REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Galeria

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Peugeot 208

Nowy model segmentu B wejdzie do sprzedaży w 2012 roku. Peugeot projektując 208'kę zrewidował oczekiwania klientów wobec ich produktów i postanowił zaprojektować auto od podstaw.

Cafe-racery naszych czasów

Trend stylizacji motocykli na cafe-racery wywodzi się z Anglii. Jego początek datuje się na lata 60'te ubiegłego wieku. Wtedy to młodzi ludzie starali się udoskonalać swoje maszyny, aby osiągać jak największe prędkości. Magiczną barierą był wynik 100 mil na godzinę. Motocykle te odznaczały się wydłużonym bakiem, niską kierownicą i pokaźnym garbem na końcu siedzenia.

Najciekawsze radiowozy świata

Już dawno minęły czasy kiedy Polska policja jeździła tylko Polonezami i starymi Passatami. Mimo, iż nasi policjanci jeżdżą już dobrze wyposażonymi Skodami Superb czy Oplami Insignia, to nadal daleko im do policji w Wielkiej Brytanii czy we Włoszech.

Lexus CT200h F-sport

Lexus, który od jakiegoś czasu bombarduje nas sportowymi i usportowionymi autami, znów wprowadził nowy model - CT200h F. Wersja Sport została zaprezentowana podczas trwających właśnie targów Australian International Motor Show, gdzie producent dodatkowo potwierdził, że trafi ona na rynek już w pierwszej połowie 2012 roku.

REKLAMA

Motocykl dla każdego - nowe Kawasaki ER-6F

Kawasaki zaprezentowało nowe wcielenie dobrze znanego i lubianego wśród motocyklistów modelu. Mała ER-6'tka prezentuje się wyśmienicie. Jest to motocykl na każdą okazję.

NASCAR

NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing) – Narodowa Organizacja Wyścigów Samochodów Seryjnych. Jest to największa w Stanach Zjednoczonych organizacja zajmująca się sportami samochodowymi. Seria NASCAR ma 75 milionów zadeklarowanych fanów.

Zespoły startujące w Formule 1

Formuła 1 jest uważana za królową sportów motorowych nie tylko ze względu na rozwijane prędkości, ale także ze względu na zaawansowanie techniczne konstrukcji aut. Postaramy się przybliżyć zespoły których pomysły i rozwiązania techniczne wdrażane są do pojazdów ulicznych. Takim systemem opracowanym przez zespoły F1 jest KERS mający odzyskiwać energię podczas hamowania.

Czołowi zawodnicy WRC sezonu 2011 i ich auta

Samochody WRC są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów jeżdżących po drogach. To na nich testowane są nowe rozwiązania które później trafiają do aut cywilnych. Na sezon 2011 przewidziano wiele zmian konstrukcyjnych w samochodach. Wszystkie zespoły zostały zmuszone do zastosowania turbodoładowanych silników o pojemności nie przekraczającej 1600 centymetrów sześciennych. Miało to na celu obniżenie kosztów i skłonienie większej ilości marek do udziału w tej klasie rajdów.

REKLAMA

Nowy Jaguar E- Type!

Uznany za najpiękniejszy i najbardziej ekskluzywny ręcznie wykonywany samochód, Jaguar serii E znów wraca na drogi! Niemała to gratka dla fanów tej marki i jej tradycyjnych modeli. Eagle E-Type Speedster Lightweight łączy wygląd samochodu klasycznego z nowoczesną technologią. Swoją premierę model miał podczas ostatniej wystawy samochodów eleganckich Salon Privee w Londynie, w czerwcu tego roku.

Mazda Takeri Concept

Trend jaki Mazda przyjęła jeżeli chodzi o design swoich aut na pewno zasługuje na wielką pochwałę. Auta produkowane przez Japończyków są coraz ładniejsze. Mazda już nie kojarzy się z nudnym stylistycznie autem którego jedynym zadaniem jest przemieszczanie się. Na przestrzeni ostatnich lat jest zauważalny ogromny postęp i samochody tej marki dorównały już najlepszym.

