie pandemii, a do tego stoi u progu transformacji. I w tym punkcie warto spojrzeć na nią, ale od strony HR-u. Jak wygląda dostępność wykwalifikowanej kadry w tym sektorze?

    Jak odpalić silnik z kabli? Kierowca musi pamiętać o kolejności

    Jak odpalić silnik z kabli? To pytanie, które jest szczególnie aktualne o tej porze roku. A odpowiedź dotyczy kolejności podłączania przewodów do obydwu akumulatorów. Ta jest najważniejsza.

    REKLAMA

    MAN TGE po liftingu. Model 2024 otrzyma jakby luksusowe wnętrze

    MAN TGE przechodzi właśnie drobny lifting. I ten w stu procentach skupi się na kabinie pasażerskiej. Unowocześni multimedia, ale i systemy bezpieczeństwa. Stąd nazwa Next Level. Co konkretnie się zmieni po modernizacji?

    Paliwo E10. Wyszukiwarka z szeregiem błędów. Pozwala nawet na tankowanie benzyną... diesla

    W sieci pojawiła się rządowa wyszukiwarka, w której można sprawdzić, czy twój pojazd jest kompatybilny z paliwem E10. A lista jest naprawdę ciekawa! Czasami silnik 1,6 FSI znosi nowy typ benzyny, a czasami nie. Program zaleca nawet stosowanie benzyny E10 w... dieslu. A to nie koniec błędów.

    REKLAMA