Ferrari Celeritas Concept

Ten niezwykły samochód został zaprojektowany przez Aldo Schrumanna. Auto wyróżnia się bardzo dynamicznym kształtem nazdwozia. Niestety jest to tylko projekt studencki który na dzień dzisiejszy nie ma szans wejść do produkcji.

Bentley Continental GT ONYX

ONYX Cars po raz kolejny wzięło na warsztat Bentleya Continentala GT. Tym razem styliści tunera postanowili nieco zmienić formułę modyfikacji. Dzięki temu Brytyjczyk miał się stać bardziej agresywny. Najwięcej zmian znajdziemy pod maską. Z seryjnych 550 KM moc wzrosła aż do 660 KM! Jako ze osiągi uległy znacznej poprawie, należało również zmodyfikować układ zawieszenia, nieco go obniżając i usztywniając. Wnętrze także nie pozostało seryjne.

MV Agusta RR Corsacorta

Podczas listopadowych targów motocyklowych EICMA 2011 zaprezentowany zostanie nowy superbike włoskiego producenta MV Agusta. Model RR Corsacorta wyposażony jest w 198-konny silnik, w którym dzięki zmianie konstrukcji i zmniejszeniu skoku tłoków, motocyklowi przybyło 18 KM mocy! Oprócz tego masa pojazdu zmniejszyła się znacznie poprzez zastosowanie części z włókna węglowego. Wstępnie motocykl został wyceniony na 30 tys. dolarów.

Aston Martin V12 Zagato

Z okazji 50-lecia współpracy Aston Martin i Zagato ponownie połączyli siły, by stworzyć nową wersję kultowego DB4GT Zagato. W efekcie powstał model V12. Samochód ma zostać wprowadzony do produkcji seryjnej, a przyjemność posiadania urodziwego Astona kosztować będzie około 330 tys. funtów netto.

Bentley supersport ISR Mulliner

W lutym tego roku Bentley ustanowił rekord szybkości w jeździe po lodzie. Marka dumna ze swojego osiągnięcia postanowiła wprowadzić na rynek nową, limitowaną wersje kabrioletu - Continentala Supersport ISR wzbogaconego o pakiet Mulliner. Nowy model ma pod maska silnik W12-6.0 twin turbo, FlexFuel, który za sprawą automatycznej skrzyni biegów przeniesie na asfalt 640 koni mechanicznych i 800 Nm momentu obrotowego. To najmocniejszy samochód Bentleya, jaki kiedykolwiek opuścił taśmę produkcyjną.

Projekty Giugiaro w motoryzacji popularnej

13 lutego 1968 roku powstała spółka założona przez dwie rodziny Giugiaro i Mantovani której nazwa brzmiała Studi Italiani Realizzazione Prototipi. Z upływem lat firma przekształcała się wchłaniąjąc mniejsze spółki. Aktualnie studio projektowe znane jest pod nazwą Italdesign-Giugiaro S.p.A.

Projekty Pininfariny dla zwykłego śmiertelnika

Pininfarina jako światowej klasy studio projektowe zasłynęło takimi projektami jak Ferrari Italia, 599GTB Fiorano, F50, F40 czy Testarossa. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że tak wielkie studio zaprojektowało także wiele aut dla przeciętnego Kowalskiego.

Mercedes SLS 63 Supersport GT

Kicherer jako pierwszy wziął na swój warsztat Mercedesa SLS AMG w wersji Roadster, oferując 2 poziomy modyfikacji. Pierwszy z nich przewiduje nowy układ wydechowy, bardziej sportowy filtr powietrza i przeprogramowanie jednostki sterującej, w wyniku czego seryjne 571 KM zmienia się w 630 KM. Drugi poziom przewiduje dodatkowo montaż sportowych katalizatorów, co skutkuje wzrostem mocy o kolejne 20 KM. Tak przygotowany 650-konny SLS AMG Roadster przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 3.5 sekundy. Wiele uwagi poświęcono również tuningowi i tak niemal doskonałego już nadwozia. Bolid zaopatrzony został w agresywnie wystylizowane nadwozie oraz ekskluzywnie wykończone wnętrze. Samochód wyposażono również w inteligentny system Front Up, mający chronić przód samochodu przed zarysowaniami. Efekt końcowy oceńcie sami.

Popularne projekty Bertone

Auta codziennego użytku, o których nigdy nikt by nie powiedział, że ich bryła projektowana była przez największych tej branży. Zapraszamy do galerii 14 samochodów projektu Bertone.

Reptile Hybrid - nowy bolid Arturo Arino

Rosnąca z każdym rokiem popularność maszyn torowych pokroju Ariel Atoma czy KTM X-Bow wskazuje na to, że dla samochodów przypominających gokarty jest na rynku odpowiednia nisza. Auta te dzięki bardzo niskiej masie są niesamowcie szybkie i świetnie się prowadzą. Co więcej nowy roadster, stworzony przez meksykańskiego projektanta Arturo Arino, ma być dostosowany do poruszania się również po zwykłych drogach! W zamyśle autora, Reptile ma być hybrydą, ale nie byle jaką. Będzie on bowiem wyposażony w 2,7-litrowy silnik Wanka wspomagany 4-biegunowym silnikiem elektrycznym.

Najszybsze auta na Nurburgringu

Niemiecki tor Nurburgring jest jednym z najtrudniejszych torów wyścigowych na świecie. Jego długość przekracza 20 km, a ilość zakrętów przyprawia o zawrót głowy. Tor umieszczony jest na terenie o dość dużej różnicy wysokości co nie jest bez znaczenia jeżeli chodzi o trudność pokonywania zakrętów. "Zielone piekło" jest swoistym poligonem doświadczalnym dla producentów samochodów z całego świata, a uzyskanie lepszego czasu od konkurencji jest nie tylko dobrym chwytem marketingowym, ale także sprawą honoru.

Range Rover Evouque - nowość od Anglików

Historia samochodów marki Range Rover sięga 1970 roku. Te brytyjskie auta już od momentu wypuszczenia pierwszego modelu wyznaczały standardy w swojej klasie. Range Rover zapewniał użytkownikowi doskonałe właściwości terenowe przy zachowaniu dość komfortowych warunków we wnętrzu. Przez lata trend ten był podtrzymywany dzięki czemu Anglicy mają do zaoferowania niezwykle luksusowe samochody o znakomitych właściwościach terenowych.

Hatchbacki marzeń

Chyba każdy kierowca popularnego auta kompaktowego np. Golfa marzy o tym aby poczuć chociażby namiastkę emocji, których doznać mogą najbogatsi tego świata poruszający się po drogach takimi dobrodziejstwami motoryzacji jak Lamborghini Gallardo czy Ferrari Italia. Właśnie dla ludzi pragnących mocnych wrażeń i dysponujących bardziej ograniczonym budżetem powstały te auta. W pełni funkcjonalne, ale dysponujące ponadprzeciętną mocą.

Bugatti Super Sport - najszybszy samochód świata

Bugatti Veyron Super Sport w 2010 roku otrzymał miano najszybszego samochodu produkowanego seryjnie. Osiągając prędkość 434,211 km/h znokautował dotychczasowego lidera - amerykańskie SSC Ultimate Aero. Nowy model Bugatti by rozpędzić się do 100 km/h potrzebuje nadal 2,5 sekundy, ale nieoficjalnie mówi się, iż wartość ta może spaść do 2,3 sekund. Rozpędzenie się do 200 km/h skrócono z 7,3 do 6,7 sekund, a osiągnięcie 300 km/h to kwestia tylko 14,8 sekund. SS „połyka” więc ćwierć mili w zaledwie 9,7 sekund, a całą po 23,6 sekundach!

Car Of The Year w latach 2000-2011

Organizowany już od 76 lat konkurs na Samochód Roku jest stałą częścią kalendarza najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych. Producenci aut o lat konkurują ze sobą aby to właśnie ich auto otrzymało ten prestiżowy tytuł.

Kompakty za 20 000 zł

Przedstawiamy propozycje jedenastu samochodów rynku wtórnego dostępnych za kwotę do 20 000 zł. Zobaczycie takie klasyki jak Volkswagen Golf czy Opel Astra. Nie zabraknie również mniej popularnych aut.

Najnowsze BMW 3 F30

Jeden z czołowych producentów samochodów z Niemiec pokazał nowy model jednego ze swoich popularnych samochodów. BMW 3 zyskało oznaczenie F30. Różni się od swojego poprzednika rozstawem kół (zwiększony o 37 mm z przodu i 47 mm z tyłu) i osi (wzrósł o 50 mm). BMW jako pierwsza marka na rynku postanowiło w klasie średniej wprowadzić do sprzedaży ośmiostopniową skrzynię biegów. Początkowo samochód będzie sprzedawany z czterema jednostkami napędowymi. Standardem nadal są najlepszej jakości materiały i bogata lista wyposażenia dodatkowego.

Ford Model 40 Special Speedster na konkursie piękności w Pebble Beach.

Na tegorocznym konkursie piękności w Pebble Beach będzie wystawiony na aukcje pewien zabytkowy model Forda. Jest to Ford Model 40 Special Speedster zaprojektowany przez Edsela Bryanta Forda, który był synem Henry'ego Forda.

Lancia Fulvia Concept

Lancia Fulvia Coupe została zaprezentowana po raz pierwszy na salonie samochodowym w Genewie w 1965 r. W 2003 r. Lancia zaprezentowała koncepcyjną Fulvię coupe, której produkcja nie ruszyła do dziś. Pierwowzór auta napędzały silniki o mocach do 115 KM. Sądząc po rozmiarach auta, gdyby dziś produkowano Fulvię coupe auto stanowiło by konkurencję dla takich konstrukcji jak Mazda MX-5, czy BMW serii 1 coupe. Spoglądając na zdjęcia tego pięknego modelu koncepcyjnego pozostaje nam trzymać kciuki, że niebawem projekt zostanie wdrożony do produkcji seryjnej.

Volkswagen Scirocco i Top Model

W 2008 r. Volkswagen Scirocco był głównym motywem kalendarza stworzonego z uczestniczkami programu Next Top Model. Wśród osób zaangażowanych w produkcję znalazła się m.in. Heidi Klum. Trzeba przyznać, że piękny Volkswagen Scirocco w tak doborowym towarzystwie wydaje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Najnowsze BMW M5

Najnowsze BMW M5 o oznaczeniu F10 różni się od "zwykłej" Serii 5 bardziej agresywną stylizacją, czyli zmodyfikowanym przednim i tylnym zderzakiem, lotką zamontowaną na tylnej klapie i dwudziestocalowymi felgami. Auto jest napędzane podwójnie doładowanym V8 o mocy 555 KM, silnik tej jest znany z modeli X5 M i X6 M. Nowe BMW M5 rozpędza się do 250 km/h, a sprint od 0 do 100 km/h trwa 4,4 sekundy.

Mercedes SLS AMG i SEL AMG

Zaprezentowane w galerii Mercedesy łączy ciekawa historia, otóż w 1971 roku kierowca wyścigowy Hans Heyer startował Mercedesem 300 SEL 6,8 AMG na torze Spa-Francorchamps i wygrał w swojej klasie. Niebawem, czyli 40 lat po tym wydarzeniu, syn Hansa, Kenneth Heyer wystartuje na tym samym torze w aucie tej samej marki. Będzie to Mercedes SLS AMG GT3. Auto będzie miało nawet ten sam numer startowy "35".

Spada Codatronca

Spada Codatronca to koncepcyjny sportowy roadster stworzony przez firmę Spada Vetture Sport.

Cadillac Urban Luxury Concept

Cadillac Urban Luxury Concept to nowy pomysł Cadillaca na stylowe i luksusowe poruszanie się po zatłoczonym mieście.

Alfa Romeo 159

Alfa Romeo 159 to następczyni równie pięknej Alfy Romeo 156. 159-tka pojawiła się na rynku w 2005 roku i mimo, że nie doczekała się nawet faceliftingu, nadal wygląda zabójczo.

Opel Vectra C

Opel Vectra C jest produkowany od 2002 roku a w 2005 roku producent poddał samochód faceliftingowi. Do konkurencji Opla Vectry należy między innymi Ford Mondeo czy Volkswagen Passat. Dla pasjonatów mocnych silników i dużej mocy producent stworzył wersję Opla Vectrę OPC.

35 lat Volkswagena Golfa Gti

Mija właśnie 35 rok od momentu wprowadzenia na rynek Volkswagena Golfa Gti pierwszej generacji. Oto krótka historia usportowionej wersji tego kultowego kompaktu.

Seat Leon

Seat Leon to popularny na polskich drogach hatchback segmentu C. Oferuje nam różne wersje silników diesla jak i benzynowych. Najmocniejszy z nich ma 211 koni mechanicznych i na rozpędzenie się do 100km/h potrzebuje 6,9 sekundy.

Rinspeed Bamboo: auto szalonego bananowca

Rinspeed Bamboo to dzieło Franka Rinderknechta, szwajcarskiego projektanta motoryzacyjnego. Auto, które swoim wyglądem przypomina, że jest środek lata.

Mercedes S 600 Pullman Guard

W 2008 r. z okazji 80-cio lecia produkcji modeli z systemami ochronnymi Mercedes zaprezentował najnowszą limuzynę przeznaczoną dla koronowanych głów, szefów rządów czy liderów biznesu. Mercedes S600 Pullman Guard napędzany jest przez podwójnie turbodoładowany silnik V12 o pojemności 5513 centymetrów sześciennych i mocy 380 kW/517 KM, dysponujący momentem obrotowym w wysokości 830 Nm. Konstrukcja Pullman'a odpowiada poziomowi odporności B6/B7. Pancerz wytrzymuje m.in. działanie pocisków ręcznych wyrzutni i gwarantuje ochronę przed odłamkami granatów ręcznych zaś opony umożliwiają kontynuowanie jazdy po przestrzeleniu. Mercedes jest też wyposażony m.in. w samouszczelniający się zbiornik paliwa i system ochrony przeciwpożarowej.

Tramontana: samolot na kołach

Hiszpanie nie gęsi... i swój supersamochód maja. Chociaż w tym wypadku bardziej pasuje określenie "supersamolot na kołach". Oto Tramontana, sportowe i luksusowe auto za pół miliona euro.

Audi R8 Spyder

Audi R8 Spyder 5.2 FSI Quattro ma nadwozie z włókna węglowego i umieszczony centralnie silnik V10. Ten pobudzający zmysły, dwuosobowy roadster dysponuje mocą 525 KM i według danych producenta rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,1 s. Prędkość maksymalna to 313 km/h. Materiałowy dach rozkłada się w czasie 19 s. i waży zaledwie 30 kg. Cennik Audi R8 Spyder 5.2 FSI otwiera kwota ok. 790 000 zł.

McLaren M6 GT

McLaren M6 GT to pierwszy i jeden z niewielu pojazdów producenta, który mógł poruszać się po drogach publicznych. Wyścigowa wersja auta powstała w latach 60 XX w. i była napędzana centralnie zamontowanym silnikiem Chevroleta o pojemności 5,9 litra i mocy 530 KM. Oprócz mocnego silnika auto charakteryzowało się niską masą, która wynosił jedynie 620 kg. "Cywilne" egzemplarze M6 GT były wyposażone w nieco słabsze silniki Chevroleta i Forda.

Opel GT 2007

Opel GT to jeden z najciekawszych modeli w historii firmy. Pierwszy GT zadebiutował w 1968 r. Druga odsłona modelu GT została pokazana światu w 2006 r., a oficjalna produkcja rozpoczęła się rok później. Najnowszego GT napędza benzynowy, turbodoładowany silnik o pojemności 2 l, rozwijający moc 260 KM. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,7 s, a napęd przekazywany jest na tylną oś. Malkontenci po pierwszych jazdach prezentowanym na zdjęciach modelem narzekali na niską jakość wykończenia, praktycznie brak schowków oraz zaskakującą nawet jak na rasowego roadstera ciasnotę wnętrza. Nie zmienia to faktu, że Opel GT to jeden z najtańszych fun carów na rynku. A prowadzenie tego samochodu to prawdziwa frajda!

McLaren MP4-12C GT3

McLaren MP4-12C GT3 został zbudowany na bazie standardowego 12C. Auto jest w trakcie testów i być może już w 2012 roku będzie można go zobaczyć w wyścigowej serii FIA GT3. Producent nie podał osiągów auta, wiadomo, że 12C GT3 jest napędzany podwójnie doładowanym silnikiem V8 o pojemności 3,8 litra.

Mazda MX-5

Mazda MX-5 to jeden z ostatnich klasycznych roadsterów. Dostępna jest w dwóch wersjach silnikowych - 1.8l/126 KM oraz 2l/160 KM. W mocniejszej odmianie auto wyposażone jest standardowo w reflektory ksenonowe oraz elektrycznie rozkładany blaszany dach. Ten legendarny już model Mazdy charakteryzują rewelacyjne wręcz właściwości jezdne, które są efektem świetnego wyważenia samochodu, precyzyjnego układu kierowniczego oraz napędu na tylną oś. Zapraszamy do galerii zdjęć modelu MX-5.

Pagani Zonda Cinque: milion euro na kołach

Pagani Zonda Cinque to limitowana do pięciu sztuk edycja włoskiego supersamochodu. Auto jest napędzane silnikiem AMG generującym moc 678 KM i 780 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przyspieszenie Zondy Cinque od 0 do 100 km/h trwa 3,4 sekundy, a od 0 do 200 km/h - 9,6 sekundy. Prędkość maksymalna to około 350 km/h. Wyjątkowo mała liczba wyprodukowanych egzemplarzy przyciągnęła kolekcjonerów i auta zostały sprzedane zanim wyjechały z włoskiej fabryki. Fanom Zondy nie przeszkadzała nawet cena wynosząca około milion euro.

Nowy Chevrolet Aveo

Wygląd nowej generacji Chevroleta Aveo jest... szokujący. Auto wygląda jak nieźle stuningowany hot-hatch. A to przecież tylko zwykły "cywil".

Dodge Viper SRT10 - Bezkompromisowy

Dodge Viper SRT10 model 2008. Pod maską montowanego ręcznie w zakładach Conner Avenue Assembly Plant w Detroit, Vipera SRT10 ryczy olbrzymia jednostka napędowa V10 o pojemności niemalże, jak w czołgu - 8,4 l. Moc - 600 KM. Moment obrotowy? 760 Nm. Wygląd? Nie z tej ziemi. Wrażenia z jazdy - ekscytujące! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Dodge'a Viper'a SRT10, model roku 2008.

Ferrari FF: czteromiejscowy bolid

Ferrari FF jest napędzane 6,3-litrowym silnikiem V12 o mocy 660 koni przy 8000 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 683 Nm przy 6000 obr./min. Auto osiąga pierwszą setkę w 3,7 sekundy, a rozpędzenie się do 200 km/h zajmuje mu 11 sekund. Maksymalnie FF może rozpędzić się do prędkości 335 km/h.

REKLAMA